Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.568
Cevap
222
Favori
1.544.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Bayberty hocam merhaba, eve bir tane tost makinesi almak istiyoruz. Fiyat olarak maksimum 400 tl ye kadar alabilirim (tabi daha düşük daha iyi benim için). Kriter olarak sanayi tipi istemiyorlar bana kalsa onlardan alırım ama evdeki hanımlar büfemi işletiyoruz o ne öyle diyorlar Bu fiyatlara alınabilecek önereceğiniz cihazlar nelerdir acaba?

Hem döküm hem de normal yapışmayan cihazlardan öneriler yapabilir misiniz? Mesela dökümix diye okudum son sayfalarda ama bunun bi modeli falan var mı? Bir de arnica okudum tostix ama bu makineyi anlayamadım ben, sitesinde 600 falan yazıyor diğer sitelerde 300 350 arası falan. Adı aynı modeli mi farklı yoksa kendi sitesinde pahalı mı satıyorlar?

Sonuç olarak bana maksimum 400 ü geçmeyecek cihazlardan öneriler yaparsanız çok sevinirim, Teşekkürler

• xtr3ams kullanıcısına yanıt
    selam,
    gerçek döküm olarak sadece dökümix var, dökümix model adıdır markası değildir, markası fayrinoks'tur ... ev tipinde üretilen tek demir-döküm plakalı makinedir ... en iyi tostu bunda yaparsınız ancak plakaları sabit olduğundan temizliği zahmetlidir, bazıları sırf bu yüzden almak istemiyor ...

arnica tostit ise dökümix'ten sonra ikinci en f/p makinedir, çıkarılabilir granit desenli plakaları vardır ... temizliği daha kolaydır, performansı da yeterlidir ...

ayrıca korkmaz a-324, a-310 veya arzum ar-2001 (2019 / 2020 / 2027 / 2028 / 2038 / 2040) serisini de düşünebilirsiniz ...
  • Hocam Arzum AR2023 ile Korkmaz A329 arasında kaldık. Bu ikisinden hangisini almalıyız sizce? Bu iki ürünün fiyatları birbirine yakın. Ya da benzer fiyat aralığında önerebileceğiniz daha ideal bir makine var mı?
    teşekkürler.
  • Ucuza güzel bir tost makinesi arıyorum önerebilecek var mı teşekkürler.
  • KING P 625 MAXIMA tost makimem var ve zaman içerisinde ızgarsında kavlamalar olduğu için yeni ızgara almak istiyorum ama netten bulamadım
    ızgara alabilecğim bir link vereilecek var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    gerçek döküm olarak sadece dökümix var, dökümix model adıdır markası değildir, markası fayrinoks'tur ... ev tipinde üretilen tek demir-döküm plakalı makinedir ... en iyi tostu bunda yaparsınız ancak plakaları sabit olduğundan temizliği zahmetlidir, bazıları sırf bu yüzden almak istemiyor ...

arnica tostit ise dökümix'ten sonra ikinci en f/p makinedir, çıkarılabilir granit desenli plakaları vardır ... temizliği daha kolaydır, performansı da yeterlidir ...

ayrıca korkmaz a-324, a-310 veya arzum ar-2001 (2019 / 2020 / 2027 / 2028 / 2038 / 2040) serisini de düşünebilirsiniz ...
    Hocam tekrar merhaba,

Dökümix 300 tl

Arnica Tostit - 315 tl ye var fakat çok iğrenç renkte oldukları için bizimkiler istemedi, inox mu gri mi ne varya o rengini sevdiler fakat o da internette en ucuz 400 tl ye var.

Yani kafadan 100 tl sadece rengi için istiyorlar.

Bu durumda 400 tl ye alınabilecek hala en iyi makine Arnica Tostit midir?

Örneğin Schafer markasının şu tost makinesi Arnica'dan iyi midir yoksa Arnicanın Tostit mi daha iyidir?

Şu modeli beğenmişler ama tutma kolu plastik olduğu için eleştiriler var. Plastik kolu esniyor metal olsaymış keşke gibi. Ben bu modeli örnek veriyorum hani, 400 tl ye arnica tostitten daha iyi alabileceğimiz bir ürün var mı onu anlamak istiyorum hani 300 tl de en iyisi arnica ama çok gıcık oldum satıcıların renk değişince 100 lira koymasına
    https://www.schafer.com.tr/schafer-grill-haus-tost-makinesi-1-parca-ino-x

Ya da dediğim gibi madem 300 liraya f/p olan arnicayı alamıyoruz renk yüzünden 400 verilecek o fiyat bazında en iyi ve hala f/p olan arnica mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtr3ams -- 18 Mayıs 2020; 11:57:39 >

• https://www.teknosa.com/preo-ptg02-tost-makinesi-inox-p-120070500

Preo PTG02 269 liraya düşmüş.1 tane sipariş verdim.Hayırlısıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arnica Diamond Rose aldım az önce kargodan geldi fakat ilk çalıştırmada duman çıktı ve plastik kokusu oldu panik yapıp fişten çektim normal mi? Sizce ne yapmalıyım teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Öncelikle Bayberty ve diğer emeği geçen herkese teşekkürler, muazzam bir bilgi kaynağına dönüşmüş burası :)

560'ını da olmasa da 100 sayfa falan okumuşumdur :) açıkçası bütçem her makineye yetiyor ancak gerçek bir büfe tostu düşkünü olduğum için sanırım dökümix alacağım.

Sadece şu konuyu sormak istiyorum, ızgara et/tavuk/köfte/balık performansı nasıl dökümix'in?

Delonghi cgh912 ve daha üst serilere veya arnica maksi'ye, arzum ar2021'e göre falan ızgara performansına göre geride kalır mı dökümix? Demir döküm olduğu için her türlü daha lezzetli olmaz mı bunlar da? Zor bir soru tabii damak tatları farklıdır ancak, bariz bir dezavantajı varsa bilmek isterim. (180 derece açılmaması, plakaların çıkmaması zor temizlenmesi vs sorun değil)

Bir de şu konudan emin olamadım, termostat ayarını 0'a getirince dökümix kapanıyor mu yoksa fişten de çıkarmak gerekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumcumumcu -- 24 Mayıs 2020; 15:6:39 >

• mumcumumcu M kullanıcısına yanıt
    Biz biber patlıcan yapıyoruz direk basıyoz öyle genelde yağlı duruyor iyi olur heralde su sabun sürmeyin plakalar daim yağlı dursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: xtr3ams

Hocam tekrar merhaba,

Dökümix 300 tl

Arnica Tostit - 315 tl ye var fakat çok iğrenç renkte oldukları için bizimkiler istemedi, inox mu gri mi ne varya o rengini sevdiler fakat o da internette en ucuz 400 tl ye var.

Yani kafadan 100 tl sadece rengi için istiyorlar.

Bu durumda 400 tl ye alınabilecek hala en iyi makine Arnica Tostit midir?

Örneğin Schafer markasının şu tost makinesi Arnica'dan iyi midir yoksa Arnicanın Tostit mi daha iyidir?

Şu modeli beğenmişler ama tutma kolu plastik olduğu için eleştiriler var. Plastik kolu esniyor metal olsaymış keşke gibi. Ben bu modeli örnek veriyorum hani, 400 tl ye arnica tostitten daha iyi alabileceğimiz bir ürün var mı onu anlamak istiyorum hani 300 tl de en iyisi arnica ama çok gıcık oldum satıcıların renk değişince 100 lira koymasına
    https://www.schafer.com.tr/schafer-grill-haus-tost-makinesi-1-parca-ino-x

Ya da dediğim gibi madem 300 liraya f/p olan arnicayı alamıyoruz renk yüzünden 400 verilecek o fiyat bazında en iyi ve hala f/p olan arnica mı hocam?

Alıntıları Göster
    Bayberty hocamı uzun zamandır takip eder sorular sorarım. Eşimi ikna edememiştim Dökümix için en sonunda dedim temizliği bana ait çocukların sağlığı için ve güzel sanayi tipi tost yiyebilmek için Gittigidiyordan dün 229,90 TL ye Dökümix siparişi verdim. Desteklerin için çok teşekkür ederim. İlk geldiğinde neler yapmam gerektiği konunun ilk sayfasında detaylı olarak yazıyor uygulayıp sizlerle detayları paylaşacağım inşallah. Selamlar.

• BoCexxx kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İlk başlarda ekmeğe biraz fazla yağ sürün ki tablalar yağa doysun.sonra hiç yağ sürmeden yaparsınız. Kaşar peyniri tablalara dökülünce bıçak ucuyla tost işi bitince makine soğumadan alabilirsiniz. Temizliği bitti.

• Trendyolda yenisey şirketinden 6 Mayıs'ta arzum ar2025 aldım. Şirket 12 Mayıs'ta kargoya verdi. Ürün 15 Mayıs'ta bulunduğum şehire gelmesine rağmen 28 Mayıs'ta şubeden kendim gidip teslim aldım. Allah'ım sizleri aras kargoya düşürmesin. Üründe jelatin yapıştırma yoktu. Ayrıca kullanım kılavuzunda bahsedilen plastik spatula çıkmadı. Ürün alt orta ayak kırık çıktı. Plaka dış kenarlarında ufak tefek boya ve çizik hataları var. Bunlar sorun çıkartır mı. Arzum tost makinesi sahibi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Tabi ki üstat @bayberty sizin de yorumunuzu bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer_06 -- 30 Mayıs 2020; 20:37:16 >
  • Arzum Ar2020 papatya tost makinesi kullanan varmı acaba. İnternette 500 TL den aşağı yok, burda 300 TL den veriyor bir dukkan sıfır kutusunda.

• thewhitewolf kullanıcısına yanıt
    Al dökümix bak keyfine

• Arkadaşlar ne zor iş çıkamadım işin içinden. Izgara yapılabilecek (ısısı yeterli olan)tost makinesi arıyorum. https://www.trendyol.com/schafer/grill-haus-tost-makinesi-1-parca-inox-p-2156938?boutiqueId=493758&merchantId=365&gads=true&popup_id=2044348680&gclid=CjwKCAjwt-L2BRA_EiwAacX32RvKnpHEy9DOg61rGEQ1wbR02aLeR1WDeTEMAuyhmeER9GK804JLURoCv8wQAvD_BwE
    https://www.teknosa.com/preo-ptg02-tost-makinesi-inox-p-120070500

Bu iki makineyi buldum ama emin olamıyorum. Yağ haznesi ve özellikle ısı olayı çok önemli benim için. Yardımcı olabilirmisiniz ?

• arkadaşlar son zamanlar dökümix benzeri modeller çıkmaya başladı farklı markalar adına; bunlarla ilgili bilgisi olan var mı?(tuğra, itimat, hook vs.) gibi

• Bugün remta gördüm biri şahane tost yapıyordu döküm dökümix almamış olsam onı alırdım tam sanayi tostu

• quote:

Orijinalden alıntı: limonlucif

arkadaşlar son zamanlar dökümix benzeri modeller çıkmaya başladı farklı markalar adına; bunlarla ilgili bilgisi olan var mı?(tuğra, itimat, hook vs.) gibi
    Hepsi dökümix tost makinesi kendi markasını basmışlar

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.