Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.568
Cevap
222
Favori
1.544.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bıçak ucuyla eriyen kaşarları çıkarmayı deneyin fırça dan daha başarılı. Sonra kalanları tel fırça ile temizleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde yapışmıyor okadar yağlı olunca tel fırça hatta bazen ekmeğe yapışıp geliyor kaşarlar
    su sabun sürmemek lazım bide ayçiçek yağıyla yağlıyorum ben sonuçta demir bakımına gidiyor makina
    tost yaparken ısınınca azıcık tereyağını çatala takıp gezdiriveriyorum bitti gitti hatta artık çoğu zaman onu bile yapmıyorum yapışma falan olmuyor cihaz yağı emdi galiba
    ekim ayından bu yana haftada 2 3 kez tost gömüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glumerna -- 28 Haziran 2020; 23:26:45 >
  • Merhabalar, evde kullanmak üzere kaliteli ,tostu güzel büfelerdeki gibi incecik yapacak tost makinesi önerilebilir misiniz. Haftada en az iki kere tost yapıyoruz. 16 dilim düşünüyorum. Birsürü marka var. Birisine güvenip seçim yapamadım. Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Bütçem 500 tl ama duruma göre yükseltebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMoon03 -- 1 Temmuz 2020; 7:24:44 >
  • Merhabalar,

Piyasada emaye kaplı demir döküm tost makinesine örnek olarak verebileceğiniz marka/modeller var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srprnn -- 3 Temmuz 2020; 18:16:41 >
  • Hocam mrb.
    Holmend marka tost makinesini iade ettim 400 TL iade ucreti var 500 bandinda saglam bir cihaz tavsiye edermisiniz.
    Teşekkürler.

• srprnn S kullanıcısına yanıt
    Lava marka olurdu herhalde piyasaya ciksaydi

• Arnica tostit Maxi tost makinesini aldık arkadaşlar, az önce kutuyu açtım baktım plaklar sanki granit değil, granit efektli gibi, bir de üst plak yerine oturttugum halde yine yerinden çıkıyor. Varmı bı çözüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: sportal

Homend 1314 marka tost makinesi var. Buradan tavsiye üzerine almıştım. KESİNLİKLE ALMAYIN.
    HOMEND markasının bu tost makinesi asla almayın! Diğer modellerini bilmem.

Sebep; Plakalar yandı değiştirdiler, Isı ayar düğmesi içerden eridi önce birşey yok diyip geri yolladılar sonra tekrar yollayınca değiştirdiler ve ürünü teslim aldığında ürünün ön bastırma plastik aksam kırılmış tekrar geri yolladım çıkma takmışlar hatta vidaları paslı takamamış ürün sallanıyor yarın tekrar yollayacağım ve hakem heyetine başvuracağım.

6 aylık ürün 20 kere kullanmamışımdır.
    Homendin bu ürününün 1. sayfadaki bilgisini düzenlerseniz faydalı olacağı kanısındayım.
    Burada ki arkadaslara bakip tost makinasi alirsaniz oyle olur. Adam tutturmus dokumix al dokumix al diyor. Paslaniyor diyosun yine de al diyo. Ben tost makinasi alip her tosttan sonra surekli plaka mi temizleyecegim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• adres63 A kullanıcısına yanıt
    Keşke.. aralığı geniş olmasa lava’nın ocak üstü modeli de uyar bana ama aralığı çok geniş.

Bu durumda piyasada emaye kaplı demir döküm şu anda yok diye anlıyorum.

• PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    4-5 senedir kullanıyorum.hiç dediğin gibi her tosttan sonra makineyi temizlemiyorum her tosttan sonra döküm yüzeyleri yağlamiyorum. Paslanma emreside yok. Sadece kaşarlar eriyince bıçak ucuyla çıkarıyorum. Ekmek kirintilarini tel fırça ile temizliyorum.haftada en az 2 defa kullaniyorum.
    Bahse konu marka olanları ilk başta tavsiye etti.sonra piyasada bitti elde kalan satışta görülenlerin tamamı iaede ve arıza olduğunu defalarca yazdılar. Alanlarda iaede ettiklerini vs. Yazıp durdular hala ısrarla bahse konu marka alıniyorsa adam ne yapsın. Oda dayanamadı bıraktı konuyu.
    Alüminyum plakalı olanlar dolu piyasa temizlik gerekmiyor coguda çizik sabitleme tırnaklarının olduğu yerlere dikkat ederseniz.
    Konuyu açan breville markasında çok önerdi kaç kişi aldı en faz 2-3. Niye çok para hatta kol gibi pahalı diyede tabir edebiliriz.
    Malesef piyasada hem ucuz olsun hem iyi olsun diye bir ürün yok ne kadar para o kadar iyi. Misal breville daha şikayet eden duymadım ürün üzerine ama fiyatı çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adres63 -- 9 Temmuz 2020; 11:8:22 >

• 1.5 yıl önce Deloghni 1030 modelini, 1500 TL gibi bir rakama satın almıştım. Çok rahatım. Plakaları bugüne kadar ne çıkardım, ne de yıkadım. Devamlı yağlı kağıdın içinde tost yapıyorum. harika oluyor. Dışı çıtır, içi yumuşacık oluyor. Tost ise hemencecik oluyor. Plakların altına boru tipi rezistans yapışık vaziyette olduğu için, makinanın ısınması, tostun yapılması çok kısa sürüyor.

Alt üst plakaların ısısını 200 dereceye sabitledim. Bu ısıda kurutmadan, yakmadan tost çok güzel oluyor. Daha yüksek ısıda tost yapmadığım için de, plakaların teflon kaplamaları korunmuş oluyor. Bu konuyu kullanım klavuzunda bile belirtmişler.
  • Schafer grill haus tost makinesinin ızgaraları döküm mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    sanırım değil.
  • Korkmaz ve arzum öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmasumca

https://www.teknosa.com/preo-ptg02-tost-makinesi-inox-p-120070500

Preo PTG02 269 liraya düşmüş.1 tane sipariş verdim.Hayırlısıyla
    Preo tost makinesinden memnun musunuz acaba bende düşünüyorum da almayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnsgs -- 18 Temmuz 2020; 13:18:13 >
  • cnsgs C kullanıcısına yanıt
    Dökümix varken bunlara para verilmez bence ne temizliği ne bakımı dert değil baybertli hoca bile bıktı konudan 😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

Dökümix varken bunlara para verilmez bence ne temizliği ne bakımı dert değil baybertli hoca bile bıktı konudan 😂😂
    ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

Ah şu Temizlik olayı olmada bir saniye düşünmeyeceğim de

• cnsgs C kullanıcısına yanıt
    Burda anlattıkları gibi değil temizlik işi döküm de
    tost piştikten sonra 30 sn sürmüyor oda kaşar akarsa falan yapıyon
    teflon bundan daha zordur belki çizilir belki sökülür
    Tel fırçayı göm geç alıp memnun kalmayan 1 2 kişi anca çıkar.

• Merhaba, 4 yıl önce aldığım Breville BGR200EX modeli cihazın alt ve üst plakalarının üstündeki kaplama birkaç farklı noktadan açılmış ve hem altından alüminyum görünüyor, hem de bu bölgelere pişen et, köfte, tost vb fena yapışıyor. Bu cihazın plakaları döküm, sağlıklı, uzun ömürlü olsun diye o dönem fazla para verip almıştık. Oysa alüminyum üstüne Quantinium denen bir kaplama varmış. Muhtemelen üst tabla ağır olsun döküm gibi dursun diye içine ağır bir metal vb yerleştirmişler. Yani bir nevi aldatmaca.

Servis Plus ile irtibata geçtim, cihazın garanti süresi olan 2 yılı geçmiş ayrıca plakalar zaten garanti kapsamında değilmiş. Üstelik ellerinde sadece üst plaka var (190 TL) alt plaka için yurt dışına sipariş vermek gerekiyor. İşçilik dahil toplamda 700 TL civarı tutacak. Durum böyle olunca iki gündür, konunun en başından sonuna kadar bütün mesajları okudum, önerilen alternatif cihazları inceledim, fiyatlarını karşılaştırdım ve 2-3 marka model cihaz buldum. Önceliğim mutlaka döküm olması idi, ancak Dökümix gibi çok tutulan cihazın neredeyse 2 yıl önce piyasa çıktığı haliyle üretime devam etmesi ve üstüne hala üretim kalitesini iyileştirmemesi nedeniyle eledim. Geriye Delonghi 1012D/1020D - Homeend 1320/1321. Bunların hiçbiri olmazsa Arzum 1024 ve Karaca 1030 kalıyor.

Delonghi'nin fiyatı çok yüksek ve üstelik dijital vb olması ileride problem yaşatacağı endişesi oluşturuyor. Homend 1321'in en beğendiğim tarafı tıpkı Delonghi gibi rezistanslara sabitlenmiş plakalar çıkartılıp bulaşık makinesinde yıkanabiliyor, alt ve üst tablanın ısı dereceleri için 2 ayrı kontrol düğmesi var. Homeend 1320 modelinde ise 1 düğme alt üst taban, 1 düğme zaman saati, bunda da plakalar çıkıp yıkanabiliyor ancak gömülü rezistansı mı bilmiyorum. Fakat maalesef Her iki cihaz da piyasada bulunmuyor, en azından internette online satan sitelerde. Homeend MH aradım, ay sonunda muhtemelen 1320 yeniden stoklara girecek ancak 1321 için hiç bir bilgi yok dedi. Bu uzun girizgah sonrası buradaki konuya hakim arkadaşlara sorum; sizi olsanız aşağıdaki şıklardan hangisi/hangilerini seçerdiniz, neden?

1. 700 TL verip tablalarını değiştirip en az 2 yıl sorunu ertelemek
    2. Tablalara yağlı kağıt koyarak makine hurda olana kadar kullanmaya devam etmek
    3. Makinenin yenisi 2800 TL. Uygun fiyata bunu satıp üstüne fark ekleyip Delonghi almak
    4. Bekleyip Homend 1320/1321'i kovalamak.
    5. Diğer

Tüm öneriler için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 7 Ağustos 2020; 17:17:15 >

• 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.