Binbaşı
26 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 141 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

 

Mail ortamında Vestel müşteri hizmetleri aracılığıyla Vestel 5580 model telefon için batarya talep ettim. Bu telefon bataryası

için 90 TL'lik bir ödeme gerçekleştirdim.

 

Telefon bataryası tarafıma ulaştığında bataryanın annemin kullandığı Vestel 5040 modeli ile uyumlu olmadığını fark ettim. Bundan dolayı da bataryayı iade etmek için Vestel müşteri hizmetlerini aradım. Kendileri beni bataryanın gönderildiği İzmir merkezde çalışan bir çalışana yönlendirdi.

 

Kendisi bataryayı iade edebileceğimi, gerekli testler yapıldıktan sonra ücret iadesi yapılacağını ilettiler. Batarya'yı 22.09.2021 tarihi itibari ile iade ettim. 23.09.2021 de beni kendisi arayıp benim bu bataryayı değiştirdiğimi, gönderdiğim bataryanın kullanılmış olduğunu, kendi gönderdikleri batarya ile şu anki bataryanın seri numarasının tutmadığını ve bu şekilde işlem yapamayacaklarını ilettiler.

 

Ben kendilerine bana gönderilen bataryayı iade ettiğimi, benim böyle bir cihaza sahip olmadığımı, gelen bataryanın içerisinden fatura çıkmadığını, ambalajlı olarak gelmediğini ilettim. Genel merkez çağrı merkezine de şikayette bulundum.

 

Şimdi benim gönderdiğim bataryayı tekrar geri göndermişler. Kargo'yu kabul etmeyeceğim.

 

90 TL'sinde değilim fakat beni burada resmen hırsızlıkla suçlamaları bugüne kadar hiçbir zaman yaşamadığım bir olay. Bu konuda yasal olarak ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba,


Kapanmadan sonra kısmet olursa Ankara Çankaya Doğuş otodan aracımı teslim alacağım.


Aracı teslim almadan önce eksper ile birlikte boya kalınlıklarını ölçtüreceğim.


Burada aklıma takılan konu şu, daha önceden araç teslim alan arkadaşlarda sök tak ve boşanmış parça gibi işlemler olabiliyor.


Böyle bir durum olursa ve ben araç teslim tutanağını imzalamazsam prosedür nedir ?


Aracın plakası çıkmış, faturası kesilmiş ve tescil işlemleri yapılmış olacak.


Umarım bu konu diğer teslim alacak arkadaşlara da yol gösterici olur.


Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

Bundan yaklaşık olarak 5 ay önce çocuğumuzda konuşma gecikmesi olduğundan bir psikoloğa gitmeye başladık. 2,5 yaş civarı biz gittimizde ilk olarak bizimle birlikte sonra da oğlumuzla birebir oyun oynamaya ve 45 dakika sonunda bize durum hakkında bilgiler vermeye devam etti.

Bu 5 aylık süreçte biz her hafta kendisine giderek oğlumuzun davranışları ile ilgili otizm olabilir mi diye defalarca sormamıza rağmen iletişim eksikliği var ben nöroloji biriminde de çalıştım otizm değil dedi. Her gittiğimizde kendisine 300 TL lik bir ödeme yaptık. Bunun karşılığında bize ne makbuz ne de fatura vermedi. Tanıyla ilgili de elimizde bir belge maalesef ki yok.

Artık farklı bir gözle bakılması gerektiğini düşünerek geçen hafta çocuk psikiyatristine gittik. Çocuğumuza otizm teşhisi konuldu ve bir an önce özel eğitime başlanması gerektiğini söyledi. Hatta sonrasında bir doktora daha gittik o da aynı teşhisi koydu.

Biz eşimle birlikte 5 ayımızı boşu boşuna geçirdiğimiz psikolog ile bugün görüşmeye gideceğiz. Biz bu süreçte hem zaman hem de paramızı kaybettik. Herşeyden daha önemlisi çocuğumuz 2,5 yaşında bu tanıyı alsaydı şimdi belki de konuşuyordu.

Bugün gittimizde zamanımızı geri veremeyeceğinden sadece paramızı geri isteyebileceğiz. Vermemesi durumunda dava sürecini nasıl başlatabilirim ? Elimizde oraya gittiğine dair telefon konuşmaları ve whatsapp yazışmaları var. Bunun haricinde bir belgemiz yok. Bugün isteyeceğiz ama muhtemelen vermeyecekler. Başına bu şekilde bir şey gelen veya yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Herkese sağlıklı günler.

Arkadaşlar merhaba,

2015 Model Ford Focus 1.6TDCİ Manuel araç sahibiyim. Araçta aldığımdan beri olan ve benim çok umursamadığım gaza bastığımda gelen uğuldama sesi giderek arttı. En son aracımı satmaya karar verdiğimde Borusan oto arabayı teste çıktığında testi yapan arkadaş da garantisi varsa şanzımanınızda problem olabilir, yaptırın dediğinden dolayı dün servise gittim.

Sonuç olarak servis şanzımanın açılması gerektiğini ve içerisindeki 2 dişlinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bu arada ses dışında bir problem yok. 7-8bin TL olan tüm süreç garantiden yapılacak. Bunun içerisinde baskı balata da dahil bir çok parça değişecek.Sizce bunu yaptırmam ilerde farklı problemler açabilir mi? Aracı satın alan kişi bunu problem yapar mı?
Arkadaşlar merhaba,
Chrome ve spotify programlarında siyah renklerin solması gibi bir problem yaşıyorum. Sorunu ne yaptıysam çözemedim. Bilgisayardaki tüm sürücüler güncel. Görsel olarak problemi paylaşıyorum. Bazı programlarda siyah renklerin gözükmemesiBazı programlarda siyah renklerin gözükmemesi
Arkadaşlar merhaba,
Kendi aracım satılıktır. İlgilenenler mesaj ile iletişime geçebilir.
Sorunsuzdur. Gerçekten araç alacağımdan dolayı satıyorum. İlgili konulardaki mesajlarımı inceleyebilirsiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-hatasiz-1.6tdci-focus-titanium-429311664/detay/
Arkadaşlar,Ekranda yeşil noktalar ekteki gibi yeşil noktalar çıkıyor ekranda. İlk olarak ekrandan sanmıştım fakat video çektim, fotoğraf çektim onlarda da gözüküyor. Sadece rengin siyah olduğu alanlarda problem var gibi... Ekran kartı 1050ti 1 ay oldu alalı, driver güncel.
Arkadaşlar, İstanbul'da orjinal olarak Al Fakher veya Nakhla marka nargile tütünü aldığınız ve orjinal olduğundan emin olduğunuz bir yer var mıdır? Orjinalini ben 2 - 3 aydır piyasada bulamıyorum.
Problem çözüldü
Arkadaşlar bilgisayarımı açtığımda aşağıdaki hata koduyla karşılaştım yardımınızı rica ederim.
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BEX
Uygulama Adı: SearchBase.exe
Uygulama Sürümü: 1.0.0.7
Uygulama Zaman Damgası: 53e17e7a
Hata Modülü Adı: SearchBase.exe
Hata Modülü Sürümü: 1.0.0.7
Hata Modülü Zaman Damgası: 53e17e7a
Özel Durum Uzaklığı: 00007950
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Verileri: 00000008
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: 0a9e
Ek Bilgiler 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Ek Bilgiler 3: 0a9e
Ek Bilgiler 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt


Ayrıca şu anda internet tarayıcılarımın hepsinin anasayfasıhttp://www.delta-homes.com/?type=sc&ts=1434076746&z=3595bd2c6f9b25eb202ac42gazacfz8ebmfq3m1wae&from=ient06110&uid=ST3200822AS_4LJ2DVJ0XXXX4LJ2DVJ0

olarak değişmiş.
Hakkında
Konum: İstanbul,Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 1.075
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.362
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 50.872 (Bu ay: 74)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 304 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.