Şimdi Ara

AMARTİSÖRÜ HANGİ MARKA ALMALIYIM?????

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
16.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arabamın 3 amartisörüde patlak bu yüzden 4 amartisörüde değişeceğim. orjinallarine işçilik dahil 800ytl fiyat verdi servis. bende orjinali çok pahalı olduğu için yan sanayi taktırmayı düşünüyorum ama yan sanayininde birçok markası var bu yüzden hangisi iyidir bilmiyorum. internetten biraz baktım Tokico ve monreo adlı markaları buldum. sizden bu konuda yardım bekliyorum. sizce hangi marka yan sanayi amartisör daha kalitelidir?
    teşekkürler

• monreo orjinal amortisörlerden bile daha kalitelidir..fiyatı uygunsa monreo alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

selam arkadaşlar
    arabamın 3 amartisörüde patlak bu yüzden 4 amartisörüde değişeceğim. orjinallarine işçilik dahil 800ytl fiyat verdi servis. bende orjinali çok pahalı olduğu için yan sanayi taktırmayı düşünüyorum ama yan sanayininde birçok markası var bu yüzden hangisi iyidir bilmiyorum. internetten biraz baktım Tokico ve monreo adlı markaları buldum. sizden bu konuda yardım bekliyorum. sizce hangi marka yan sanayi amartisör daha kalitelidir?
    teşekkürler

monroe amortisörler gayet güzeldir. tavsiye ederim
  • bizdede 97 corolla var. İki yıl önce arka amortisörlerden birisi patladığı için servis ikisinide değiştirdi. fakat öndekiler sağlam ama 4 yıldır aynı amortisörler mevcut. Ben öndeki ikisini değiştirmek istiyorum. Monroe alayımmı sizce ? arkadaki amortisörlerle bir problem olurmu ? internetten baktım 125 ytl civarı gözüküyor. takımı 250 lira sanayide kaça takarlar bunları ? yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kerim026

bizdede 97 corolla var. İki yıl önce arka amortisörlerden birisi patladığı için servis ikisinide değiştirdi. fakat öndekiler sağlam ama 4 yıldır aynı amortisörler mevcut. Ben öndeki ikisini değiştirmek istiyorum. Monroe alayımmı sizce ? arkadaki amortisörlerle bir problem olurmu ? internetten baktım 125 ytl civarı gözüküyor. takımı 250 lira sanayide kaça takarlar bunları ? yardımlarınız için teşekkürler.

amortisörler çift olarak değiştirildiği sürece bir problem olmaz..monreo çok kaliteli üretimdir..hatta ben iddia ediyorum ki corollanın orjinal amortisörlerinden daha kalitelidir..amortisör değişimlerinde ideal olan 4 amortisöründe aynı özellikte olmasıdır ama bu temin edilemiyorsa ön çift ve arka çiftin aynı olması tercih edilir..amortisör montajı işçilik açısından bazı farklılıklar gösteriyor ama genel olarak 50 ytl civarıdır...bazı satıcılar da sizi anlaşmalı servislerine gönderirler ve montaj ücreti almazlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 17 Temmuz 2007; 23:29:23 >

• peki bu monroe amortisörlerin, toyotanın orjinal amortisörlerinden ne gibi bir farkı vardır ? şimdi kafaya monroe amortisörleri koydum bi kere fakat kafama takılan bir sorun var. Bu amortisörler, arabanın konforunu bozmaz değilmi ? Bazı yerlerde okudum sportif amaçlı diye yazmışlar ama tam bilmiyorum, o yüzden bilginize başvuruyorum arkadaşlar. benim istediğim amortisörler hem konforlu olsun hemde arabanın yol tutuşunu sağlama alsın.yol tutuşunu artıralım diye araba sürerken diken üstünde gidiyomuş gibi olmak istemem.Bilenler yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • birçok amortisörün hem normal hemde sportif üretimleri vardır..sportif amaçlı amortisörlerde sert,yarı sert vs gibi farklılıklar gösterir..o yüzden orjinal amortisörlere en yakın üretimi almak daha mantıklıdır..
  • Doktorun sözünü dinle....Monreo dan şaşma...Satıcıya sor. Hangisi uygun onlar bilir...Bir zamanlar Monreo çelik bilek çok tutuluyordu. Taksiciler hep onu takardı...Şimdi neler neler çıktı...Monreo dan seç begen al....Anası babası belli olmayan malları alma...Uzakdogunun 3. kalitesini orjinal diye satıyorlar...Yutanlar yutuyor... Saygılarımla...
  • Ben de mazda kullanıyorum geçen yıl 4 amortisörü de değiştirdim monroe taktırdım bi şikayetim yok gayet güzel amortisörlerim...
  • valla kardeş bende monreo iyi diye bilirim
  • Bugün sanayiden fiyat aldım 97 corollalara 4 üne 300 ytl dedi. 1 ykr inemem dedi.. taktırabileceğim serviste buldum, 80 civarı alıcaklar ama tanıdıkla gidersem 60 a iner sanırım. önümüzdeki ay taktıracam hayırlısıyla.yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • tavsiyem koni marka olur.
    gerçekten kalitelidir ama fiyatı biraz pahalıdır.
  • dün 4 amartisörüde değiştirdim. monreo nun gazlı olanından taktırdım dördünüde. 4 amartisör 270 ytl + işçilik 50 ytl = toplam 320 ytl fiyat tuttu.

bu arada eski amartisörüm yağlıydı şimdi gazlı oldu. bunun bir sakıncası varmı aceba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

dün 4 amartisörüde değiştirdim. monreo nun gazlı olanından taktırdım dördünüde. 4 amartisör 270 ytl + işçilik 50 ytl = toplam 320 ytl fiyat tuttu.

bu arada eski amartisörüm yağlıydı şimdi gazlı oldu. bunun bir sakıncası varmı aceba?

herhangi bir sakıncası yok..zaten artık bir çok üretici firma yağlı sistemden vazgeçip gazlı sistem üretim yapmakta..
  • Arkadaşlar selamlar.

konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın.

Aracım 2010 model Audi A4 Sedan (sanırım S line)

aracın bir amortisörü patlak. yarın çift değiştirmeyi düşünüyorum ama bildiğiniz üzere piyasada çok marka var. ben hangi markadan alayım? çoğunlukla önüme MONROE ve KYB markaları çıkıyor. ben orjinal olsun diye düşündüm ama yukarıda MONROEler daha iyi demişsiniz ama konu üzerinden 15 sene geçtiği için tekrar sormak istedim. yardımcı olursanız sevinirim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.