Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.521
Cevap
222
Favori
1.543.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    05-06 seramik, 12-13 granit plakadır ...
    aralarında en sağlam olanı a-328'dir ...
  • Korkmaz a 328 var bende de.Yalnız kademesini 2 ye aldığım zaman ekmeği çok yumuşak yapıyor.Kızarmış ekmek yapamadım bir türlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

Korkmaz a 328 var bende de.Yalnız kademesini 2 ye aldığım zaman ekmeği çok yumuşak yapıyor.Kızarmış ekmek yapamadım bir türlü.

2. kademede tost yapılmaz, sonuna kadar açmak lazım ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. Bugün bunlardan birini kesin olarak alacağım a328 in plakası çizlmez özellikli midir yahut çizilse bile teflon kaplamalardaki kanserojen riski taşımakta mıdır? Öyle ise Granit plakalı olanı mı almak daha iyi olur? Kusura bakmayın çok soru sormuş bulundum cevaplayabilirseniz çok sevinirim
  • orislevin kullanıcısına yanıt
    çizilmeyen yıpranmayan eskimeyen plaka yok, hangisini alsanız sonu aynı ...
    en sağlıklısını istiyorsanız demir-döküm modellerden birine yönelmeniz gerekir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

quote:

Korkmaz a 328 var bende de.Yalnız kademesini 2 ye aldığım zaman ekmeği çok yumuşak yapıyor.Kızarmış ekmek yapamadım bir türlü.

Mecbur öyle yapıyorum, onda da ekmeği kızartması 5-7 dakika sürüyor.Ya bende sıkıntı var ya da ekmeklerde.

• quote:

quote:

quote:

Mecbur öyle yapıyorum, onda da ekmeği kızartması 5-7 dakika sürüyor.Ya bende sıkıntı var ya da ekmeklerde.

neden mecbur anlamadım, 2. kademe tost için değil ısıtmak içindir, tost en az 4. kademede yapılır hatta en sona kadar açılır ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

neden mecbur anlamadım, 2. kademe tost için değil ısıtmak içindir, tost en az 4. kademede yapılır hatta en sona kadar açılır ...

Bundan önceki tost makinesinin ısıtma ayarsızdı.2.kademede ekmeğin yandığını bilirim.Ondan öyle yazdım.

Tamamdır hocam 328 modelini alıyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

• Araştırıp kimseyi rahatsız etmeden alayım diyordum ama konuya baktıkça kafam karıştı.

İhtiyaçlarım herkesten bir miktar farklı olabilir, diğer türlü sanırım işim daha kolaydı.

Mutfağımızda ciddi anlamda yer sıkıntısı var, dolayısıyla tost makinesinin büyüklüğü ya da daha doğrusu küçüklüğü önemli. Ancak yıllar önce kullandığımız dandik premier bir tost makinesi bizi evde tost keyfinden soğutmuştu.

Plakaların çıkarılabilir olması şart, ama incecik aluminyumlar sıkıntı. Izgara özelliğine ise hiç ihtiyacım yok.

Özetle kalabalık bir aile değiliz, kaliteli, dikey saklanabilen, plakaları çıkan ama yine de bizi evde tost keyfinden mahrum bırakmayacak bir tavsiye rica etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozleran -- 31 Ağustos 2016; 17:02:35 >
  • küçük ve kaliteli model bulmak zor, yazdığınız özelliklerde en mantıklı seçenek homend 1304 ...
  • @Bayberty hocam sayenizde Korkmaz a328 modelini sipariş verdim, gelince izlenimlerimi konuda aktaracağım. İlginiz için çok teşekkür ederim Allah Razı Olsun
    Bayberty hocam, Homend 1301'e ne dersin? Tip olarak yeni tip, döküm plaka diyor, 1304'teki döküm plakalardan mıdır bilemedim.
    Tam aradığım gibi boyutu, sadece watt değeri düşük.
  • orislevin kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olur inşallah, Allah sizden de razı olsun ...
  • aslında bulabilseniz aynı tipte arzum ar-218 önerirdim 1301'den daha oturaklı sağlam bir makine ama piyasada bulmak zor, kenwood hg-400 modeli de iyidir ama bu ikisi sabit plaka belki istemezsiniz ...
    1301 fena bir model değil, ebat olarak tam istediğiniz gibi ... fiyat uygunsa alınabilir ...
    not: ESSENSO MİDİ PANİNİ modeli de var, arzum ar-218'e benziyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 1 Eylül 2016; 14:35:56 >
    Homend 1301'i 116 TL'ye maledince aldım üstad çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

Homend 1301'i 116 TL'ye maledince aldım üstad çok teşekkürler.

güzel fiyat, hayırlı olsun ...
    (not: internetten sipariş ise gelince kontrol edin, bazen teşhir ürün gönderirler) ...
    Homend'in kendi sitesinde teşhir ürününü 129 TL'ye satıyorlar.

http://urun.n11.com/tost-makinesi/homend-toastbuster-1301-tost-makinesi-P119054107

Ben bu satıcıdan aldım. Eğer teşhir ise geri gönderirim.
  • Merhaba,

Uzun yıllardır kullandığım Tefal tost makinem ısıtmamaya başladı, kablo çıkış noktasında sorun vardı, o noktaya elle müdahale ettiğimizde çalıştığı için sorunun büyük olduğunu düşünmüyordum ama servis "eski model, tamiri pahalı olur" dedi, kestirip attı. Burada özellikle vurgulamak istediğim, bir firma devamlı yeni modeller üreterek piyasada var olurken, eski modellerinin de arkasında durmalı. Tamiri zor olan eski model ürünün yerine yeni bir modeli uygun fiyatla müşterisine teklif edebilmelidir ki bunu yapan firmalar olduğunu biliyorum. Benzer sorunu Tefal ekmek kızartma makinemde de yaşadım; 2 gözlü makinenin bir bölümü çalışırken diğer bölüm kızartma yapmıyordu ve servis bunu tamir edemedi.

Tefal servisle ilgili bu deneyimimi paylaştıktan sonra, asıl konuya geleyim:

Yeni bir tost makinesi arayışına girdim ve Google beni bu sayfaya yönlendirdi. Oldukça fazla paylaşım yapılmış, emek harcanmış, hepsini olamasa da çoğunu okudum, notlar aldım ve sonunda DÖKÜMİX markada karar kıldım.

Ürünü N11'den öğle saatlerinde aldım. Aynı gün kargoya verildi. Etesi gün 30 Ağustos, resmi tatil olduğu için, ürün 3. gün akşam elime geçti. Paketi olması gerektiği gibi; orjinal kutunun üzerine bir kutu daha geçirilmiş halde geldi. Buraya kadar her şey çok güzeldi.

Paketi açtığımda yaşadığım ilk hayal kırıklığı beklediğimden küçük bir makine olmasıydı. "8 Dilim" olarak tanıtımı yapıldığı için, aynı anda rahat 4 tost yapabildiğini düşünmüştüm ama bana biraz zor gibi geldi. Küçük dilimler olursa belki, bilemiyorum, test edemedim çünkü makinenin kablosunu bile açmadan tekrar paketleyip kutusuna geri koydum, bantladım, iade için hazırladım. Çünkü ürün DEFOLUYDU!

Tost makinesinin kapağı açıldığında, üst plakadaki kanalların sol başta olanında kırık bir bölüm vardı. Malzeme döküm olduğu için, bu kırık bölümün insan sağlığı için ciddi tehlike oluşturduğunu düşünüyor, üretici firmanın bu ürünü nasıl "SON KONTROL" noktasında gözden kaçırdığını anlayamıyorum. Yoksa bu basit bir gözden kaçırma değil de, bilakis; "önemsenmezse satılır" mantığı ile mi internet alışverişi için piyasaya sürülmüş? İlk olarak Konya'daki fabrikayı arayıp oradan almak istediğimde 160 Tl fiyat vermişlerdi. N11'de "caddem42"'den 139 TL'ye alıp, 20 TL kâr ettiğimi düşündüm ama yanılmışım. İade prosedürü, yazışmalar, paranın iade edilip edilmediğinin kontrolü gibi sevimsiz bir süreç var önümde.

Ürünün defolu kısmının fotoğrafını da paylaşıp, internetten alışveriş edecek herkese bol şans diliyorum. Çünkü elektronik şans işi evet ama internetten elektrik/elektronik alırken şansa 2 kere ihtiyaç var.

Bu arada ben en başa geri döndüm. İnternetten almayı düşünmüyorum. Sirkeci'de birkaç gün önce araştırma yapmıştım, oradan alacağım inşallah.

Başta yazdığım Tefal servis hakkındaki olumsuzluklara rağmen, acaba;

>>Tefal Comfort XL 800 - 2400W (sirkeci Aktürk Ticaret'de 450 TL) mü,
    >>Breville 200 veya 250 - 2200 W (sirkeci Enplus kampanya her ikisi de 449 TL) mi veya
    >>Breville 800 - 2400 W (sirkeci Enplus 1100) mü?
    (bundan üniversiteye başlayacak oğluma aldım, çok amaçlı kullanır diye... kutusundaydı, evine gidince kendi açar diye açmamıştım ama bu akşam açıp deneyeceğim)
    >>Korkmaz A328 - 1800 W (Sn Bayberty bu markayı da önerdiği için listeye aldım, fiyat bilgim yok)

Önceliğim; kaliteli olsun, kalabalık bir aileyiz, mutfağımda yer sorunum yok, büyük olsun. Amacım tost yapmak ve ekmek kızartmak. Grill için döküm ocaküstü ızgara ve tavam zaten var; yani grill özelliği olsa da olur ama önemli değil fakat Watt gücü önemli. Plakaların çıkması şart değil. Ve fiyat öncelikli değil.

Şubat 2013'de açılan bu başlığa güncel desteğini canlı tutarak bugüne gelmesinde çok önemli payı olan Bayberty başta olmak üzere, tüm katkı verenlere teşekkür ediyorum.

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• Remta R72'yi Bayberty tarafından bilgi paylaşımı yapılanhttps://forum.donanimhaber.com/m_71165834/tm.htm konudan öğrenmiştim. Kendisine teşekkür ederim.

Remta R72 döküm tost makinası satın aldım. Çok memnunum. Döküm plakalar sayesinde üst kapak yetirince ağır, yüksek ısılara (300 derece) çıkabildiğinden ekmeği kurutmadan hızlıca incecik tost yapabiliyor.

Mutfaktaki kapladığı yeri görebilmeniz için fotoğraflarını ekledim. Beklediğimden daha az yer kapladı.

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.