Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bi üstteki arkadaşa dediğim gibi wifisi çok kötü 120m^2 evde coğu odada wifi tek tiş sürekli kopuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Antenleri dışarıda değil mi yaw? Aldım bugün kurdum. Evet diğer odalarda çekim pek iyi sayılmaz.

Son 1 haftadır tüm forumları araştırdım. 500 TL altında olup da çekimi iyi olan yok zaten.
    Ben Asus n16 kullandım. O da diğer odalarda çekmiyordu.

Standardı bu herhalde. 250 verdim. Başka çare yok..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmandrill

wifisi bayağı kötü bunu göze alarak alın antenleri içinde modemin harici dışarıda degil,wifi ile işiniz olmayacaksa veya modemi uzak bir noktaya kullanmayacaksanız alın

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildizz

Antenleri dışarıda değil mi yaw? Aldım bugün kurdum. Evet diğer odalarda çekim pek iyi sayılmaz.

Son 1 haftadır tüm forumları araştırdım. 500 TL altında olup da çekimi iyi olan yok zaten.
    Ben Asus n16 kullandım. O da diğer odalarda çekmiyordu.

Standardı bu herhalde. 250 verdim. Başka çare yok..
    bu ttnetin verdiğindekinde dışarda değil antenler piyasada satılanlar 2 antenli antenler dışarda,500 tl vermektense yanına bi tane ap alırsınız hertürlü ucuz olur

Cahiller için daha detaylı yazın hocam :)

AP = access point ( Google )

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Modem versiyonum: 16.09.30.01005,
    daha doğrusu 17.01 versiyonundan downgrade yaptım. Kopma sorunum falan yok ama, kablosuz gelişmiş ayarlarında bağlanan cihaz sayısı seçeneği yok, limit belirlemem gerek. Fotoğrafta gönderdiğim gibi, bağlanan cihaz sayısını belirleme seçeneği yok, modeme root erişimim var, yine de bağlanan cihaz sayısını belirleyemiyorum. Bu seçeneği nasıl aktif edebilirim. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilguleryuz -- 9 Ağustos 2018; 18:29:30 >

• Maalesef o özellik son sürüm ile geldi...
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    17.01 versiyonunda kısıtlamalar var mı peki? Tekrar upgrade yapmalı mıyım? Root erişimine sizin paylaşmış olduğunuz bilgi ile oturum açabilmiştim.
  • anilguleryuz A kullanıcısına yanıt
    Wireless üzerinden bağlanan cihaz sayısını neden değiştirmek istiyorsunuz?Neden o kadar önemli bir ayar sizin için?
    Cafe işletiyorum, müşterilerimin %90 ı şifre istiyor. Şifreyi veriyoruz bağlanamıyorlar. Bağlanmaları için diğer cihazların bağlantısını kesmek zorunda kalıyoruz, bu yüzden yükseltmek istiyorum.
  • Öncelikle sorunun nereden kaynaklandığına bakın.
    DHCP de kira süresi uzun olduğu için IP mi alamıyorlar yoksa Çok fazla Wifi aynı anda mı bağalnıyor (Son sürümde max wifi sayısı 32)
    Eğer DHCP kaynaklı bir sorun varsa şu şekilde çözebilirsiniz.

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

Eğer sorun çözülmediysa aynı anda 32 den fazla kişi bağlanmasını istiyorsanız maalesef mekanınıza 1 den fazla dağıtıcı (access point) koymalısınız ve Acces Pointleri modeme tercihen kablo ile bağlamalısınız (modem üzerinde 4 adet port bulunmaktadır)

Wireless İsimlerini ve Şifrelerini aynı tutarak kullanıcıları bu access pointlere dağıtabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 10 Ağustos 2018; 23:21:28 >

Wireless üzerinden belli bir bağlanan cihaz olduğu zaman, başka bir telefonda doğru şifre girildiğinde bile, ağa bağlanılamıyor hatası oluyor cihazlarda. Max Limit 32 ise 17.01 sürümüne güncellemem gerekecek sanırım. Access Point kullanıyoruz, onun da bağlantı hızı çok fazla tutarsız oluyor. 50 mbit fiber bağlantı hızım var, access point bağlı olduğu zaman gelen bağlantı hızı bazen en fazla 4-5 mbit oluyor. Daha fazla yukarı çıkmadı, access point bağlı olmadığı zaman 47-48 mbit alabiliyorum. Ondan dolayı wireless bağlanan cihaz sayısını belirlemek istiyorum. Limit 32 ise bana yeterli olacaktır.

17.01 orijinal firmwareyi nereden bulabilirim? Aynı zamanda da root erişimine de ihtiyacım var. CWMP'yi kapatmak için. Türk telekom'un modem üzerindeki güncellemelere maruz kalmamak için. Firmware'yi yüklerken, adsl bağlantı kablosunu çıkartıyorum. Bütün ayarları el ile yaptıktan sonra bağlantı kablosunu takıyorum. 17.01 de ne gibi kısıtlamalar mevcut firmware hakkında bir açıklama yapsanız çok makbule geçer. Teşekkürler.

Son sürüm 17.12 olduğunu biliyorum da onu da hiç yüklemek istemiyorum açıkçası, root erişiminde bile çeşitli kısıtlamalar yapılmış, aynı zamanda da forumda da yazılmış, üstte bulunan wifi ve wps tuşları çalışmıyormuş. 16.09 sürümünü yüklemeden önce bende kontrol etmiştim. Benimde wifi ve wps tuşum çalışmıyordu.

17.01 de wireless bağlanan cihaz sayısını arttırma özelliği var mı? Modemimi resetlesem, 17.01 sürümüne geri döner mi? En çok merak ettiğim konulardan biri de bu aslında, modem ilk geldiğinde 17.01 sürümündeydi, daha sonra 17.12 sürümüne güncellendi.. Tekrar modeme reset atıp, 17.01 sürümüne geri çekememiştim.. tekrar aynı sorunu yaşar mıyım?

Çok fazla soru sordum kusura bakmayın hocam :)

Bu arada modem bilgilerim aşağıdaki gibidir..

Firmware Versiyonu:
    16.09.30.01005

Donanım Versiyonu:
    TD-W9970 v3 00000001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilguleryuz -- 11 Ağustos 2018; 3:26:33 >

Bu cihaz çoklu kullanım için uygun değil. Bunu bizzat TP-Link firması da belirtiyor zaten.
    Ev kullanımı için tasarlanmış maksimum 5-6 cihaz bağlanabilecek sinyal seviyesi düşük bir cihaz.
    30-40 kişinin bağlanacağı bir ortamdan bahsediyorsak zaten başka bir modem alsanız onda da araya firewall vs. türü birşey olmadan muhtemel yine sıkıntı yaşarsınız.
    Draytek gibi markalara göz atın.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    10 kişi bağlanıyor, bir sıkıntı çıkmadı bu zamana kadar. Belki bazı modemlerde sıkıntı vardır.
  • Arkadaşlar bu modemi teknosadan sipariş edip mağazadan teslim aldım. Yalnız bendeki model olarak td-w9970(tr) ver:2.0 olarak görünüyor. Bunun versiyon 3 ten eksiği veya farkı nedir?

• novicem N kullanıcısına yanıt
    V1 ve V2 Tp-Link'in resmi orijinal modemleridir. Tp-Link sitesinden firmware yükleyebilirsiniz.. Türk telekomdan tamamen bağımsız bir modemdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilguleryuz

V1 ve V2 Tp-Link'in resmi orijinal modemleridir. Tp-Link sitesinden firmware yükleyebilirsiniz.. Türk telekomdan tamamen bağımsız bir modemdir.
    Benimki W9970 V1 modem ama TTNET tarafından sağlandı ve arayüz son fw güncellemesi ile soykırıma uğradı + root girişi yapılamıyor script injection yapmadan. Cwmp zaruri olarak açık hemde. Konunun başından beri bunlardan bahsedilmişti zaten. Yani verdiğiniz bilgi sanırım doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Ağustos 2018; 0:10:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu modemde sıkıntı olduğu kesin hocam telekomun işi işte ne beklersin, ayarlari bilmeyen kitle cok zatende işini bilen kişilerle niye ugrasiyorsa root girişi kapatma vs

Size tavsiyem farklı bir modem almaniz hocam 50mbps bağlantınız ziyan olmasin bu modemle

Hızla ilgili bir problemim yok, 47-48 mbit alabiliyorum bu modemle, benim tek derdim wireless bağlanan cihaz sayısını arttırmak. Feramor hocam bu konuda biraz daha bilgili, ondan destek alabilirsem çok iyi olur. 10 cihaz aynı anda bağlandığı zaman hiç bağlantım kopmadı, hız düşüşü yaşamadım. Belki de düzgün çalışan nadir aynı marka ve model modeme sahibimdir. Hani derler ya, teknolojik ürünler şans işidir diye. 2007 yılında almış olduğum, Philips SNA6500 modemim vardı, halen daha çalışıyor. Bu zamana kadar onunla da problem yaşamadım. Adsl modemdi kullandığım modem, 16 mbit hız alıyordum onunla. Tp-Linkte de hiç problem yaşamadım. Ancak yine ttnetin huawei modeminde çok sorun yaşadım. Sürekli bağlantım kopuyordu.
    Anladım hocam

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.