Şimdi Ara

Toyota Corolla 1.33 life mı yoksa Opel Astra Sedan 1.6 mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
125
Cevap
1
Favori
19.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fanboylar yüzünden 3 aydır gecem gündüze karıştı forumlarda yorumları okumaktan :) Benim aradığım mesela toyota corolla 1.33 life arabaya sahip olup, gerektiğinde arabanın eksi yönlerini çok rahat söyleyen bir kullanıcı yada aynısı opel astra sedan kullansa bile arabanın eksi yönlerini gerçekliğiyle söyleyen kullanıcılar. Tabi böyle kullanıcılara rastlamak maalesef zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Corollayla maksimum tork devrinde gir çeker.Sen hiç toyotaya sütçü beygiri denildiğini duydun mu? Hele o önerdiğin ibiza dsgli sanırım? Sorunsuz japona karşı önerdiğin arabaya bak polo bile değil. Tork nedir güç nedir ben de biliyorum iyi kötü. Tork tekerleğe iletilen güç olduğundan asfalt kazıyıcısı dedim.

MAksimum tork devrinde heralde çeker, ama baüırta bağırta yükske devirde motorunu zorlayarak çeker. Bu 1.33 motora özgü dğeil kasasına küçük gelecek şekilde konulan bütün düşük torklu motorlarda böyledir. Biz zaten gidemez, çıkamaz demiyoruz. Çıkar çıkmasına da sorun nasıl çıktığı. Aradaki rahatlık, konfor farkı. K.cını yırtmadan ferah ferah gitme farkı. yoksa olay a noktasında b noktasına gitmekse 75beygirlik clio alırsın o da her yolu gider. Önemli olan nasıl gittiği. Çekmeyen araba yokuş çıkamaz araba demek değildir, dandini araba sürenler bunu bu yöne çekmeye çalışıyor, şu an benim kullandığım araba da 1.6 atmosferik ve klask atmosferik yetersizliklerinin hepsine sahip. Ben tutup da benim arabam diye yok gider, yok çeker, yok video çekeyim demiyorum. Kimse boşuna 1.33, 1.6 düşük torklu atmosferik arabaları tutup da savunur fakir edebiyatı yapmasın forumda. Bir şey kötüyse kötü diyebilmek lazım.

• Dizel Peugeot 301 alabilirsin zen aracın kalitesi, yol tutuş düşük ama yakıt anlamında çok iyi sıfır alabilirsin. Ayrıca 1,33 Life lpg taktıranlar 65 TL ile ortalama 420 km gidiyorlarmış.
  • serkem kullanıcısına yanıt
    Genelde aracı sakin kullanıyorum. Şehirler arası 4.8-5.5 lt şehir içi 6-7 arası değişiyor. Aracım şu an 5 bin km de 10 bin km den snra yakıt tüketimi düşer. %45 yakıt tasarrufu için mayıs ayında brc lpg taktıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim öncelikle. Evet güzel yakıt oranlarına sahipmiş.
  • 1.33 life kullanıyorum. yokuşlu bir yerde yaşasam ne 1.33 corolla ne de 1.6 astra alırdım.

1.6 astra nın torku daha yüksek ama yaklaşık 100kg daha ağır. corolla dan biraz daha iyi çeker. ahım şahım çekiş farkı olmaz. corolla kesinlikle daha az yakar. corolla nın içi d sınıfı gibi. astranın yalıtımı daha iyi.

bence başka araçlara yönelin. yokuşta dizel daha iyidir.

troll lük yapanları kaale almayın. bir arabayı süslü kelimelerle kötüleyenlerden uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

1.33 life kullanıyorum. yokuşlu bir yerde yaşasam ne 1.33 corolla ne de 1.6 astra alırdım.

1.6 astra nın torku daha yüksek ama yaklaşık 100kg daha ağır. corolla dan biraz daha iyi çeker. ahım şahım çekiş farkı olmaz. corolla kesinlikle daha az yakar. corolla nın içi d sınıfı gibi. astranın yalıtımı daha iyi.

troll lük yapanları kaale almayın. bir arabayı süslü kelimelerle kötüleyenlerden uzak durun

Astra Sedan ın test etmek isteğimde sadece dizel yakıtlı olanların test aracı var o yüzden test edemedim. Ama çok fazla fark olacağını düşünmüyorum. Teknik anlamlarda fark olabilir belki ama kullanım açısından çok fark olur mu onu da bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkem

quote:

1.33 life kullanıyorum. yokuşlu bir yerde yaşasam ne 1.33 corolla ne de 1.6 astra alırdım.

Astra Sedan ın test etmek isteğimde sadece dizel yakıtlı olanların test aracı var o yüzden test edemedim. Ama çok fazla fark olacağını düşünmüyorum. Teknik anlamlarda fark olabilir belki ama kullanım açısından çok fark olur mu onu da bilemiyorum.

Kağıt üstünde değil bariz fark olur. Özellikle şehir içinde dizel çok kullanışlıdır. Benzinli araç sürenler genelde 2500-3000 devirde vites atar. 3000 devir üzerine acil durumlarda vs. çıkılır. Yani benzinli araç torkunu tam veremeden vites atılır. Oysa dizel araçta torkunu hemen verdiği için çok devir çevirmeye gerek kalmaz. Hemen vites atsan bile motor torkunu vermiştir.

O yüzden şehir içinde 60 70 beygirlik dizel Clio lar yanından vızır vızır geçer gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkem

quote:

Gece ile gündüz kadar fark olur sürüşünde. Dizel ile benzinlinin gidişi çok farklıdır. Dizelin turbo ünitesi büyüktür, sıkıştırma oranı çok yüksektir ve torku da hem fazla hem de çor erken verir. Keçi gibi kolayca yokuşta hızlanarak tırmanır. Benzinli araç sakin kullanımda torkunun en fazla yarısnı verir çünkü sakin kullanmda 2500-3bin deviri geçmeyiz. Dolayısıyla dizel gibi bir gidiş karakteri yoktur şehir içinde. Benzer yönleri sadece vites geçişleri, süspansiyon tepkileri, fren ve direksiyon hisleri olacaktır. Yoksa sürüş anlamında benzer çıkmasını beklemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

53 bin lira para verip çekmeyecek, manuel bomboş corolla alacağınıza ibiza eco tsi dsg alın. Hem güçlü ve torklu turbo motor, hem ekonomik hem o fiyata otomatik. Donanımı da gayet güzel. Ankara trafiğinde de küçük otm. araç çok rahat olur.

Corollada düdük gibi 128nm tork var onu da 3800 devirde anca veriyor, trafikte rampada vs düşük devirde alacağınız tork gayet komik değerler olur, yokuşlu yerde yaşıyormuşsunuz canınızı sıkar. ibiza 2000 devirde 200nm tork veriyor. Zaten hafif. Aile kalabalıksa falan büyük araba istemenizi anlarım ama aksi taktirde corolla çok kötü seçim bana göre. Astra deseniz o da 1.6 ama atmosferik gene, az da yakmaz yok lpg bilmemne uğraşırsınız.

bi bitmediniz

o kadar japon mühendis oturdu 4 kişiyle bagajlı çekemeyen motor üretti helal sana
    konusulan araba da dünyanın en cok satan ve sorunsuzluk diyince akla gelen ilk markası

ahmet amcaların memet dayıların taşralı ağzı bu işte

Asıl sizin gibi at gözlüklüler bitmediniz. Senin o çok akıllı japon mühendisi amcalarını yaptığı motorun teknik verileri kendi sayfasında var. Güç ve tork fakiri, küçük hacimli motor. Otomobilden azıcık anlayan biri olsanız c kasa araçlarda 1.6 altı atmosferik motorların uygun olmadığını, çekmediği, yetersiz kaldığını bilirdiniz. Kaldı ki toyotanın 1.6 motoru bile eski nesil klasik bir atmosferik günümüzün turbo motorlarıyla denk olabilmekten çok uzak. Devir teknoloji devri. Adam küçük hacimle yüksek güç ve tork almayı üstelik bunu az yakarak yapan motoru üretmiş, sizler hala japon mühendisleri bik bik. Hondacılar da yıllarca o eski atmosfeirkler için öyle avukatlık yaptılar. Şöyle güzel, böyle vtec bakıyorsun araba bağırıyorr gitmiyor otm 0-100 12 küsür saniye. Basit bir 1.2tsi bile çok daha çevik. Toyotanın motorunda da durum aynı. İbizadaki motor en yeni nesil tsi, vw de bile yok şu anda. Güç ve torkunu gayet erken alıyor. Üstüne piyasanın en hızlı şanzımanıyla o fiyata sunuluyor. Her dsg bozuluyor diye birşey yok, zaten sıfır garantili araç alıyorsun. Üstüne donanımı b sınıfı araç için gayet zengin. 2600 liralık ek paketi alsan katlanır aynasına kadar eksiksiz oluyor.

Ama işte forumdaki üç beş at gözlüklü vatandaşa sorsan "tü kaka dandik seat", üstün japon mühendisliği corolla varken alınır mı. He biz anlıyorsunuz arabadan sanki.

tamam sen ibiza kullan ben corolla kullanacağım

• Benim soylediklerime yanit bile veremeden anca piyasanin en hizli sanzimani muhabbeti yapip b segment cucuk kadar arabayı onermis.sanzimani ele alınca garantili arabadan istenen 500 600tl parayi,+2 yil garanti icin dogusun istedigi parayı konu bile etmemişler.bu vatandaslar satis temsilcileri gibi alana kadar yaglar ballarlar,ondan sonra basiniza belayı alinca dalgalarini geçerler.
    En guzeli gidin 1.33u test edin,arabanin genisligi rahatligi gidişiyle ilgili kafanızda soru işareti kalmaz,burdaki fanboylarla da uğraşmamış olursunuz.
    Ben toyota kullanicisiyim astra onerdim ama astra yerine daha geniş oldugu lpgye uyum ve az tuketim icin corolla alınır binilir.neticede 2.elde zarar ettirmiyor sanzimani ele alma durumu yok c segment arac.astrayi denetmiyorlarsa baska bayi ile temasa gecin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 12 Nisan 2016; 17:56:18 >
  • tekrardan söylüyorum, bu araç 1.33 değil de 1.3 olsaydı hiç kimse laf etmezdi
    sorunun cevabına gelirsek tabi ki opel
  • millet 1.2 poloya audiye biniyor 1.3 corolla çekmez diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Benim soylediklerime yanit bile veremeden anca piyasanin en hizli sanzimani muhabbeti yapip b segment cucuk kadar arabayı onermis.sanzimani ele alınca garantili arabadan istenen 500 600tl parayi,+2 yil garanti icin dogusun istedigi parayı konu bile etmemişler.bu vatandaslar satis temsilcileri gibi alana kadar yaglar ballarlar,ondan sonra basiniza belayı alinca dalgalarini geçerler.
    En guzeli gidin 1.33u test edin,arabanin genisligi rahatligi gidişiyle ilgili kafanızda soru işareti kalmaz,burdaki fanboylarla da uğraşmamış olursunuz.
    Ben toyota kullanicisiyim astra onerdim ama astra yerine daha geniş oldugu lpgye uyum ve az tuketim icin corolla alınır binilir.neticede 2.elde zarar ettirmiyor sanzimani ele alma durumu yok c segment arac.astrayi denetmiyorlarsa baska bayi ile temasa gecin

Hem reis oto hem opan opel bayileri astra sedan 1.6 motor seçeneğinin test aracı olmadığını söylediklerinden test yapamadım maalsef. Totoyota ile Alj oto da teste çıktım 1.33 ile bana kendi 1.4 Chevrolet aracımdan çekiş konusunda pek eksik yanını göremedim. Hatta gaza yüklendiğinde öyle ağır kaldığını tespit edemedim. En son yolda opel astra ve Toyota 1.33 kullanıcılarına danısacagım bakalim onlar ne diyecek.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Dsg deyince kaçacak delik aradı, senden tek alıntısı yok

• serkem kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 ayda fiyatların nereden nereye geldiğini de biliyorsunuz deilmi. Şu an corolla 54600 oldu. Gecen hafta teklif almıştım. Siz karar veremedikçe fiyatlar artıyor haberiniz olsun.

• Millete hizli sanziman diye yagliyorlar,laflarinin arkasinda duramıyor tabi
    Dostum burdaki tiplere bakma birdaha teste cik rampada da test et arkaya bavul at uc kişi oturt bu fanboylar icin video da cek bakalım nasil çekmiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 12 Nisan 2016; 21:23:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

Hocam 3 ayda fiyatların nereden nereye geldiğini de biliyorsunuz deilmi. Şu an corolla 54600 oldu. Gecen hafta teklif almıştım. Siz karar veremedikçe fiyatlar artıyor haberiniz olsun.

Aynen bu sene başlangıcından itibaren aşırı zamlanıyo arabalar. Haklısın ben almaya karar verene kadar pişmanlıklarım daha da artacak. İşte büyük pişmanlığı yaşamamak için sabrediyoruz ama yorumlar hep aynı yöne gitmeye başladı. Oklar corollayı gösteriyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Millete hizli sanziman diye yagliyorlar,laflarinin arkasinda duramıyor tabi
    Dostum burdaki tiplere bakma birdaha teste cik rampada da test et arkaya bavul at uc kişi oturt bu fanboylar icin video da cek bakalım nasil çekmiyormuş

Yapcam inşallah. Bu konunun zaten videolarla anlatılması insanların inanma açısından çok önemli. Gördüğüm her Toyota ya acaba 1.33 mü değil mi diye bakıyorum sürekli. Çevremde görsem hemen test için destek alacağım ama bakalım. İnşallah raslarım.

• Kamyon da her yokuşu çıkıyor ona bakarsanız
    Eski kasa corolla dizel otomatik kullandım.
    Dizel bile yokuşta o kadar ivmelenemiyorsa 1.33 zor yapar.
    Astra bariz daha üstündür bu konuda kimse kusura bakmasın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.