Şimdi Ara

TOYOTA TAKSİYE DÜŞTÜ!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EVET DAHA ŞİMDİDEN 7-8 TANE TAKSİ OLMUŞ YENİ TOYOTA COROLLA GÖRDÜM BU TOYOTA SAHİPLERİNİ RAHATSIZ EDİYORMU BİNDİĞİ ARABANIN PRESTİJİ AÇISINDAN???BENCE MARKANIN SINIF YÜKSELMESİNİ ENGELLİYO.SIRF TOYOTA TAKSİYE DÜŞTÜ DİYE VAZGEÇENLER OLDUĞUNU DUYDUM SİZCE NASIL Bİ DURUM???

• artık taksilerde çıta yükseliyor, eskiden en ucuz arabalar taksi yapılırdı şimdi ise daha konforlu ve lüks araçlar tercih ediliyor. toyota'nın taksi olarak kullanılmasının en büyü nedeni ise motorunun uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışması. zaten artık alınan taksilerin çoğu dizel oluyor böylece lpg derdi de bitmiş oluyor.
    yeni corolla'nın taksisini ilk defa bugün gördüm ancak ne ilginçtir ki benzinliydi ve lpg de yoktu, onu bırak ben iki tane avensis taksi gördüm yine benzinliydi.
  • Bence yanlış düşünüyorsun, avrupada mesela almanyada Mercedes taksi dolu şimdi Mercedesin presdiji mi sarsıdı yoksa Mercedes sahipleri gocunuyormu bu işten .
    Tamamıyla saçma,akıllı taksici kaliteli arabanın daha az masraf çıkaracağını bilir dolayısıyla kazancı artmış olur.Eskiden tofaşlarla tamirciden çıkmıyorlardı malüm taksi çok fazla km yapıyor ve yıpranıyor.
    Ayrı bir konuda müşterilerin kaliteli taksiyi seçmesi buda daha fazla müşteri demek.
    quote:

Orjinalden alıntı: elite scout

EVET DAHA ŞİMDİDEN 7-8 TANE TAKSİ OLMUŞ YENİ TOYOTA COROLLA GÖRDÜM BU TOYOTA SAHİPLERİNİ RAHATSIZ EDİYORMU BİNDİĞİ ARABANIN PRESTİJİ AÇISINDAN???BENCE MARKANIN SINIF YÜKSELMESİNİ ENGELLİYO.SIRF TOYOTA TAKSİYE DÜŞTÜ DİYE VAZGEÇENLER OLDUĞUNU DUYDUM SİZCE NASIL Bİ DURUM???

• Toyota taksiye düştü demek çok sığ bir düşünce.
    Taksi olan aracın değeri düşmez.
    Eğer taksici kaliteli ve pahalı bir aracı taksi yapmışsa kaliteye önem veren bir müşteri kesimine hitap ediyor demektir...

Bu kesime hitap ederken aynı zamanda aracını en az masraf açan ve arıza yapandan seçmektedir.
    Bu araç hangi araçtır,tabiki Toyotadır.
    Şimdi anlamışsındır umarım.

Unutma avrupada toyota mercedes bmw taksiler bol miktarda mevcut,kalite anlayışı.
  • TAKSİYE DÜŞTÜ DİYE TAKSİLERİ KÜÇÜMSÜYOR SANIRIM ARKADAŞ. PEKİ BİR TAKSİ PLAKASININ 1 TRİLYON OLDUĞUNU BİLİYORMU :) YANİ TAKSİ OLAN COROLLA LAR 1 TRİLYONLUK PLAKA TAŞIYOR.
  • Taksi plakasının 1 trılyon değil. Olsada önemi yok. Bence taxilerin çok daha kalıteli olması lazım. Bu sayede toplu taşıma artar hem trafik açılır hemde kazalar ve mıllı ekonomıye kazanç olarak yansır. Hatta taxilere vergisiz yakıt vererek desteklenmeli. Hatta vergi avantajlı araçlar verilmeli. Bu sayede şehrin tarfığındeki araçlar daha kalıteli olduğundan kültür başkenti olacak olan istanbula çok büyük bir katkısı olur. İnsanlar daha ucuza daha kalıteli araçlarla seahat etmış olur. Kıbrısa gidenlerınız bilir oarada en kalıteli araçlar hep ticari taxi. En az dörtyl kullanmak şartıyla mercedeslere gümrük verilmez. Yakıt zaten ucuz orda. Bu imkanı benim ülkem onlara sağlıyor. Kımın parasıyla bizm verdiğimiz vergilerle. O zaman ben nıye bundan faydalanmıyorum. Tabii başımızdakı kesim zaten makam araçları hep mercedes. Zengin zaten biniyor istediği aracı. E sade vatandaş en azından bazı seyahatlarında ucuz mercedes taxi binsin. Bunu neden bizden esirgiyorlar. Rum bozmaları biniyor biz binemıyoruz. Konuyu Anayasa mahkemesinemi getirmek lazım illa. Ya güzelim ülkemde yapılacak okadar basıt ama bir o kadar da faydalı şeyler vara ama birilerinn hesabına gelmediğinden güzelim ülkemin güzel insanları boyle sürünmeye devam ediyor. İnşanllah genç nesil ve genç siyasetçiler bunu bir gn değiştirir. Herşey güzel ülek için. Ne mutlu laik ve müslüman Türkiyem için...

• JAGUARIN BILE TAKSI OLARAK KULLANILAN ULKEMIZDE
    TOYOTA NINDA KULLANILMASI O KADAR ONEMLI BISEY DEYIL
    SAGLAMLIK ACISINDAN TAVSIYE ETMISTIR
    KULLANIYORDUR
  • iiide ne alaksı var ankarada 50 tane focus 50 tane jetta hatta 3-5 tane avensis bile gördüm prestijle ne alaksı var almanyada merco taksiler prestijmi kaybediyor ne kadar cok satılırsa o kadar cok sevinirim ne kadar kazanırlarsa o kadar arge ye para gelir
  • ay çok üzüldüm vah vah
  • arabanın prestiji değeriyle doğru orantılıdır, corollanın zaten bir prestiji olamaz, ayrıca onu alan adam da rasyonel davranmak için almıştır prestij beklentisi içinde olmamalıdır, olursa da hayal kırıklığı yaşar.

bu söylediğim bütün c segmenti araçlar için geçerli

ayrıca bana göre corollanın taksiciler tarafından tercih edilmesi, sahiplerini memnun etmelidir çünkü taksiciler
    hayatlarını aracın içinde geçiriyorlar, hayat kaliteleri, hem aracın konforu ve performansıyla, hem de masraflarının düşüklüğü ile doğru orantılı, o sebeple verdikleri karar en doğru karardır.

şimdi birileri çıkıp taksiciler eskiden şahin kullanıyorlardı o da mı en doğru karardı diye soracak,

peşin peşin yanıtlıyayım, o zamanın şartlarına göre, taksiciler için en doğru karar şahin idi çünkü diesel seçenekleri yoktu, piyasadaki ithal araçların fiyatları aşırı yüksek idi, parçaları aşırı pahalı idi, şahinin kullanım giderleri ile diğer araçlar arasında dağlar kadar fark vardı, fakat şu anda otomobil dünyası çok daha homojen bir yapıda, hemen hemen bütün araçların nitelikleri, kullanım giderleri birbirine çok yakın seviyede, o sebeple diyorum ki taksiciler, corollayı tercih ediyorlarsa bu corollanın başarısıdır.

• BENCE İYİ BİRŞEY DEİL ZAMNINDA MEGANE 2LERDE TAKSİ OLUNCA GÖZÜME BASİT GÖZÜKMEYE BAŞLAMIŞTI YENİ COROLLA İÇİNDE İYİ BİŞEY DEİL BENCE
  • taksicilerin corollayı seçmesinin nedenini triğer kayışından dolayı olduğunu işittim. bilindiği üzere toyotalarda triger kayışı yok kayış yerine zincir mevcut!
  • bence düşünce yalnış; taksicilerin toyotaya kayması müşterinin rahatlığını düşünmesidir hem her araba taksi olabilir ne var bunda yavvf
  • Arkadaşa katılıyorum,
    Yalnız BMW nin taksi olduğunu hiç görmedim, tahminime göre bmw şirketi izin vermiyor, yanlışım varsa düzeltin.

quote:

Orjinalden alıntı: dozi17

Toyota taksiye düştü demek çok sığ bir düşünce.
    Taksi olan aracın değeri düşmez.
    Eğer taksici kaliteli ve pahalı bir aracı taksi yapmışsa kaliteye önem veren bir müşteri kesimine hitap ediyor demektir...

Bu kesime hitap ederken aynı zamanda aracını en az masraf açan ve arıza yapandan seçmektedir.
    Bu araç hangi araçtır,tabiki Toyotadır.
    Şimdi anlamışsındır umarım.

Unutma avrupada toyota mercedes bmw taksiler bol miktarda mevcut,kalite anlayışı.

• Taksiciler seçtikleri arabanın değerini düşürmek için araba seçmezler. Sizin düşüncenizi çok saçma buluyorum. Bu durumda hemen arabamı satmam mı gerekir?
  • ya taxi ci seçmişse kesin alcaksın adamın ekmek teknesi bu sorunsuz konforlu az yakan cok kacan sorun cıkarmaya bi arac oldunu gösterir yoksa adam zaten taxi ci ne işi olur c segmenti araçla
    alır bi marea biner
  • Ya adam ne araba alırsa alsın. Bizi ne ilgilendirir ki? Taksicinin aldığı araba alınmaz gibi bir kural mı var? Herkes kendi işine gücüne baksın, istemeyen bu arabayı almaz, olur biter!!!
  • cok abest bir laf olmus TAKSİYE DÜŞTÜ demek...Bursa da tek bir tane 307 taksi var cekirge meydanında (bildigim kadarıyla) ama daha fazla olması beni etklemez ayrıca alakadarda etmez...
  • abi sen corolladan bahsediyosun ben q7 taksiye bindim daha ötesi ne ola bi tek artık görmediğim porsche taksi onuda yaparlarsa pes diyecem
  • ne diyon len ! sen nasıl toyota taksiye düştü dersin len ! mussa kardeşim duyarsa seni döver len
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.