Şimdi Ara

Tronsmart Draco AW80 Meta Allwinner A80 Octa Core Android 4.4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
8.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tronsmart Draco AW80 Meta Allwinner A80 Octa Core Android 4.4 Mini TV Box 2G/16G 2.4G/5G WIFI 802.11AC H.265

CPU: Allwinner A80 Octa-Core ARM Cortex A15/A7
    GPU: imagination 64-Core PowerVR G6230
    Android 4.4 OS, support OTA update
    DRR3 2GB RAM + EMMC 16GB ROM
    Dual-band Wi-Fi, Support 802.11 a/b/g/n/ac
    Bluetooth 4.0/USB 3.0/ SATA/ Gigabit Ethernet
    4k2k H.265 decoding
    DLNA / Airplay / Miracast / SMB

Merhabalar, bu ürünü alalı 1 hafta kadar oluyor.
    Bu ürün aldığım ikinci medya oynatıcı, tabi biraz medya oynatıcıdan öte bir alet. Bundan önce western digital live kullanıyordum.
    Özelliklerini yukarıda yazdım.
    Kullanıcı olarak, ürün gerçekten başarılı bir ürün. Hızı, menü geçişleri, program açılış hızı, ilk açılış hızı ( 30 - 40 sn içinde tamamen hazır hale geliyor ) gerçekten çok iyi.
    Bu alette aluminyum gövde kullanmışlar, bu sayede gayet serin kalıyor, her kullandığımda kontrol ettim hep soğuk alet.

İlk açılışta bütün programları kurduğu için biraz zaman alıyor, fakat sonra açma kapama ile ilgili bir sıkıntı çıkarmıyor.
    Fiziksel bir açma kapama tuşu yok, sadece kumandadan kısa basılınca uyku moduna geçiyor, uzun süre kapama tuşuna basılı tutunca tamamen kapanıyor. Eğer evde elektrik kesintisi olursa alet tamamen açılıyor.

Standart yüklü olarak, baya bi program var, hepsini saymam yersiz, zaten çoğunu sildim, xbmc nin de yeni versiyonu Kodi Helix Alpha yı kurdum.
    İçinde yüklü olan allcast programı ile direk her türlü aletten screen mirroring yapabiliyorum, hiç bir sorun çıkarmıyor. ( iphone 6 ile kullanıyorum )

Gelelim asıl olay olan medya oynatmasına, ben kodi ye ek olarak MxPlayer da kurdum.

Tüm filmlerimi network üzerinden izliyorum. ( daha test yapmadım, internet hızını test edip daha sonra ekleyeceğim )

720p ile ilgili tüm filmlerde hiç bir sıkıntı yaşamadan bütün oynatıcılarda sıkıntısız izleyebiliyorum, frame atlama ya da düşme sorunu yok...
    1080p x264 mkv dosyalarında kodi(xbmc) de takılmalar yaşıyorum fakat mx player de hiç bir sıkıntı yok, hatta kendi üzerinde gelen player da sıkıntısız bir şekilde oynatıyor.
    1080p x265 mkv dosyalarında kodi(xbmc) de takılmalar çok fazla ve frame atlama sıkıntısı yaşanıyor.
    1080p x265 mkv MxPlayer çok az takılma ile oynatabiliyor.

Elimde 4k film ve tv olmadığı için onun testini yapamadım. Ama alet donanımsal olarak 4k çözebiliyor.

Görüntü aktarımını hdmi ile tv ye giriyorum, sesi de optik ile logitech z5500 e veriyorum. İzlediğim tüm DTS ve DD filmlerinin hepsini sorunsuz bir şekilde aktardı, ve logitech ekranında dts ve dd logosunu gördüm.

Görüntü kalitesi olarak elimde olan western digital ile karşılaştırdığımda pek bir fark göremedim, gayet başarılı.

Şu an bu ürün ile tronsmartta hummalı bir çalışma var, yeni bi update üzerinde çalışılıyor, üstüne bir de linux işletim sistemli firmware'i aralık ortasına yetiştirmeye çalışıyorlar.

Elimde kumanda olmadığı için oyun testini yapamadım, üsterseniz bu linkten bakabilirsiniz. ( https://www.youtube.com/watch?v=RPwQeM0tpII )

Şu an geekbuying de indirimde, ben 149 dolara almıştım, şu an 139 dolar.
    Çok hızlı bi şekilde nerdeyse 10 gün içinde elime ulaştı bu arada. Gümrüğe falan da takılmadı.

Tavsiye edermiyim, evet ederim :)

Sormak istediğiniz soru olursa memnuniyetle cevaplayabilirim.

Herkese bol teknolojili günler.

• hayırlı olsun güle güle kullanın ....
    1- bicaps.net te "1080p filmler" katagorisinde 1080p çözünürlük seçerek filmleri denermisiniz sorunsuz oynatabiliyor mu ? tam ekranda . 2-3dak. sonra "flash player durduruldu" "flash player bağlantısı kesildi" vs. uyarısı verip donuyor mu? browserdan atıyor mu? flash player desteği asıl öğrenmek istediğim. android 4.0 ve üstünde genel olarak bir uyumsuzluk stabilite sorunu var diye gözlemliyorum.
    2- OTA vasıtası ile güncelleme aktif mi ? rom root falan uğraşmamak için soruyorum :)
    3- genel bir soru belki ama yurt dışından alışverişte gümrüğe takılmama için nelere dikkat etmek gerekiyor.
    şimdiden teşekkürler...
  • 10 gunde gelmesi cok cok iyiymiş rk3288 lerden ustunmu sizce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

10 gunde gelmesi cok cok iyiymiş rk3288 lerden ustunmu sizce

hayır değil, bu arada senin cihaz ne oldu, gelmedimi daha?
  • aynı ürünü bende almayı düşünüyorum yıl başından sonra allah kısmet ederse.

rk3288 donanımsal olarak üstün bir ürün verilen bilgilere antutu sonuçlarına bakarsanız. ama pratikte nasıldır bilmiyorum

Bu arada NONAM2 neden rk3288den üstün değil bir açıklama yaparmısın neden böyle dedin acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: walkererdem

aynı ürünü bende almayı düşünüyorum yıl başından sonra allah kısmet ederse.

rk3288 donanımsal olarak üstün bir ürün verilen bilgilere antutu sonuçlarına bakarsanız. ama pratikte nasıldır bilmiyorum

Bu arada NONAM2 neden rk3288den üstün değil bir açıklama yaparmısın neden böyle dedin acaba ?

rk3288 (a17), Allwinner A80 Octa-Core ARM Cortex A15/A7 (4xa15, 4xa7) daha gelişmiş bir teknoloji, netten testleri incelediğinde pek bir fark göreceğini sanmıyorum, sonuçta az önde bile olsa bunun nedeni 8 çekirdekten kaynaklı olabilir,

yani 4 çekirdekli rk3288 ile 8 çekirdekli Allwinner A80 karşılaştırmak haksızlık olur,

Allwinner A80 4xa15, ve 4xa7 oluşuyor, 15 aslında a7 işlemci,

rk3288 4xa17 oluşuyor, a17, aslında a12 işlemci,

yani

rk3288 8 çekirdekli versiyonu çıkacaksa bu büyük ihtimal 4xa17 ve 4xa12 işlemciden ibaret olacaktır, karşılaştırmalarda rk3288in Allwinner A80 nasıl ezdiği ozaman çıkar ortaya ,

gelelim 4çekirdekli rk3288 neden tercihim olduğu konusuna,

Allwinner A80 az farkla önde olsa (sonuçta 8 çekirdekli) bile, ekrankartı (gpu) kısmında çok zayıf kaldığını düşünüyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 28 Kasım 2014; 16:14:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NONAM2

quote:

Orijinalden alıntı: ender

10 gunde gelmesi cok cok iyiymiş rk3288 lerden ustunmu sizce

hayır değil, bu arada senin cihaz ne oldu, gelmedimi daha?

24 unde cıkmıs oralardan ama daha bu tarafa girişi yok.. diğer siteden aldıgım iptal oldu..
  • söylediğin firmwareyi indirdim, şimdi kuracağım, hahaa ama fly kumanda kayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 28 Kasım 2014; 17:01:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NONAM2

quote:

Orijinalden alıntı: walkererdem

aynı ürünü bende almayı düşünüyorum yıl başından sonra allah kısmet ederse.

rk3288 (a17), Allwinner A80 Octa-Core ARM Cortex A15/A7 (4xa15, 4xa7) daha gelişmiş bir teknoloji, netten testleri incelediğinde pek bir fark göreceğini sanmıyorum, sonuçta az önde bile olsa bunun nedeni 8 çekirdekten kaynaklı olabilir,

yani 4 çekirdekli rk3288 ile 8 çekirdekli Allwinner A80 karşılaştırmak haksızlık olur,

Allwinner A80 4xa15, ve 4xa7 oluşuyor, 15 aslında a7 işlemci,

rk3288 4xa17 oluşuyor, a17, aslında a12 işlemci,

yani

rk3288 8 çekirdekli versiyonu çıkacaksa bu büyük ihtimal 4xa17 ve 4xa12 işlemciden ibaret olacaktır, karşılaştırmalarda rk3288in Allwinner A80 nasıl ezdiği ozaman çıkar ortaya ,

gelelim 4çekirdekli rk3288 neden tercihim olduğu konusuna,

Allwinner A80 az farkla önde olsa (sonuçta 8 çekirdekli) bile, ekrankartı (gpu) kısmında çok zayıf kaldığını düşünüyorum....

Sonuç olarak a80 rk3288 den üstün diyebiliriz doğrusu bu sekiz Çekirdek 4 Çekirdek olarak karşılaştırmak yanlış olsa da ikisi de ayni donemde satılan ürünler bu rk3288in üreticisini ilgilendiren bir durum o da yapabiliyorsa 8 yapabilirdi ama yapamamış. Tek takıldığım nokta da gpu idi benimde sanırım rk3288 orada öne geçiyor mali t7 serisi power wr rogueden daha iyi OLDUĞUNU bir kaç yerde okudum bu konuşa düşüncen ne hocam. Gerçekten oyle mi Yıl basına almayı planlıyorum beelink r89 alacaktım ama sonra tronsmart draco a80li oldugu için yöneldim. Senin yorumun üzerine de kararsizlastim yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• walkererdem W kullanıcısına yanıt
    ne alırsan al hayırlı olsun, bende ugoosut3 aldım, türkiyede ilk bende, neyse bu gün yeni yazılım çıkmış onu yüklüyorum....

not:gpu tercihim t7 serisi, daha detaylı bilgi için videolu testleri yada videolu karşılaştırmaları izlemeni öneririm....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 29 Kasım 2014; 11:12:48 >
  • internet gizliliğine önem veriyorsanız bu konuyu inceleyin....

http://forum.donanimhaber.com/m_99951080/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

hayırlı olsun güle güle kullanın ....
    1- bicaps.net te "1080p filmler" katagorisinde 1080p çözünürlük seçerek filmleri denermisiniz sorunsuz oynatabiliyor mu ? tam ekranda . 2-3dak. sonra "flash player durduruldu" "flash player bağlantısı kesildi" vs. uyarısı verip donuyor mu? browserdan atıyor mu? flash player desteği asıl öğrenmek istediğim. android 4.0 ve üstünde genel olarak bir uyumsuzluk stabilite sorunu var diye gözlemliyorum.
    2- OTA vasıtası ile güncelleme aktif mi ? rom root falan uğraşmamak için soruyorum :)
    3- genel bir soru belki ama yurt dışından alışverişte gümrüğe takılmama için nelere dikkat etmek gerekiyor.
    şimdiden teşekkürler...

Selamlar,

1- Dediğiniz sayfada ben normal bilgisayarım da da film izleyemedim desem yeridir. Sürekli yüklüyor diyip bekliyor, ama dizi izleme sitelerinin hepsinde izleyebiliyorum, 720p olaraktan, daha sıkıntı çıkarmadı.

2- ota vasıtası ile güncelleme yapabilirsiniz sıkıntı yok. Ben freaktab den bi arkadaşın çıkardığı romu yükleyip kullanıp tekrar eski haline döndürdüm çok da basit oldu. Toplamda 5 dakika içinde yeni romu yükleyebilirsiniz.

3. Ben geekbuying den aldım, onlar zaten siz söylemeden örnek ürün ve fiyatını uygun yazıp gönderiyorlar.

Şu an tronsmart ekibi bir linux sürümünün ota üzerininden yüklenebilir versiyonunu çıkardılar. Daha çok yeni ve kullanıcı yorumlarına göre güncelleme yapacaklar, aralık ortasında ise tam bir linux sürümünü hazırlayacaklar.

1080p film izleme işini gece tekrar deneyip buraya mesaj yazarım.

Bol teknolojili günler.

• Çok Teşekkürler cevaplariniz için. ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

Çok Teşekkürler cevaplariniz için. ....

Selamlar,

Sabah tekrardan dediğiniz siteden galaksinin koruyucularını denedim, sorunsuz bir şekilde izledim. kapanma falan olmadı.
    chrome ile izledim bi sıkıntı yok.

iyi günler.
  • Bu cihazdan bende aldım. gayet akıcı ve hızlı çalışıyor... Androidde bence gpudan çok cpu performansına önem verilmelidir. benim fikrim bu çünkü... bu aletler oyun aleti değil bence. media player özellikleri çok daha fazla. o yüzden ben cpu güçlü diye bu alete yöneldim. şu an evde kullanıyorum ben çok eglenceli ve kullanışlı. herkese tavsiye ederimn
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcerrah

Bu cihazdan bende aldım. gayet akıcı ve hızlı çalışıyor... Androidde bence gpudan çok cpu performansına önem verilmelidir. benim fikrim bu çünkü... bu aletler oyun aleti değil bence. media player özellikleri çok daha fazla. o yüzden ben cpu güçlü diye bu alete yöneldim. şu an evde kullanıyorum ben çok eglenceli ve kullanışlı. herkese tavsiye ederimn

Selamlar,
    İyi günlerde kullanınız.
    gerçekten çok güzel ve hızlı bir alet, stock rom yerine finless beta 1.0 romunu öneririm. çok daha düzgün çalışıyor. bu ay sonu hem ubuntu versiyonu hemde yeni rom piyasaya çıkacak haberin olsun.
    herşey çok daha düzgün olucak gibi görünüyor.
  • x265 1080p filmleri sata bağlantı kurup hdd üzerinden deneme imkanınız var mı? Merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

quote:

Orijinalden alıntı: korcerrah

Bu cihazdan bende aldım. gayet akıcı ve hızlı çalışıyor... Androidde bence gpudan çok cpu performansına önem verilmelidir. benim fikrim bu çünkü... bu aletler oyun aleti değil bence. media player özellikleri çok daha fazla. o yüzden ben cpu güçlü diye bu alete yöneldim. şu an evde kullanıyorum ben çok eglenceli ve kullanışlı. herkese tavsiye ederimn

Selamlar,
    İyi günlerde kullanınız.
    gerçekten çok güzel ve hızlı bir alet, stock rom yerine finless beta 1.0 romunu öneririm. çok daha düzgün çalışıyor. bu ay sonu hem ubuntu versiyonu hemde yeni rom piyasaya çıkacak haberin olsun.
    herşey çok daha düzgün olucak gibi görünüyor.

Bu haberi bir yerlerden duymuştum. Siz söyleyince hatırladım... Beraber etkileşim halinde olalım birbirimize yardım edelim... Özelden sizede mesaj yazacagım. Ben üründen çok memnunum. Bence kaliteli bir cihaz... Ubuntu versiyonun merakla bekliyorum. Çıkınca benide bilgilendirirseniz sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: nodar

x265 1080p filmleri sata bağlantı kurup hdd üzerinden deneme imkanınız var mı? Merak ettim.

x265 filmleri sata üzerinden değilde network üzerinden kablo bağlantısı ile denedim. kodi oynatırken çok takılıyor. ama mx player ile açarsan gene bir takılma söz konusu fakat çok daha düzgün.

açıkta sata hdd olmadığı için deneyemiyeceğim kusura bakmayın.
  • selamlar, sata baglanti denemeniz birsey farketmez. usb 2.0 uzerinden converter ile soket saglanmis. yani hiziniz yine usb2.0 olucak. bu arada network uzerinden 1080p takilma normal dir bu xbmc cache ayarlari ile ilgili. ayrica network performansi cok basarili degil cihazin. yeni rom beklemek lagzim okuduklarima gore. bu arada kablo ile bagliyorum dediniz ama, baglanti sekliniz nedir? baglantiniz modem/router gigabit destekliyor mu? nikayetinde wifi ler artik 300mbs lari gecti 2.4hz de. kablo baglantiniz 100mb ise takilma olabilir. custom rom denemenizi tavsiye ederim, forumlarda daha stabil calistigindan bagsediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zek -- 8 Aralık 2014; 14:04:53 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.