Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bütün aksesuarların parça numaralarını daha önce paylaşmıştım. Oradan numaraları alıp ebay veya buradaki orjinal parça tedarikçilerinden sipariş verebilirsiniz. Boyasız gelir istediğiniz yerde boyatırsınız. Yarı yarıya fark eder fiyatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Sizin aracınızdaki yazılım aynı sürüm veya daha güncel bir sürüm sanıyorum. Bu güncelleme 2015 sonunda sunuldu. Ancak yapım tarihini hatırlayamadım. Sürüm numarasına bakınca sizinkinin daha güncel olması söz konusu.

Servise gittiğinizde yazılım güncellemesi olup olmadığını sorabilirsiniz. Ancak ben olacağını sanmıyorum.

Bilgileriniz için teşekkürler.

• http://www.otomarketim.net/Toyota-Corolla-Kaput-Maskesi-2013-ve-sonrasi,PR-8406.html
    Ürün hakkında bilgisi olan varmı?

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bulaşmayın o tarz ürünlere. Çünkü araçta kaputta renk farklılığına sebep oluyor ve sonrası malum. Birde soğuk havalarda terleme vs olabiliyor ve kaputta süreklı ıslaklık oluyor nemi atamadığı için. Bu da ayrı zarar veriyor boyaya.

Dersenizki ben uzun yola çıkarken takarım yol bitince sökerim o zaman bir şey diyemem. Ama öyle sök tak yapıp uğraşmaya değmez ve görüntüyüde acayip bozuyor.

Ben olsam illa korumak istiyorsam güzel bir boya koruma yaptırıp üzerine kaliteli bir şeffaf kaplama yapardım. Kaliteli olursa sonrasında da sorun olmaz. Rahatlıkla sökerler gerekirse. Tabi uzman kişinin sökmesi şartıyla. Öyle tut kenarından kaldır yapılırsa boyaya zarar verme durumu olabilir. Özel ilaç ile çıkarılıyor.

• Arkadaşlar aracın kapısı açarken sanki eski arabanın kapısını açar gibi bir ses geliyor, böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Bu durum 4 kapıda da var. Şimdiden teşekkürler.

• ozanım O kullanıcısına yanıt
    Gıcırtı sesi geliyor sanıyorum. Ne yazıkki birçok kullanıcıda mevcut. Kapı menteşelerini yağlatın serviste. Siz durumu anlatın onlar gereğini yaparlar zaten.

• Hocam cevap için tşk, bulunduğum ilde servis yok. Aslında söylediğiniz aklıma geldi, ancak herhangi bir problem var mı diye de aklıma takılmıştı.

• quote:

Gıcırtı sesi geliyor sanıyorum. Ne yazıkki birçok kullanıcıda mevcut. Kapı menteşelerini yağlatın serviste. Siz durumu anlatın onlar gereğini yaparlar zaten.

Bende öyle bir durum yok ama sıkıntı yaşayanlar için kauçuklu yağlardan tavsiye ediyorum, würth marka spreyleri tercih edebilirsiniz. Gıcırdayan her yerde evde vs. kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kesinlikle bulaşmayın o tarz ürünlere. Çünkü araçta kaputta renk farklılığına sebep oluyor ve sonrası malum. Birde soğuk havalarda terleme vs olabiliyor ve kaputta süreklı ıslaklık oluyor nemi atamadığı için. Bu da ayrı zarar veriyor boyaya.

Dersenizki ben uzun yola çıkarken takarım yol bitince sökerim o zaman bir şey diyemem. Ama öyle sök tak yapıp uğraşmaya değmez ve görüntüyüde acayip bozuyor.

Ben olsam illa korumak istiyorsam güzel bir boya koruma yaptırıp üzerine kaliteli bir şeffaf kaplama yapardım. Kaliteli olursa sonrasında da sorun olmaz. Rahatlıkla sökerler gerekirse. Tabi uzman kişinin sökmesi şartıyla. Öyle tut kenarından kaldır yapılırsa boyaya zarar verme durumu olabilir. Özel ilaç ile çıkarılıyor.

Haklısınız renk farkı ve terleme bu tür bezlerin altında mutlaka oluyor,ama kaput koruma filmi taş gelince kaportanın darbe almasını engellemiyor, çökecek yer yine çöküyor. Sadece boya dağılmıyor,açılmıyor.bide iyi filme iyi para istiyorlar,30 liraya mümkünatı yok film çekmeler koca kaputa.ceviz kadar taş gelince Buda boş ama filmden daha fazla koruma özelliği. Artısı eksisi iyi tartmak lazım

• Dün balatalar cok fazla ciyakliyordu.okul cikisi servise ugradim. Arka balatalar temizlendi ve kanal acildi.simdilik ses yok.ben sesin on balatalardan geldigini düşünüyordum.

• Arkadaşlar araba konusunda pek bilgim yok ama donanımhabercilere güvenim tam.
    Benim için aşağıdaki 2 arabayı kıyaslar mısınız?

Honda civic 1.6 premium 2016 model sıfır otomatik.

Toyota Corolla 1.6 Touch 2016 model sıfır otomatik.

• dumanmehmet kullanıcısına yanıt
    Konfor ve malzeme kalitesi bakımından ikisi de iyi değil. Güncel kasalar için sağlıklı yorum yapamam fakat 2011 model corolla kullanıyorum, 2008 civic de kullandım. Bu araçları baz alıp yorum yapacak olursam sürüş keyfi olarak civic daha iyi. Ayrıca daha yakışıklı. Güncel kasalarda corollayı daha çok beğenen de var civici de. Lpg düşünüyorsanız honda bu konuda daha sorunsuz. Genel manada uzun ömürlü ve sorunsuz olsun istiyorsanız corolla tavsiye ederim. Bir de otomatik demişsiniz. Otomatik tercihi olunca Hondanın daha keyifli olduğu söylenebilir. Ayrıca diz mesafesi ve bagaj sizin için önemliyse tartışmasız corolla düşünmelisiniz. Yani kısacası araçta neyin veya nelerin sizin için çok önemli olduğuna bakmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes3873

Konfor ve malzeme kalitesi bakımından ikisi de iyi değil. Güncel kasalar için sağlıklı yorum yapamam fakat 2011 model corolla kullanıyorum, 2008 civic de kullandım. Bu araçları baz alıp yorum yapacak olursam sürüş keyfi olarak civic daha iyi. Ayrıca daha yakışıklı. Güncel kasalarda corollayı daha çok beğenen de var civici de. Lpg düşünüyorsanız honda bu konuda daha sorunsuz. Genel manada uzun ömürlü ve sorunsuz olsun istiyorsanız corolla tavsiye ederim. Bir de otomatik demişsiniz. Otomatik tercihi olunca Hondanın daha keyifli olduğu söylenebilir. Ayrıca diz mesafesi ve bagaj sizin için önemliyse tartışmasız corolla düşünmelisiniz. Yani kısacası araçta neyin veya nelerin sizin için çok önemli olduğuna bakmalısınız.

çok teşekkür ederim
    aslında bagaj hacmi benim için çok önemli bebek arabası ve eşyaları çok yer kaplıyor. tüp taktırmayı düşünmüyorum benzin 10 lira olursa belki
    çok hızlı da kullanmam 110 120 ortalama.

Kaliteli film ve öncesinde boya koruma olursa kaportada olsa olsa boya zedelenmeden noktasal göçük benzeri zedeler olur. Kaldıki kaportaya o şekilde zarar verecek taş cama gelirse camıda kırar hatta dağıtabilir bile. Yani o kadar ince düşünmemek gerekli. Kaputta taş izi vs diyoruz film yapıyoruz mesela ama tavanda hatta bagajda bile ezikler olabiliyor taş yüzünden. Hepimiz kaputu boyalı aracı alırız belki ama tavanı boyalı araca şüpheli yaklaşırız mesela. Yani tavan daha önemliyken kaputa sırf daha fazla taş gelme ihtimali var diye bu kadarda titiz davranmamak lazım. Sakınılan göze de çöp batar derler.

• corolla maceram sona erdi. 2015 haziranda aldığım advance düz vites aracımı satarak auris aldım. herkese iyi forumlar.
  • dumanmehmet kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım öncelikle Honda civic kasa değiştiriyor Corollaya da makyaj gelecek
    sıfır araç alacak olsam bunları beklerdim
    yeni honda performans olarak çıtayı yükseltmiş corollaya da yetişmek düşer artık yeni kasada
  • Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Yazılımın son sürümü konusuna bende dahil olayim bende de 01019F olarak görünüyor. Aracımı mayıs 2015 te almıştım advance donanım navi yok. Aralık ayında servise gittiğimde güncelleme yok demişlerdi. Yaz dönemi ve yıl sonunda araç alan arkadaşlarda sürüm ne olarak görünüyor bakabilecek arkadaş var mı?

• kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    bu ekranın pek bir özelliği olmadığı için güncelleme alacağına ihtimal vermiyorum hocam. bizde senin gibi aynı dönemde aldık. arabaya binince bakarım.
    dediginiz cihaz bu mu hocamhttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/turkce-elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd-ii-212896244#product-detail

Bir de bu IOBD2 bizim araçla uyumlu mudur.http://tr.aliexpress.com/item/100-Original-XTOOL-IOBD2-MINI-Support-Bluetooth-Work-On-Android-IOS-OBD-as-elm327-OBDII-Diagnostic/32597602291.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadurak -- 20 Mart 2016; 12:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

dediginiz cihaz bu mu hocamhttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/turkce-elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd-ii-212896244#product-detail

Bir de bu IOBD2 bizim araçla uyumlu mudur.http://tr.aliexpress.com/item/100-Original-XTOOL-IOBD2-MINI-Support-Bluetooth-Work-On-Android-IOS-OBD-as-elm327-OBDII-Diagnostic/32597602291.html

Obd 2 olan tüm cihazlar destekliyor. Ama 3 gün kullandıktan sonra araç frene her dokunduğumda abs arızası vermeye başladı, kontak kapayıp açınca düzeliyor.cihazı söktüm Bidaha yapmadı. Belki benim cihaz kalitesiz ondandır, Aliexpresde paylaştığınız cihaz güzel her işimizi görür.sorun çıkabilir araçda haberiniz olsun.

• 
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.