Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oasis99

2018 1.6 benzinli corolla icin son zamanlarda yillik bakima giden veya fiyat alan var mi? Servisin biri 5w030 yağ koyacağız diğer yaglar araci garanti dışı birakir dedi. Bence her zamanki gibi salladilar.
    930tl
    Yağı kendin getirsen, enjektör temizleyici yapmazsan 430tl.
    Yağı ne alacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba mehmet kardeşim. Bende yeni corolla için bakıyorum bu tarz cihazlardan. navigasyon , tel ekranı aktarma , hareket halinde video gibii.. usb tarzı bir ürün varmıdır acaba
  • Lpg 1.6 life için 0~40 yağ öneriliyor diğer forumda, tavsiye edermisiniz

• Selam arkadaşlar, 3 gündür kararsız kaldığım ancak daha sonra en kötü durumda zararsız hatta kazançlı çıkacağımı düşündüğüm bir şekilde aracımı dün itibari ile değiştirmiş bulunuyorum.

Aracım; 2018 1.6 50. yıl premium 17 jant otomatik 38000 km de idi. Tampon, kapı bandı, spoiler, koltuk ısıtma, arka kotuk hava çıkışları, ambians aydınlatması gibi ekstralar vardı.

Takas yoluyla edindiğim araç; 2016 model BMW 4.18i Gran Coupe sport line 23000 kmde, siyah renk, full hafızalı koltuklar, elektrikli bagaj, NBT ekran, gelişmiş gösterge vs mevcut opsiyon olarak. Araçta kusur yok, sadece tek problemcik eski sahibi tampon köşesine nazar boncuğu stickeri yapıştırmış 2-3 sene kalıncada haliyle hafif bir ton farkı var. Pasta cila ile kapanacak gibi ama henüz deneyemedik.

Aracı galerici bir tanıdığımızın takas yoluyla alması ve aicl nakite dönüştürmesi gerekmesi sayesinde uygun rakama almış oldum. Kendi aracımın üzerine hiçbir masrafa karışmadan 50000 lira ödeyerek aldım. 130000 lira benim aracıma saydı(müşterisi var dedi aynı gün 1000 lira fazlasına sattı) 180000 lirada aldığım araca saydı. Galeri alım fiyatlarıyla sahip oldum araca, arkadaş parasını nakite çevirdi bir iş için. Bende aracımı iyi bir rakamdan satmış oldum, piyasaya göre 10000-15000 lira gibi bir rakam kazançlıyım gibi.

Araca gelirsek;

Kıyaslama yapmak elbette doğru değil, öyle bir şey yapmıyorum, sadece ne kattı ne kaybettirdi bunları yazmak istedim bunu göz önüne alarak değerlendirelim.

Araçta önde ve arkada 225/50/17 lastikler bulunmakta. 1.5 litre 136 beygir ve 220 nm torklu bir motora sahip. Şerit takip, fren asistanı vs vs mevcut. Bu yönden corollam 50. yıl olduğu için çok çok büyük yenilik yaşamadım. Geri görüş kamerası ve 360 derece çevre görüşü elbette daha avantajlı. Gran coupe yani 4 kapılı versiyon olmasına rağmen ne yazıkki arka kısımda üçüncü birinin oturması çok rahat değil, ayrıca dikiz aynasına engel oluyor. Arkadan itişin karakteristiği malum :) şaft tüneli tabiki olmazsa olmaz.

Yakıt tüketimi olarak çok bir fark yok, tek unsur sağ ayağın aynı şekilde davranması. Yani arkadan itişin tadını çıkarmak istersen sürekli gazlarsan yakıt yaklaşık %20-25 fazlalaşıyor corolladan, tabi performans %40-50 fazla. Uzun yıllar önden çekişli araç kullanmaya alışık olduğum için arkadan itişe alışmak gerekecek. Özellikle yağışlı havalarda vs daha dikkatli olmak lazım bu süreçte.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız ağız tadıyla binmek nasip etsin.Fiyatlar iyi maşallah.Daha niceleri sizlerin olsun inşallah.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Fiyat olarak araçların ederine göre bakarsak ciddi manada iyi geldi banada. Tabi genel olarak yüksek ne yazıkki

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Selam arkadaşlar, 3 gündür kararsız kaldığım ancak daha sonra en kötü durumda zararsız hatta kazançlı çıkacağımı düşündüğüm bir şekilde aracımı dün itibari ile değiştirmiş bulunuyorum.

Aracım; 2018 1.6 50. yıl premium 17 jant otomatik 38000 km de idi. Tampon, kapı bandı, spoiler, koltuk ısıtma, arka kotuk hava çıkışları, ambians aydınlatması gibi ekstralar vardı.

Takas yoluyla edindiğim araç; 2016 model BMW 4.18i Gran Coupe sport line 23000 kmde, siyah renk, full hafızalı koltuklar, elektrikli bagaj, NBT ekran, gelişmiş gösterge vs mevcut opsiyon olarak. Araçta kusur yok, sadece tek problemcik eski sahibi tampon köşesine nazar boncuğu stickeri yapıştırmış 2-3 sene kalıncada haliyle hafif bir ton farkı var. Pasta cila ile kapanacak gibi ama henüz deneyemedik.

Aracı galerici bir tanıdığımızın takas yoluyla alması ve aicl nakite dönüştürmesi gerekmesi sayesinde uygun rakama almış oldum. Kendi aracımın üzerine hiçbir masrafa karışmadan 50000 lira ödeyerek aldım. 130000 lira benim aracıma saydı(müşterisi var dedi aynı gün 1000 lira fazlasına sattı) 180000 lirada aldığım araca saydı. Galeri alım fiyatlarıyla sahip oldum araca, arkadaş parasını nakite çevirdi bir iş için. Bende aracımı iyi bir rakamdan satmış oldum, piyasaya göre 10000-15000 lira gibi bir rakam kazançlıyım gibi.

Araca gelirsek;

Kıyaslama yapmak elbette doğru değil, öyle bir şey yapmıyorum, sadece ne kattı ne kaybettirdi bunları yazmak istedim bunu göz önüne alarak değerlendirelim.

Araçta önde ve arkada 225/50/17 lastikler bulunmakta. 1.5 litre 136 beygir ve 220 nm torklu bir motora sahip. Şerit takip, fren asistanı vs vs mevcut. Bu yönden corollam 50. yıl olduğu için çok çok büyük yenilik yaşamadım. Geri görüş kamerası ve 360 derece çevre görüşü elbette daha avantajlı. Gran coupe yani 4 kapılı versiyon olmasına rağmen ne yazıkki arka kısımda üçüncü birinin oturması çok rahat değil, ayrıca dikiz aynasına engel oluyor. Arkadan itişin karakteristiği malum :) şaft tüneli tabiki olmazsa olmaz.

Yakıt tüketimi olarak çok bir fark yok, tek unsur sağ ayağın aynı şekilde davranması. Yani arkadan itişin tadını çıkarmak istersen sürekli gazlarsan yakıt yaklaşık %20-25 fazlalaşıyor corolladan, tabi performans %40-50 fazla. Uzun yıllar önden çekişli araç kullanmaya alışık olduğum için arkadan itişe alışmak gerekecek. Özellikle yağışlı havalarda vs daha dikkatli olmak lazım bu süreçte.
    hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

Yanlış hatırlamıyorsam 50.yıl Corollayı da ani bir karar ile yakın tarihte almıştınız.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın allah kaza bela vermesin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Garanti dışı kalır lafı gerçekten insanı sinir ediyor. Hiç bir yasal dayanağı olmayan tehditvari bir söylem sadece.

Yaklaşık 1 hafta önce fiyat aldım 940 TL istediler. Ben Bosch Car da yaptırıcam periyodik bakımı. Kesinlikle garanti bozulmuyor.

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum, aracı geçen yaza doğru almıştım. Bahsettiğim gibi tamamen günün koşullarına göre mantıklıysa değiştirmekten yanayım. Maddi olarak avantaj sağlamayacaksa yüksek modelli aracın bu rakamlara değiştirilmesinden yana değilim.

Şuan aldığım aracı belki yazın satabilirim aldığım rakamdan daha yükseğe. Tabi kendi aracımı da iyi fiyata verdiğim için daha da avantaj sağlıyor durum. O zamanki durum belirleyecek akıbeti. 0 km almam kesinlikle, şuanda piyasada çok güzel araçlar var yeterki para ve zaman olsun

• Arkadaşlar bugün yazlık lastikleri taktırırken ne yazık ki lastik basınç sensörü kırıldı. Servis parça için işçilik hariç 500 tl istedi. Daha uygun bir şekilde nerede nasıl halledebilirim acaba? Daha önce yazıldı mı diye baktım ama yakın tarihte böyle bir paylaşım göremedim. Tekrar oluyorsa kusura bakmayın.
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Yag markasindan bende emin degilim. 5w30 hangi markaysa 5w20 de o marka olmali. Daha önce burda yazıldı 1.6 benzinli corollanin fabrika çıkışı motorda 5w20 yag var. Diğer yağın nerdeyse iki kati fiyati var. Servis garantiden cikar diyor telde. Baska servis farketmez diyor. Toyota ortakoy bayi hersey bizden 650tl dedi. Emin misin diyerek cevabi teyit ettirdim. Bir tuhaflik var..

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Garanti bozulmasi hikayesi normal geldi. Çünkü bunların yalanlarına alıştım. Daha oncede skoda araci bayiden teslim alinca icindeki yagi sormuştum. Yillik bakim geldiğinde servisleri aradim başka bir yağ kullanildigi soylendi. Her servis kullandigi yagin orjinal oldugunu soyledi. İşleri güçleri fırıldak bunlarin.
    Evet genelde 950tl civari istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Yag markasindan bende emin degilim. 5w30 hangi markaysa 5w20 de o marka olmali. Daha önce burda yazıldı 1.6 benzinli corollanin fabrika çıkışı motorda 5w20 yag var. Diğer yağın nerdeyse iki kati fiyati var. Servis garantiden cikar diyor telde. Baska servis farketmez diyor. Toyota ortakoy bayi hersey bizden 650tl dedi. Emin misin diyerek cevabi teyit ettirdim. Bir tuhaflik var..
    1.6 ve 1.33 0w20 ile geliyor hocam. 0w20 güzel yağdır performansa etkisi ve yakıt tuketime oldukça etkisi bulunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tuerkraider

1.6 ve 1.33 0w20 ile geliyor hocam. 0w20 güzel yağdır performansa etkisi ve yakıt tuketime oldukça etkisi bulunuyor

Alıntıları Göster
    LPG'li için 0~40 diyorlar, kararsız kaldım. Öyle çok km yapan biri değilim.

• Arkadaşlar iyi günler.. Yeni corolla kullanıcısı arkadaşlar aracın uzun yolda konforu nasıl eski kasada uzun yol sonunda sırt ağrıları oluyor yeni kasada bu durumda düzelme var mı ? İkincisi sunrooflu modellerde arka yaşam alanı sizce de çok dar değil mi ? Avrupa ve Çin versiyonlarında sunroof yokken bizde var ve bence olmasa daha iyiymiş :/

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Mobil 1 FS 0W40 veya Motul X-Max 0W40 kullanmanızı tavsiye ederim. Mobil 1'in Sadece FS olanını alın New Life vs almayın onlar eski seri FS yenileri Motul ise her yerden almayın çok sahtesi var. Motul Alırsanız maslak sanayisinde TEM toyota servis ufuk sönmez'den alabilirsiniz kargosu mevcut.

Dostum yeni araban hayırlı uğurlu olsun, allah mutlu gülerde kazasız kullanmayı nasip etsin. benim aklımın ermediği; eski kasa bir corollaya 130.000 tl veren bir galericinin çıkması.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Sahibindene girdin mi bilmiyorum yeni kasayı 0 fiyatında fazla isteyenler dolu gitsen pazarlık yapsan 0 fiyatını indiriyorsun 2. El satan adam inmiyor traji komik olay ülkemizde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

Sahibindene girdin mi bilmiyorum yeni kasayı 0 fiyatında fazla isteyenler dolu gitsen pazarlık yapsan 0 fiyatını indiriyorsun 2. El satan adam inmiyor traji komik olay ülkemizde :)
    sahibinden de 1999 öncesi malum kasaya 30.000+ tl para isteyen dahiler var. daha da kötüsü bunu verenler var.
  • 
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.