Şimdi Ara

Sınırlı bağlantı ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
8.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen gün kaldığım yerde kablosuz ağ buldum.şifresini şans eseri bularak bağlandım fakat bağlandıktan sonra sınırlı bağlantı yazıyordu.ve internete girmedi,sizce sebebi nedir bir çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_han -- 22 Ekim 2007; 16:29:52 >

• bilgisayarına elle IP vermen gerektiğini düşündürdü bana. bağlandığın modemden DHCP ile IP alamamış olabilme ihtimalin yüksek. hep manuel Ip kullanırsan böyle bir sorun yaşamazsın
  • arkadaşım tam üstüne bastın sorun olarak ip yi söylediler.şimdi ne yapmam gerekiyor?
  • uzak bir mesafede ki bir modeme bağlanmaya çalışmıştır , sinyalin geldiği yöne doğru bilgisayarını taşıyıp daha sağlıklı bir bağlantı alırsan bu uyarı kalkar
  • benim bildiğim kadarıyla şifreyi yanlış girince sınırlı bağlantı olur dolayısıyla şifreyi bulamamışsın
  • şifre yanlış olduğunda yapmıyor. şifre yanlış olsa saniyede bağlı bağlı değil der. yada bağlanır modem hiçbir talebine cevap vermez

Elle IP vermek için : ağ bağlantılarım/ağ bağlantıalrını görüntüle/wireless ağ'a sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra TCP/IP secilir. otomatik yerine elle yazılır.
    örnek
    192.168.1.22
    255.255.255.0
    192.168.1.1

192.168.1.1

gibi
    kolay gelsin
  • @nightmare115
    yoo ben şifreyi bilmediğim neredeyse 5 bağlantıdada aynı şekilde ip alıyorum vede hemen almıyorum 1 dkkadan fazla sürüyor ve sonunda sınırlı bağlantı diyor ozman ben 5 bağlantınında şifresini bulmuşum vaybea
  • sinyal zayıf bence
  • Başkasının ağına girmek yasadışı . iyiki girememişin
  • Şifresi bilinmeyen ağlara girişte ağı sağlayan sistemlerin tepkileri farklıdır. Kimi sizin dediğiniz gibi şifre yanlış olduğunda "ağ adresi alınıyor" aşamasına geçmez. Kimi de sizin kabul etmediğiniz gibi adresi alıyor gibi görünür, ancak authentication gerçekleşmediğinden ağa girişiniz mümkün olmaz. Dolayısıyla şifreyi bulamamışsınız.

Bu durum MAC filter için de geçerlidir. Bazı sistemler giriş yapılıyor gibi görünmesine rağmen erişim sağlamazlar. Bazı sistemler de o aşamayı hiç uygulamadan ret yanıtını verir.

Şifreyi bulamamışsınız...
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.ben durumu biraz daha detaylı anlatayım.Toshiba A200-1GH modelini kullanıyorum,Yurtta kalıyorum ve kablosuzu buldu pc.bağlan dediğimde şifre girme yeri geldi.3deneme yaptım ilk 2 denememde yanlış parola dedi 3.sünde ise başarıyla bağlandı dedi.Ağ tanımlanıyor dedi ve sınırlı bağlantı dedi.ancak bundan sonra değiştiremedim.belki de sizlerin dediği gibi şifreyi bulamamışımdır.sinyal iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_han -- 23 Ekim 2007; 16:04:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: own3dripy

Başkasının ağına girmek yasadışı . iyiki girememişin

hadi canım şaka yapıyorsun asıl sana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.