Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marsk35

Led far dediğiniz şey 150 200 lira değiştirisiniz o okadar sıkıntı değil ama boş arabada dokunmatik ekrandan dış görümüne kadar fark oluyor içinde kullanılan yalıtım malzemeleri bile farklılık gösteriyor doluyla boş arasında illaki gözle görülür farklar var ha tabi tercih meselesi kimine görede gereksiz para vermek üst donanımlara ama 0 aldığım bi arabadada bişiler olsun istiyor insan dümdüz araç olmasın
    bilmem mi? benim de gönlüm donanımlı arabadan yanaydı ama dizel otomatiği nispeten çok uyguna alınca diğer şeylere bakamadım.
  • Orjinal led far 150-200 ₺ olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SencerKorkusuz kullanıcısına yanıt
    Yok yan sanayi :)) philips marka 500 600 civarında mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orjinalde ne kullanılıyor acaba kalitesi gece aydınlatması ne durumda kullancı 🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: nv_143

Şimdi kılavuzda okudum ama orda * işareti koyarak açıklama yapmış yetkili toyota servisi falan diyor. Ekran görüntüsünü ekliyorum. Acaba sırf bunu aktif etmek için modül takmak lazım diyerek para mı istiyorlar diye düşündüm. 🧐

bu özelliği 125 tl ye yaptıklarını söylediler modül takılmadan sadece yazılımsal bilginiz olsun istedim bi ara konusu geçmişti inşallah modül taktırmamışsınızdır...

• anicola A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim araç 12 nisanda yani dün üretildi. 14 nisan pazartesi günü elime geçecek. ilk 1000 km benzinle bindikten sonra adres tüpçü olacak bu zaman süreci ve daha sonrasında yaşadığım tecrübeleri buradan paylaşırım. ama anlatılınca dolu bir araç olduğu belli oluyor
    led ön farlar
    ön arka park sensörleri
    geri manevra uyarıcı
    kör nokta uyarı sistemi
    yağmur far sensörleri
    otomatik uzun far sensörü
    head up display
    otomatik fren
    sunroof
    3d hayalet ekran
    adaptif hız vs vs
    aynısının focusu 210k ya denk geliyor
    bana 157.000 tl ye mal oldu
    renk elmas gümüş onun için bukadar bekledim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirleem. -- 13 Nisan 2019; 9:50:47 >
  • Arkadaşlar ilk defa başıma hararet Olayı geldi bugün.
    Otobanda giderken aracın su borusu yerinden çıkmış. Hararet yükselince hemen sağa çektik.
    Şimdi motorun sesi değişmiş gibi geliyor psikolojik olabilir mi acaba?
    Birde bu tür hararetlerde motor conta yakmadığı zaman problem olurmu?

• Merhabalar, iki araç arasında kararsız kaldım, fikirlerinizi almak istiyorum..
    Bütçeme göre 2013-14-15 Corolla 1.33 life
    2015-2016 1.2 Renault sporttourier mi?
    Yılda +10bin km yol yapıyorum, geneli şehirler arası yol, aile aracı olacak iki çocuk, yüksek bir performans beklentim yok..
    4-5 sene sorun çıkarmasin, bakımı, parçası ve ikinci eli canlı diye bu iki araç arasındayim..

• dsgtan D kullanıcısına yanıt
    2. El düşünüyosan renault alma bence para etmez prim pek yapmaz sorun çıkarma potansiyeli herzaman toyotadan fazla bence corolla al kafan rahat olur. Fransız arabaları berbat 2. Eldede para etmezler

• feda0034 F kullanıcısına yanıt
    Aracın su borusu yerinden çıkmış ise muhtemelen araçta lpg vardır :) söktükten sonra kelepçe düzgün takılmadıysa çıkıyor çünkü.

Hararet yükselmesi dediğiniz şeyin boyutu ve süresi önemli. Yani kesinlikle sıkıntı olur veya olmaz demek mümkün değil. İbre bir anda sona bile gelse sıcaklık hep aynı olmuyor. Misalen son kısım 150 derece olsun sizin motor 150 derecede de sona gelir 180 de de. Ama hasar aynı olmaz.

Ne yapmak lazım derseniz, kesinlikle soğutma suyu yenilensin düzgün şekilde doğru karışımla. Motor yağını ve filtrenizi de değiştirin. Ani sıcaklık değişmelerinde yağda yırtılmalar olabiliyor, filtrede tıkanma vs yapar eğer ufak bir karbonlaşma dahi varsa. Sonrasında tam olarak su ve yağ seviyesini ayarladığınızdan emin olarak aracı kullanın birkaç gün. Yağ seviyesinde artma su seviyesinde değişmeler yağ ve su içerisinde karışmalar varsa conta hasar görmüştür. Motorun dışınada bakın yine sızıntı terleme falan var mı diye. Düşük bir ihtimal ama sağlama alırsınız.

• Ben alırken taktırmıştım hocam :( belki de yazılım ile açtılar modülü görmedim yani. 150 lira ödemiştim. Gayet iyi çalışıyor. Gerçi çok fazla da kullanmadım.

5 senedir 1.33 confort kullaniyorum yakıt olsun konfor olsun genislik olsun gayet güzel. bir üst kasasi daha genis daha da konforludur. performansi da gayet yeterli.
  • Corolla 2013 1.6 premium(benzin&lpg) arabamın ilk kez bakımını yaptıracağım. 120.000 oldu araba. 3,5 aydır bende araç..

Nelere dikkat etmemi öneriyorsunız arkadaşlar? Toyota servisinde değilde, dışarda yaptıracağım bakımını. Özellikle yağ konusunu merak ediyorum. Epey çeşitli öneriler var konuda, yağı ben alayım diyorum ama kafam karıştı..

Renault tavsiye etmem yedek parca bol.ve diger araçlara gore ucuzda olsa rahat arac degil uzun yolda bahsettiginiz arac hic cekilmez. İllaki ikisi arasinda ksldiysan butceyi biraz daha zorla corolla 1.6 motor al. 1.33motor beni biktirmisti. Alirken nede olda cok kullanmayacagim dedim ama kulandikca fikrim degisti ve zararina sattim.

• izmirleem. kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız. Hybrid Corolla niye düşünemediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: AnimaL.

Corolla 2013 1.6 premium(benzin&lpg) arabamın ilk kez bakımını yaptıracağım. 120.000 oldu araba. 3,5 aydır bende araç..

Nelere dikkat etmemi öneriyorsunız arkadaşlar? Toyota servisinde değilde, dışarda yaptıracağım bakımını. Özellikle yağ konusunu merak ediyorum. Epey çeşitli öneriler var konuda, yağı ben alayım diyorum ama kafam karıştı..
    Lpg li ise 0~40 tavsiye ediyorlar.
    Aracın km yükselmiş bence 5~30 da olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: feda0034

Arkadaşlar ilk defa başıma hararet Olayı geldi bugün.
    Otobanda giderken aracın su borusu yerinden çıkmış. Hararet yükselince hemen sağa çektik.
    Şimdi motorun sesi değişmiş gibi geliyor psikolojik olabilir mi acaba?
    Birde bu tür hararetlerde motor conta yakmadığı zaman problem olurmu?
    Hocam araç sürekli su eksiltirse veya performans kaybın varsa Conta yakmışssındır.

Bunlar yoksa Contan kavrulmuş demektir. Belki yarın, belki yıllar sonra bir anda cortlar.

Tabi bu benim nacizane fikrim.

• İkinci el araç bakanlar için 2013-2015 kasa 1.33ler oldukça uygun bence. Makyajlılar az biraz daha pahalı. 1.6 lifelar sa 70 binlerde ki bence oldukça yüksek. 50 bine 2013 100bin km altı 1.33 life 2.elde kesinlikle tercih edilebilir bir araç. Özellikle lpg takılmamışı. Zira lpgyi kendiniz takarsanız kafanız daha rahat olur.
  • Teşekkür ederim önerileriniz ve fikirleriniz için. Biraz daha bekleyelim bakalım, olmadı dizel seçeneği düşüneyim.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Hocam motor suyunu fulledim. Yağıda düzenli kontrol ediyorum. Haftada bir bakacağım motor suyuna dediğiniz gibi olacak mı göreceğiz..

• 
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.