Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candeniz_1991

Bende hepsiburada'dan almak istiyorum. İleriye dönük bir modem olsun diyorum.

Şu anda adsl kullanıyorum. Türknet.

Bu modemi alırsam türknet vdsl'e geçicem.

Sonrasında da fiber geldiğinde fiber'e geçicem.

Bu modemi önerir misiniz?

Aslında 10 seneden fazladır Philips sna-7600 kullanıyorum. Çekim gücü olsun hızı olsun sorunsuzluğu olsun muazzam. Ama teknolojinin gerisinde kaldı. Artık çok iyi tamamladığı görevini sonlandırmak lazım.

Tavsiyeniz ne olur?
    Selamlar ne yaptınız?
    Ben vdsle geçtiğim için şuan adsl modemimle internete bağlanamıyorum ama fibere ileride ben de bu modemle bağlanmak isterim mümkünse.

• Tivibu kullanıyorum. Bu modem var fakat memnun değilim. Asus vdsl modem almayı düşünüyorum.

Tivibu ayarlamak gerekir mi yoksa direk çalışır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericx

Tivibu kullanıyorum. Bu modem var fakat memnun değilim. Asus vdsl modem almayı düşünüyorum.

Tivibu ayarlamak gerekir mi yoksa direk çalışır mı ?
    Bende tivibu ile gelcek diye babam bunu alalım dedi aynısı banada gelcek herhqlde tivibu netı etkiliyor mu acaba bildiklerinizi paylasirmisiniz

• Arkadaşlar merhabalar, TürkNet başvurusu yapacağım türknet modem vermediği için bu modemden almayı düşünüyorum. Ev 3+1 biraz geniş kablosuzda çekim gücü nasıldır acaba kullananlar, bu işten iyi anlayan arkadaşlar kısaca bilgilendirebilir mi ? Eskiden kullandığım modem yan oda da olmama rağmen + full çekmesine rağmen hızımı neredeyse yarıdan fazla düşürüyordu. Bu modemde böyle sorunlar yaşar mıyım ? Şimdiden teşekkürler

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şampiyon Sperm -- 6 Eylül 2018; 23:2:50 >

• TT 9970 verdi 6 ay oldu hız düsük gosteriyor resetlendi ilkinde hiz yerine geldi 2 hafta sonra yine dusuk vermeye basladi 35mbit 17 civarinda gosteriyor servise gondersem birsey degisirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Şampiyon Sperm

Arkadaşlar merhabalar, TürkNet başvurusu yapacağım türknet modem vermediği için bu modemden almayı düşünüyorum. Ev 3+1 biraz geniş kablosuzda çekim gücü nasıldır acaba kullananlar, bu işten iyi anlayan arkadaşlar kısaca bilgilendirebilir mi ? Eskiden kullandığım modem yan oda da olmama rağmen + full çekmesine rağmen hızımı neredeyse yarıdan fazla düşürüyordu. Bu modemde böyle sorunlar yaşar mıyım ? Şimdiden teşekkürler

Bende arkadaşla aynı durumdayım ama malesef cok modem oneren yok forumda :/ şansa alıcaz heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar maalesef aynı modem den bize de verdiler 2 ev yandan sinyal almaya çalışıyorum ubnt m2 aldım ve köprü yapıp evde zexxel modem den de eve dağıtıyorum fakat 24 mgbt lik İnterneti 1 mgbitle alabiliyordum arkadaşın dediği gibi kanal değiştirdim 6 mgbt çıktı ne yapsam daha da artsr

• Root attıktan sonra root şifresini nasıl değiştirebilirim yardım ederseniz sevinirim
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle merhabalar. Telnet ile CWMP benzer şeyler değil mi? İnternetten okuduğumda benzer şeyler gibi geldi de. Telnet CWMP' nin yararlandığı bir sistem falan mı? Hiçbir bilgim yok mazur görün. Ek olarak Root işleminin benim için kazancı gizlilikten başka ne olur acaba? CPU kullanımında bir sınırlama varsa o ortadan kalkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 8 Eylül 2018; 21:1:44 >
  • Şampiyon Sperm Ş kullanıcısına yanıt
    Çok bir şey beklemeyin derim. Herkesin bildiği modemdir Airties RT-205 o nedenle bunun üzerinden örnek vereyim. Arada bolca duvar varsa RT-205 ne kadar sinyali iletebiliyorsa bu da aynı şekilde. Araya duvarlar, kapılar giriyorsa gidip bir Wifi çoğaltıcı alabilirsiniz 50 TL gibi bir fiyata. Bu fiyata Cisco ve Xiaomi WiFi çoğaltıcılar bolca var hatta Xiaomi' yi daha da ucuza bulabilirsiniz. Ben bu modemi bugün 50 TL' ye kutulu bir şekilde satın aldım ve bu fiyata bırakın VDSL' i, ADSL satan bile ancak bulunuyor İstanbul' da değilseniz.(33 ay da garantisi varmış.) İstanbul' da iseniz de uygun fiyat veren kişiler İstanbul' un hep kenar bölgelerinde olduğundan ulaşım çok ama çok zor oluyor.

Edit: Bugünkü deneyimlerim sonucunda cihazın WiFi sinyallerinin oldukça dengesiz olduğunu gördüm. Bir an Asus DSL N16 modemimden daha iyi bir an onun gibi 1 çubuk bile sinyal alamıyordu ama genel olarak beni şaşırtarak beklentilerimin üzerinde bir modem olduğunu kanıtladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 9 Eylül 2018; 1:20:47 >

• Benim kendimin ___ZyXEL VMG1312-B WiFi VDSL Router (300Mbps N)

Var çok memnunum çekme kalitesi süper hızo dengeli tavsiye edebilirim

• waggish34 kullanıcısına yanıt
    ben telneti kapattım bile .d
  • waggish34 kullanıcısına yanıt
    pişman değilim xd
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    Hocam dns değiştirdikten sonra eski haline nasıl getirebiliriz .d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevhum -- 14 Eylül 2018; 17:7:53 >
  • Putty programı ile SNR Margin ayarı yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü doğru kodu bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Modem arayüzünden Telnet' i aktifleştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Putty programı ile SNR Margin ayarı yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü doğru kodu bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Modem arayüzünden Telnet' i aktifleştirdim.
    Arayüzden Telnet'i modeme root olarak girip Feramor'un anlattığı kaynak kodla oynayarak mı aktifleştirdiniz?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Root kullanıcı adı şifresi ile girdim ve ayarlar bölümünde "Telnet" i bulup aktifleştirip port numarası girdim de bir işe yaramadı. SNR margin değerini değiştirmek TP-link VDSL modemlerde anlaşılan imkansız. Hiçbir şey bulamadım işe yarayan.

Firmware Versiyonu:17.01.20.01005

Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3 00000001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 14 Eylül 2018; 23:26:41 >
  • hocam 'help' komutunu yazdığımızda orda verilebilecek komutlar gözüküyor onlarda eften püften komutlar işe yarar birşey yok, bende bulamadım snr margin ayarı,

snr margin ayarı varsa bu modemde kim bulursa lütfen bu mesajı alıntılasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmandrill

hocam 'help' komutunu yazdığımızda orda verilebilecek komutlar gözüküyor onlarda eften püften komutlar işe yarar birşey yok, bende bulamadım snr margin ayarı,

snr margin ayarı varsa bu modemde kim bulursa lütfen bu mesajı alıntılasın
    Şu mesaja bakın. Aynı mesajın yer aldığı başlığın 1. sayfasından itibaren de göz atabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla telnet üzerinden "adslctl configure --snr" ve devamındaki parametreleri kullanarak DSLAM'a el sıkışma anındaki SNR değerini oransal olarak talep edebiliyorsunuz. Ama bu kesin sonuç vermeyebiliyor ve hat üzerinde ilave sorunlar çıkartabiliyor. Sonuçta altyapınız ve hat kaliteniz ne ise stabil sync hızında onu veriyor cihaz. Bu komut ile bir nevi SNR overclock'u yapmış gibi birşey oluyorsunuz. Tamamen deneysel bir seçenek. 5-6 yıl öncesinden tartışılmış bir konu idi, oradan hatırlıyorum :) Yalnız bu FW'de kasıtlı olarak adslctl komutunu çıkarmış olabilirler.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=55842452

http://forum.notebookreview.com/threads/how-to-make-adsl-connection-faster-snr-tweak.717925/

https://decoding.wordpress.com/2010/01/21/tweaking-snr-margin/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Eylül 2018; 12:49:34 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    O komutu ve diğer tüm varyasyonlarını denedim ama modem o koda tepki vermiyor. Bilinmeyen kod uyarısı veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.