Şimdi Ara

Traktör isteği bitmeyen bir dede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kısa süre önce dedemden bir telefon aldım. Kendisi benden traktör istiyor. Napacaksin traktörü dediğimde, kahveye gitmek için kullanacağını söyledi. Köydekilerle konuşmuş 50bin ₺ civarında eski model traktörler mevcutmus. Kendisi 76 yaşında onu kırmayı kesinlikle istemiyorum ancak hem kendisi hemde trafiğe çıkması yaşı gereği çok tehlikeli. Kendisi yıllarca traktör kullandı ancak artık yaslandı. Kendisininde benimde durumum iyi seviyede değil. Dedemin üzerimde çok emeği var. Bu sebep ile onu geri çevirmek istemiyorum. Geri cevirirsem benden kötüsü olmaz😄 Ne yapmam gerektiğini kestiremiyorum.

ATV almayı düşünüyorum ancak bildiğim kadarıyla devrilme riski mevcut. Bu kanı kaynayan ihtiyar için günlük 2-3 kilometre yol yapacak güvenli bir araç öneriniz var ise önerilerinize açığım. ATV yi 76 yaşında köy yerinde kullanmak isteyen birisi için tavsiye edebilir misiniz? Tavsiyelerinizi beklemekteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Dinçer ENGİN -- 6 Mayıs 2022; 4:59:32 >

• Emekkk kullanıcısına yanıt
    komik mi
  • M.Dinçer ENGİN M kullanıcısına yanıt
    kesinlikle kırma derim, bazı şeylerin bir süre sonra telafisi olmaz. atv işini geç bence 135lik massey veya ucuz yollu, marş bassın yürüsün yeter tarzında bir traktör bakmanı öneririm
  • İkna edip,skoda favorit,lada samara tarzi bir arac alabilirsiniz.hem.daha güvenli,hemde daha havali olur dede😀
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt

dede geldi

• Bağ bahçe işi yapmıyorsa sağa sola gitmek için traktör alınmaz eli yüzü düzgün bir binek renault 12 işini hayli fazla görür
  • Şöyle bir şey alsan nasıl olur.

Traktör isteği bitmeyen bir dedeurun.n11.com
    ARORA TDR41-Z RÜZGAR ÜÇ TEKERLEKLİ ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET Fiyatları ve Özellikleri
    https://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/arora-tdr41-z-ruzgar-uc-tekerlekli-elektrikli-motosiklet-P461080080
  • İmkanın varsa dedenin isteğini yapmalısın.Traktör yada Pickup da alabilirsiniz.

Tatalar baya ucuz : https://www.sahibinden.com/arazi-suv-pickup-tata-telcoline?sorting=price_asc

• O yaşta yeni bir kullanım öğrenmektense zaten kullanmayı bildiği daha güvenli olabilir.

Traktörlerde tavan barı artık zorunlu, çünkü onların da devrilme riski var. Traktör alırsanız tavan barı (roll-bar) olsun. Sonradan takılanları da var, tenteli olabiliyor.

• madem köyde kullanacak bence elektrikli araç alın derim. mesela renault twizy. ya da citroen ami..

• Benim de babam dedenizle aynı yaşta.O da araba kullanamadığı için küçük elektrikli 3 tekerlekli araç aldı.Onunla 2 yıldır tarlaya gidip geliyor ama tekerleri küçük olduğu için en ufak çukurda devrilebiliyor.Dün yine babamla annem tarladan gelirken devrilmişler.Hastaneye götürdüm akşam.Atv dört teker olduğu için daha güvenli olabilir.Aslında en güzeli dört tekerli küçük elektrikli araç ama onlar da pahalı.

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt

Anaaa, bunu yeni duydum. olmayan muayeneden geçemiyor mu şimdi (zorunlu ise geçmemesi gerek)

Bizim inatçı da, çalıya çırpıya dokunuyo diye söktürmüştü (sökene kadar canımız çıktıydı, öööfff şimdi bi de geri takması var)

Zaten içim hiç rahat değildi söküldükten sonra ama dinletemezsin ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabitelli -- 15 Mayıs 2022; 16:42:11 >
  • Ne olacak bizim çiftçimizdeki bu traktörle kahveye gitme merakı acaba?

Burada daha vahimi var maalesef; adam çiftçilik bile yapmayı bıraktı ama hala "en büyük motur hassan ağanın" desinler diye toprak satıp milyonluk traktör alıyorlar. Kahvenin önüne çekince de hindi gibi gubarıyorlar.

• Bizim köyde Atv kullanan yaşlı bir amca vardı ormana oduna herşeye atv ile gidip geliyor. 6 sene önce yenge ile beraber uçurumdan uçtular senelerdir topallayarak geziyordu. Uslanmadı ama devam etti atv'ye. Asfalt yapıldı fazla olmadı geçen haber geldi ki takla atıp altında kalmış. Beyin kanaması geçirmiş şuan yoğun bakımda.

Atv pek güvenli bir ulaşım aracı değil asfaltta en ufak bi hayatı kabul etmez direk takla. Deneyimsiz birisi için taktörden daha tehlikeli bana göre. Ama yinede bu tarz bir ulaşım aracı lazımsa nispeten utv'ler daha güvenli.

Ali Şen'in torununun Şiledeki kazası.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.