Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12670. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.248
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • S.A. mesele 7700k işlemci almayı düşünüyorum amazon.de 'de fiyat 348 euro olarak görünüyor bu işlemciyi aldıgım zaman bana geriye ödeme yapacaklarmı?
    2.herhangi başka bi ücret verecekmiyim.
    3.ilanda türkiyeye gönderilmiyor yazıyor ? bilgisi olan varmı?
    5. bu amazon neden taksit yapmıyor aldıgımız zaman bankadan taksıt yaptırabılıyoruzmu ?

bilgi verebilecek arkadas varsa sevınırım
  • Radical Brain kullanıcısına yanıt
    Buradan yollanamıyor demelerinin nedeni yeterli bilgiye sahip olmamaları. Aynısını söylemişlerdi peki diyerek hiç ısrar etmeden İstanbul-Topkapı merkezine gidip yolladım. Sonraki siparişlerimde buradan gönderim yapamıyoruz diyen şubeye tekrar gittim ve sonuç olarak gönderim yapamayız diyen şube bir anda paketimi aldı parasını verdim sorunsuzca yoluna da koyuldu yolladığım paket. Yani özetle buradan uluslararası paket teslim alamıyoruz demelerine bakmayın, uğraşmak istememişlerdir ya da yeterli bilgiye sahip değiller. Bence dediğiniz şubeye gidip biraz üstlerine yürüyün.
  • Zuhasiberepe kullanıcısına yanıt
    Size neden geriye ödeme yapsınlar? Vergilendirmede bir yanlışlık falan mı var?
    2. Satıcı ve göndericisi amazon olan ürünler için ek bir ücret ödemenize gerek yok.
    3. Bir ürünü sepete eklediğinizde satın alma ekranına gidemiyorsanız o ürünün Türkiye' ye gönderimi yoktur ki gördüğüm kadarıyla Intel i7 7700k' nın gönderimi de bizim ülkemize yok. Ana sayfada yazanlara aldanmayın site sorunlu düzeltilmemek üzere.
    5. Parasını öderseniz 9 aya kadar taksit seçeneği mevcut. Ücretlendirmeyi bankanız belirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkMallet

Size neden geriye ödeme yapsınlar? Vergilendirmede bir yanlışlık falan mı var?
    2. Satıcı ve göndericisi amazon olan ürünler için ek bir ücret ödemenize gerek yok.
    3. Bir ürünü sepete eklediğinizde satın alma ekranına gidemiyorsanız o ürünün Türkiye' ye gönderimi yoktur ki gördüğüm kadarıyla Intel i7 7700k' nın gönderimi de bizim ülkemize yok. Ana sayfada yazanlara aldanmayın site sorunlu düzeltilmemek üzere.
    5. Parasını öderseniz 9 aya kadar taksit seçeneği mevcut. Ücretlendirmeyi bankanız belirler.

konuya pek hakim değilim açıkçası bazı arkadaslar vergi iade ediliyor diye bi bilgi bırakıyolar acaba dedim bundada öyle bişey mi var.
    yani dıyorsun alacagın ürünü alabiliyorsan parasını çektiği zaman anlarsın.
    9 ay taksıtı amazon yapmıyor banka yapıyor demek oluyor değilmi?

Ödemeyi yapma ekranı var en son aşama oluyor bu, o ekrana kadar geldiyseniz direk siparişi ver butonuna basıp ürünü alabilirsiniz. Türkiye gönderimi var demek oluyor. Evet, Amazon; yaptığınız satın alımlarını taksitlendirmiyor. Bankanıza belirli bir ücret ödeyerek taksitlendirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz para az buz bir şey de olmaz. Intel i7 6700K gönderimi var ilgilenir misiniz bilmem. Ryzen 1700' ün de gönderimi kapatılmış olmalı. i7 7800x' in gönderimi vardı fiyatı da fena değildi ama anakart olarak x299 almanız lazım ve bildiğim kadarıyla ucuz da değil.

Edit: Ryzen R7 1700X 310 Euro oldukça uygun. Gönderimi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 19 Aralık 2017; 21:2:51 >
  • quote:

Ödemeyi yapma ekranı var en son aşama oluyor bu, o ekrana kadar geldiyseniz direk siparişi ver butonuna basıp ürünü alabilirsiniz. Türkiye gönderimi var demek oluyor. Evet, Amazon; yaptığınız satın alımlarını taksitlendirmiyor. Bankanıza belirli bir ücret ödeyerek taksitlendirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz para az buz bir şey de olmaz. Intel i7 6700K gönderimi var ilgilenir misiniz bilmem. Ryzen 1700' ün de gönderimi kapatılmış olmalı. i7 7800x' in gönderimi vardı fiyatı da fena değildi ama anakart olarak x299 almanız lazım ve bildiğim kadarıyla ucuz da değil.

Edit: Ryzen R7 1700X 310 Euro oldukça uygun. Gönderimi de var.

valla bu şartla altında tr'den almak daha mantıklı hale geliyo aradakı karın zaten 100 200 tlyi geçmiyor e onu da taksıt edeyım dersen o da tr ile aynı fıyata denk gelıyor euroda olmus zaten 4.54 masallahı var :D yine kaldık ayaza...desene:)

Doğru dedin
  • quote:

Doğru dedin

o zaman bu millet niye dısardan alıyor 100/150 tl kar için mi :) beklmeye değermi.
    ram alırım diye umutlandım onlarda aynı tr ile :D
  • cooler master ürünlerinin garantisi burda geçerli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Normalde buradaki işgüzar mağazalara para vermek yerine Amazon' dan alacağını almak daha iyidir bana göre. Tabi Amazon.de hariç. Bu yüzden Amazon' u yercih ediyorlardır
  • Merhaba,

Amazondan monitör almak isityorum ama kargoda nasıl muhafaza ediliyor, sağlam geliyor?

Belki uçakla bagaj bölümünde getiresem de korunaklı olur mu? birşey olur mu?

Getirenler cevaplarsa sevinirim.

Özellikle orta kısmı koruyan birşey yok kenarlara birşey olmaz gibi geliyor.
  • quote:

Normalde buradaki işgüzar mağazalara para vermek yerine Amazon' dan alacağını almak daha iyidir bana göre. Tabi Amazon.de hariç. Bu yüzden Amazon' u yercih ediyorlardır

amazon.com'dahamı iyi amazon.de'den ? daha uygun mu oluyor
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    Sitenin verdiği tarih iyimser bir tarih, genelde verdiği tarihten önce ürün elinize ulaşır. Ürün ups ile geliyorsa, sizden bazı belgeler isteyebilirler. O belgelerin sizden istenmesi,sizin belgeyi göndermeniz derken 1 günlük bir gecikme yaşadğım oldu. Yinede dedikleri tarihten önce geldi. Ödeme ekranına ulaşığp parayıda çektilerse sorun olmaz.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sağolun. neyle geleceğini bilmiyorum kargo takibide yapılmıyor yakında göndericelecek yazıyor hayla vermedıler kargoya sanırım 1-2 gun daha bekleyıp desteğe yazarım olmadı..
    Daha uygununu bilemeyeceğim 1 ay garantisi oluyor Amazon.com' un sunduğu ve ilk 9 ay kısmi yardım. Verdikleri hizmet tartışmasız daha iyi ve çok daha çözüm odaklı oldukları için Amazon.com çok daha iyi.
    Amazon.com dolar ile satış yaptığı için bize daha ucuza geliyor. Tabi 3 siteyide kontrol etmekte fayda var. Türkiye ile yurtdışı arasında bazen 50 tl (100 tl altı farklarda, garantinin önemli olduğu bir ürünse ülkemizden almakta fayda var), bazende 700 tl gibi bir fiyat farkı oluşuyor. Almanya ile bizim priz sistemimiz ayni, prize takılarak çalışan ürünleri Almanyada tercih etmekte fayda var. Adaptör ile çalışan ürünleri, isteiğiniz yerden alabilirsiniz.

Resimdeki örnekte, ayni iki ürünün yurtdışı ve yurtiçi fiyatları aşağıda. Max 50 tl'ye bir adaptör alıp ürünü türkiyeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 19 Aralık 2017; 22:15:45 >

• hocam zaten merkez de yapamadi. :)

persembe gunu baska merkeze gidecegim. adam diger merkeze git istersen orasi daha deneyimli diyor. bir de kredi karti da gecmiyor odemede. illa keş.
  • Upsde sorun mu var. Gümrükten bir süredir çıkmıyor paketlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, 144hz monitör tavsiyesi olan var mı?

monitör arıyorum.
  • Arkadaşlar amazondan ürün almıştımda bir sorunmu oldu tam emin değilim.
    Amazonla iletişime geçtim denildiği gün gelir diye ama bana kalırsa hiç gelecek gibi değil.
    10 kasımda kargoya verildi bu gün 20 kasım hala ürün görselde görüldüğü gibi.

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Ayrıca 13 ünde bir sipariş daha vermiştim onuda 7 gündür kargoya vermediler.
    Daha önce alışverişim olmuştu ama 2-3 gün içinde kargoya verirler maksimum 12-13 günde elimde olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet4428 -- 20 Aralık 2017; 10:6:27 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.