Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.891.645
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar amazondan helios 300 laptop almıştımda 1 ay süresi geçtide ölü piksel artmaya başladı ekranda ve klavyede f3 tuşu sorunlu olduğunu gördüm

o yüzden iade etmek istiyorum ama amazon bana kargo parasını siz ödeyin diyor ayrıca ben nerden gönderebilrim en uygun fiyat olarak kargo
  • arkadaşlar dün bir siparişimi başka kartla ödemem gerekirken ennpara ile ödemişim, ücret hesaptan çekilmiş, bugün kargoya hazırlanıyor. ürünleri iptal et butonu aktif, iptal etsem ne kadar sürede para hesaba geri gelir? tecrübe eden oldu mu?
  • Arkadaşlar Selam,

Amazon.de’den aldıgım ürün MNG ile kargolanmış. Sistemde gözüken takip numarası ile birşey bulamıyorum. Bu ürünlerin takibini nasıl yapabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sert plastik bavul almak istiyorum. Amazon basics ürünlerini tavsiye eder misiniz? Fiyat performans ürünü baktım ama göremedim amazon.de de.
  • ZiveR kullanıcısına yanıt
    Sistemde gözüken i-parcel ise, i-parcel sitesine takip kodunuz düşecektir. Amazon üzerinden değilde, direkt i-parcel üzerinden takip etmeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Sistemde gözüken i-parcel ise, i-parcel sitesine takip kodunuz düşecektir. Amazon üzerinden değilde, direkt i-parcel üzerinden takip etmeyi deneyin.

Iparcel falan yazmıyor sadece MNG Kargo TR diyor. İyice kaliteyi düşürdüler.

Hocam amazon üzerinden takip edin Türkiyeye giriş olunca mng arayıp Türkiye için takip no isteyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    MNG'nin sitesinden takip edemiyorsun. Amazon hesabındaki kargo takibi bölümünde "ISTANBUL,TR" yazdığında MNG'yi arayıp Türkiye içinde geçerli takip numarasını istemen gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamEnergy

arkadaşlar amazondan helios 300 laptop almıştımda 1 ay süresi geçtide ölü piksel artmaya başladı ekranda ve klavyede f3 tuşu sorunlu olduğunu gördüm

o yüzden iade etmek istiyorum ama amazon bana kargo parasını siz ödeyin diyor ayrıca ben nerden gönderebilrim en uygun fiyat olarak kargo

En uygunu PTT. Amerika'ya gidecekse kargo ücreti 150-160 TL tutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radical Brain

asus 1060 ekran kartimi iade edecegim gerekli belgerini cikardim imzaladim ve koli bandiyla ustune yapistirdim. musteri hizmetleri ptt'ye yonlendirdi. dikkat etmem gereken bir sey var mi? soz konusu ptt olunca biraz kararsiz kaldim. ve kredi kartiyla da odeme yapilir heralde.

Yaklaşık bir yıl önce amazon.de den aldığım ekran kartı arızalandı.(Satıcı ve gönderici amazon) İletişime geçitim. Para iadesi yapacaklarını söylediler. İade prosedürü oluşturuyorlar. Zaten size de açıklamalı e mail atmışlardır. Etiketlerden hangisinin kutunun üzerine , hangisinin içine konulacağına dair. Bunların dışında dikkat edilmesi gereken başka bir şey yok. PTT de sorun çıkmaz. Uçakla gönderiyorlar. Ben ürünü orjinal geldiği paketi ile yolladım 720-730 gr kadar ağırlıkta 39.90 TL tuttu. (Almanya için) Bunun makbuzunun fotosunu da kargo ücreti iadesi için istiyorlar. Bu iade ödemeleri, yapıldıktan sonra kredi kartınızın hesap eksteresinde görülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polaris12 -- 18 Aralık 2017; 16:53:10 >

Pts’ yi bir deneyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exc_1 -- 18 Aralık 2017; 17:01:00 >
  • Acaba abur cubur tarzı şeyler getirebilirmiyiz?
  • Teşekkürler
  • Benim kargomda da mng yazıyor ama tahmini teslimat tarihi 21 i diyor. 3 günde mi gelecek şimdi? Yurt içinden o kadar kısa sürede getiremeyebiliyorlar.
  • sorusoran12 S kullanıcısına yanıt
    İzmir'de oturuyorum, MNG kargo ortalama 3 gün içinde paketi teslim ediyor. i-parcel'den çok daha hızlılar.

• sorusoran12 S kullanıcısına yanıt
    Süre genelde tutmuyor. Bana dedikleri tarihten hep önce geldi ürünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radical Brain

asus 1060 ekran kartimi iade edecegim gerekli belgerini cikardim imzaladim ve koli bandiyla ustune yapistirdim. musteri hizmetleri ptt'ye yonlendirdi. dikkat etmem gereken bir sey var mi? soz konusu ptt olunca biraz kararsiz kaldim. ve kredi kartiyla da odeme yapilir heralde.

bugun batmanda ptt'ye gittim. merkeze git dediler. burdan gonderilmez vs. tamam dedim merkeze gittim. tamam formu doldur dediler 5-6 sayfa alt alta tamam deyip doldurdum. sonra bu sehre gonderim yapamiyoruz dediler. bu sehire dagitimimiz yok dediler.

sehir de bad hersfeld idi. israr ettim allem ettim kallem ettim yok.

bir de kara mi havayi mi kullanayim iade icin. 10 ocak a kadar sure verdiler de. amazon da somurulsun istemedim acikcasi.

iki tane merkez varmis yurt disi icin. digeri ebesinin horekesinde artik oraya gidecegim mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radical Brain -- 18 Aralık 2017; 20:34:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

quote:

Orijinalden alıntı: SMOKE

Thrustmaster t300 rs gt fiyatida indirime girmis 239$ suan.

Ancak 60$ kargo + 125$ vergi kesildi. 425$'a geldi urun.

Ozellikle %50 uzerinde vergi kesilmesi cok degil mi sizcede?

Vergi %20'yi geçemez yanlışlık olmuştur desteğe başvurun düzeltirler.

Destege basvurdum ancak vergiyi indirimsiz fiyattan hesaplandigini, cektikleri tutardan daha az vergi ciktiginda 60 gun sonunda geri odeme yapacaklarini belirttiler.

Indirimsiz fiyat 399$ %20'den hesaplasak yine 80$ olmasi lazim. 125$ nerden cikti anlamadim.

• Amazon.com'dan verdiğim siparişim iki parça halinde yollandı biri I-parcel ile geldi hemen diğeri Aramex ile yollanmış kaç gün oldu kıpırdama yok.Bilgisi olanlar acaba güncelleme yapılmıyor mu yoksa kargom hala Los Angeles'ta mı bekliyor?Deneyimi olan arkadaşlar bilgi verebilir mi?İnternette Aramexle ilgili çok kötü yorumlar okuyunca sorayım dedim

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • Radical Brain kullanıcısına yanıt
    Aman Aramex'e verme dehttps://www.sikayetvar.com/aramex-135-gundur-kargomu-teslim-etmedi
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.