Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1697. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16951696169716981699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yağ değişim ışığı aslında sıfırlanıyor ve kayboluyor ama sonra tekrar çıkıyor. Bildiğim kadarı ile bu ışık yağ kalitesine veya seviyesine göre yanan bir ışık değil. Sadece yağ değişimini hatırlatmak için yanan bir tür sayaç. Bakımda sıfırlanıyor ve 15 bin km sonra otomatik yanıyor. Kitapçıkta bu ışığın sıfırlandıktan sonra tekrar yanması durumu veya bu ışığın başka hata durumlarında yanma ihtimali vs yazmıyor çünkü bu ışık basit bir sayaç o kadar. Yağ seviyesi/basıncı ve diğer hata durumları için başka uyarı ışıkları var.

Belki yağ değişim kapağında basit bir sensör olabilir. Ben yağ değişimi yapmadan yani kapağı hiç açmadan sıfırladığım için ışık tekrar yanıyor olabilir. Ama emin değilim.

Konu hakkında uzman arkadaş varsa bilgi verebilirse memnun olurum.

Bu arada ben her 7-8 bin km'de bir yağ ve filtre değişimi yapıyorum. Ayrıca dizel enjektör temizleyici de kullanıyorum. Bu nedenle yağ kaynaklı bir sorun olduğunu sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.2 turbo otomatik gelmiş

Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SC -- 26 Şubat 2020; 18:4:35 >
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz üzere bir kaç arkadaş daha önerdi. Lavato c obd taktıracağım.
  • eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    Ağustos tan beri atıker grand ile yaklaşık 7500 km yol yaptik. Markadan çok usta ve ayar önemli dendiği için bunu tercih ettik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar herkese iyi akşamlar, bugün park halindeki aracıma geri geri kapısı açık vaziyette yanaşan başka bir araç şoför kapısı açık olarak dikine vurmuş. biliyorum hayal etmesi zor bir durum ama malesef oldu. hata tamamıyla karşı tarafta. bu yönde kaza tutanağımızı da tuttuk. kaza sonucu oluşan hasar fotoda. sizce onarım için nasıl bir yol izlemeliyim. karşı taraf hiç kasko sigorta bozmadan masrafı üstlenmeyi kabul ediyor. servise gidersem bagaj kapağını değiştirirler mi? dışarıda da yaptırsam araba metalik renkte olduğu için boyasını tutturması zor olur diye biliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.

• Bu arada belirtmeyi unutmuşum araç 2016 coralla makyajlı kasa. Renk sedefli beyaz. Yarın sabah hem servisle hem de sanayi ile görüşüp kararımı vereceğim Tramer kaydının şişmesini istemiyorum öte yandan kötü işçilikle 2 ay sonra macun atmasını da istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: partickjane38

arkadaşlar herkese iyi akşamlar, bugün park halindeki aracıma geri geri kapısı açık vaziyette yanaşan başka bir araç şoför kapısı açık olarak dikine vurmuş. biliyorum hayal etmesi zor bir durum ama malesef oldu. hata tamamıyla karşı tarafta. bu yönde kaza tutanağımızı da tuttuk. kaza sonucu oluşan hasar fotoda. sizce onarım için nasıl bir yol izlemeliyim. karşı taraf hiç kasko sigorta bozmadan masrafı üstlenmeyi kabul ediyor. servise gidersem bagaj kapağını değiştirirler mi? dışarıda da yaptırsam araba metalik renkte olduğu için boyasını tutturması zor olur diye biliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.
    Hocam servise sokarsanız bagaj kapağı ve tamponu değiştirirler. Vidası, klipsi, işçiliği vs en az 10 bin lira da yazarlar. Dışarda düzgün bir ustaya doğrultup boyatmanız hasar kaydının yüksek çıkmasını engeller. İleride satarken zor olmaz. Şahsen 10binlik hasar kaydı olan yerine, sökülmeden doğrulup boyanmış bagaj kapağını tercih ederim. Karar sizin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tuerkraider

evet 1.5 Direckt enjeksiyonlu motor geliyor valvematic kalkiyor

Alıntıları Göster
    1.5 motor konusunda herhangi bir kombinasyon bulamadım corolla ve 1.5 motor hakkında herhangi bir haber bile yok haber kaynağınızı gözden geçirmeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanTheyUse

1.5 motor konusunda herhangi bir kombinasyon bulamadım corolla ve 1.5 motor hakkında herhangi bir haber bile yok haber kaynağınızı gözden geçirmeniz lazım.

Alıntıları Göster
    Verilen bilgi doğru...

• _SC kullanıcısına yanıt
    1.2 turbo

• Kristaldeniz kullanıcısına yanıt
    1.5 :)

• _SC kullanıcısına yanıt
    Hocam HB kasa için sorulmuş soru.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Hocam HB kasa için sorulmuş soru.
    Hangi mesajım için haberdar ettiniz acaba?

Karışıyor alıntı yapmayınca.

• partickjane38 P kullanıcısına yanıt
    Cok şanslısın kaskoyu bozmadan ödemeyi kabul etmis. Benzer olay benim.basima geldi adam beni sagdan sollamaya calisirken ki yok tek seritti sagdan bana carpti ve zeytinyagi gibi uste cikip abi hata sende dedi. Yüzüne tükürsen rahmet yagiyor diyecek kadar yüzsüzdü . Tutanagi tutalim trafik sigortasindan hasarlar yapilsin dedi. Odemeye yanasmadi. Tutanagi tuttuk ama o sekilde benim sifir sayilacak aracin iki kapiyi komple boyayacaklarindan daha zararli cikacaktim. Servis biz boyariz yazik olur göçükcu en iyi cozum dedi ve hakliydi. Tutanagi isleme koymadim. Kisaca servis vs hic ugrasma iyi bir usta bul disarda yaptir. Dua et karsina adam cıkmış.

• Arkadaşlar merhaba,

2014 model advance aracımın kısa far ampüllerinden biri patladı.

H11 kodlu bir ampul gerekiyor. Takım olarak mı değiştirsem kararsızım. Daha iyi bir aydınlatma için önerebileceğiniz ampül var mı ?
  • günaydın merhabalar,
    2013 model corolla advance otomatik dizel aracım var. aralığın sonunda aldım. fiyatlar ne kadar yükselmiş yalnız, çok şaşırtıcı.

otomatik yan aynalar kontakla açılıyor, kilitlemeyle kapanıyor. Havaların soğuk olduğu günlerde bu özelliği iptal etmek istedim. Youtube daki açma tuşu ve yukarı yön tuşuna aynı anda basarak 4 saniye 10 saniye bekledim ama işe yaramıyor. Konu hakkında bilgisi olan birisi lütfen bilgi verebilir mi?
  • Anahtarı tak. Kontağı çevirmeden yukarı ok tulu ve ayna açma tuşuna 4-5 sn basılı tut. Sanırım sen kontak açıkken denediğin için olmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o.sahin -- 20 Mart 2020; 11:59:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zynlby kullanıcısına yanıt
    Bu özellik 2015 öncesinde bulunmuyor 2015 Mayıstan sonraki Corollalarda var.Orijinalinde kontaktan değil , anahtardan kilidi açtığınızda açılır ve kilitlediğinizde kapanır bahsettiğiniz uygulamayı yapınca da sistem iptal olur. Sizin ki sonradan takılmış bir kit , farklı bir şekilde iptal ediliyordur büyük bir ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustfasari -- 21 Mart 2020; 6:11:17 >
  • Mustfasari M kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle haklısınız, çünkü bahsedilen gibi yaptığımda yine iptal olmadı. Gerçi kış da bitti sayılır.

• Aracım ilk defa çalışmamazlık etti. Marş alıyor ama motor çalışmadı. 5 dakika zorladım sonra çalıştı. Egzozdan baya da duman çıkmış. 1.33 2015 life araç. Servis bakımlı 60binde.

• 
Sayfa: önceki 16951696169716981699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.