Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
576
Cevap
12
Favori
101.677
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6652 Mesaj
      12 Ocak 2009 13:37:05 Konu Sahibi
      bir çok siteden bakıyorum ama görmedikce karar vermek geröekten zor

gittigidiyordan veya başka bir siteden tripod öneriniz varmı???

birde tripod alırken nelere dikkat edilmeli??

yükseklik ne olmalı (fotoğrafcılık için soruyorum) vede katlanmış yükseklik (min yük ne olmalı)

konu hakkında bilgisi olan varsa...?

|
      |

• Yarbay
      12457 Mesaj
      12 Ocak 2009 13:49:22
      Tripod alırken ilk bakılcak şey ekipmanın maksimum ağır halini taşıyabilcek kapasiteye sahip olması Daha sonra stabil olmasına, kullanılabilirliğine ve geri kalanına bakılır.

Ne kadara kadar bişey düşüünyosunuz ve ekipman olarak ne takılcak üzerine?
      |
      |

• Yarbay
      3929 Mesaj
      12 Ocak 2009 14:20:46
      quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy Tripod alırken ilk bakılcak şey ekipmanın maksimum ağır halini taşıyabilcek kapasiteye sahip olması Daha sonra stabil olmasına, kullanılabilirliğine ve geri kalanına bakılır.

Bende ayni soruyu sormak istiyordum ,bu konuda bende sorayim..

Eski dslrim için eminönünden 30ytl civari bir tripod almiştim ,o makina için yetiyordu fakat şimdi 40D+1.4tcye takili 70-200 takinca resmen titriyor. Lens için tripod halkam olmadiğindan direk bodyden oturtuyorum.bundan dolayida titriyor benim anladiğim.

2-3kg civari koyunca titremiyecek , ağir olmayan ,pratik kullanilan 60-70ytlyi geçmiyecek bir tripod banada onerebilirmisiniz acaba?
      |
      |

• Yarbay
      4174 Mesaj
      12 Ocak 2009 14:27:07
      quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy Tripod alırken ilk bakılcak şey ekipmanın maksimum ağır halini taşıyabilcek kapasiteye sahip olması Daha sonra stabil olmasına, kullanılabilirliğine ve geri kalanına bakılır.

Ben sirkeciden 50 tl ye aldim elimdeki cihaza uygun olarak. Oralarda nakite daha uygun ve gorerek alina biliyor.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6652 Mesaj
      12 Ocak 2009 15:23:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cemele Ben sirkeciden 50 tl ye aldim elimdeki cihaza uygun olarak. Oralarda nakite daha uygun ve gorerek alina biliyor. Alıntıları Göster
      şimdi bir arkadaş tavsiye etti slik marka iyiymiş.

isterseniz bir inceleyin.

her marka (no name) almamak lazım hem dslr cihazın büyüklüğünden dolayı hemde tam oturmamasından dolayı titremede yapabiliyor ayrıca kolu bacağı plastiği çabuk deforme oluyor birde vidalı yere takılırken altta çizilme yapabiliyor.

vs...vs...
      |
      |

• Yarbay
      3929 Mesaj
      12 Ocak 2009 15:40:09
      quote:

Orijinalden alıntı: serkes şimdi bir arkadaş tavsiye etti slik marka iyiymiş.

isterseniz bir inceleyin.

her marka (no name) almamak lazım hem dslr cihazın büyüklüğünden dolayı hemde tam oturmamasından dolayı titremede yapabiliyor ayrıca kolu bacağı plastiği çabuk deforme oluyor birde vidalı yere takılırken altta çizilme yapabiliyor.

vs...vs... Alıntıları Göster
      slik iyi bir marka fakat bin bir modeli var
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6652 Mesaj
      12 Ocak 2009 17:54:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci slik iyi bir marka fakat bin bir modeli var Alıntıları Göster
      sorma ya gerçekten öyle... :)

u8000 yeterli olurmu acep?

quote:

Orjinalden alıntı: mboyaci

|
      |

• Yarbay
      3737 Mesaj
      12 Ocak 2009 18:20:37
      quote:

Orijinalden alıntı: serkes sorma ya gerçekten öyle... :)

u8000 yeterli olurmu acep?

quote:

Orjinalden alıntı: mboyaci

Alıntıları Göster
      Valla iyiki bu konuyu açmışsınız.Bu konuyla ilgili doğru düzgün topik yok.Ben de 1-2 ay içerisinde alıcam.İnşallah bu konu bu işi netleştirir.U-9800 nasıldır alınası bir tripod mudur?100 ytl civarında sanırım fiyatı da.
      |
      |

SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      12 Ocak 2009 18:48:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam Valla iyiki bu konuyu açmışsınız.Bu konuyla ilgili doğru düzgün topik yok.Ben de 1-2 ay içerisinde alıcam.İnşallah bu konu bu işi netleştirir.U-9800 nasıldır alınası bir tripod mudur?100 ytl civarında sanırım fiyatı da. Alıntıları Göster
      Ben amerikadan 49 dolara u9000 sipariş ettim. Alt modellerini incelediğimde diğerlerine farkla bu modelin ayakları plastik kaplı olduğu için tercihim Slik u9000 oldu.
      |
      |

Canon EOS 7D - Canon 100 mm f/2.8 Macro USM - Tamron 17-50 mm f/2.8 XR Dİ II LD
      LowePro SlingShot 200 AW - Hoya Super HMC Uv(0) 58/67 mm
    • Binbaşı
      1958 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:08:33
      quote:

Orijinalden alıntı: FReStoRM Ben amerikadan 49 dolara u9000 sipariş ettim. Alt modellerini incelediğimde diğerlerine farkla bu modelin ayakları plastik kaplı olduğu için tercihim Slik u9000 oldu. Alıntıları Göster
      birde gg de orite 3550 diye bir model var en çok ilanı olan nasıldır sizce 35 ytl civarı

Orite c3550

birde bu gorillapad tripodlar teoride iyi gibi ama pratikde kullanışlımı acaba forumda kullanan varmı?

|
      |

Hayat Bir Yansımadır Siz Gülümserseniz Herşey Gülümser

• Yarbay
      5951 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:23:43
      evet beniimde ihtiyacım var,

uygun fiyatından da önemli ama asıl benim için malzemesi kaliteli hafif ( crom, mn olursa paslanma yağmur camur etkilenmez ve alumınyum hafiflik sağllar bunların alaşımlı olsa fena olmaz )

ve boyutları tasırken küçük olmalı tabii..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 12 Ocak 2009; 20:23:25 >
      |
      |

• Yarbay
      12457 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:30:25
      quote:

Orijinalden alıntı: caver evet beniimde ihtiyacım var,

uygun fiyatından da önemli ama asıl benim için malzemesi kaliteli hafif ( crom, mn olursa paslanma yağmur camur etkilenmez ve alumınyum hafiflik sağllar bunların alaşımlı olsa fena olmaz )

Manfrotto 190XPROB düşünüyorum ben de uzun süredir; ekipmanı ağır olana/kaliteli mal arayana/fiyatı farketmez diyenlere tavsiye olunur
      |
      |

• Yarbay
      5951 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:30:56
      quote:

Orijinalden alıntı: caver evet beniimde ihtiyacım var,

http://www.hepsiburada.com/manfrotto-ma-785b-modo-tripod/productDetails.aspx?categoryid=86399&productid=bd953039#tablnk

bu nasıl bir tripoddur bi arkadaşımda vardı pek inceleyememiştim ama kaliteli duruyordu?
      |
      |

• Yarbay
      3737 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:41:19
      quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy Manfrotto 190XPROB düşünüyorum ben de uzun süredir; ekipmanı ağır olana/kaliteli mal arayana/fiyatı farketmez diyenlere tavsiye olunur Alıntıları Göster
      quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Manfrotto 190XPROB düşünüyorum ben de uzun süredir; ekipmanı ağır olana/kaliteli mal arayana/fiyatı farketmez diyenlere tavsiye olunur

Hocam iyi hoş da 290 tl de tripoda ben şahsen vermem ya.Daha mantıklı daha gariban işi ne var tavsiye edeceğiniz?Slik u9800 nasıldır?2 kg taşıma kapasitesi var.Fiyatı 120 ytl civarında.
      |
      |

SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED

• Yarbay
      12457 Mesaj
      12 Ocak 2009 20:56:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam
      quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Hocam iyi hoş da 290 tl de tripoda ben şahsen vermem ya.Daha mantıklı daha gariban işi ne var tavsiye edeceğiniz?Slik u9800 nasıldır?2 kg taşıma kapasitesi var.Fiyatı 120 ytl civarında. Alıntıları Göster
      Valla Slik'ten bi bildiğim Pro DX serisi var onları tavsiye edebilirim ama fiyatları yine diğerine yakındır

Ömürlük tripod bunlar, ekipmanı rahat kaldırır ve çekime\ekipmana göre kafasını değiştirebilirsiniz. Gariban işi modelleri incelemedim hiç açıkçası, elden mıncıklayarak almakta fayda var
      |
      |

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      12 Ocak 2009 21:05:16
      quote:

Orijinalden alıntı: askan22 birde gg de orite 3550 diye bir model var en çok ilanı olan nasıldır sizce 35 ytl civarı

Orite c3550

birde bu gorillapad tripodlar teoride iyi gibi ama pratikde kullanışlımı acaba forumda kullanan varmı?

Alıntıları Göster
      quote:

Orjinalden alıntı: askan22

birde gg de orite 3550 diye bir model var en çok ilanı olan nasıldır sizce 35 ytl civarı

Orite c3550

Bundan sipariş ettim 20 sinde gelecek. Geldikten sonra eğer kullanmaya karar verirsem sorularınıza yanıt verebilirim. ((:
      |
      |

Canon EOS 7D - Canon 100 mm f/2.8 Macro USM - Tamron 17-50 mm f/2.8 XR Dİ II LD
      LowePro SlingShot 200 AW - Hoya Super HMC Uv(0) 58/67 mm

• Binbaşı
      1316 Mesaj
      12 Ocak 2009 21:19:05
      Eğer amatör iseniz ya da tripodu yanlızca uzun pozlamalarda kullanacaksanız petrix sl1200 - orite 3530 - vanguard mk2 işinizi hayli görecektir. Tavsiyelerim 20-30 ytl arası olan tripodlardır.

Ben petrix sl1200 ü D300 + 70-300 apo ilen kullanıyorum. Çünkü sadece uzun pozlamada gerek duyuyorum tripoda. Ayda yılda bir iki kere ihtiyaç duyduğumdan pahalı birşey alma gereksinimi duymadım... İşimi hayli hayli görüyor...

Saygılar..

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

bir çok siteden bakıyorum ama görmedikce karar vermek geröekten zor

gittigidiyordan veya başka bir siteden tripod öneriniz varmı???

birde tripod alırken nelere dikkat edilmeli??

yükseklik ne olmalı (fotoğrafcılık için soruyorum) vede katlanmış yükseklik (min yük ne olmalı)

konu hakkında bilgisi olan varsa...?

|
      |

• Binbaşı
      1958 Mesaj
      12 Ocak 2009 21:39:34
      quote:

Orijinalden alıntı: FReStoRM
      quote:

Orite c3550

Bundan sipariş ettim 20 sinde gelecek. Geldikten sonra eğer kullanmaya karar verirsem sorularınıza yanıt verebilirim. ((: Alıntıları Göster
      quote:

Orjinalden alıntı: FReStoRM

Bundan sipariş ettim 20 sinde gelecek. Geldikten sonra eğer kullanmaya karar verirsem sorularınıza yanıt verebilirim. ((:

sağolasın kullanınca izlenimlerini bekliyorum...
      |
      |

Hayat Bir Yansımadır Siz Gülümserseniz Herşey Gülümser

• Emekli Yönetici
      6652 Mesaj
      13 Ocak 2009 09:58:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: askan22
      quote:

sağolasın kullanınca izlenimlerini bekliyorum... Alıntıları Göster
      BEYLER... FAZLA UÇUPTA LENS FİYATINADA TRİPOD ALMAMAK LAZIM...

TRİPODDA EN ÖNEMLİ DETAYLAR BENCE

++ vidalanma şekli ve makina altında çizik bırakmaması

++ çekerken titreşim yapmaması yani yere sağlam basması ve ayaklar açıkken sağlam durması

++ hafifliği + katlanma ölçüsü (min ölçü)

++ kilitlenme/açılma mekanizmasında sorun çıkmaması

++ taşıma kaasitesi 2 kg a yakın olması sonuçta en önemli ölçülerinden birde bu

manfrotto

slik

iyi markalar ama uygun bulmak lazım

bu arada silk in ucuz modelleri ayak kısmından dağılmaya başlıyor haberiniz olsun ama üst modelleri gayet iyi.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6652 Mesaj
      13 Ocak 2009 10:04:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: askan22
      quote:

sağolasın kullanınca izlenimlerini bekliyorum... Alıntıları Göster
      hocam böyle bir tripod dslr cihazla çekimler için belli bir süre sonra hatta ilk kullanım aşamasında bile yeterli gelmeyecektir diye düşünüyorum tabiki bazı koşullarda gayet iyi bir tripod olabilir ama eğer diğer bacaklı tripoddan alacaksamda buna para vermeye gerek yok derim....

bu benim görüşüm.

quote:

quote:

sağolasın kullanınca izlenimlerini bekliyorum...

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.