Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
9
Favori
101.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 kasımda izmit vatan'dan e55 aldım bugun 5 aralık telefonun şarjı bitti kapandı, 16 saat geçti neyaptıysam hala açamıyorum teli. bilmiyorum ne yapıcam şimdi, ilk olarak vatan'a mı gidiyim, servise mi yoksa tüketici mahkemesine mi başvurayım.
  • Bende size ilginc bir olay anlatayım nokia marka telefonumu aldıktan sonra 3. gunu kapandı aldıgım yere goturup degişim talep ettim degiştiremeyiz tamir edilecek dediler benimde kafa attı 3 guluk telefonu acacakmısınız dedim evet dedi ozaman ieade etmek istiyorum turketici kanununda var dedim ieadede alamayız dediler ozaman bende Tuketici hakem heyetine başvurum dedim cıktım gittim başvurdum oradaki gorevlilerde sinirden kopurduler nasıl iş bu hakkınız ama buraya kadar yoluyorlar diye bende yoluyorlar dedim tamam siz bir uc beklersiniz ama paranızıda alırsınız dediler bir hafta sonra nokia dan aradılar bir bayan telefonunuzu tamir etmek icin kayıt altına aldık hadi ya dedim evet dedi ama ben ieade edecem paramıda alacam ieade alamayız nedemek turketici kanunlarında boyle bir hakkım var dedim bizi o kanun degil garanti belgesi baglar dedi ne yani siz Turkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabii degilmisiniz dedim kem kum etti bende yorma kendini ben gereken yere başvurdum hakkımı alacam dedim Anlayacagınız arkadaşlar nokia Turkiye Cumhuriyeti kanunlarını tanımıyormuş garanti belgesini tanıyormuş yani kanunlara tabii degilmiş hadi buyurun burdan yakın ama bende kararlıyım 3 senede gecse hakkımı alacam nedemk biz o kanunları tanımayız gorecegiz ve telefonu acıp gordunuzmu nasıl tabiymişiniz kanunlara diyecem gorecekler

• Süreyle ilgili yazdığın bu kısım anlaşılmıyor arkadaşım....

quote:

Orijinalden alıntı: cılgın-x

Bende size ilginc bir olay anlatayım nokia marka telefonumu aldıktan sonra 3. gunu kapandı aldıgım yere goturup degişim talep ettim degiştiremeyiz tamir edilecek dediler benimde kafa attı 3 guluk telefonu acacakmısınız dedim evet dedi ozaman ieade etmek istiyorum turketici kanununda var dedim ieadede alamayız dediler ozaman bende Tuketici hakem heyetine başvurum dedim cıktım gittim başvurdum oradaki gorevlilerde sinirden kopurduler nasıl iş bu hakkınız ama buraya kadar yoluyorlar diye bende yoluyorlar dedim tamam siz bir uc beklersiniz ama paranızıda alırsınız dediler bir hafta sonra nokia dan aradılar bir bayan telefonunuzu tamir etmek icin kayıt altına aldık hadi ya dedim evet dedi ama ben ieade edecem paramıda alacam ieade alamayız nedemek turketici kanunlarında boyle bir hakkım var dedim bizi o kanun degil garanti belgesi baglar dedi ne yani siz Turkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabii degilmisiniz dedim kem kum etti bende yorma kendini ben gereken yere başvurdum hakkımı alacam dedim Anlayacagınız arkadaşlar nokia Turkiye Cumhuriyeti kanunlarını tanımıyormuş garanti belgesini tanıyormuş yani kanunlara tabii degilmiş hadi buyurun burdan yakın ama bende kararlıyım 3 senede gecse hakkımı alacam nedemk biz o kanunları tanımayız gorecegiz ve telefonu acıp gordunuzmu nasıl tabiymişiniz kanunlara diyecem gorecekler

• Topic sonunda duzeltilmisitr...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatanQa -- 23 Ocak 2012; 12:35:16 >
  • Konu eski belki ama bu hafta içinde ben de aynı şekilde alınan kararı faxlamıştım. Bakalım bekliyorum bir problem olacak mı karar aşamasında. Bir arkadaş Nokia'nın fax numarasını sormuş.

0 212 337 17 18 olarak biliyorum.Yanlış ise bir arkadaşımız düzeltir zaten :)
  • 18 aralıkta nokia'ya THH ücret iadesi kararını fakladım. Bugün nokia hazretleri paramı ödemeyi kabul etmişler. Bir kez daha tüketici kazandı.
  • Gözün aydın arkadaşım....

quote:

Orijinalden alıntı: malumatfuruş

18 aralıkta nokia'ya THH ücret iadesi kararını fakladım. Bugün nokia hazretleri paramı ödemeyi kabul etmişler. Bir kez daha tüketici kazandı.
  • sağolasın ilaç gibi gelecek o para
  • quote:

18 aralıkta nokia'ya THH ücret iadesi kararını fakladım. Bugün nokia hazretleri paramı ödemeyi kabul etmişler. Bir kez daha tüketici kazandı.

Tebrikler arkadaşım..
  • quote:

Hakkınızı aradığınız için doğrusu tebrik ederim. :) Güle güle paranızı kullanmanız dileğiyle..
  • arkadaşlar hakem heyetinin kararına karşı firma tüketici mahkemesinde itiraz etse bile hakem heyetinin kararını icra takibine koyabilirsiniz.
  • quote:

Ben N79'un 610 TL parasını nokia'dan aldım. Nokia KVK'ya ödedi, KVK'da bana...
    Hakem Heyeti kararından sonra 15 gün içinde karşı taraf tüketivi Mahkemesine itiraz etmemişse karar kesinleşmiştir. HaKEM HEYETİ hararları mahkeme kararı gibidir. Karara uymazlarsa icra müdürlüğüne başvurabilirsiniz. bu defa icra masraflarını ve avukatınızın masraflarını da öderler.
    Benim paramı ödemeye yanaşmadılar. Haftalarca oyaladılar. Ben de KVK merkezi arayarak 3 gün içinde paramı vermedikleri tahtirde icra yoluyla alacağımı söyleyince telaşa kapılıp ertesi gün ödediler.
    şimdi de 800 TL'ye aldığım N96'nın parasını almaya çalışıyorum.

Başarılarınızın devamını dilerim

quote:

arkadaşlar hakem heyetinin kararına karşı firma tüketici mahkemesinde itiraz etse bile hakem heyetinin kararını icra takibine koyabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İcraya konulabilir fakat (bence) öncelikle karşı tarafın itirazı da gözden geçirilerek tekrar bir sonuca varılır ve yine haksız çıktığı takdirde karşı taraf yani itirazı kabul edilmemiş olur ve icra o şekilde işleyebilir aksi takdirde pek bir işe yaramaz düşüncesindeyim..

• 4 aralıkta genpaya verdıgım e72 telım arıza gıderılemedıgı ıcın 27 aralıkta degısım cıhazı beklemektedır. 30 ıs gunu degısım ıcın uzarmı bırde cıhaz sorunlu para ıadesı ıcın ne zaman ne yapmalıyım ıade fatura bedelı mı yoksa suankı fıyat mı yardımınızı beklıyorum nokıa oyle kaygısız kı sattıktan sonra umurlarında degıl
  • merhaba arkadaşlar
    thh kararım elime ulaştı icraya verebilirim ama ben paramın yasal faizinide istiyorum
    kararda thh kararına 15 gün içinde itiraz edilebilir yazıyor
    itiraz edip tük. mahkemesinden yasal faizi isteyebilirmiyim yoksa bu karara sadece karşı tarafmı itiraz edebiliyor
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
  • Kararı dün nokia'ya faksladık biz de, kısa sürede alırım ben de parayı inşallah.
    Benim konuma da buradan bakabilirsiniz :http://forum.donanimhaber.com/m_42395741/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42395741
  • quote:

Orijinalden alıntı: umuts55
    Kararı dün nokia'ya faksladık biz de, kısa sürede alırım ben de parayı inşallah.
    Benim konuma da buradan bakabilirsiniz :http://forum.donanimhaber.com/m_42395741/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42395741

bırde fatura sırket uzerınde fark olurmu
  • (Mesajım iki kere çıktığından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 5 Ocak 2011; 11:33:11 >
  • Değişim talebi senden çıktıysa onu pek kolay kolay bedel iadesine çevirmezler. Ama kastedilen şey parça değişimi ise ki ben öyledir diye düşünüyorum bunu onlar işlerinin gereği servis/tamir hizmeti olarak yapıyorlar, bu senin 30 iş günü süreni etkilemez, 4 Aralık'tan itibaren sayabilirsin (10 Ocak 30. iş günü olarak buldum ben).
    Sonrasında da doğru TSHH, fatura konusundaki bilgiyi de ordan alabilirsin.
    Bdele iadesi olursa faturadaki tutar kadar yani senin veya firmanın cebinden çıkan para kadar olur...

quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

4 aralıkta genpaya verdıgım e72 telım arıza gıderılemedıgı ıcın 27 aralıkta degısım cıhazı beklemektedır. 30 ıs gunu degısım ıcın uzarmı bırde cıhaz sorunlu para ıadesı ıcın ne zaman ne yapmalıyım ıade fatura bedelı mı yoksa suankı fıyat mı yardımınızı beklıyorum nokıa oyle kaygısız kı sattıktan sonra umurlarında degıl

• quote:

Orijinalden alıntı: xrdxm

merhaba arkadaşlar
    thh kararım elime ulaştı icraya verebilirim ama ben paramın yasal faizinide istiyorum
    kararda thh kararına 15 gün içinde itiraz edilebilir yazıyor
    itiraz edip tük. mahkemesinden yasal faizi isteyebilirmiyim yoksa bu karara sadece karşı tarafmı itiraz edebiliyor
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Karar sizin adına verilmiş ise, itiraz hakkı karşı tarafındır. Eğer sizin aleyhinize bir karar alınmış ise tekrar karara itiraz edip hakkınızı bir kez daha arayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

Değişim talebi senden çıktıysa onu pek kolay kolay bedel iadesine çevirmezler. Ama kastedilen şey parça değişimi ise ki ben öyledir diye düşünüyorum bunu onlar işlerinin gereği servis/tamir hizmeti olarak yapıyorlar, bu senin 30 iş günü süreni etkilemez, 4 Aralık'tan itibaren sayabilirsin (10 Ocak 30. iş günü olarak buldum ben).
    Sonrasında da doğru TSHH, fatura konusundaki bilgiyi de ordan alabilirsin.
    Bdele iadesi olursa faturadaki tutar kadar yani senin veya firmanın cebinden çıkan para kadar olur...

quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

4 aralıkta genpaya verdıgım e72 telım arıza gıderılemedıgı ıcın 27 aralıkta degısım cıhazı beklemektedır. 30 ıs gunu degısım ıcın uzarmı bırde cıhaz sorunlu para ıadesı ıcın ne zaman ne yapmalıyım ıade fatura bedelı mı yoksa suankı fıyat mı yardımınızı beklıyorum nokıa oyle kaygısız kı sattıktan sonra umurlarında degıl

tşk ederim degişim talebim olmadı onlar tamir edemeyince kendileri istedi o zaman süre dolunca direk giderim. Sagol.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.