J

Yüzbaşı
01 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar, Programcılık amacı ile kullancağım. Asıl hedefim hafif olması ve yanımda kolayca taşıyabilieceğim bir notebook almak istiyorum. Yanımda taşıyacağım içinde çok fazla para da vermek istemiyorum. Oyun oynamayacağım. Bol miktar ram e ihtiyaç duymaktayım.

Bu notebooklardan hangisini tavsiye edersiniz. Sürekli de fiyatları artıyor 3 günde 300 Tl artılar bir an evel almak istiyorum.

1 -https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-vostro-5471-fhds55f81n-i7-8550-8g-256ssd-4g-14-fhd- notebook-P231627152
http://www.dell.com/tr/sletmeler/p/vostro-14-5471-laptop/pd

2 -https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-15ikb-intel-core-i7-8550u-12gb-1tb-gt940mx-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81bf00bvtx-p-HBV000009WFTF
https://www3.lenovo.com/tr/tr/laptops/ideapad/500-series/Ideapad-520-15-Intel/p/88IP5000868

Bunlara baktığımda her ikisinede ram ve disk ilavesi yapılabiliyor. Doğru mu anlamışım. Bilgisi olan paylaşabilir mi ?
Başka önerilerinize de açığım.
Arkadaşlar herkese Merhaba,

HB aracım vardı bagaj yetersiz kaldı. Bu yüzden satıp üzerine ekleme yapıp Sedan otomatik dizel bir araç alayım diye yola çıktım. Aracımı satmam çok kolay oldu. Araç alım süreci yılbaşından itibaren başladı. Benim için ideal bütçem 110k civari idi borçlanarak Max 130k ya kadar çıkarım diye düşündüm. Bu süreçte tonla stres yaşadım. Zaman kaybettim. Para kaybettim. Telefon faturam kabardı.

1 - Öncelikle 2.el İnsginia 2017 sport paketini alayım dedim. Opel forumlarına facebook daki insgnia gruplarına katıldım. Araç kovalamaya başladım. Bir çok arac sahibi ile görüştüm. Baktırdım.
Daha 10.000km ye gelmemiş araçlarda şanzıman sorunu, star stop sorunları, çok fazla çizik, ezik vs. çıktı. Bazı satıcılarda aracın kimin olduğu belli değil. Müteahhit aracı mal karşlığı iş karşılığı birine ver miş o başkasına o da bir başkasına :)
Bir de bu aracın 2.elinin zayıfı olduğu satılmasının güç olduğu söylemlerine rağmen Uğraşım devam etti.Yeni Kasa Grand sport enjoy alayım dedim düşük km de. Galerici de olanlar uygun fiyat verdi. O da kiralık kullanılıyormuş vazgeçtim. Sahibi olanlar ise fiyatta burnundan kıl aldırmıyorlar. İlanlar 2 aydır duruyor malum sitelerde. Ve gruplarda.

2 - 130k civarına Skoda super b alayım dedim. Sıfırına baktım Comfort paketi dizel dsg uygundu ama bir çok donanım eksik.Şu eksik bu eksik içime sinmedi O kadar para veriyon bir şey yok araçta. Style paket vardı 130k ya 1.4TSİ o da benzinli diye içime sinmedi. 10Lt yakıyormuş şehir içi.
Skoda Octavia Dizel DSG var Style paketleri 125k o daha mantıklı gibi bundan da geri görüş kamerası yok. Bu arada Skoda Style paketlerde geri görüş yok. Prestij almak gerekiyormuş.
Bu araçlar hakkında skoda nın forumlarına ve facebook daki gruplarına katıldım. Yolda kalanımı ararsın aracı davlumbazdan su alana mı ararsın. Sunroof vs sorunlar gırla sorun. Servis memnuniyeti çok düşük. Buna rağmen 2.el lerede baktım. SuperB Style paketleri 130K civarı buldum bir şey yok yazıyor. Detaylı konuşunca bir yerleri boyalı hatalı daha 7000 Km de. Vazgeçtim bulamadım. temiz olan da sıfır gibi fiyat çekiyor. Zaten ben de bu fiyata ulaşamıyorum.

3- Bu araçlara bakarken bunlardan iş çıkmayınca Megane ICON EDC ye bakayım dedim. 105-100k arası 2.el 1000km civarında var. Konuşunca araçta bir şey yok diyorlar. Neyse bir tanesi aradım. Adam sağlama benziyordu. 2. sahibi imiş. Neyse diyip Expertiz yaptırdım. çok ufak tefek şeyler hariç bir sorun çıkmadı. Az bir kapora verdim. Ertesi gün alırım diye. Bu arada aracı çevremdekilerin desteği ile sordurunca. Km lerin ne olduğu belli değil. Benim ki Saflık hiç 1 yıllık araç 1000km lerde olur mu ? Sonra başka Megane baktım. O da ayağıma kadar geliyordu. Hereyere götürü diye. Oda km den geçemedi. Buda 2. sahibi idi. Sonra bir Megane sahibi ile telefonda konuştum. İlk sahibi yazıyordu ilanda bu da 2. sahibi çıktı. İlandaki km orjinal dedi bir sürü şey anlattı. İçime sinmedi. Aynı adam aynı aracı 2 gün sonra ilanı yeniledi km ye düşürmüş olarak yazmış bu sefer. Sorsan farklı araç diyecektir belkide ama aynı araç işte ben biliyorum.

Burada şunu anladım,ögrendim ki Filo tarzı araçlar alınmaz. Ne oldukları hiç belli değil. Yukardaki araçlara harcadığım expertiz paralarına mı yanayım.yanan kaporalarımı yanayaım. zamanıma mı yanayım.Sıkıntılı ve stre cabası. Önceden spor benzinli araç alıdğımdan bu işler başıma gelmiyordu. Hep bireysel düzgün insanlar ile kaşılaşmıştım.

Sonuçta
Megane sıfır alsam çok değer kaybeder sıfırı 130k civarı. malum sitelerde 110k ya satanlar var sıfır diye(Güvenebilirseniz tabiki). Bunların yüzüden Bayiden alcağım Sıfır araç çok değer kaybediyormuş. Vazgeçtim.
Temiz İnsignianın eski kasasına nerdeyse yeni kasası kadar para çekiyorlar. Vazgeçtim. Grand sport enjoy bana boş geldi. O parayaı vermek istemedim. Birde ilanların 2 aydır durduğunu görünce. Vazgeçtim.
Skoda desen skoda froum ve gruplardaki şikayetleri Style paketinde dahi ger görüş olmayışı vazgeçirdi.

Bu arada saniyilerde 150 TL gibi fiyatlara km düşürülüyormuş.
Expertizlerde km düşmesini, arıza ışığının kapatılması gibi işlemleri anlamaya biliyorlar.DİKKAT !

Maaşlı bir çalışan olduğumdan çok da zaman ayıracak durumum kalmadı. İşler sıkıntıya girdi artık ugraşmamak için birazdan gidipi Honda Civic Executive paket LPG li bir araç alacağım. Ne olursa olsun en azından sıfır Garantili.20.000 TL sıfır faiz. Tertemiz binerim. Göçük problemi 2018 lerde giderilmiş diyor Satış temsilcisi.

Bunları yazmamdaki sebep 2.el de çok dikaktli olmak gerekir. Her an faka basabilirsiniz. Dikkat edin arkadaşlar.Uyanık olup ucuza iyi araç kapatmak bizim gibi bireysel adamları için çok zayıf ihtimal.
O yüzden mümkünse Yetkili bayilerin elindeki 2. eldeki araçları almak çok daha iyi.Veya Bütçen kadar Sıfır araç almak gerekir. Özelliklere bakmadan.

Özet yazdım yaklaşık 2 ayda çok daha fazlası geçti başımdan.
Arkadaşlar amatör fotoğraf çekimi yapacağım yani aile fotografı veya dışarda bir kaç manzara çekeceğim arada da video çekerim. Aynasız nx3000 ler 800 - 900 TL arası bu alınır mı ?
bir de nx300 var 1400 TL civari nx3000 ün yerine tercih etmeye değer mi ? Yoksa cep telefonumla mı idare edeyim ? Veya önereceğiniz bir fotoğraf makinası var mı ?
Vestel yıl sonuna kadar Cep telefonlarını piyasada. Düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar

http://teknoloji.bugun.com.tr/vestelin-yerli-cep-i-hazir-haberi/227069/
Şu an kullandıgım sistem
VS 2008
Framework 3.5
Web forms
SQL Server 2008
IIS 6.0

Uygulamaları aşagıdaki sisteme geçirmeyi düşünüyoruz

VS 2012
Framework 4.5
MVC 4.0
SQL Server 2008 veya Entitiy Framework veya faklı bir ORM aracı
IIS 7.0

Neden sistemimi MVC yapısına geçrimeliyim veya Entitiy Framework kullanmalıyım.
Klasik yöntemlerden belirgin farkı nedir ? Performans farkı var mı ?
Bu konuda önerileriniz görüşleriniz nedir ?
Arkadaşlar yeni Logitech Driving Force GT Wheel oyun konsolu satınaldım.
Windows 7 64 Bit PC de Formula 1 2011 oyunu direksiyonu gördü bütün tuşlar çalışmasına rağmen direksiyon hiç bir şey yapmıyor. Sağa sola çeviriyorum hiç bir şey yok araç öle sabit gidiyor. Bunun ayrıca ayarı mı var yoksa ürün mü arızalı ?
Ayrıca pedal ksımının bağlantısı Seriport tarzında notebook da seri port yeri de yok.
Bunun için usb çeviriciler mi var ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekürler
Arkadaşlar aşağıdaki notebooklardan hangisini tavisye edersiniz ? hangisi daha iyidir ? artıları eksileri nelerdir ?
veya sizlerin bu özelliklere yakın tavsiye edebileceğiniz başka marka ve model var mı ?

DELL-XPS-502S63P67
http://www.pcdepo.com/dell-xps-502-s63p67-laptop-urun6005.html

Sony VPC-F22M1E
http://www.pcdepo.com/sony-f22m1e-b-i7-2630qm-laptop-urun6118.html

Asus N53SN-SZ129V
http://www.pcdepo.com/asus-n53sn-sz129v-laptop-urun5849.html
Hakkında
Meslek: Yazılım Mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 327
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.958 (Bu ay: 108)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 103 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.