Binbaşı
10 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Başlığı göremedim, belki de yasaklı konudur bilemem.

Ancak uluslararası borsalarda genel itibariyle 1 adedi 1 USD'ye eşit olan tether (USDT) bir nevi kripto dolar, an itibariyle Türkiye borsalarında reel doların %2-3 altında işlem görüyor.

Panik ile çıkış furyası dengelendiğinde bu makas kapanacaktır YTD

İlgili arkadaşlar araştırabilir, bilgi sahibi olur. İşlem yapmasa bile genel kültür olur.

Bakalım linç yiyecek miyim :)

Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz hafta Sunny grubunun Axen AX40DAB010 40'' model televizyonunu aldım. Genel olarak memnunum. Almadan önce de okuduğum gibi ses çıkışı nispeten kalitesiz ve yetersiz.

Evde LG Xboom Go PK3 model ufak bir taşınabilir hoparlörüm var ve tvnin sesini dilediğimde ona bağlamak istiyorum.

TV'nin arkasında 3.5mm'lik, kulaklık için bir ses çıkışı, ilaveten bir de coaxial ses çıkışı mevcut. Hoparlörde ise sadece port in yazısı ile 3.5mm'lik bir giriş var.

Ben 2 farklı 3.5mm'lik aux kablosu ile TV ve hoparlörü bağlamayı denedim ancak TV'nin sesi kesiliyor. Hoparlör ise hiç bir tepki vermiyor, bluetooth modunda kalıyor hatta.

Coaxial kablo alıp denemedim. Bir ucu coaxial diğer ucu 3.5mm olan bir kablo var mıdır? Varsa bu bağlantı işe yarar mı?

Tecrübesi olan varsa yönlendirebilirse çok sevinirim.

İyi forumlar.
Arkadaşlar bir süredir biraz absürt bir fikir var aklımda. Paylaşmak görüş almak istedim.

Temel sıkıntım geceleri sıcaktan uyuyamamak. Evde sadece salonda bir klimam var ve diğer odalara bir klima taktırma şansım yok teknik olarak.

Ekonomik ve çok etkili olmasada çok bunaldığımda salondaki klimayı yüksek ayarda çalıştırıp, salona bağlı koridorun sonundaki çocukların ve bizim 2 odamızın nispeten soğumasını sağlayabiliyorum geceleri. Ama tabi salon buz oluyor, salondaki soğuk havanın salondan dışarı yönelip koridorun sonundaki odalara etkisi de hayli az.

Basit bir fikirle şunu düşünüyorum; mobil klimaların arkasındaki şu beyaz boru gibi bir boru alıp, bunun bir ucunu bir şekilde iç ünitenin hava çıkışını alacak şekilde yerleştirirsem, diğeri ucunuda salondan çıkarıp koridorun ortasına kadar getirirsem sadece geceleri çocukları ve bizi rahatlatacak şekilde bir serinleme kaydederim diye tahmin ediyorum.

Çok mantıksız ve kullanışsız gelebilir ama amacım sadece akşam yatarken 3-5 dk da bu düzeneği kurmak, sabah toplarlayıp balkona atmak. Boru kısmı kolayda tek takıldığım nokta bir şekilde bu plastik borunun klima iç ünitesinin üflediği havayı alacak şekilde nasıl monte edebilirim. Buna uygun bir düzenek bulmam lazım, misal bir çöp poşetinin ağzını hava üfleyen yere, diğer ucunuda büzüp boruya bağlayabilirim.

Mobil klima sesi yüzünden hiç düşünmedim.

Ne dersiniz? Özellikle boruyu klimanın hava akışına bağlamak için fikirlerinizi alabilirim.

Selamlar.
...
Arkadaşlar merhaba,

Ios 6 ile Find My Friends uygulamasına bana bildir özelliği ile takip ettiğimiz kişilerin belirlenen konumlardan ayrıldığında veya bu konumlara ulaştıklarında bildirim alma özelliği eklenmişti. Ios 7 ile uygulama geliştirilmiş ve bu bölüme de bazı ek özellikler eklenmiş, lakin uzun zamandır ilk defa ihtiyacım oldu ancak ayarlamama rağmen herhangi bir bildirim alamıyorum.

Örneğin eşim işyerindeyken ayrıldığında bana bildir diye bildirim ekliyorum, ancak herhangi bir uyarı/bildirim gelmiyor ayrıldığında.

Forumu biraz araştırdım ama bu konuda herhangi bir bilgi bulamadım, yabancı forumlarda da pek açık bir şey yok. Bu özelliği etkin olarak kullanan, deneyimi olan arkadaşlar var mı?
Eminim gözden kaçırdığım bir şey var ama bulamadım bir türlü.

Selamlar.
Arkadaşlar merhaba,

1 yıllık cihazımda power tuşu önce teklemeye başladı, 1 hafta içinde de tamamen gitti.
5S'e transfer olup Iphone 5'ide yaptırıp eşime vermek üzere servise iletmiştim.

Daha önce servis tecrübem hiç olmadı ama, forumda okuduklarım kadarıyla Genpa'nın değişimden kaçındığını, bu tip problemlerde tamir yoluna gittiğini okumuştum.

Az önce sitesinden durumu görüntülediğimde aşağıdaki ss te olduğu gibi cihaz değişecek diyor. Sizce bu aşamadan sonra bunda bir aksaklık, vazgeçme, onarıma dönme gibi bir durum olabilir mi?
Takribi cihaz temini ne kadar sürüyor, tecrübesi olan var mı bu konuda?

Selamlar.

Kendi ihtiyacım için araştırdığımda nette en ucuz 370 TL gibi pek güvenilir sayılamayacak sitelerde bulabilmişken, Vatan bilgisayarın %30 indirimi ile 333 TL'ye bugün bu ürünü alabildim.

İhtiyacı olan arkadaşlar için benim bulabildiğim uygun olduğunu sandığım bir fırsat. Forumda alanında tavsiye edilen yeni nesil bir ürün.

Selamlar.

Electrolux-zb2943-zb2943-ergo-rapido-2in1-lithium-power-sarjli-supurge-(18-volt)
Arkadaşlar sadece kontratlı fiyatları açıkladılar bildiğiniz üzere.

Sim free olarak en erken sizce ne zaman alabiliriz Amerika'dan?

Şimdilik sadece UK sitesinde 529 Pound olarak gördüm, sanırım simfree fiyat bu.

Amerika Sim Free fiyat duyan öğrenen var mı? Ekim sonunda bir yakınım gidecek, o tarihlerde sim free edinme şansımız olabilir mi?

Selamlar
Arkadaşlar,

Sessiz bir elektrik süpürgesi almak istiyorum mümkün olduğu kadar çekiş gücü ve kaliteden ödün vermeden.

araştırmalarım sonucu bu iki model arasında kaldım.

Fiyatları aynı gibi, Electrolux daha yüksek watt ve biraz daha sessizken, Nilfisk 1250 watt ile daha yüksek çekiş gücüne sahip olduğunu iddaa ediyor.
Gönlüm Nilfisk'den yana ama forumda bir arkadaşın bu model ile ilgili özellikle malzeme kalitesini eleştiren bir yorumunu okumuştum.

Tavsiyelerinizi ve kişisel karşılaştırmalarınızı rica edebilir miyim?

Teşekkürler.

Electrolux

Nilfisk
Arkadaşlar,

Ben kendi kartımdan az önce aldım oyunu şu an iniyor.
Ama bir baktımki arkadaşlar ne güzel paylaşıyorlar 5 kişi birbirleriyle

bu konuda beni biraz aydınlatırsanız bende bu kalan hakları satabilirim.

Paylaşmak demek şifremi başkalarıyla paylaşmam mı demek oluyor?
Bunun benim için riski var mıdır? Bu kişi sonra şifreyi değiştirirse vs. veya kartımla işlem yapma riski var mıdır?

Eğer aynı hesapla indireceksek herkes aynı anda online oyun oynayabilir mi? buna bir önlemi yok mu psn in?

açıkcası aldım birazda tuzlu geldi ama kafam karışık...
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım:PeTeR PaN, Karadeniz_tr, Celchuk, Bfs, ozer57, Lazarotti, Akınlasınn, carpemundum...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.200
İkinci El Bölümü Mesajları: 217
Konularının görüntülenme sayısı: 545.591 (Bu ay: 1.015)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 65 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.