Şimdi Ara

TP link TL-WR841HP router DESTEK VE DANIŞMA KONUSU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
11.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mevcut Huawei HG255s in kablosuz performans ve menzilinden memnun olmadığım için router arayışına girdim.
    Önce bu 841HP yi gördüm, sonra bunun TL-WR941HP sinin de hatta 5. ghz si de olan Archer C58HP AC1350 nin de 2019 un ikinci haftasında tr de piyasada olacağı bilgisini alınca beklemeye başladım.
    Bu bekleme süresinde araştırmaya devam ettim, aliekspresden kablolu hızı (1000) gigabit olan TL-WDR7500 AC1750 bile almayı düşündüm fakat 77 dolar yani 410 lira peşin fiyatı ve menüsü çince olunca düşündürdü.
    Bir kaç gün önce 941HP ve C58HP piyasaya çıktı.
    TL-WR941HP hepsiburada da 386 lira 3 taksit
    C58HP hepsiburada da 533 lira 3 taksit, 583 lira 6 taksit ile satışa sunuldu.
    5.0 ghz (ac) artık önemli olduğundan C58HP AC1350 üzerinde durdum fakat hem fiyatının yüksek olması hem de kablolu hızının 100 megabit (100) olması (gigabit değil, çokta önemli değil ama olan rakiplerine göre fiyatının biraz makul olmasını bekliyor insan) nedeniyle alternatif olarak incelediğim AC1750 olan ve 800 mW yayın gücüne sahip yine high power olarak sunulan CNET WRHC1750G yi (kablolu gigabit ve qualcom işlemcili) router ı yukko.com dan 418 lira 6 taksit ile satın aldım (ben aldıktan sonra yukko da fiyatı yükseldi ama başka yerde bulunabiliyor 435 lira civarına) henüz kurmadım bugün elime ulaştı kullanmaya başlayınca yorum yaparım.

okumak isteyen olur ise
    https://forum.donanimhaber.com/cnet-wrhc1750g--136917591

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 29 Ocak 2019; 23:20:20 >

• beyler bu router'e istediğimiz ismi verebiliyor muyuz?

asıl, ana wifiden bağımsız olarak istediğimiz ismi verebiliyor muyuz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce aldım bu router'i 300mbps hız vaadediyor ama yaptığım ölçümlerde aynı odada bile 50 mbps hızı zor veriyordu. Aklıma gelen her ayarla denedim verim alamadım. En son tp link'ten destek istedim ve ürün yenisiyle değiştirilecek. Antenlerin biri çok sallamasyon duruyordu. Umarım yeni gelecek olan router'da aynı sıkıntıları yaşamam.
  • SOL modem olarak kullanıyorum 2 senedir yatağın altında yatan WR841HP v2'mi.

Dünya varmış. HG255s'ten kurtuldum. :) biraz test edip stabiliteye bakayım.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Yeni üründe düzelme oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ATTN kullanıcısına yanıt
    Yeni ürünüde benim odamda denedik evin her yerınde sinyal alamadık (benım oda evin bir ucunda mutfakla yatak odası diğer ucunda)Modemin konumunu değiştirip(evin en ortasına) verim almayı başardık. Açıkcası beklediğim performansı vermedi bana daha iyisini bekliyordum.
  • Konu hort olacak kusura bakmayın ama bu cihazla ilgili bir sorum olacaktı. Acaba bu cihazı wifi repeater modunda kullanıp sorun yaşayan oldumu ? Geçenlerde iki adet cihaz aldım; wr840n ve wa801n.. Bu iki cihazıda repeater olarak kullanamadım. Tarif edildiği şekilde kurdum, konumlandırdığım yerde de %50 üzeri sinyal gücü olmasına rağmen hız 1 mbit dahi olmadı. Bilmiyorum benmi bişeyleri yanlış yaptım yada ip ayarlarından farklı parametrelermi girmek gerekiyordu bilemiyorum artık ama usandırdı gerçekten. Bu ikisini iade edip bu ürünü almayı düşünüyorum. Repeater olarak kullanan arkadaşların değerli yorumlarına ihtiyacım var.

• codename_lord C kullanıcısına yanıt
    Ben access point olarak kullanıyorum gayet güzel çalışıyor
  • PONRO kullanıcısına yanıt
    Evet verebiliyorsun
  • huzey H kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Sağolun cvp için. Ama ben repeater olarak kullanacağım. Acab o modda performansı nasıldır ?

• huzey H kullanıcısına yanıt

AP mod da kurulumu nasıl yapılıyor acaba. Modemden gelen ethernet kabloyu normal ethernet porta mı takıyoruz yoksa mavi wan porta mı?

Ek olarak modemden gelen interneti hem kablolu hem kablosuz dağıtabilmek için wireless router mod mu seçilmeli? Modem de kablolu ve kablosuz dağıtıma devam edecek ama.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.