Şimdi Ara

TP-LİNK TD-W8961ND modem arayüze girme sorunu (192.168.1.1 çalışmıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
8
Favori
500.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TP-LİNK TD-W8961ND model olan tp-link modemim arayüze girmiyor.
    yani tam olarak sorun şu: adres çubuğuna 192.168.1.1 yazdığımda kullanıcı adı ve şifre ekranı gelmiyor. tarayıcı şu hatayı veriyor.

"Hata! Google Chrome 192.168.1.1 sitesine bağlanamadı
    Bunu mu arıyordunuz:www.­192.­168.­1.­1rr.­com"

Bunu mu arıyordunuz dediği linke tıklayınca da herhangi bir yer açılmıyor.
    farklı tarayıcılarda da durum böyle chrome'la alakası yok yani.

modemi arkasından fabrika ayarlarına dönderince sorun çözülüyor ama 3-5 gün sonra aynı sorun tekrar başlıyor.

bakın tekrar ediyorum şu konu "http://forum.donanimhaber.com/m_21458854/tm.htm " taa 2008de açılmış adama sürekli cevap olarak kullanıcı adı şifre yazılmış.
    sorun o kısma girememek zaten. durum bu. bilmem anlatabildim mi?

sorun nedir?
    çözüm nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz saatci -- 15 Haziran 2014; 2:24:11 >

• Dostlar,
    bu modem yıllardır bana da kafayı yediriyordu. Yurtdışı TP-link resmi forumlarında benzer sorunlara TP-Link'in cevabı, bunu güvenlik için bilerek yaptıkları yönünde. Bazı kullanıcılar ise modem adaptörünün amperinin yetmediği gerekçesiyle (bizdekiler 0.85A), 1A adaptör ile bu sorunun çözüldüğünü iddia etmişler. Değer çok küçük gibi ancak 1A ile zaten ısınan modemin belki daha fazla ısınmasına neden olabileceğini düşünerek daha kestirme bir çözüm arayışına girdim. Farklı kaynaklardan bulduğum bilgilere göre bu sorunu çözen bir yöntemi sonunda sanırım bulduk. 2-3 gündür modem arayüzüne girişte sorun yaşamıyorum.

[ÇÖZÜM]
    TP-LİNK TD-W8961ND modem arayüzüne resetlemeden bir süre sonra girememe durumuna çözüm:
    • 192.168.1.1 sayfasına giremediğinizi varsayarak, modemi kapatıp yeniden açın
    • 192.168.1.1 arayüzüne girerek Erişim Yönetimi'nden UPnP ve Oto-Ayarlı seçeneklerini devre dışı bırakın (bkz. ekteki resim)

Meraklısına ek açıklama:
    Bu yöntem ile yalnızca ağına bağlı olduğunuz (/ev içindeki) modem ayarlarına ulaşabilirsiniz. Demek istediğim, DDNS alan adınızla veya IP adresiniz ile uzaktan/dışarıdan/VPN'li bir yerden vs. erişemezsiniz.
  • cengiz saatci C kullanıcısına yanıt
    evet tplinkler böyle oluyor

arkasındaki ufak reset tuşuna ince birşey sokup 20 saniye ittirin ve resetlenmesini sağlayın

yeni sayfa açıp girmeyi deneyin girecektir.
  • sorumda bunu zaten belirttim bu çözüm oluyor ama 3-5 günlük bir çözüm. kalıcı bir çözüm yok mu? problem, arıza modemden diyip kabulleneyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz saatci

sorumda bunu zaten belirttim bu çözüm oluyor ama 3-5 günlük bir çözüm. kalıcı bir çözüm yok mu? problem, arıza modemden diyip kabulleneyim mi?

dur sana tp link türkiyeyi çağırayım yardımcı olsun sattıkları malın arkasında dursunlar bari, ben bir kere ap almıştım yenisiyle değiştirmişlerdi konuya çağırdım yardımcı olacaktır.
  • problemimi daha nasıl açıklayıcı bir dille ifade edebilirim acaba? Daha bundan açığı olamaz heralde?

TP-LİNK TD-W8961ND model olan tp-link modemim arayüze girmiyor.
    yani tam olarak sorun şu: adres çubuğuna 192.168.1.1 yazdığımda kullanıcı adı ve şifre ekranı gelmiyor. tarayıcı şu hatayı veriyor.

"Hata! Google Chrome 192.168.1.1 sitesine bağlanamadı
    Bunu mu arıyordunuz:www.­192.­168.­1.­1rr.­com"

Bunu mu arıyordunuz dediği linke tıklayınca da herhangi bir yer açılmıyor.
    farklı tarayıcılarda da durum böyle chrome'la alakası yok yani.

modemi arkasından fabrika ayarlarına dönderince sorun çözülüyor ama 3-5 gün sonra aynı sorun tekrar başlıyor. normal reset işe yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Merhaba Cengiz Bey ;

Probleminizi açıklayıcı bir dille belirtirseniz. Sizlere daha detaylı bilgilendirme sağlanılacaktır.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE

arkadaşımızın bahsettiği olay ; modemin arayüzüne giremiyor mesela siz 192.168.1.1 yazın direkt arayüze gireceksiniz ama adam giremiyor öylece bekliyor ve sonra sayfa yanıt vermiyor, durum bundan ibaret.

böyle durumlarda arkadaki ufak tuştan komple resetleyin modemi olmuyorsa yeni firmware yüklenir olmuyorsa garantiye götürülür.

Edit : 22.03.2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 22 Mart 2015; 18:56:22 >
  • Firmware guncelleyip modemin arayuz sifreyi degistirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tp-link anlamamazlıktan geliyor:) arkadaş açıkca modem arayüzüne giremiyorum diyor.
  • cengiz saatci C kullanıcısına yanıt
    Merhaba Cengiz Bey ;

Farklı bir web browser ile denediniz mi? Sorununuz bilgisayar kaynaklı olabilir. Ürünün kontrolü için cihaz başındayken bir irtibat numarası mesaj yoluyla iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE
  • Tplink global sitesinde 8961nd için hataları giderilmiş yeni yazılımı yayınladı..
    http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TD-W8961ND&version=V3#tbl_j
    darısı Türkçe versiyonu bekleyenlerin başına :)
  • Merhaba şuanda bende bu şekilde sorun var her seferinde modem resetlemek zorunda kalıyorum.2. Sorunumda elektrik kesilip geldiğinde ethernet üzerinden bağlantı kuramıyorum İp adresi alamıyor bir türlü wirelesden giriyorum sorun yok ama network yoluyla modem giriş yapamıyorum.Sonrasında modemi resetliyorum tekrar yapılandırdıktan sonra sorun kalkıyor.Son 2 aydan beri bu şekilde sorunlarım var.Napmam lazım yeni modemmi alayım anlamadım.
  • Linkte verdiğim sürümü 8961nd V3 modeminize upgrade ederseniz sorununuz ortadan kalkar
  • Tp link modemlerde kronik bir sorun var galiba (eski modellerinde).Dns adresleri otomatik olarak değişiyor.Ayrıca bu durumdan sonra kesinlikle arayüze ulaşamıyorsunuz.
    192.168.1.1 adresine ping bile atamıyorsunuz.Sanki bir şey girmenizi engelliyor gibi.Sanırım bu modemde bir açık var.Çünkü bu durumu sadece tp link modemlerinde görüyorum.Modelim W8901G. Aynı sorunu değişik bir tp link modemde daha gördüm.

Dns adresleri 1 hafta sürmeden değişiyor ve 37.... ile başlayan bir dns atanıyor.Dns 'in konumu United States olarak gözüküyor.Dns adresleri interneti de biraz yavaşlatıyor ve müdahale de edemiyorum.Haftada bir modeme reset atıyorum neredeyse.Tp link bu sorunu bir çözüm bulsun artık.Modemi değiştirip asus dsl-n12e almayı düşünüyorum bu yüzden.

Sorunun çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: golevez33

Linkte verdiğim sürümü 8961nd V3 modeminize upgrade ederseniz sorununuz ortadan kalkar

TR cihaza yüklesek sıkıntı olur mu? Rezalet bir şey bu modem. 8960N ile bu tarz sıkıntılar olmuyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProgreSsive aTTacK

quote:

Orijinalden alıntı: golevez33

Linkte verdiğim sürümü 8961nd V3 modeminize upgrade ederseniz sorununuz ortadan kalkar

TR cihaza yüklesek sıkıntı olur mu? Rezalet bir şey bu modem. 8960N ile bu tarz sıkıntılar olmuyordu.

Kanki bende de tr sürüm vardı.İngilizce olana geçtim en yenisi(versiyon 3).Sorun aynen devam ediyor.Çok bişey bekleme malesef :(
  • V3 ile modemin donanım versiyonu belirtilir. yazılım olarak en son sürüm oldugunu göstermez. en son sürüm (ing) yüklü oldugundan emin olmak için durum ekranıda TD-W8961ND_V3_140305 yada tarih olarak Published Date 3/5/2014 görülmelidir. muhtemelen sorunu çözecektir.
    yazılım sürüm açıklamasının tercümesi;
    Güvenlik mekanizması ekleyin.
    Sabit sorun yönlendirici zaman başarıyla PC'den senkronize olamaz.
    WAN firmware yükseltme sayfasına erişerek yasaklandı.
    Yönlendirici rom-0 (Backup yapılandırması) yüklemek için başarısız sorunu düzeltildi.
    Giriş arayüzü Chrome ve Firefox doğru şifreyi kaydedemezsiniz sorunu çözüldü.
    Biz Virtual Server kurduktan sonra: biz "Liman IP" kullanarak CPE ziyaret edemez sorunu çözüldü.
    Http://wan/lan ip / veyahttp://wan/lan ip / xxx.htm aracılığıyla cihaza erişim yasak.
    Sabit diğer hata ve sorunlar.
    olarak belirtilmiş

• Benzer sorunu ben de yaşıyorum

Bendeki versiyon bu
    Tr sitedeki ile numaraları aynı değil
    Modem Güncelleme sayfası başarısız mesajı veriyor, calısmıyor

ADSL Firmware Versiyonu
    FwVer:3.20.17.0_TC3087 HwVer:T14.F7_11.2

Bugun bayağı uğraştım
    4 - 5 saattir kopmadı
    Benim modeme 5210g ile wa701 cihazlar da bağlı
    Modemi başka cihazlarla entegre kullanıyorsanız bütün ayarlar kusursuz olmalı galiba.
    network isminden tutun da DNS ve gatewaw IP leri tam girişi yapılmalı

Tp-link.com sayfası açılmıyor bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 20 Temmuz 2014; 3:48:40 >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91265546&p=2#94874799

Buradaki konuda bir arkadas sayesinde cozduk ayni sorunu.Linki inceleyin arkadas resimli atti son 5-6 mesajlarda bulabilirsiniz.Modemdeki yapmaniz gereken ayar ACL yi aktif etmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende zaten açıkmış sadece IP girmemişim
    2 - 254 arası verdim.

Orda bahsedildiği gibi bir sızma bende hiç olmadı
    DNS lerim hiç değişmedi.

Bu arada şimdi aklıma geldi.
    Modem arayüzündeki DNS ile PC de girilen DNS farklı olan var mı?
    Mesela Modeme genelde int ayarlarında 195 ile başlayan DNS girilir

PC ye de + 18 ler açılsın diye başka DNS ler girilir

Acaba bununla bir alakası var mı?
    Benim bağlantı tekrar giderse DNS leri aynı yapacağım.

Bu arada modeme erişemeyince ben reset atmıyorum
    Sadece modemi kapatıp açınca webden tekrar modeme erişebiliyorum.

Modem ve AP lerin IP si asla varsayılanda bırakmam. farklı bir IP ile her zaman değişirim
    Aynı şekilde user ve şifre de varsayılan ile aynı kalmamalıdır.

Yoksa evden cıkarken anahtarı paspasın altına koymaktan farkı kalmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 20 Temmuz 2014; 4:35:22 >
  • üstteki mesajı girdikten 5 - 10 dk sonra
    Modeme yine erişemedim
    Modemi kapatıp-açtım
    Norton DNS ile TT yasaklı bir siteye girdim,bir kaç sayfa gezdim
    Sonra modeme giriş yaptım açıldı.
    DNS farkının onemi yokmuş.

ACL nin etkin olması da bir şey değiştirmedi.

Bir yerde püfü var bunun ama nedir?

Bu sorunu hiç yaşamayan birini bulmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 20 Temmuz 2014; 5:32:35 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.