Şimdi Ara

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
578
Cevap
11
Favori
109.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne forum ama...
  • @Burakalper sizin için demiyorum ben geçen böyle bir ithama ve saldırıya uğradım,bilgi veren insanları " sen bilgini gösterme amaçlı yazıyorsun" diye itham ederseniz bilgili insanlarda yazmaktan çekinir tabi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: askan22

...,bilgi veren insanları " sen bilgini gösterme amaçlı yazıyorsun" diye itham ederseniz bilgili insanlarda yazmaktan çekinir tabi...

Daha alışamadın mı Bilgi isteyen insanlara bilgi verdiğinde ukala oluyosun bu forumda, hele ki işine gelmeyen bi yorum yap amaaan
  • +1500...
    quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

...,bilgi veren insanları " sen bilgini gösterme amaçlı yazıyorsun" diye itham ederseniz bilgili insanlarda yazmaktan çekinir tabi...

Daha alışamadın mı Bilgi isteyen insanlara bilgi verdiğinde ukala oluyosun bu forumda, hele ki işine gelmeyen bi yorum yap amaaan

• Ben de çok fazla araştırma yapmadan;
    Tavsiye üzerine Slik U7700 modelini duydum.
    Ufak bir araştırma sonrasında taşıma kapasitesi, açık uzunluk, kapalı uzunluk, gövde kalitesi gibi özelliklere bakarak bu modeli satın aldım. Ben çok fazla araştırma yapıp kafamı şişirmek istemiyorum. Elbette araştırma yapılır fakat fazlası akıllara zarar.
    Makinem yanımda olmadığı için henüz deneme şansım olmadı fakat tripodun kaliteli olduğunu söyleyebilirim.
    10 gün sonra makinem ile tripodu buluşturacağım. O zaman daha sağlıklı yönlendirme yapabilirim.
    Selamlar.
  • quote:

geçen olan itham 2. saldırım olduğu için alışma evresindeyim daha olmasın genede 3. de bağışıklık kazanırım heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askan22 -- 15 Ocak 2009; 19:44:15 >

• Kalabalık bir odada herkes birbirlerine birşey anlatırken araya girmeye çalışan parazit gibi hissettirdiniz bana.
    Teşekkür ederim ilginize.
  • Yok canım sizinle uzaktan yakından ilgisi yoktu @Burak[Alper]. Sorunuzun cevaplanması için erkendi bana göre, bende hala arayış içindeyim .Yazdıklarımın hepsini bir tripodda bulsam bende farkındayım lens fiyatına tripod alınacak ve bunun en azından benim için mantıklı bir tarafı yok.... Bu nedenle çok azda olsa önerilenleri araştırıyorum. Gidip göreceğim.
    quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

Kalabalık bir odada herkes birbirlerine birşey anlatırken araya girmeye çalışan parazit gibi hissettirdiniz bana.
    Teşekkür ederim ilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 16 Ocak 2009; 0:36:31 >
  • forumlardan araştırdım . mağazalardan baktım ama Unomat 724 PSV 303 bu ürünle ilgili doğru dürüst bi kullanıcı yorumu bulamamıştım. antalya ışıklarda caddesinde bi fotoğrafçıdan aldım bunu. satıcı 60 tlden açtı fiyatını iyi pazarlıkla nakit 35tl.ye aldım. alüminyum değil sanırım çünkü çokta hafif değil. ben hafif tripodlarada baktım hafif olanlar da titreme yaptı. s6500fd ile kullanıyorum titreme gibi bi sorunum olmadı henüz. kendi taşıma çantası da var.

http://www.hepsikamera.com/unomat-724-psv-303-tripod,pid1993
  • quote:

quote:

bu saldırıdan bizede nasip oldu işte yazı(çok bilmiş tavırlada olsa- bilmiyorsun demek değil bu)

• bu gün teknosadan slik u9000 alacam bir terslik olmasa...
    kararım şimdilik bu ayrıca manfrotto 785 modo yu inceledim açıkcası hiç beğenmedim bence sizde bir görün ondan sonra almaya kalkışın.

slik 9000 şu anda bence en uygun fiyat perf. olduğuna inanıyorum 129/7 tl taksit şeklinde almayı düşünüyorum...
    aldıktan sonra yorumlarımı yaparım...

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz.

GENEL ÖZELLİKLER
    Taşıma Kapasitesi (kg) 3.50
    Maximum Yükseklik (cm) 150.00
    Minimum Yükseklik (cm)
    Kapalı Yükseklik (cm) 59.00
    Ağırlık (kg) 1.60
    AYAK
    Bacak Bölüm Sayısı 3
    Bacaklar Arası Bağlantı
    Çivili Ayaklar
    Su Terazisi
    KAFA
    Üç Yönlü Hareket
    Çıkabilir Bağlantı Tablası
    Su Terazisi (yok)
    Asansörlü Kafa Yükseltme

• Bu tripod u bende teknosada incelemistim benzer urunleri pesin fiyata sirkeci tarafinda daha ucuza 50-100 ytl arasi alinabilir.

Ben internette pek satisi olmayan UNOMAT F-400 tripodunu 50 ytl ye aldim. Teknosadaki ile ayni kullanim olarak ayrica üc bacagin birlestigi noktada cengel var canta yada baska seyler asarak tripod un daha sabit olmasini saglana bilir.

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

bu gün teknosadan slik u9000 alacam bir terslik olmasa...
    kararım şimdilik bu ayrıca manfrotto 785 modo yu inceledim açıkcası hiç beğenmedim bence sizde bir görün ondan sonra almaya kalkışın.

slik 9000 şu anda bence en uygun fiyat perf. olduğuna inanıyorum 129/7 tl taksit şeklinde almayı düşünüyorum...
    aldıktan sonra yorumlarımı yaparım...

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz.

GENEL ÖZELLİKLER
    Taşıma Kapasitesi (kg) 3.50
    Maximum Yükseklik (cm) 150.00
    Minimum Yükseklik (cm)
    Kapalı Yükseklik (cm) 59.00
    Ağırlık (kg) 1.60
    AYAK
    Bacak Bölüm Sayısı 3
    Bacaklar Arası Bağlantı
    Çivili Ayaklar
    Su Terazisi
    KAFA
    Üç Yönlü Hareket
    Çıkabilir Bağlantı Tablası
    Su Terazisi (yok)
    Asansörlü Kafa Yükseltme

• slik u9000

evet aldım ve bilgi edinecek kadarda kullandım.

malzeme kalitesi ve yerde sağlam duruşu gerçekten slik markasına yakışır nitelikte.
    asansörü ve ayaklarındaki çiviler bence çok işlevsel
    ayrıca ayağında hem çivisi var kemde kaymasını engelleyen kademekli bir kauçuk var ve ikisini kulanımına göre
    ayarlamak mümkün.

en büyük eksikleri bana göre şunlar
    -- sökülen kafanın vidalama mekanizması için illede yanında bir alet (para+tornavida +anahtar) gerekli tırnak yardımıyla sıkmak zor
    -- sökülen kafanın hemen fotoğraf makinasına değen yeri diğer üst modellerde olduğu gibi mantar türevi bir malzeme olmalı bence
    -- altında kancalı askısı yok belli durumlarda işe yarayabilir.
    -- yanında birde çanta hediyesi olsaymöış keşke dedirtiyor.

bunun dışında artıları kalitesi bunu zaten hemen gösteriyor.

vanguard-mg-3 kardeşimde var ayaklar tam açıkken stabil durmuyor eklemlerde oynama var diyordu.
    ama ben pek inceleme şansım olmadı. kaldıki fenada durmuyor.

bana kalırsa inceleyin sonra alın.
    öyle fotoğraflardaki görüntü hiç yeterli olmuyor.

• Güle güle kullanın.
  • saol hocam...
    daha iyileri senin olsun.
    quote:

Orjinalden alıntı: smhcnr

Güle güle kullanın.
  • Hayırlı olsun.Tripodun maksimum uzunluğunun 150 cm olması sıkıntı yaratmıyor mu hocam?Örneğin benim boy 180cm.Her fotoğraf çekişimizde eğilip duracak mıyız yani?Bir de bu paraya alınası bir tripod mudur sizce?Ben de 1-2 ay içerisinde almak istiyorum da o yüzden soruyorum.Saygılar...
  • Hayirli olsun..
    -- sökülen kafanın vidalama mekanizması için illede yanında bir alet (para+tornavida +anahtar) gerekli tırnak yardımıyla sıkmak zor
    bu kotuymus gerçekten..
  • öncelikle hayırlı olsun.

benim de petrix marka tripodum vardı çok memnundum ancak üzerine düştüm ve kırıldı :)
    Haliyle yeni bir tripod almam gerekti, ilk olarak yine kullandığım markayı aradım ancak bulamadım.

Daha sonra 26 YTL'ye Orite 3550 aldım ve gayet memnunum. Fuji s6500 ile kullanıyorum, öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.