Binbaşı
28 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 129 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Sizce FB7 + 100 bin TL ye mantılı seçenek hangisidir ?

Araç alırken 1. önceliğim SORUNSUZLUK ve sürüş keyfi..aracımı satıp üzerine max. 100 bin TL ekleyerek hangi aracı almak mantıklıdır ? bir ara SUV baktım ama hem bütçeyi aşıyor hem de kullanım maliyetleri daha yüksek hem de sedan araç hissi zor gibi.

selam bayadır SUV hevesim var ama bi taraftan da çok mantıklı gelmiyor; şu an ki aracım civic FB7; genel olarak araçtan memnunum; kullanım pozisyonu bana rahat geliyor; ayrıca gaz tepkileri iyi, araç benzinli ve 0-100 km. hızlanması 10 saniye civarında... Ağırlık 1200 kg. civarında..yol tutuş-hızlanma anlamında beklentilerimi karşılıyor.

SUV alsam araçlar en az 1500 kg. civarında zaten turbo benzinli veya dizel olmayanların civic performansını vermesi bile mümkün değil.

Ayrıca benzinli olanların yakıtı da kesinlikle sedan muadillerinden fazla olacak.

Son hız olarak yine sedanların gerisinde kalcak.

Tek artısı geniş hacim ve bagaj olacak ama bu da yol tutuştan yiyecek..

senede en fazla 2-3 defa uzun yola giderken daha rahat ve ferah gitmek için sizce SUV a geçilir mi?

aracımı çoğunlukla,%80-90 şehir içinde işe gidiş geliş , çocuğu okula getirip götürürken kullanıyorum.

sizler ne düşünürsünüz?

kısaca sedan araçların dinamizm,yol tutuşu, şehir içi kullanım kolaylığı , ekonomikliğinden vazgeçilip geniş hacim tercih edilir mi?

selam bayadır SUV hevesim var ama bi taraftan da çok mantıklı gelmiyor; şu an ki aracım civic FB7; genel olarak araçtan memnunum; kullanım pozisyonu bana rahat geliyor; ayrıca gaz tepkileri iyi, araç benzinli ve 0-100 km. hızlanması 10 saniye civarında... Ağırlık 1200 kg. civarında..yol tutuş-hızlanma anlamında beklentilerimi karşılıyor.

SUV alsam araçlar en az 1500 kg. civarında zaten turbo benzinli veya dizel olmayanların civic performansını vermesi bile mümkün değil.

Ayrıca benzinli olanların yakıtı da kesinlikle sedan muadillerinden fazla olacak.

Son hız olarak yine sedanların gerisinde kalcak.

Tek artısı geniş hacim ve bagaj olacak ama bu da yol tutuştan yiyecek..

senede en fazla 2-3 defa uzun yola giderken daha rahat ve ferah gitmek için sizce SUV a geçilir mi?

aracımı çoğunlukla,%80-90 şehir içinde işe gidiş geliş , çocuğu okula getirip götürürken kullanıyorum.

sizler ne düşünürsünüz?

kısaca sedan araçların dinamizm,yol tutuşu, şehir içi kullanım kolaylığı , ekonimikliğinden vazgeçilip geniş hacim tercih edilir mi?

Selam toyota RAV4 lerin 2013 sonrası kasalarını her anlamda çok beğeniyorum; ama 2. eli çok zayıf; birde güncel SUV lara göre şerit takip-çarpışma engelleme gibi donanım eksikleri var.

Sportage - Tucson - 2016 -2017 model dolu paketleri mi mantıklı olacaktır yoka RAV4 mü ?

Bulunduğum ilde sadece Toyota yetkili servisi var ayrıca sorunsuzluk-dayanıklılık anlamında en güvendiğim araç RAV4 en az 3-4 yıl binerim; senede 9 - 10 bin km. yapıyorum..

Yoksa 2000 motor araç hiç bulaşmayayım mı ? bu arada RAV 4 ün özellikle Amerika da en çok satan D- SUV lardan olduğunu da öğrendim; buna rağmen Türkiye de gerçekten çok az satılan SUV lardan .

Selam; 2017 KAsım da ; 2017 tarihli Goodyear Efficientgrip Performance lastik taktım aracıma; ancak son zamanlarda 130 km üzerinde titreşim yapması üzerine serviste rot-balans ayarı yapılmasını istedim; ama serviste ki yetkili lastikler çok yıpranmış o yüzden rot-balans işe yaramaz diyerek acil lastik değişimi önerdi.

Daha bu lastiklerle en fazla 32 bin km. yol yapmışımdır; iyi ve güvenilir bir marka aldığımı düşünüyordum ama bu derece yıpranması düşündürücü..

LAstiğin yanağında kılcal çatlaklar oluşmuş; acilen değiştirmeli miyim dersiniz?

yoksa şehir içinde bu şekilde 3-4 ay daha idare eder mi ?

Bir de hangi marka lastik önerirsiniz? Goodyear düşünmüyorum..petlas alırım goodyear almam bu saatten sonra.

Az önce iyice gözümün önünde İzmir Karşıyaka bahçelievler de çok kötü bir kazaya şahit oldum..

Sıcakta yaşlı insanların dikkati dağınık oluyor.. lütfen şehir içinde 50 yi geçmeyin...

Az önce karşıdan karşıya geçen yaşlı bir kadına, tahminimce hızı 60. -70 civarında bir wv golf çarptı kadın havalandi ve takla atarak yere düştü, düşerken kafasını vurdu, kafa da travma ve kanama bacakta muhtemelen kanamalı kırık, şoföre kendimi tutamadım, bu ne hiz kardeşim öldürdun kadını diye bağırdım...sonra pişman oldum, kendisi de çok kötü oldu çünkü...

40 yaşında ilk defa böyle bir kazaya canlı şahit oldum, gerçekten çok korkunç...

Allah kimseye yaşatmasın, Allah şifa versin kadına...

Selam ,bu ara piyasa durgun gibi, ilan sayıları sürekli artıyor, favoriler satılmıyor, tek tük fiyat düşenler var, herkes takipte sanıyorum....bu rakamlara 2. El araç almaya cesaret eden pek yok gibi... baktığım fiyat aralığı 200-300 diyebilirim...

selam; yıllardır D segmenti takıntım var; incelediğim modeller;

• insignia -özellikle Grand Sport---1.6 CDTI
  • mondeo------1.5 T
  • passat -------- 1.4 T
  • talisman-------- 1.6D
  • accord---------- 2.0
  • mazda 6--------- 2.0

Bu araçlara ait kronik sorunları en fazla olanlar İnsignia ve Passat gibi duruyor;

• insignia Kronik Triger zincir sorunu + turbo hortumu + gaz pedalı sorunu
  • Passat-suberp vb.. DSG ile asla düşünmüyorum;düz de eşim kullanamaz;
  • Talisman Yİne EDC çift kavramanın öasraflı ve nazik oluşu;

• MOndeo ; 1.5 Turbonun zaman zaman sıkıntı yarattığını okudum ama çok emin değilim;
  • Accord ; SORUNSUZ ama ne yazık ki LPGsiz asla ve donanımı güncel araçların gerisinde kalıyor+ MTV yüksek;

• MAzda 6; Donanım süper-karizma süper - LPG siz dahi tüketimi makul ; ama piyasa da çok çok nadir bulunuyor; yedek parça yetkili servis- 2.el de elden çıkartma ve MTV gibi durumlar da sorun...

sizlerin görüşleri nedir?

D segmenti sevdasına son verip SUV falan mı araştırsam ?SUV hevesim de var ama paramın karşılığını sanki tam olarak D segmenti verecek gibi düşünüyorum...

Net fiyatı 80 bine kadar olan araçlara uygulanan yüzde 45 ÖTV ,bu fiyata araç kalmadığı için , artık yok hükmünde....

Bu gidişle yüzde 50 ÖTV Dilimide kaybolur, fiilen yüzde 80 le başlar....

Bari matrahı güncelleyin be insafsızlar...

ŞAka gibi ama gerçek...sadece 10 ay önce ki fiyatlar bu fiyatlar; geçen telefonda ki resimleri silerken denk geldim, yemin ederim ,hüzünlendim-içim buruldu-canım sıkıldı..her gün geriliyoruz...bişeyler daha erişilmez-ulaşılmaz oluyor......bu ülke de daha neler göreceğiz merak ediyorum..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/43/66/a9/4366a9159106c9d6dcd364481f74fe42.jpeg&t=0&width=480&text=1
Hakkında
Forum İmzası:
[simage][/simage]

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 COLT INVITE- 2006 AVENSIS VVT-I-2012 FB7 CiViC
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Honda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.039
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 137.286 (Bu ay: 2.740)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.485 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.