Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11151116111711181119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul hukuk dememin sebebi başarı sıralaması yüzünden abi, istanbula asla gitmem. Ankara bursa eskişehir veya antalya olacak. Çok toplum baskısı yaptınız değiştirdim kararımı haziranda sorucam tekrar :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Araca bindiğimde müziğim sürekli açık olur 1-2 saatlik yolculuklarda touch ekran kendini resetliyor. açıldığında tuşlar pasif ve resetlemeye devam ediyor ikidir servise bunun için gidiyorum versiyon güncelledik diyorlar ama sorun aynı benzer durumda kalan yada çözüm önerisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Araç 2014 1,6 CVT

Bilgi notu : 20.000 bakımını yaptırdık sarf malzeme istemedim 430 lira tuttu. 2 hafta önce sigorta teklifi 1300 civarıydı bugün 880 e yapacam inş.

Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese
  • Ön auris arka avensis

• mturker kullanıcısına yanıt
    Evet gelecek kasa bu şekilde olucak muhtemelen.
  • Toyota yetkilileri de kasım-aralik gibi olabilir dediğine göre muhtemelen yeni civic'e karşı bi hamle olarak gelecek makyaj.Yani bu fotoğrafların olabilirliği yüksek bence

• kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    tamam haber bekliyorum. bugün servisi aradım lpg li olduğu için beyni karışmış olabilir dedi çok korktum ben opel i o yüzden sattım 13 binde araba tüp taktırmıştım arabanın beynı sattım i F arızası verdi kendi kendine stop ediyordu kapat aç devam et modundaydı sıfır arabayı sattım insallah bu öyle olmaz
  • film taktırınca arka rezistans ları bozulan oldumu hiç öyle bişey duydum da ne yapmak lazım iyi bir yere mi yoksa servise mi taktırmak lazım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
  • kayram1638 K kullanıcısına yanıt
    Olabiliyor o tarz sorunlar, kullanılan malzemeden ziyade işçilik ile ilgili bir durum. O nedenle tavsiyem kurumsal yerlerde yaptırmanız olur. Bir sorun olursa direk camı serviste değiştirirler. Kavga vs olmaz gereksiz yere.
  • tesekürler sagolun servis iki katı para istiyor ama o dadısarıdan adam cagırıp ona yaptırıyormus
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayram1638

tamam haber bekliyorum. bugün servisi aradım lpg li olduğu için beyni karışmış olabilir dedi çok korktum ben opel i o yüzden sattım 13 binde araba tüp taktırmıştım arabanın beynı sattım i F arızası verdi kendi kendine stop ediyordu kapat aç devam et modundaydı sıfır arabayı sattım insallah bu öyle olmaz

Range depodaki yakıta göre hesaplanan kilometreye göre gösteriyor. Siz Lpgde gidiyorsunuz ama araç beyni bunu bilmiyor. Depoda 50 km gidecek yakıt ölçtü ise 50 km sonra range sıfırlanıyor. Araç 8 saat civarında kapalı kaldığında tekrar çalışmada depodaki yakıtı tekrar ölçer ve range geri gelir. Gelmiyorsa sizin depodaki yakıt 5 litrenin altındadır. Aracınızda hiçbir arıza yok merak etmeyin.

Toyotada kafa karışma diye bişey olmaz. Aküsü değişirken fiat bile takviye ister, ww takviyesiz akü sökülürse almanyadan araca bağlanılmadan çalışmaz, ama Toyota takviye istemez. Karışacak kadar komplike bi makina değil zaten. Lpgniz arıza lambası yaktırmıyorsa hiçbir sorun kısa vadede yaşamazsınız. Belki 150.000 civarında sübap erimesi ki benzinde binsenizde sübaplar 250 bin civarı değişiyor.1500-2000 lira arası maliyeti var.

Lpgnin aracınızda arıza lambası yakarsa eğer ilk açacağı arıza katalitik konvertör arızasıdır. Memlekette 2008 üstünde lpgli araçların %80i bozuk konvertör ile gezerken Buda çok mühim değil aslında ama arıza lambası yanıkken hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, esp ,asr (Toyota isimleri farklı ama teknoloji aynı) çalışmıyor o yüzden arıza lambası yakarsa en kısa zamanda düzeltirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 14 Mart 2016; 23:15:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayram1638

film taktırınca arka rezistans ları bozulan oldumu hiç öyle bişey duydum da ne yapmak lazım iyi bir yere mi yoksa servise mi taktırmak lazım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Filmi tek seferde takarsa sorun yok ama olmadı diyip sökerse kazımak zorunda herşey olabilir, arka cam filmini takmak her babayiğidin harcı değil. İyi biyere yaptırın. Servise yolunmak zorunda değilsiniz. Servisde anlaştığı bi ustaya yaptırıyor, arada avantasını alıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    verdiginiz bilgiler için tesekür ederim içimi rahatlattınız çünkü bir önceki arabamı sıfır sayılırken beyin yüzünden satmak zorunda kaldım toyotayı da cok arastırdım lpg ye en uyumlu araba oldugunu anladım aldım hem yakıt hem perdormans acısından cok memnunum ben yılda 10 bini zor gecerim zaten 150 000 e gelene kadar heralde yeni kasasını alırız :)
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru olabilir ancak çeyrek deponun altina hiç düşürmem benzini, aracimi yalnizca uzun yolda kullaniyorum gunlerce yatiyor ama çaliştirdigimda range halen 0 gorunuyor yola cikmadan biraz daha benzin alip deneyeyim, toyota lpg konusunda sikinti çikaracak bir araç değil ancak eşimin 2008 micrası her çalıştırmada gunceller kalan km bilgisini gerçi onda da lpg yok bu yuzden servisin dedigi de dogru olabilir :) ufak birşey ama insanın canını sıkıyor.

• kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    siz 20000 bakımına gidince bakalım yapabilecekler mi bana da bilgi verirseniz sevinirim
  • kayram1638 K kullanıcısına yanıt
    Hocam benim önceki aracımda film taktırdığım yer rezistansı bozmuştu. Sonradan da kabul etmedi tabi kendinin bozduğunu ve bende ıspatlayamadım. Bunun tamiride neredeyse imkansız o yüzden bu aracımı aldığımda 500 lira verip yetkili serviste taktırdım. Dışarda 200 lirayada yaptırabilirdim ama tekrar böyle bir konuda başımı ağrıtmak istemedim.
  • Siz değerli Toyota kullanıcıları yazlık lastik ne tavsiye ediyorsunuz brisgetstone u satıp değiştirmek istiyorum. Yakıt yol sesi ve güvenlik = fiyat/performans varmı böyle bi lastik kisliklarim nokian di çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

Siz değerli Toyota kullanıcıları yazlık lastik ne tavsiye ediyorsunuz brisgetstone u satıp değiştirmek istiyorum. Yakıt yol sesi ve güvenlik = fiyat/performans varmı böyle bi lastik kisliklarim nokian di çok memnunum.

Goodyear efficent grip, tanesi 175 lira civarı. Eskilerine 250 verdiler hadi ordan dedim satmadım. 2 sene daha biner öyle değiştiririm. Bristone lasitklerde kullandıkça yumuşadı şuan sıkıntı yok.

• mturker kullanıcısına yanıt
    Sanırım gerçek çünkü ön tasarımın auris ve avensisde yapılan değişiklerle parelel olacağı zaten biliniyor. Zenon far ve led arka stopda olmayacak bişey değil, versoyu zaten zenonlu satıyor ama o paket sadece premium olarak alınabilecek .advance ve altında arkada neredeyse değişiklik olmayacak. Köpekbalığı kanadı ve yan çıtalar bence fark bile değil.içerde touch ekran değişecek, koltuklar aurisdeki gibi olacak, iki damla yağmur yedimi leş oluyor şimdiki koltuklar. Kapı ve konsolda daha yumuşak malzeme bekliyorum, Egea bile komple imitasyon deri iken sert plastikde daha fazla ısrar etmiceklerdir. Donanım paketlerinde değişiklik mutlaka olacaktır. Touch ve Active paket birleştirilebilir. Life pakett biraz daha yükseltilecek, tek bölgeli dijital klima gelebilir, bizimkinin çift bölge olmasının bi numarasını görmedik daha ama. Afrika kıtasına giden modellerde tek bölgeli dijital var.

2016 corollanın 50 yılı, özel bi seri yapsa fena olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 15 Mart 2016; 12:58:34 >

• isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    Fiyat/performans olarak Yokohama blueearth ae01 tavsiye ederim. 150-160 tl tanesi. Aynı zamanda da sessiz

• 
Sayfa: önceki 11151116111711181119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.