Binbaşı
28 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 232 (Bu ay: 0)
Gönderileri

https://www.hepsiburada.com/motul-8100-eco-lite-0w-20-4-litre-motor-yagi-uretim-yili-2022-p-OTYAGCRSI582

https://www.hepsiburada.com/motul-eco-lite-0w-20-4-litre-motor-yagi-uretim-yili-2022-p-HBV00000M74ZJ

Selam bu linklerdeki motul 0W - 20 yağlar arasında ne fark var?

Birinde DEXOS-1 GM ibaresi var diğerinde böyle bir ibare yok?

Aracım Honda civic BENZiNLİ 1.6 motor. hangisi uygundur? yada fark etmez mi ?

Selam merak ettim, aracınızı yenileme ,model yükseltme aşamasında ki en büyük motivasyonunu nedir?

Sanrım son 2 yılda ki en büyük motivasyon Yatırım amacı? Bunun dışında

Prestijim artsin?

daha hızlı olsun?

daha az yaksın ?

daha teknolojik olsun ?

Daha güvenli olsun?

Daha sorunsuz olsun....

Vs

.vs....vs...Ne dersınız?

Selam aklıma takıldı; modern tıp olmasa acaba şu anda yaşıyor olur muydunuz ?

Misal ben muhtemelen 5 yaşında ölmüş olurdum; 5 yaşında apandistim patladı ve ölümden döndüm.

6 yaşında da zatüree olmuştum.

yani 21. yüzyılda değil 18. - 19. yüzyılda bile hayata gelmiş olsaydım; 5-6 yaşında ölüp gitmiş olacaktım. Malum penisilin bile 1920 lerde icat edilebilmiş.

Hayata bu gözle bakınca değişik hissettim gerçekten.

Selam; çok uzun yıllardır; gözlerimdeki rahatsızlık ve aşırı hassasiyet dolayısı ile güneşli havalarda yaz-kış mutlaka güneş gözlüğü kullanıyorum-kullanmak zorunda kalıyorum.

Son 2 güneş gözlüğüm Ray ban dı ancak 2 side hayal kırıklığı.

ortalama 2,5 YILDA CAMLAR soyulmaya başladı.

ÖZellikle son aldığımı çok dikkatli kullanmama-asla denizin içine-havuza gözlükle girmeme rağmen; ve çerçeve de çizik dahi yokken; camları adeta haşat olmuş ,soyulmuş halde.

artık gözlerimi yoruyor-rahatsızlık veriyor.

Şimdi sizlerden tavsiyem özellikle GÖZLÜK CAMLARI kaliltei ve uzun ömürlü olan ve fiyatı da 2000 TL leri geçmeyen marka - model tavsiyesi vermeniz.

Forumda optikçi arkadaşlar varsa çok yardımı olur; umarım görürler konuyu ve öneriler getirirler.

en az 5 yıl kullanabileceğim bir güneş gözlüğü markası - modeli var mıdır ?

Selam; çok uzun yıllardır; gözlerimdeki rahatsızlık ve aşırı hassasiyet dolayısı ile güneşli havalarda yaz-kış mutlaka güneş gözlüğü kullanıyorum-kullanmak zorunda kalıyorum.

Son 2 güneş gözlüğüm Ray ban dı ancak 2 side hayal kırıklığı.

ortalama 2,5 YILDA CAMLAR soyulmaya başladı.

ÖZellikle son aldığımı çok dikkatli kullanmama-asla denizin içine-havuza gözlükle girmeme rağmen; ve çerçeve de çizik dahi yokken; camları adeta haşat olmuş ,soyulmuş halde.

artık gözlerimi yoruyor-rahatsızlık veriyor.

Şimdi sizlerden tavsiyem özellikle GÖZLÜK CAMLARI kaliltei ve uzun ömürlü olan ve fiyatı da 2000 TL leri geçmeyen marka - model tavsiyesi vermeniz.

Forumda optikçi arkadaşlar varsa çok yardımı olur; umarım görürler konuyu ve öneriler getirirler.

en az 5 yıl kullanabileceğim bir güneş gözlüğü markası - modeli var mıdır ?

Selam ,dün migrosa gittim , geçen seneye kadar 35 -40 TL ye alabildiğim bir kalıp

kaşarın 2022 Ekim itibari ile fiyatı,

Kg. 312 TL. Yazıktır günahtır be.

Bu da çoluk çocuğa oyalansin diye aldığımız kutu sütünün güncel fiyatı ki bunu da 3-4 yıl ince 1 TL civarına alabiliyordum.

Ben hayret ediyorum. Yutkunuyorum.pes diyorum.

Ama bilemiyorum insanlar ne düşünüyor..

Ve bu ürünler artık yakında belki raflarda kalmaya ,satılmamaya başlayacak bakalım o zaman ne olacak.

..

Selam bu motor yağına, benzin karışma olayının kronik olup olmadığını halen merak ediyorum.

Yurtdisinda , özellikle youtube da bu konuda çokça video var, forumlarda konular var ve hatta Türkiye de de şikayetvar da bu yönde sorunlar -şikayetler var.

Sonuçta bu motor iklime göre mi sorun yaşatıyor?

Kullanıma göre mi ? Yazılımsal mi ?

Yoksa kronik sıkıntı mı var ?

Sonuçta Türkiye ye özel 1.5 motor uretmedikleri de aşikar.

İşin içinden çıkamadım. uzun vadede sıkıntı yaratacağı kesin gibi; honda nın geri çağırma vs. bir müdahalesi de henüz yok sanırım.

Selam 2017 üzeri C -D segmenti, suv da olabilir. otomatik, km si uçmamis, fiyat performansı en iyi araçlar nelerdir?

Samimi tavsiyelerinizi bekliyorum.opel insignia grand sport lar var ama kararsızım Japon sorunsuzluğunu arar miyim ?

Selam 700 bin bandında bu araçlarla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Qashqai 1.3 motor oldukca iyi duyduğum kadarı ile, ama cvt sanziman da bir o kadar kötü üne sahip.

Yoksa sorunsuzluk, yol konforu ve ferahlık anlamında hangi suv tercih edilir?

Hakkında
Forum İmzası:
[simage][/simage]

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 COLT INVITE- 2006 AVENSIS VVT-I-2012 FB7 CiViC
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Honda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.612
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 137.286 (Bu ay: 4.927)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.040 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.