Şimdi Ara

TTNET TÜRKİYE GENELİ YİNE BOĞULUYOR!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne olacak? Araplar batırdı Telekom'u! 3 aylık karına satılan şirket şimdi bilmem kaç milyar dolar borçlu... Hal böyle olunca yurtdışı çıkışlar için ödenen (aylık veya yıllık?) kira ücreti de ödeniyor mu o bile meçhul? Haliyle bazı çıkış noktaları kira bedeli karşılanamadığından iptal edilmiş, mevcutlar da yığılmadan dolayı boğulmasın diye darboğaza sokuluyor olabilir. Bakmayın, bugün o kadar tepki üzerine pek ellemediler... Bunun arkası gelir mutlaka... Tabi bu darboğazlardan yine ballı bazı aboneler, torpilliler etkilenmeyeceklerdir mutalaka...

Cuma ola hayrola... Bekliyoruz Merkez Bankası'nın verdiği son günü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 3 Ekim 2017; 23:15:3 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Şaşılacak durum değil Telekom için... Benim de gezmediği yer kalmadı ki... Mantıksız yönlendirmelerinden dolayı 1 ay PING problemi yaşadıktan sonra kavga dövüş santralden aranmam sonucu sorunu anlatarak çözdürebildim. Yetkili diyor ki yoğunluk var yönlendiriyoruz. Bu nasıl bir mantık ki yoğunluk dediğiniz merette böyle bir mantıksız bir gezdirme yapılıyor... :)

Gerçi gene yapmışlar şimdi de başka bir yerden yönleniyor... Olmayan yok, hemen hemen herkese mekik dokutuyorlar çürük altyapı sebebiyle...
  • Hayır, zaten caftayı çektin, halen reklam yapıyorsun... Bari daha fazla insanı mağdur etme... Mevcut hizmetin düştüğü haller ortada... İnsanları ebleh zannediyorlar... Yukarıdaki yönlendirme örneğinde olduğu üzere bu kadar aptalca bir santral gezdirme mantığı yok! Döndürüyor dolaştırıyor, tekrar aynı noktaya yönlendiriyor... Bu saçmalığın hiçbir izahı yok... Sırf abone eziyet çeksin, PING yapsın diye yapılmış bir yönlendirme... Gerçi yapanın da ne kadar bilgisi var, hangi mantıkla yaptı, o da ayrı konu tabi... :)

Düşünsenize, bu arkadaşımız her sayfa açmaya çalıştığında bu aptalca ve hangi zihniyetle yapıldığı belli olayan döngüyü yaşıyor. Aklıma gelen tek mantık, trafikte dolaşsın biraz, direk çıkışa gidip darboğaza sokmasın, yoğunluk azalsın, öyle gitsin gideceği yere... :) İstanbul trafiğinde bile böyle çile yok! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 3 Ekim 2017; 23:16:8 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    oradaki isimler hatalı olabiliyor çünkü ip adreslerinin kullanıldığı yerler değiştiriliyor fakat rdns değiştirmeyi unutuyorlar :D
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    ben adana dan ne iş ise marmaris'e geçiyorum hız 30mb wifi ile çok şükür sorun yok o konuda
  • Survival kullanıcısına yanıt
    Belki trafik kazasına takılır, trafikte beklersin, geçiş süresi uzar... :) Telekom bu belli olmaz... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 3 Ekim 2017; 23:23:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

O kadar dolaşmaya rağmen iyi PING'ler valla... O konuda da tebrik etmek lazım gerçi... Yurtdışı nasıl acaba bu kadar gezinmeyle? Belki trafik kazasına takılır, trafikte beklersin, geçiş süresi uzar... :) Telekom bu belli olmaz... :)

Beyefendi Berlin'e uçakla 2 saat sürüyor siz 100 mili saniye alıyorsunuz beğenmiyorsunuz amaa
  • yurt içi TTNET TÜRKİYE GENELİ YİNE BOĞULUYOR!!!
    yurt dışı - sofya TTNET TÜRKİYE GENELİ YİNE BOĞULUYOR!!!
    yurt dışı - japonya ( öldü gömeni yok ) TTNET TÜRKİYE GENELİ YİNE BOĞULUYOR!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 3 Ekim 2017; 23:33:49 >

• Survival kullanıcısına yanıt
    rdns kayıdını güncellememiştir tt . Bağlantının marmarise geldiği anlamını taşımıyor.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Güncellemediğinin de ispatı da yok. Kaldı ki bu ebleh yönlendirmelerden PING sorunu yaşayan çok abone var.

Hadi diyelim güncellemedi, aynı ilde bu kadar aracıdan geçmesinin mantığı ne? :)

Ip'leri tek tek check ettirip bakmak lazım hangi il, hangi semt acaba diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 4 Ekim 2017; 8:10:59 >
  • Sorun bende hala devam ediyor. Akşamları ping çok fazla artıyor. Dün akşam 8-12 arası yaşadım aşırı ping sorununu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursada 28 29 eylulden beri var bende ha duzelir diyorum ama genel kisitlamaymis

• Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Bende o ara bir gün oldu, sonra düzeldi. Bazı hafta içi akşamlar yapıyor... Belli bölgeler kalıcı mı etkileniyor ne... Muhtemelen atlama noktası fazla olan, sunucu sunucu, santral santral gezdirilen aboneler akşamları kalıcı mahiyette daha çok yaşıyor bu sorunu... Atlama noktası yurtiçinde ne kadar fazla olursa gelen yanıt da o kadar uzuyor... Adam tutuyor Ankara'daki bağlantıyı Türkiye'deki bilimum noktalarda dolaştırıp tekrar Ankara'ya yönlendirip sonra İstanbul'dan dışarı çıkarıyor... Olay şuna benziyor, trafiği tıkama, zaten köprülerden birini (ya da birkaçını...) kapadık, hemen köprüye gitme, dolaş biraz, trafik yoğunluğu azalsın, öyle geçersin. Bunu da genel manada kullanım yoğunluğu fazla olan bölgelerde yapıyorlar anladığım kadarıyla... Zaten o dolaşılan aralardaki yanıt verme aralığı da bağlantıya ayrı bir etken olarak yansıyor. Tutup Ankara'yı Diyarbakır'a atıp oradan da Marmaris v.s. sallıyorsa vay o bağlantının haline... Mesafe değerinden dolayı zaten adam hız alamaz, yanıt alamaz, kriz geçirir. O arada oyalandığın süre de sana vakit kaybı PING ya da MS artık ne derseniz olarak döner...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 4 Ekim 2017; 13:20:5 >

• konu ismi tum iller olarak guncellenmeli ve yukarda tutulmali

• SevenSeptember_ kullanıcısına yanıt
    Turknet kullanıyorum. Tam olarak yaşadığım sorun bu. Nasıl bir müdahale yapıyorlarsa hız testinde herşey normal görünüyor. Ama hız testi sayfası 1 dakikada falan yükleniyor. Daha doğrusu 1 dakikada yüklenmiyor sayfa ama yüklenen kısmıyla testi başlatabiliyorum. Hız testi sayfasının tamamen yüklenmesi 5 dakika civarı sürüyor. İzlediğim videolar donuyor. Csgo da %30 civarı loss alıyorum ve ping 130 civarında. İnternet sayfaları çok geç yükleniyor. Facebook hiç yüklenmiyor.

Dün modemde sorun olduğunu düşünerek komşunun modemini ödünç aldım. Komşum Superonline kullanıyor. Modem arayüzünde onun kullanıcı adı ve şifresi giriliyken herşey çok akıcıydı dün aksam. Fakat modem arayüzünde benim Turknet kullanıcı adı ve şifremi girdiğimde herşey ilk paragrafta anlattığım gibi pert oldu.

Ve ne yazık ki bu konudan anladığım üzere müdahale yine Ttnet tarafından yapılıyor. Başka firmaya verdiği porta bile müdahale ediyor adamlar. Ne kadar kufretsem az...

• peki bu sorunla beraber hızı düşürülen var mı?

benim 16 mbps lik neti 10 mbps ye düşürdüler 2 gündür. modem arayüzünden baktım. modem değerleri değişmiş. 10 mbps hız tanımlamışlar. çağrı merkezini arıyosun ''biz müdahale edemeyiz efendim'' deyip başlarından savıyolar.
  • Su an fiber 24 mbit hızım speedtestte 2 mbit dolaylarında pingi hiç söylemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam 18.00 oldu yine başladı... İnternet hızı yerlerde, ping uçuk. Batıp beter olasın türk telekom.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Kuşadası İkiçeşmelik mahallesindeyim 35Mbit 75gb Akk var hızım testlerde 5960kbs/sn sınırlanıyor. Modem de gözüken veri oranı 35000 küsür ancak hız dediğim gibi ısrarla aynı noktada 5960 sınırlı kalıyor. Acaba onlar mı kesiyor hızı.
  • Şuan da bende youtube da 962 kb olarak video izlemeye çalışıyorum hız testi izmir içi 13 mbps 8 ping değeri ama youtube berbat durumda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.