Şimdi Ara

TP link TL-WR841HP router DESTEK VE DANIŞMA KONUSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
11.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugun bu routeri aldım gerçekten çok kaliteli bir sinyal gücü var ve band geçirmeside çok guzel herkese tavsiye ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoz1 -- 25 Ocak 2015; 18:18:44 >

• İlk alanlardanim
    1000 mw cikisi var kagit ustunde ama yinede tam belirtilen degeri veremiyor
    Yinede standart cihazlara gore baya iyi
    Ayrica basligi duzeltin cihaz modem degil router
    Yanlis anlasilmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 21 Kasım 2014; 14:05:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlıslıkla modem yazmısım tesekkurler uyarı ıcın.Ben cok beyendım sınyal gucunu Antenleri 2.5 dbi antenleri ile oynama yapılırsa bence cok cok iyi olabılır .Adaptoru bıle farklı 12 volt 1 amper.Dıger standartların 9 volt 0.6 amper burdan bıle farkı bellı edıyor
  • Arkadaşlar modemi ben de kullanıyorum. Wireless ayarlarında türkiyeyi değil de çin rusya united states ülkelerinden birini seçip Transmission Power ı %100e ayarlarsanız cihazın gerçek gücünü farkedersiniz. Yalnız benim şöyle bir problemim var. Modem ile routerı aynı ip grubunda kullanmak istiyorum. Modem 192.168.1.1 ile başlıyor router 192.168.0.1 böyle olunca modeme bağlı bilgisayarlar ile routera bağlı bilgisayarlar arasında ev ağı kurulmuyor dosya paylaşımı yapamıyorum. Routera ip adresi tanımlarken 192.168.1.x ile başlayan bir ip vermek istediğimde wan ile lan aynı ip grubuna dahil olamaz gibi bir uyarı veriyor. Wan portundan modemden gelen kabloyu çıkarıp routerı direk pc'ye bağlayıp ip adresini örn. 192.168.1.150 yapıp daha sonra wan kablosunu bağladığımda kendisi otomatik lan adresini 192.168.0.1 olarak ayarlıyor:) Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: peshtamal

Arkadaşlar modemi ben de kullanıyorum. Wireless ayarlarında türkiyeyi değil de çin rusya united states ülkelerinden birini seçip Transmission Power ı %100e ayarlarsanız cihazın gerçek gücünü farkedersiniz. Yalnız benim şöyle bir problemim var. Modem ile routerı aynı ip grubunda kullanmak istiyorum. Modem 192.168.1.1 ile başlıyor router 192.168.0.1 böyle olunca modeme bağlı bilgisayarlar ile routera bağlı bilgisayarlar arasında ev ağı kurulmuyor dosya paylaşımı yapamıyorum. Routera ip adresi tanımlarken 192.168.1.x ile başlayan bir ip vermek istediğimde wan ile lan aynı ip grubuna dahil olamaz gibi bir uyarı veriyor. Wan portundan modemden gelen kabloyu çıkarıp routerı direk pc'ye bağlayıp ip adresini örn. 192.168.1.150 yapıp daha sonra wan kablosunu bağladığımda kendisi otomatik lan adresini 192.168.0.1 olarak ayarlıyor:) Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

Lan portunu kullanirsan sorun kalmaz

• ben de bugün bu routerı aldım. gerçekten çekim kalitesi müthiş. evden çıktım 200 metre yürüdüm hala çekiyordu.
  • osamanos kullanıcısına yanıt
    Ben 8 dbi 2 tane anten takdım farkı şimdik gördüm gerçekden evden cıkıyorum 500 metre de bıle 1-2 diş cekıyor mukemmel ulkeyı de UN secin tranmısson %100 olsun
  • Peki ethernet kablosunu wan portuna değil de lan portlarından birine takıp, dhcp modunu kapatıp access point olarak kullanabilir miyiz? Modemin router özelliği var.

ben oyle kullanıyorum :)
  • Daha once bir arkadaş sormuş o da bu şekilde kullanacak.

• Router gerçekten güzel. İki haftadır kullanıyorum. İletim gücü diğer modem ve routerlara göre daha fazla. aoz1 arkadaşın yaptığı gibi 8 dbi.lik antenler daha iyi olabilir. Olumsuz özelliklerine gelecek olursak tasarımı güzel olsa da öyle vaay falan demiyorum. Açma kapama düğmesi yok. Wirelessi açma kapama tuşu da yok. Usb girişi olmayışı bu fiyata göre yadırganacak bir durum değil. Parlak Siyah bölge parmak izleri belli oluyor. Arayüzü gayet kullanışlı ve yeterli ama türkçe dil olmadigindan ingilizce bilmeyenler ve bu işlere yabancı olanlar zorlanabilir. Bunlara rağmen fiyat performans açısından değerlendirdiğimizde bu fiyata alabileceğiniz en uygun router diyebilirim.

Evet dediklerinde haklısın wifi acma kapama, power acma kapama ,usb sharing port veya gigabit portları olsa cok cok iyi olabılecek kalıte bence onuda yapacaklardır ama Tp link in 5110g den sonra en sağlam ürünü bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoz1

Evet dediklerinde haklısın wifi acma kapama, power acma kapama ,usb sharing port veya gigabit portları olsa cok cok iyi olabılecek kalıte bence onuda yapacaklardır ama Tp link in 5110g den sonra en sağlam ürünü bence

110 liralık cihaz için normal
  • Aynen daha fazla beklentim yok zaten benim :) her yerde full cekıyor PC 144.4 MB/SN ile S4 üm 72 MB/SN data ratelerinde çok memnunum :)
  • quote:

Aynen daha fazla beklentim yok zaten benim :) her yerde full cekıyor PC 144.4 MB/SN ile S4 üm 72 MB/SN data ratelerinde çok memnunum :)

Hocam tam olarak ürünü nerede kullanıyorsunuz

Bende alıp huawei hg253 fiber modeme bağlayıp interneti 135² lik yanyana iki daireye dağıtmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 25 Ocak 2015; 19:29:24 >
  • ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    Benim sistemimde modem yok ben WDSL hizmeti kullanıyorum o yüzden direk wan portundan PPPOE baglantısı yani adsl gibi aynı aslında.Alet oturma odasında ama yatak odamda full cekıyor evim 125 metre kare
  • quote:

Benim sistemimde modem yok ben WDSL hizmeti kullanıyorum o yüzden direk wan portundan PPPOE baglantısı yani adsl gibi aynı aslında.Alet oturma odasında ama yatak odamda full cekıyor evim 125 metre kare

Hocam evimin planı kaba taslak şöyle acaba iki dairede de sorunsuz kullanabilir miyim

Normal kullanimda modemin bulunduğu evde arka odada kopmalar yaşanıyor yan dairede ise koridorun ortasında kopuyor internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 25 Ocak 2015; 19:37:37 >

İstediğiniz performansı alacagınıza eminim yeterki ülkeyi Türkiye secmeyin aletin gucu dusuyor .
    Bu mesafe bu alete çerez gelir tam 2 dairenin ortasına korsan Routeri bir sorun kalmaz :)
  • quote:

İstediğiniz performansı alacagınıza eminim yeterki ülkeyi Türkiye secmeyin aletin gucu dusuyor .

Hocam yukarıdaki mesaja ekleme yaptım

Aldiktan sonra sizden yardım rica edebilirim :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.