Şimdi Ara

TP link TL-WR841HP router DESTEK VE DANIŞMA KONUSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
11.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yardımcı olurum team wiewerden sana kurulum da amac modem le routeri ortalamak yani öyle bir ayarlaman lazım ki 2 daireyi ortala cok kenarda kalmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoz1

Yardımcı olurum team wiewerden sana kurulum da amac modem le routeri ortalamak yani öyle bir ayarlaman lazım ki 2 daireyi ortala cok kenarda kalmasın

Hocam tp link modemin hemen dibine duracak

Modem zaten daire giriş kapısının hemen arkasında duruyor. Karşı daire içinde sanırım orası en iyi yer çünkü ikisininde ortası apartmana kayamiyacagima gore sanırım en iyi yer orası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    Modemin wifi ni kaparız eger kapanıyorsa veya kanal aralıgnı acık tutarız ozaman :) Eger seni gene tatmin etmezse 2 tane tl-2408cl alıp Routere takabilirsin
  • quote:

Modemin wifi ni kaparız eger kapanıyorsa veya kanal aralıgnı acık tutarız ozaman :) Eger seni gene tatmin etmezse 2 tane tl-2408cl alıp Routere takabilirsin

Tmamdir hocam o dediğini anten sanırım fiyatı nedir

Birde n11 110tl ye var satılıyor tp link daha uyguna bildiğiniz bir yer var mi

• ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    n11 galiba en ucuzu ama sen gene arastır baska sıteleri evet dediklerim anten 8 dbi
  • Arkadaşlar Bandwidth Control- Rules List ayarlarını kullanmayı denedim bugun gercekden güzel sorunsuz istediğim mac adreslerini belirli port aralarında belirli indirme ve gonderme hızları cercevesine alabılıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoz1 -- 27 Ocak 2015; 0:05:28 >
  • quote:

n11 galiba en ucuzu ama sen gene arastır baska sıteleri evet dediklerim anten 8 dbi

Hocam ürünü dün aldım bu gün geldi ancak yan dairenin arka odalarında kopma var maalesef :(

Ürün geldiğinde United States modundadaydi ve %100 deydi bende belki bir fark olur diye China moduna aldım ama bir fark olmadı maalesef

Direk kablo ile bağlayıp router'a wifi ile bağlandım 192.168.1.1 den ayarlarına girdim.

Diğer modemin wifi açıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 7 Şubat 2015; 15:27:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

quote:

Hocam ürünü dün aldım bu gün geldi ancak yan dairenin arka odalarında kopma var maalesef :(

Ürün geldiğinde United States modundadaydi ve %100 deydi bende belki bir fark olur diye China moduna aldım ama bir fark olmadı maalesef

Direk kablo ile bağlayıp router'a wifi ile bağlandım 192.168.1.1 den ayarlarına girdim.

Firmware guncelmi

• quote:

Orijinalden alıntı: yaşlı.planet

quote:

quote:

Firmware guncelmi

Onu bilmiyorum hocam cd ile yazılımı pc ye kurmadım

Kurduktan sonra mi güncelleme yapılıyor

Bu arada çekim gücüne Laptop ile değil mobil cihazlarımiz ile bakıyoruz çünkü ev içinde en çok mobil cihazlarımiz ile internete giriyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 7 Şubat 2015; 16:11:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaşlı.planet

quote:

quote:

Firmware guncelmi

Simdi baktim hocam en güncel yazılım yüklü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gerçekten harika bi ürün.200,250 mt den acık alan galaxy s4 ile full cekiyor.wireless kısmından cıkış gücünü japan yaptım.100/100
  • ego37 kullanıcısına yanıt
    Gule gule kullanın umarım yeni firmware ile daha da iyi olacaktır belki dd wrt gelebilir onu bekliyorum :)
  • Sağol

• evde tp link 8970 modemim var
    balkonda hazır tp link ant 2415d antenimiz hazır

şimdi resimde görülen mesafede 40 metre için karsı binadaki arkadaşa yayın yapmam gerekiyor

1- su anda 8970 modemim, alıcı airties 4420 WDS ile bağladım iki cihazı
    modemde hız 12,, karsıda hız 2

2-karsıya tp link 841 hp alsam nasıl olur

3- ant 2415 i hangisine bağlayalım
     TP link TL-WR841HP router DESTEK VE DANIŞMA KONUSU
     TP link TL-WR841HP router DESTEK VE DANIŞMA KONUSU

• 40 mt uzun mesafe değil en güzeli imkan varda CAT6 yada CAT5 kaplo cekmen iyi olur.1 nolu modemden aldığın ethernet kaplosunu.2 nolu eve cekcegin kaplo ile evede bir router ,accest point koyarsın. hem kaplolu hemde kaplosuz 2 nolu evde yayyın yapar en sağlıklısı bu.
    kaplo cekeme dersen Repeater alman gerek(kaplosuz aldığı yayını kaplosuz eve dagıtır.)

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=239&model=TL-WA801ND

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=239&model=TL-WA901ND

• 2415 i 841hp ye taktinmi hic nasil yayin gucu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • c0ldwar C kullanıcısına yanıt
    2415 omni antendir aparat olmadan takamassın 841 e
  • 841 calistirirmi peki 15 dbi anteni 500 600 mt bi alana yayicam omni ile

• quote:

Orijinalden alıntı: c0ldwar

841 calistirirmi peki 15 dbi anteni 500 600 mt bi alana yayicam omni ile

15 db anten çalışması lazım .sonucta 1000mw çıkışli
  • c0ldwar C kullanıcısına yanıt
    tplink 841 hp yi tp link 2415 antene bağladım
    ancak pek bir fark olmadı.kayde değer değildi
    841 hp yi wds modunda kullandığımız için ana modemde deki hızın yarısını alabildik
    ancak çekim alanında azda olsa artma gördük
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.