Şimdi Ara

TR PSN'deki kaziklama ne kadar devam edecek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
4.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Minato Namikaze

Yıllardır anca foruma konu açıyorsunuz.Fiyatları düşürmek için çalışanı hiç görmedim.Anca burada konuşuyorsunuz.

Iste bi konu var ingilizceye cevrilcek sonrada mailler yollancak hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla bunlar kafayı sıyırmış. böyle bir fiyatın izahı olmaz. amerikada 60 dolara sattığını avrupada 60 euroya satıyorsa , kur farkını göz önüne almıyorsa bir benzerini de türkiye için yapsınlar bir zahmet.
  • Ya kardeşim yetmedimi milleti sömürdüğünüz kutulu oyun pahalı diye almıyoruz dijital kutudan pahalı ne yapalım biz oynamayalımmı bu lanet konsolu o kadar para verdik evde süs eşya gibi duruyor resmen psn tr de menüde atma sorunuda var artık birinin ilgilenmesi lazım türk oyuncuları ile kendi adıma elimden ne geliyorsa yapıcam şikayetimi iletmek için herkezden aynısını bekliyorum dur diyelim artık arkadaşlar.
  • Bu arada oyun fiyatları steam da çok daha ucuz dediğimde psn de indirim olmuyor mu diyen bi eleman vardı alsana indirim.Pc fanı değilim fakat aynı oyun pc de 15 tl konsalda 80 90 tl
  • TR psn de iş yok ya aral falan da kazıkçı en iyisi gittigidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SeRo-34

valla bunlar kafayı sıyırmış. böyle bir fiyatın izahı olmaz. amerikada 60 dolara sattığını avrupada 60 euroya satıyorsa , kur farkını göz önüne almıyorsa bir benzerini de türkiye için yapsınlar bir zahmet.

bızdede 60 tl olması lazım.gayette ulke gelır oranına gore gercekcı.
  • us psn kullanıyorum mutluyum
  • İnşallah Eylül ayında Ms ülkemizde sağlam bir lansman yapar ve Live TR üzerinden daha uygun fiyata oyun satarda biraz kendilerini toparlama gereği duyarlar. Acayip derecede bir tarafları kalktı bunların.
  • Pound karşısında TL güçlenene(%0.1 ihtimal) yada TR PSN bağımsızlığını kazanana kadar bu kazıklanma sürer
  • quote:

Orijinalden alıntı: mRt_007

İnşallah Eylül ayında Ms ülkemizde sağlam bir lansman yapar ve Live TR üzerinden daha uygun fiyata oyun satarda biraz kendilerini toparlama gereği duyarlar. Acayip derecede bir tarafları kalktı bunların.

Kesinlikle katılıyorum. 360 kullandığım dönemde dijital oyunların fiyatları neredeyse uygundu TR hesapta. Umarım dediğin gibi olur da akıllanırlar biraz. İnsanların sabrını biraz daha zorlarlarsa Xbox One'a geçer millet. Ben de dahil. Zaten HALO 5, Master Chief Collection ve Forza Horizon 2'de gözüm kaldı.
  • Psn oyunlarda vergi alımı yok hadi sterlin üstünden saçma bir kararla. Uk psn'e bağlı olunsada bu yapılanlar hırsızlık, milleti kandırmaktır.

Bu şekilde devam edersen psn tr'den kimse oyun almaz. Çıkan birkaç tr oyunuda spotculardan alırız. Yine olan biz tr oyun severlere olur.

Sonra Mustafa Yiğit gibi şahıslarda başlar tr oyunlar az satıldı. Yenileri gelmiyecek vs. Bu fiyatlardan kimse tr oyunlara destek vermemizi beklemesin.
  • 2010 da yada bundan önceki yillarda otv vergisi aliniyor muydu oyunlardan? Ve o zamanla simdiki zaman arasinda ne kadar vergi farki var?

• ben daha kredi kartları sorunları yuzunden nicedir kartımı yada kartlarımı ekliyemiyorum yapmadıgım kalmadı tek umuudum bir an önce paypalın gelmesi.

ayrıca 100 mbit netim var hızım 30-40 mbit cıkıyoor sacmalık resmen

online oynuyamadıktan sobra ps4 cöptür benim icin.

10 numara ps3 sattım bunun icin ama degmedi suan benim icin.
  • usa psne geçin en iyisi kafam rahat
  • Ya sony yetkilileri telefonda insanın yüzüne karşı dolar x oldu demiyorlar mı ? Vallahi direk salaklısınız o yüzden yapıyoruz deseler en azından samimi olsalar.

Ulan senin hizmetinde trans mı var sevk mi var dağıtım mı var üretim mi var paketleme mi var ? Hangisi var da sen para birimini kur kabul ediyorsun ?

Dijital satışın temeli üstte yazdıklarımdan sıyrılıp ürünü en düşük bedele tüketiciye ulaştırmak ve tüketicininde bunu dijital ağlardan kendi masraflarıyla edinmesidir.

Dijital satış yapıyorsun para birimini numaradan tl girmişsin birde diyorsun dolar yükseldi.Ulan ne oldu mazot mu pahalandı plastik ürün mü pahalandı ? Dijital içerik satıyorsun lan dijital içerik.

Dijital içeriğe kur farkı koymak resmen çaldığın malın üstünden bir daha çalmaktır.

Madem orası TR psn madem para birimi TÜRK LİRASI o zaman orası pahalanmıyacak sebebi de kur olmayacak.Banane lan madem ana kuru Zulu Randı yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilo Moana -- 28 Haziran 2014; 2:08:04 >

• CPTLeBron kullanıcısına yanıt
    Ms haziran ayinda gold uyelerine halo veriyor. Destek dedigin boyle olur. Kaziklamayla olmaz iste.

• quote:

Orijinalden alıntı: SmithAhmet

2010 da yada bundan önceki yillarda otv vergisi aliniyor muydu oyunlardan? Ve o zamanla simdiki zaman arasinda ne kadar vergi farki var?

Oyundan alınan vergi ''LÜKS'' tüketim vergisi.

Bu fiyat farkının ana sebebi ne kur ne de vergi oranıdır.Bu ikisini bahane edip üste birde sony tr vergisi koymaktır.
  • ibrhmatalay kullanıcısına yanıt
    MS haziranda HALO vermedi hocam yanlış hatırlıyorsunuz sanırım. Temmuzda da vermeyecek.
  • CPTLeBron kullanıcısına yanıt
    Ozur dilerim evet hocam yanlis yazmisim temmuzda vericek haloyu.

• ibrhmatalay kullanıcısına yanıt
    Temmuzda da HALO yok hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.