Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben servise sordum 500 tl ye amerikan cam filmi dediler.Markasını söylemediler. Dışarıda 3m yi 350 tlye yaptırdım.
  • kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    Birader toyotam olmadı hiç ama anlattığınız durumun aynısı eskiden Megane 2 aracım da oluyordu. Benzin aldığınızda aracın bilgisayarı benzin miktarı bilgisini güncelliyordu. Daha sonra araç yapılan yola ve ortalama benzin tuketimine göre hep hafızadan hesaplardı kalan benzin gostergesini. Yani lpg ile gitsen, benzin deposu full dolu olsa bile sanki bitmiş gibi sarı ışık yanardı bir süre sonra. O sebeple ya yeni benzin alacaksın veya meganedeki gibi gostergeyi resetlemenin bir yolu vardı onu öğreneceksin toyota için. Heralde vardır Toyota'nın da böyle bir reset yöntemi, forumlara falan bi bak sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bionic1 -- 15 Mart 2016; 18:44:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bugun yakıt aldım benimki düzeldi
  • Sarı ışık yakma durumu yok sadece kalan km hep 0 gösteriyor. Benzin aldığınızda düzelir zaten ama range de yazılı olan km kadar gittikten sonra range hep 0 kalıyor yine. Bir sorun değil bu durum ama insan kafasına takıyor neden güncellemezki tekrar depodaki benzine göre kalan km yi diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasadivalyos -- 16 Mart 2016; 2:39:51 >
    depodaki benzin 5 lt renin altına düstügünde sıfırlı-yormuş arabanın beynini öyle proglamışlar yani aslında bir sıkıntı yok her araçta böyle
  • Selamlar, yukarıda bahsettiğim filo aracı Advance paket Corolla geldi. Filo'nun söylediğinin aksine park sensörü takmamışlar.

Ekransız ancak güvenilir bir park sensörü hangisini tavsiye edersiniz.

Corolla forumunda aradım bulamadım, bunlar araç marka modeline göre değişiyor mu emin olamadığım için diğer forumlara da bakmak istemedim.
  • mturker kullanıcısına yanıt
    Valeo marka tavsiye eden bi arkadaş linkinide paylaşmıştı birkaç ay önce. Aratırsanız bulursunuz, söylediğine göre corolla premiumlarda kullanılan orjinal sensörlerde valeo imiş. Biraz tuzlu ama.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Valeo markasını ben önermiştim. Şuan piyasada bulunan en kaliteli sistem, daha iyisi yok desem abartmış olmam. Fiyatı epey tuzluca ama

• İyi akşamlar park sensöründe gayet kaliteli fiyatıda çok uçuk olmayan cenmax marka park sensörünü tavsiye ederim.

• Çok teşekkürler, ikisini de inceleyeceğim.
  • Dilocrom kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam, bu bahsettiğiniz valeo markasıyla, çeşitli mekanik yan sanayi yedek parça üreticisi valeo aynı mı? bilginiz var mı? belki isim benzerliğidir ama benim dediğim fransız markası.

ben bu valeodan fren diski aldım diğer toyotama. 2-3 bin km de eğildi tornalattım (yan sanayi de olsa bi 30bin gitsin). su da değmemişti. garanti de uygulanmadı. kullanıcı hatası dediler. babam da kendi aracına debryaj baskı balata setini alıyor valeodan (mecbur çünkü başka yok onun aracı için) abartmıyorum 10bin gidiyor en fazla. japon oto parça satıcıları da dilinden düşürmüyor valeo iyi marka, çin mallarına benzemez vs. diyorlar. yan sanayi yedek parça kullanıyorsanız valeoyu hiç tavsiye etmiyorum. kulaktan dolma değil bizzat deneyerek söylüyorum. corollayı alırken serviste valeo marka sensör taktıklarını söylemişlerdi ben de ismini duyunca aman kalsın demiştim. belki de elektroniği kötü değildir ama mekanikte aracınızda tercih etmeyin.

• Arkadaşlar merhaba.

Toyota Corollanin orjinal spoilerini taktiran var mı? Bu aralar spoilerli corollalar çıkıyor önüme hoşuma gitmeye başladı? Sizce yakışıyor mu arabaya?

• Spoiler bence çok kötü. Aracı daha çelimsiz ve basit gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Rica ederim, şuanda benim görebildiğim en son yazılım için bülten numarası: BE-0042T-0415. Yazılım sürümü 00000000 ve 7101017C olan araçların ekranlarını 01017C olarak yükseltiyor. Bunları not alın isterseniz, kesinlikle yok derlerse bülten numrasını verin, eğer bulursanız ilgili olmadığınız için Toyota genel merkezine şikayet edeceğim deyin. Bir aksesuarda ya da bakımda ekstra indirim talep edin. Hep onlar uyanık geçinecek değiller ya.

Biraz geriye dönük paylaşımınız ile ilgili soru sormak istiyordum.

Ayin 28inde yıllık bakımım geliyor ve paylaştığınız bilgi doğrultusunda servise gidince ekran güncellemesi isteyeceğim.

Benim ekranımda "yazılım sürümü:010179" olarak görünüyor. Aracımda 2015 mart üretimi idi.

Yani bu ekran guncellemesinden bende yararlanabilirmiyim? (Birde benim ekran sürümü çok mu eski veya nedir?)

• Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Sizin aracınızdaki yazılım aynı sürüm veya daha güncel bir sürüm sanıyorum. Bu güncelleme 2015 sonunda sunuldu. Ancak yapım tarihini hatırlayamadım. Sürüm numarasına bakınca sizinkinin daha güncel olması söz konusu.

Servise gittiğinizde yazılım güncellemesi olup olmadığını sorabilirsiniz. Ancak ben olacağını sanmıyorum.

• Mehmet Öz kullanıcısına yanıt
    ben 130 tl ye yaptırdım iyi gibi duruyor ama bakalım daha 2 gunluk
  • hocam bence yanlış bi bilgi var valeo fabrikası bursa da var renault, bosch e bile ordan alıyor gayet iyi bir marka
  • kayram1638 K kullanıcısına yanıt
    Evet haklisiniz ancak bu 5 lt olayi farkli olabilir ceyrek deponun az altindayken gosterge hep 0 gosteriyordu. Yola cikmadan once benzini yarim depo yaptim range guncelledi kendini.

• kayram1638 K kullanıcısına yanıt
    hocam kontol ettim bahsettiğiniz fabrikayla benim bahsettiğim valeo aynı. baya büyük bir firma birçok markaya da alt yüklenici olarak üretim yapıyorlarmış. zaten marka hakkında genelleme yapmak istemem ama yine de benim valeo ürünlerine verdiğim tüm paralar hiç kullanamadan çöpe gittiği için fikrim sabitleşti. benim şanssızlığım diyelim.
    orjinal parça ömrünün 1/3ünden az dayanan yan sanayi yedek parça kötü parçadır diye kendimce bir ölçülendirmem var. şimdi zaten 8-10 yıl kimsenin ihtiyacı olmaz düzgün bindikten sonra arabaya ama valeo adı konuda geçince marka hakkında tecrübemi paylaşayım istedim.
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    ilkten bende öyle düşünüyordum açıkçası ama. Soruyorum bazen arkadaşlara yakışıyor kibar duruyor asaletli falan diyorlar ama fiyatı ucuzlarsa taktirilabilir.

• 
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.