U

Yüzbaşı
26 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar.

6 GB RAM'li (4+2) bilgisayarım için 8 GB RAM siparişi vererek RAM boyutunu 12 GB'a yükseltmek istiyorum. Bu konuda biraz cahilim. Hepsiburada'dan sipariş vereceğim, ama hangisi uyumlu olur bilemedim. Konu hakkında destek olabilir misiniz?

Anakartım fason denebilecek bir anakart. RAM ve anakart bilgilerinin görselleri aşağıda...

Not: Bu arada anakart 32 GB'a kadar RAM destekliyor gösteriyor. Yazmayı unutmuşum. (Görseli de ekledim...)

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Dostlar bu arada şöyle bir RAM buldum ama bu anakarta uygun mudur? frekans sorunu yaşatır mı?

Kingston ValueRam 8GB 1333MHz DDR3 Notebook Ram Fiyatı (hepsiburada.com)

Uygunsa ve sorun yaşatmaz ise bunu alabilirim.

Bu akşam itibariyle internetler inanılmaz yavaşladı. Download ve videoları geçtim, sayfa açılışları bile pert. Yurt içi PING'ler hafif artmış, yurtdışı siteler Allah'a emanet... Hız testine bakarsan Türk Telekom Ankara üzerinden PING hafif olsa bile biraz daha beklemeyle hızını alabiliyorsun, gel gelelim internet REZALET!

Downloadlar 0,58 ile 2 megabit arası geziyor...

MÜŞTERİ HİZMETLERİ TELEFONA BAKMIYOR 20 DK'DIR BEKLİYORUM...

BIKTIK ARTIK TTNET BIKTIK!!!

TTNET = KAHIRNET!
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni aldığım cihaz içerisinde bu sürümle geldi. 1803 sürüme yükselttim , fakat sağlıklı olmadı. Bu yüzden yeniden kurmak istiyorum. Bu sürümün 1803 versiyonunu nereden bulabilirim? (USB'den kurulumu yapacağım, dvd sürücü yok...) Ayrıca keyi windows içinden bir şekilde tedarik etmem gerekir mi? Sıfırdan kursam kendisi keyi görür mü?

Yardımlarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Emsallerini çok araştırdım, fakat hep kronik sorunlarla karşılaşılmış. ACER'ı daha önce kullanan arkadaşlarımdan bilirim. Genelde orta halli cihazlar üretir. Bu cihaz konusunda epey olumlu yorumlar gelmiş. Kredi kartıyla internetten almak gibi bir imkanım yok (ki zaten görmeden almam, linux ile geliyormuş, yanında win 10'da satın almam gerekecek muhtemelen... optik yok yeni nesil oyun notebooklarda, usb ile kuracağız artık...), teknosadan alacağım büyük ihtimal 2 ya da 3 aya... (Ankara'dayım...)

Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Performans nasıl? Donanım ve aygıt durumu nasıl? Sürücü sıkıntısı var mı? Yük altında aşırı ısınma gibi durumlar var mı?

Bilgilendiren arkadaş olursa sevinirim.

İyi günler...
Ya arkadaş, binaya fiber aldırdık, bölgede altyapı sağlam değil henüz diye, hem de korkudan altyapıyı yenileyen bu arkadaşlara bir süre daha eyvallah dedik, 2 gündür yine rezalet!

HIZLAR ZİGZAG, DOWNLOADLAR ZİGZAG!

YİNE TTNET, YİNE ANKARA DEMETEVLER-ÖZEVLER MAHALLESİ, YİNE TELEKOM! ANLAŞILAN ANKARA YİNE EZİYET ÇEKİYOR!

TTNET İLE OFFFFFFFLINE KAHIRNET
Merhaba Arkadaşlar,

Programın kullanımı açısından yeniyim. İlk defa render alıyorum fakat oluşturduğum objede render esnasında gölge oluşmamasını istiyorum. Mevcut ışık ayarlarıyla gölge oluşturuyor veya da objenin kendi gölgeleri oluşuyor. Render esnasında veya da program içerisinden objeye ait gölgeleri iptal edebilme durumu var mı? (Objenin kendi gölgelendirmesi için bir ayar var ama kaldırınca kalitesi ciddi derece düşüyor :( ) Aksi takdirde objeye ait gölgeleri iptal edebileceğim benzeri render programları var mı?

Blender da alpha kanalları konusunu beceremediğimden cycles'tan adam gibi render alamadım.

Konu hakkında bilgi ve desteklerinizi bekliyorum.

İyi geceler.
Bıkmadan, usanmadan yazacağım!

Sanki bilerek yapılıyor... Az öncesine kadar internette sorun yokken, birden bire internet trafiği darboğaza giriyor. Saat 20.00 dedi, tak yavaşladı!

Ankara Demetevler-Özevler Mah. yine boğum boğum boğuluyor. Bugün bir arkadaş daha yazmıştı, büyük ihtimalle, an itibariyle Yenimahalle'de de sorun var...

AKŞAM EVE GELİRSİNİZ, 2 SAYFA HABER OKUYAYIM, VİDEO İZLEYİM, DOWNLOAD YAPAYIM DİYE... YOK MALUM FİRMANIN SÖZDE İNTERNET HİZMETİ GÜNÜN NE KADAR STRESİ VAR İSE BİR O KADARIN 2 KATINI DA O YAŞATIR!!! TELEKOM İLE İNTERNETE ÇIKACAKSANIZ, HİÇ UĞRAŞMAYIN, BİR EL ARABASI ALIN, DAHA HIZLI İNTERNETE ÇIKARTIR SİZİ! SAYFALAR AÇILMIYOR YİNE, TOP GİBİ DÖNÜYOR!

Yurtdışı yine hoşaf, yurtiçi idare eder...

Yok arkadaş, ben taahhüt az kaldı felan dinlemem, bu hafta sonu hemen geçiyorum Superonline'a...

Bu ne ya?

YETTİ ARTIK!

Not: SORUN, TÜRKİYE GENELİNDE BİRÇOK ABONEDE MEYDANA GELMEYE BAŞLADIĞINDAN BAŞLIK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. MODERATÖR ARKADAŞLARDAN RİCAM SORUNA FİRMA ÇALIŞANLARINCA NETLİK KAZANDIRILANA KADAR BAŞLIK YUKARIDA TUTULSUN.
Evet arkadaşlar,

Adamlar sonunda içine .... başardılar. Yarın sabah ve akşam test alacağım. Böyle olursa cumartesi hemen superonline gelsin, kursun. Bayii ile irtibata geçeceğim.

Sizlere Allah sabır versin.
Siz bu haltları yedikçe buralara gelip gelip yazacağım...

IP değişince tam hız, Türkiye'den IP ile 1 megabit ve altı... 3 saattir durum bu... Darboğaza sokulmuş yine, vatandaş mağdur ediliyor!... Speedtest'te tam hız, indirmeler yurtdışından HOŞAF!

Yıl 2017, TTNET=İNTERNET HARİCİ HER ŞEY!...
Merhaba Arkadaşlar,

Bayram öncesi nihayet binaya kutuyu koydurmayı yoğun bastırma ve uğraşlarım sonucu başardım. Aynı şekilde bayram öncesi katlara plastik kablo korumalıkları da döşendi. Gelen ekipler, kablo çekilmeyeceğini, sadece abone olanlara kablo alınacağını belirtti. Ayrıca kutuda anahtarları da bırakmışlar. Aradım, gelecek ekiplerde kutuyu açmak için zaten anahtar bulunuyormuş. Anahtarlar bizde kalacakmış. Her duruma karşın sizde de 2'şer tane kalsın dediler...

1-) Kutudan her daireye kadar kablo çekilecek mi?
2-) Sinyal verilmesi için 1,5 ya da 2 ay beklemeniz lazım diyorlar.

Daha önce başına gelen arkadaşlar, işlemlerin hızlanması için neler yaptılar?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 536
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.769 (Bu ay: 142)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 446 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.