Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2017 dizel manuel vites corolla için hangi yağı kullanabilirim. yağlara bakarken hangi onayların olması gerekmekte. birde bu araç kaç litre yağ almakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt ile alakalı olabilir, tekrar depoyu tam veya yarım doldurun deneyin yapmaz ise yakıt olduğu kesinleşmiştir. Ayrıca aküyü de bir ölçtürün marş basabilir ama yeterli güçte basmaz ise yine ilerleyen günlerde yolda bırakır. Eğer başka bir sebep olsa idi büyük ihtimalle arıza ışığını araç yakardı.
  • Arkadaşlar merhaba. 2014 premium Corolla kullanıyorum. Araçtaki touch 2 multimedya sistemi kendiliğinden, usb ve bluetooth üzerinden telefondan müzik çalmamaya başladı. Telefon görüşmelerinde sorun yok ama telefondan müzik çalmıyor, usb bellek değiştirdim sök-tak yaptım yine okumuyor. Bu cihazın bir resetleme ayarı ya da sorunu çözebilecek başka bir yolu varsa yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jjbraddock -- 30 Mart 2020; 18:3:2 >
  • jjbraddock kullanıcısına yanıt
    Ayarlarında fabrika ayarı vardı ama en kesin çözüm aküyü sökün, söktükten sonra farları yakın hatta akım kalmasın. 20-30 dk bekledikten sonra takın. Camlarda tek dokunuş açma kapama varsa onu açma ve kapama fonksiyonlarında basılı tutarak yeniden kurun her cam için. Diğer ayarlarınızı yaparsınız

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim hocam teşekkür ederim, sanırım daha önce bu sorunu yaşayan olmadı.

• Merhaba arkadaşlar, 2014 multidrive corollam var. Çalıştırmadan önce gücü açtığımda Motor arızası uyarı ışığı(sarı) ve Elektrik motorlu direksiyon sistemi uyarı ışığı yanıyor arabanın. Çalıştırınca sönüyor.
    En son bakımı 122500 de özel serviste yapıldı ve araç şu an 130binde.

Ne yapmamı önerirsiniz ?
    Manisada yetkili servis yok izmire de şu an geçiş yok.
    Yeni lpg takıldı o yüzden olmuş olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatun45 -- 5 Nisan 2020; 15:4:19 >

• eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    Araçta bir sorun yokki çalıştırmadığınızda onlar yanar zaten. Eğer çalıştırdığınızda yanıyorsa sorun var demektir.

Sönmesi gerekmiyor mu bir süre sonra ?
    Kontak açık beklerseniz akü bitene kadar sönmez Arıza ışıkları araç çalışırken bildirmek için vardır, araç çalışıyor iken yanmıyorsa sorun yoktur. Hatta bazı ışıklar araç çalıştıktan sonra 1-2 sn içerisinde dahi sönebilir. Netice itibariyle söndüyse sıkıntı yok.
  • Merhabalar 2015 advance mds aracıma 30 bin bakımı + fren hidroliği + şanzıman yağı + kışlık-yazlık lastik değişimi + ön ve arka balata değişimi yapıldı toplam 1800 TL tuttu onca pazarlık sonrasında fiyat nasıl sizce bana pahalı geliyor hala. Ayrıca her gittiğimde servis farklı bir yağ koyuyor önce shell di şimdi ise po maxima cx 5-30 motor yağı koymuşlar neden başka marka koyuyorlar toyota orjinal motor yağı koymaları gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 7 Nisan 2020; 2:39:15 >
    3 kere yazdırmam size umarım ama ben hala ikna olmadım. Aracı aldığımda bu ışıklar gücü açınca yanıp 3-5 sn sonra sönüyordu. Zorla servise gidip para bayılasım var gibi hissediyorum.
    3-5 saniye sonra sönen ışıklar diğerleri lastik basınç vb gibi o yanan ışıklar çalıştırdıktan sonra sönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustfasari -- 7 Nisan 2020; 21:6:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Valla fiyatlar gerçekten yükseldi ya önceki bakım faturalarına bakıyorum da %100 artış gelmiş bazı parçalara. Sizin fiyatınız düz hesap yapıyorum şu an ki fiyatlara göre normal geldi hayırlı olsun çok zam geldi çünkü. Ben yağa takıldım orijinal Toyota yağı konulması gerekiyor hangi servis bu ben sürekli kendim alıyorum yağı ama Toyota yağı koyduklarına eminin varille koyuyorlar. Adapazarı Sandıkçı bayisinden bahsediyorum bu arada.

• Mustfasari M kullanıcısına yanıt
    Aynı bayi hocam 20 bin bakımında da shell koymuşlardı. 208 lt yazıyor yani bu da varille koyulandan yanlış hatırlamıyorsam ben bunu bir ara sordum merak etmeyin orjinal ama illa bir isim yazmamız gerekiyor anlaşma gereği falan demişlerdi sanırım tam hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 7 Nisan 2020; 21:33:30 >
  • Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Ben 0w20 kullanmak istediğim için 0 km’den beri tüm bakımlarda kendim götürdüm hocam Toyota da 0w20 pahalı olduğu için kullanmadım sürekli koydukları 5w30 un varille geldiğini orijinal olduğunu söylediler 0w20 varille gelmediği için baya pahalıydı inşallah dedikleri gibidir şaşırdım açıkçası.Motul 0w20 kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim. Artık polen filtresini de kendim değiştireceğim 20 veya 30 bin bakımında 65 tl ödediğim filtre 60 bin bakımında yaklaşık bir ay önce 130 tl yazmışlar her ikiside iskontosuz fiyatı bu arada , garanti uzatmam olduğu için sandıkçıda devam ediyorum 0 dan beri.Birde Sakarya da sanayi olarak tanıdık kimsem yok bu yüzden servisten hiç çıkmadım , sağolsunlar dost gibi olduk çok ilgililer ama işte fiyatlara onlarda çok bir şey yapamıyor.

Şuana kadar kaç tane corolla aracım oldu, ailede kaç tane oldu inanın bilmiyorum. Bahsettiğiniz ışıklar hiçbir şekilde araç çalışmadan sönmez. Sönemezde zaten, biri motor arıza ışığı diğeri elektrikli direksiyon ışığı. Motor arıza ışığı aynı zamanda benzinli otomatikte ve manuel şanzıman içinde geçerli. Gaz kelebeğinin arızasını da bu ışık belirtir.

Gelelim neden araç çalışmadan sönemeyeceğine,

Motor arıza ışığınız;

1) Araç çalışmıyor iken gaz kelebeği, şanzıman, motordaki aksamlar devrede değil. Haliyle bir yerle iletişimi yok, iletişimi olmadığı için o an sistem sizin deyiminizle uyarı ışığını yakıyor.
    2) Arıza ışığı bir arıza olması durumunda araç çalışırken yanar, bilgi ekranınızda da bilgi mesjaı geçer "motor arızası,aracınızı servise götürün" tarzında.

Direksiyon ışığı;

1) Araçta elektrikli direksiyon var, siz çalıştırmadığınızda aracın direksiyonu bakarsanız kütük gibidir. Çünkü direksiyon kutunuz ve sistem devrede değildir. Devrede olmadığı için de uyarı ışığı yanar. Yanmıyorsa zaten göstergede veya kontrol sisteminde sıkıntı vardır.

Denemesi bedava, bir araçta bahsettiğim ışıkları kontrol edebilirsiniz. Sönmeyecektir :)

• Arkadaşlar 2018 coralla Touch aracım var bu araçta tek doknuşla cam kapanıp açılmıyor kulanım klavuzunda 2 saniyelik bekletmeyle bu özelligin kullanılacagından bahsediyor anlatılanları yaptım ancak yinede düzelmedi ayrıca aracın aküsü de hiç sökülmedi bu araçta bu özellik yokmu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: eflatun45

3 kere yazdırmam size umarım ama ben hala ikna olmadım. Aracı aldığımda bu ışıklar gücü açınca yanıp 3-5 sn sonra sönüyordu. Zorla servise gidip para bayılasım var gibi hissediyorum.
    o ışıklar motor çalışmadan sönmez. yanlış hatırlıyorsunuz.
  • Önce camınızı tuşa basarak açın, basılı tutun. Sonra kapatın, çekili tutun.

Daha sonra tek dokunuşla açma yapın açması lazım, aynı şekilde kapayı yapın. Eğer kapama o an olmadı ise, elle kapatıp tekrar tuşu çekili tutun olacaktır.
    Anlattgınız gibi yaptım ancaK yinede olmadı
  • 
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.