Şimdi Ara

TR PSN'deki kaziklama ne kadar devam edecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
4.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok değil yaklaşık 2 hafta önce başlık açtım ama pek ilgi görmedi. Tr psndeki bazı oyunlara zam yapılmıştı, üstelik hiç bir açıklaması yokken. Döviz vs desek tüm oyunlara zam gelmesi gerekirdi ama özellikle indirime giren family guy vb oyunlar zamlanmis ve zamlı fiyat üzerinden indirime gidilmişti.

Aynı durum bu haftaki indirimlerde var ne yazık ki.

Geçen lbp vitanın fiyatı 37 tl idi. Bu haftanın indirimleri arasında olduğunu görünce fiyatına bakayım dedim, fiyatı 49 tl yapıp indirime bu fiyat üzerinden gitmişler. Yahu daha 3 gün olmadı 37 tlyi göreli.

Aynı şekilde dishonored 47tl idi. Şimdi 74 tl yapıp o fiyattan indirim yapmışlar.

Koskoca Playstation Türkiye uyanık mahalle esnafı gibi iş yapıyor.

Us psn'e geç gibi lafları bırakın, bu yapılan büyük ayıp. Sony'nin hangi birimine buradakileri şikayet edebiliriz? Ya da toplu olarak mail atalım esas merkeze.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu absürt fiyatların bir nedeni de kim ne derse desin niteliksiz bir yönetici olan Mustafa Yiğit. Yönetici dediğin proaktif olur, inisiyatif alır ama Mustafa Yiğit'te sorumluluk duygusu denen bir şey yok.

Fark ettiniz mi bilmem ama herhangi bir olumsuz durumda bizim yapacağımız bir şey yok, üst yönetimin kararı kusura bakmasınlar, ama olumlu bir gelişmede ise biz yaptık biz ettik bizim sayemizde oldu vs.

Böyle yönetici olmaz olsun.
    Arkadaşlar mesele fiyat yüksekliği değil, evet o konuda da söylenecek çok şey var ama durum daha vahim.

Adamlar indirime girecek oyunlara bilerek zam yapıp sonra o zamlı fiyattan indirime gidiyorlar. Bunun adı dolandirmaktir. Farketmesek enayi gibi kaziklanacağiz.

Onun dışında tüm dünyada yüzde 50 indirime giren dead island ve saints row gibi oyunlara bizde 10 tl indirim geliyor!

Birileri sürekli bizden fazla fazla para topluyor ve bu para kimlerin cebine giriyor acaba?

Sony kaç senedir Türkiye piyasasında, böyle bir durumu bildirdigimiz takdirde umarım gereken yapılır

Onun dışında bu mustafa denen zati muhtereme birkaç laf etmek istedim ama adam en son 6 ay önce twit atmış. Bu nasıl bir iş arkadaş? Bu kadar uzaksan sosyal medyaya, o koltukta ne işin var?
  • Şu Mustafa Yiğit gereksizinin yüzünden.Adama ne zaman bi şikayette bulunsalar yok fiyatları İngiltere belirliyor yok bilmem ne sen ne işe yararsın o zaman ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 444SONY i arayip bu ps store da olan takilma sorunu icini kavga etmistim. Soyledikler tek sey ekibimiz calisiyor ozur dileriz. Bu fiyat politikasinda da tek soyledikler sey , doviz kuru. Resmen ezbere konusuyolar.

• SCEE'ye toplu mail atılabilir, twitter'dan cevap istenebilir. Türkiye'yle yazışmaya ayrılan zamana yazık olur çünkü. Avrupa'ya bildirmek en mantıklısı. Kurlar yeterince yükselmemiş gibi kafalarına göre seçmece zam yapıyorlar.

• Oyun 60 dolar TR PSN'de 209 TL. Dalga mı geçiyorlar? Banane İngiltere'nin para biriminden? TR PSN bu, ülkeye göre fiyatlandırma yapmak zorundasın. Türkiye'ye verdikleri hizmet bu mu? Böyle hizmet falan olmaz. Spottan kutulu oyunu 90 TL daha ucuza alıyorsun. Şaka gibi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CPTLeBron -- 25 Haziran 2014; 19:19:46 >
  • Arkadaşlar genel anlamda resmi forumda şikayet konusu açtık
    http://community.eu.playstation.com/t5/Genel-Tart%C4%B1%C5%9Fma/Forum-Hakk%C4%B1nda-Genel-%C5%9Eik%C3%A2yet/m-p/21656215#M834

Tatminkar cevaplar gelmediği için şu an sony almanya ve scee kısmına bazı arkadaşlar e posta attılar bende bu gece detaylı bir şikâyet e postası atıcam konuda japonya merkez adreside bulunuyor hep beraber şikayette bulunalım şüyu fen duyarsız kalmayalım bir dünya para veriyoruz hakkımızı aramıyoruz.

• gta 5 149 tlden 189 tlye,last of us 129 tlden 179 tlye çıkmış,bunun gibi birçok oyunun fiyatı artmış bu kadar fiyat artışının izahı olamaz yahu...
  • 2 gün önce yazacağım metni yazamadım şu an yazıyorum, yazdıktan sonra konu açacağım ve tabiri caizse bütün dünyaya mail ile şikayet edeceğiz.
    Metni güçlü yazmaya çalışıyorum o yüzden biraz zaman alacak.

Bir de metni ana dil gibi İngilizceye çevirecek arkadaşlar gerekiyor.
  • spota devam....
  • Uğraşan arkadaşların emeğine sağlık birlikten kuvvet doğar sırf bu fiyat politikası yüzünden turk psn kullanamıyorum arkadaşlar. Sonuç alınacağına eminim sadece donanımhaberle kalmamalı bütün forumlar irtibatlı bir hareket oluşturulsa sesimiz daha çok çıkar gibime geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allenprost -- 26 Haziran 2014; 1:24:22 >
  • 209 tl ne demektir ya ? . Alt ustu bir oyun. Hani ne oldu " sony nin yeni nesilde oyunlari da 60$ dan cikacak " lafina? . Anladik 60 $ dan cikiyor fakat oyunun bir bolumunu kesip dlc ile cikartiyor bunu da yemedik ama biliyoruz.209 tl ye donersek; bu fiyattan bir oyun satilmasi ki " diger ulkelerde daha ucuz " olanaksiz insafsiz ve vicdansizliktir. Bu ve bunun gibi yapilan fiyat politikasi turkiyeye yapilan bir ayirimdir. Hangi akil veya zeka kupu o fiyattan oyun satmaya zorlar oyunculari? Biz nerde yasiyoruz? Colombia nin ucusan tepelerinde yasamiyoruz. Bizim ne yediğimiz ne aldigimiz belli. Bu insanlar turkleri ne saniyor? . Yani fevkalade bir sosyal yada iyi bir alim gucumuzun oldugunu mu dusunuyorlar?. Şu fiyatlari goruyorum ve bazen oyunlardan da soguyorum , o mükemmel ps4 ten de soguyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cityzens -- 25 Haziran 2014; 19:44:10 >
  • Twitterdan Shu'ya da twitliyelim o bu birimin başında diye biliyorum ve ilişkileri çok iyi.
  • Sanirim E3 te Turk kullanicilarina nasil fiyatlari dayariz diye plan yaltilar tum oyunlar 209 lira madem para ingiltereye gidiyor pound uzerinden hesaplarsak arada ciddi fark var bir ucuz olan plus uyeligi yakinda onuda iyi gecirirler.Bizdeki Sony yetkilileri ne ise yarar merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

2 gün önce yazacağım metni yazamadım şu an yazıyorum, yazdıktan sonra konu açacağım ve tabiri caizse bütün dünyaya mail ile şikayet edeceğiz.
    Metni güçlü yazmaya çalışıyorum o yüzden biraz zaman alacak.

Bir de metni ana dil gibi İngilizceye çevirecek arkadaşlar gerekiyor.

Yaz dostum bende sakın göndermemezlik etme şu an 4 arkadaşımız çeşitli yerlere şikayette bulunmuş. community.admin@scee.net burası da ayrı bir şikayet noktası, ayrıca forumlarda kimse ilgilenmiyor her ay belirli adamlara bedava oyunlar tshirtler vs ler yolluyorlar.

Bakın en basiti buradan birinin önceden kaydettiğim mesajı.

Hiç üşenmeden baskı yapalım bizim hakkımızı yedikleri yeter.

TR PSN'deki kaziklama ne kadar devam edecek?

• Harbiden ayıptır ya.
    Ps3 veya ps4 kullanıcısı değilim. Ama okuyunca sinirleniyor insan.
    Dijital oyun bu. Millet kutulu oyundan daha fazla para verecekse niye dijital alsın oyunları.
    Last of Us kutulu hali 129 dijital 179.
    Bu nasıl bir saçmalık
    Umarım hallolur en yakın zamanda.

• Şaka gibi,20 liralık oyun 50 lira olmuş bu kadar da açgözlülük olmaz,yılbaşı indirimden 10 tlye aldığım oyun şimdi sözde indirimli 40 tl...
  • Arkadaşlar mesele fiyat yüksekliği değil, evet o konuda da söylenecek çok şey var ama durum daha vahim.

Adamlar indirime girecek oyunlara bilerek zam yapıp sonra o zamlı fiyattan indirime gidiyorlar. Bunun adı dolandirmaktir. Farketmesek enayi gibi kaziklanacağiz.

Onun dışında tüm dünyada yüzde 50 indirime giren dead island ve saints row gibi oyunlara bizde 10 tl indirim geliyor!

Birileri sürekli bizden fazla fazla para topluyor ve bu para kimlerin cebine giriyor acaba?

Sony kaç senedir Türkiye piyasasında, böyle bir durumu bildirdigimiz takdirde umarım gereken yapılır

Onun dışında bu mustafa denen zati muhtereme birkaç laf etmek istedim ama adam en son 6 ay önce twit atmış. Bu nasıl bir iş arkadaş? Bu kadar uzaksan sosyal medyaya, o koltukta ne işin var?

• Buna bir dur dememiz lazım. Ne gerekiyorsa yapalım. Takipteyim. Dijital oyun kutuludan pahalı. Böyle saçmalık olmaz. Ne kadar çalarsak kar diyorlar herhalde.
  • US PSNde 60 dolar olan oyun TR PSNde 209 TL,Bundan sonra Tükçe çıkacak oyunu Kutulu,Diğer oyunlarıda US PSNden alırım.İyiki Kardeşlik Seçeneğide Var
  • Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Fiyatlar genel anlamda değişmedi. Eski fiyatlar duruyor.

Fiyatları değişen oyunlar tamamen popüler ve yeni çıkan oyunlar, millet keriz nasıl olsa alırlar diye düşünülüyor tahminimce.

Yani olay şu Türk psn in yönetimi kimdeyse spotçularla aynı kafa yapısına sahip kısaca. Hatta artık komplo teorisi diyorum spotçularla anlaşmalı bile olabilir yönetici.

Kesinlikle fiyatları İngiltere'nin belirlediğine inanmıyorum, çünkü UK ve US PSN de bilr yeni çıkan tüm oyunlar aynı fiyattan çıkıyor, bizde ise yeni çıkan oyunların tamamen popülerliğine göre fiyatlar değişiyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.