Şimdi Ara

Mi Box S 4K kumanda çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mi box s 4K cihazımın kumandası hiçbir şekilde tepki vermiyor.

Cihazın adaptörünü çıkarıp taktığımda cihaz açılıyor, telefonumdaki kumanda ile cihazı kullanabiliyorum ancak fiziki kumanda bir anda bozuldu. Bir gün önce sorunsuz kullanıyordum, pillerinde ya da kumandada herhangi bir sorun yok. Telefonumdaki kumanda uygulamasından fiziki kumandanın bağlantısını kesip tekrar kurmayı denedim, kumanda bağlantısını kaldırdım ancak tekrar kurmak için bastığım tuşlara da cevap vermiyor. Reset atmak istiyorum ancak o da mümkün olmadı. Cihaz üzerindeki USB girişine kablolu mouse takıyorum ancak o da çalışmıyor. Bu arada farklı kumanda uygulamaları denemek isterken yanlışlıkla telefonumdaki uygulamayı da kaldırdım ve artık kumanda bağlantısı da yapamıyorum hata veriyor :( 

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

• mag13 kullanıcısına yanıt
    Kumanda için mi remote uygulamasını deneyin, bağlı cihazlarının listesinden yeniden eşleşmeyi deneyin olmaz ise hard reset,

https://www.hardreset.info/tr/devices/xiaomi/xiaomi-mi-box-s-tv-4k/
  • aynı sorun bende de var ve benim ek olarak cihaz wifi ye de bağlanmıyor. bir yerde elektrik gitmiş ve cihazın saat tarih ayarı değiştiğinden ne kumanda çalışıyor ne de wifi ye bağlanıyor.

bu sorunda çözüm için hard reset denmiş ama kumanda çalışmıyor sonuçta..kumanda çalışmıyorsa tek yolu sanırım Y Otg kabloyla mouse bağlamak... bu cihazda sık rastlanan bir sorunmuş.şu aleti satıyorsan yanında bir otg kablosunu kutuya koyman gerekir xiaomi.

her android cihazda iğneyle fabrika ayarına falan döndürme olur , bunda da o yok. gel de şimdi Y otg kablosundan bul :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.