Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (254. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.519
Cevap
222
Favori
1.543.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selam,
    uzun ve detaylı paylaşım için teşekkürler, bazen detaylara ihtiyaç duyuyoruz ...
    dökümix'teki plaka deformasyonu konusunda haklısınız, bu plakanın montaj öncesi elenmesi geri dönüşüme ayrılması gerekirdi ...
    döküm makinelerin tanıtım bilgileri hususunda bir yanlış yapılıyor ve her nedense "8 dilim" olarak yazılıyor, simton markası da bunu yapıyor, tüketiciyi yanıltmaktan başka bir şey değil yine haklısınız ...

yeni makine konusuna gelirsek ... tefal xl-800 iyi makine ancak bağlantı kolları benim sınavımı geçemiyor, mağazalarda da defalarca bundan bahsettim onlar da bir şey diyemiyor ...
    breville 800-gr benim favori makinem ancak fiyatı tamı tamına %100 artmış durumda, daha önce 550 liraya rahatlıkla bulunurken şimdi aynı makineye 1.100 vermenizi isteyemem ...
    korkmaz a-328 her ne kadar iyi makine olsa da bunlarla aynı klasmanda değil ...
    geriye iki seçenek kalıyor, breville 250-ex veya 200-ex, bu yönde tercihte bulunmanızı öneririm ...
    marmara ve istanbul forumda gördüğüm enplus'ta 250ex 449, 200ex 399 liraydı ... aralarındaki tek fark 250ex'teki alt plakanın düz olması sayılabilir ...

• btioyo4 B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, beğenmenize sevindim güle güle kullanın ...
  • Merhaba.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Haklısınız; Breville 200-ex ve 250'nin fiyatları Enplus sitesinde 449 TL iken, Sirkeci Enplus'da 200-ex için 399 ve 250 için 449 fiyat vermişlerdi.

Özellikle 250'nin kampanyası bana da cazip geldi. Muhtemelen tercihim o yönde olacaktı fakat eşim dün sürpriz yapıp, daha fazla o mu, bu mu, şu mu diye didiklememem için "tost makinesi sorunsalımı" çözmüş :) Tefal almış; Tefal Comfort XL 800 model - 450 TL.

Makinenin görünüşü çok iyi. Ayakları yere basan "sağlam" bir görüntüsü var. Makine 2400 watt, 3 kademe ısı ayarı var. Pişirme alanı tam istediğim gibi, rahat 6 tost yapar. Yani "dökümcülerin tabiriyle" 12 dilim !!!

Ve fakat; plaka olukları oldukça derin eski makineme göre, bu temizlikte biraz zorluk çıkartır gibi geldi. Her ne kadar plakalar ve yağ toplanan hazne bulaşık makinesinde yıkanabilir dense de, ben tercih etmiyorum, elde yıkıyorum. Dediğiniz gibi bağlantı kolları zayıf ! Ayrıca, başka bir sitedeki yorumlarda rastladığım gibi; üst kapağı önden bastırdığınızda arka taraf için de dışarıdan mutfak eldiveni veya havlusu ile bastırarak bir güç uygulamak gerekli olabilir ince tost için -ki bu esnada da çok fazla güç gösterisi yapmamak, çok bastırmamak lazım, kapağın iç kısmı boş, içe çökebilir!!!-

Henüz tost yapmadım, sadece sabah ekmek kızarttım. Isı ayarını tost için 1 gösteriyor ama benim ekmeğim kendi yaptığım ekşi mayalı çavdar ekmeği için bu ısı yeterli gelmedi; 2 hatta 3 yaptım dereceyi! Az önce deneme için; ikiye bölünmüş tavuk göğsünü, yağlı kağıt içinde (ki kullanma kılavuzunda yağlı kağıt kullanmayın diyor, sebebini bilen var mıdır?!), 3 kademe ısıda, 6 dakika civarında pişirdim.

Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar.

Bu başlığa katkı veren herkese tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipek-er -- 3 Eylül 2016; 13:57:14 >

• ipek-er İ kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
    bu markanın tüm modellerinde aynı kronik sorun var, bağlantı kollarının tasarımı nedeniyle tost yaparken kolu bastırınca arka kısım kalkıyor ve ekmeğin bir kısmını yeterince ezemiyor ...
    bunu telafi etmek için elle üstten bastırmak gerekiyor ... breville'de buna gerek kalmıyor ...
    peki böyle tost yapacak olduktan sonra neden 450 lira verelim ki ?.. sıradan eski nesil 100-120 liralık makinelerle de böyle tost yapabilirsiniz ...
    tefal makinelerin gövdesi de çok oturaklı değil, her tarafında bir oynaklık var ... breville öyle değil ...
    ürünlere daha fazla para vermemizin nedeni "daha kolay yapmak ve daha iyi sonuç almak"tır ...
    henüz tost yapmadınız ama ilk denemenizde bu problemi iyice test etmenizi öneririm ... umarım benim tahminlerim yanlış çıkar ...

ek olarak bir hatırlatma yapmak isterim; bundan yıllar önce breville 800gr 550 lira iken tefal xl-800 650 lira idi ... şimdi tefal 450, breville 1100 lira ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Eylül 2016; 14:32:57 >

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :) Tefal servisini şikayet ile başlayan ilk postumdan sonra tekrar bir Tefal sahibi olmam ironi aslında ! Tek avuntum gerçekten bizim aileye uygun pişirma alanı ve Watt gücünün yüksekliği. Daha evvel yazdığım önceliklerime cevap vereceğini düşünüyorum.

Bununla beraber; F/P karşılaştırması yapıldığında çok haklısınız. Mesela az önce oğluma tost yaptım:

1- Söylediğiniz ve benim de daha önce okuduğum gibi, incecik bir tost olmadı çünkü üst kapak ağırlığı bunun için yeterli değil. Gerçi bu "ince tost" meselesi, makinenin performansı kadar ekmeğin yapısıyla da alakalı. Hazır pofuduk tost ekmekleri ile yapılan tostların incelmesi daha kolay iken, benim gibi "köy ekmeği" yapısında yoğun bir ekmek kullanılırsa, ince tost -döküm makineler hariç- hiç mümkün değil; test edilip onaylandı !

2- Tost malzemesi kalınlığı fazla olunca üst kapağı direk kapatamıyorsunuz, aksi takdirde tostun üst ekmeği ve malzemeler kayma yapıyor. Bu yüzden üst kapağı havalandırarak tostun üstüne kapatmak gerekli. Bahsettiğiniz oynaklığın sebeplerinden biri, bu iki yandaki üst kapağı hareketlendirme kolları, diğeri de aşağıda yazdığım aralıklı pişirme için kullanılan manuel ayarlama çubuğu.

3- İki panel arasını açarak, "aralıklı" pişirmek gerektiği durumlarda, kilitlemeyi manuel yapmak gerekiyor. Aralıklı pişirmeyi, makinenin arka bölümündeki metal bir çubuğu destek olarak kullanarak sağlıyorsunuz. Bu detay Breville 800'de çok daha kolay ve zahmetsiz.

Şimdiye kadar yazılanların hepsini doğrular nitelikteki son tespitiniz ise gerçekten çok çarpıcı ! Breville sadece bu başlığın konusu olan tost&grill makinesi ile değil, diğer küçük ev aletlerinde de açık ara önde. Geçen gün oğluma 800 modeli alırken kendime de mutfak robotu ve blendr aldım. Robot, koca bir kavanozu dolduracak miktarda yer fıstığını dakikalar içinde fıstık ezmesine çevirdi. Önceden evdeki emektar ile epey bir uğraşmam gerekiyordu :)

Son bir not; Breville 800'ü Almanya'da okuyan oğlum için de alıp göndersem mi, Almanya'dan mı alsam diye araştırırken, mediamarkt.de sitesinde GASTROBACK 42534 Design Advanced Kontaktgrill buldum, Breville 800 ile birebir aynı diyebilirim ve 239 € ... Sirkeci Enplus'daki yetkili, Breville'nin Avrupa için Gastroback markası ile üretildiğini söyledi, "kalitesi için bir şey diyemem" dedi. Yan sanayi gibi bir şey sanırım.

Sağlıklı günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipek-er -- 3 Eylül 2016; 16:58:53 >

• Merhabalar arkadaşlar. Tavsiyeler ve araştırmalar neticesinde 250 tl altı modellerin en sıcak geleni olan Korkmaz A328'i almış bulunuyorum.

İlk izlenim olarak makinenin oldukça şık durduğunu söyleyebilirim. Resmen parlıyor :)

Izgaralar tam olarak oturmamış durumda, hafif bir boşluk var ancak tost yapmaya ya da pişirmeye engel olacağını sanmıyorum.

Ayar düğmesi de biraz zor dönüyor, takılıyor gibi. Bunun dışında ilk tostu da bu gece yapmayı planlıyorum :)

Bayberty hocama da ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten çok yardımcı oluyor.
  • keyhusrev K kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
    korkmazların hepsinde plakalar biraz oynaktır, sorun veya arıza değildir ...
    selam ve saygılar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyhusrev

Merhabalar arkadaşlar. Tavsiyeler ve araştırmalar neticesinde 250 tl altı modellerin en sıcak geleni olan Korkmaz A328'i almış bulunuyorum.

İlk izlenim olarak makinenin oldukça şık durduğunu söyleyebilirim. Resmen parlıyor :)

Izgaralar tam olarak oturmamış durumda, hafif bir boşluk var ancak tost yapmaya ya da pişirmeye engel olacağını sanmıyorum.

Ayar düğmesi de biraz zor dönüyor, takılıyor gibi. Bunun dışında ilk tostu da bu gece yapmayı planlıyorum :)

Bayberty hocama da ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten çok yardımcı oluyor.

Hayırlı olsun hocam , bu ara bende almayı düsünüyorum magzadaki fiyati 320 diye hatirliyorum internettede 220 tl den basliyor guvenilirmi bilemiyorum diz nereden aldınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayberty hocam öncelikle tüm verdiğin bilgiler için sonsuz teşekkürler. Bende şuan Tost makinesi alacağım. 300_TL'ye kadar bana sorun çıkartmayacak ve kullanışlı bir ürün önerir misin? Bekar için ''Şık bir tasarım olursa sevinirim''
  • 19karabulut07 kullanıcısına yanıt
    selam,
    delonghi cgh-900
    homend 1304
    korkmaz a-328
    ...
  • @Bayberty hocam dökümix aldım. henüz tost yapmadım. üst tablasındaki etikette tost işi bittikten sonra yağlayınız ve öyle koruyunuz gibi bir yazı var. Tost sonrası nasıl temiz tutulur döküm olan makineler ?
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    En çok şu Homend aklıma yattı hocam, dik durarak yer kaplamaması büyük avantaj şuan siparişini veriyorum. 199_TL, teşekkürler tekrar
  • http://www.homend.com.tr

Buradan aldım ürünü, ayın kampanyasındaymış iyi denk geldi. Üye olana da 10 tl indirim veriyor. Tost Makinesi 189'a geldi. Piyasanın en aşağısı araştırdığım kadarıyla
    uygun fiyata almışsınız hem de markanın kendi sitesinden, hayırlı olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

uygun fiyata almışsınız hem de markanın kendi sitesinden, hayırlı olsun ...

Hocam bu ev aleti işlerinden anlıyorsan Allah rızası için bir de Ütü öner yahu :) Valla hiç anlamıyorum sürekli araştırıyorum. Bunları bir kere alıyoruz elde patlasın istemiyorum. Gece gündüz forumlardayım. Ufak tefek eşyalarda bir tek
    ütü eksiğim kaldı onu hangisini alayım :) Yine 300TL bütçe ayırdım.
  • mario gomeeeeeez kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
    ilk kullanım öncesi hafif yağlamak iyi olur, ayrıntılar için ilk sayfadaki 3. mesajı okumanızda yarar var ...
    tost yaptıktan sonra plakalar tam soğumadan hafif sıcakken kağıt havlu ile temizlemek en iyi çözüm bence ...
    tost yaptığınızda zaten kendiliğinden biraz yağlı kalacaktır plakalar, dolayısıyla her seferinde ekstradan yağlayıp kaldırmaya gerek kalmaz ...
    yıllar önce düğün hediyesi olarak bir yakınıma Philips GC-4870 almıştım kullanan çok mutlu ...
    kendi evime tefal pro 8 500 almıştım şimdi mevta olmuş durumda ...
    Philips GC-4522, Philips GC-4880, Philips GC-4870 modellerinden birini tercih edebilirsiniz ...
  • @bayberty hocam merhaba arkadaslar sizlere de merhaba
    spor yaptıgımdan dolayı pratik bir şekilde tavukları pişirme yöntemlerini araştırıyorum tavada pişirmek biraz sorun oluyor ögrenciyim bütçem maksimum 250TL..
    bana önerebileceğiniz ızgara konusunda hızlı ve güçlü tost makinesi var mıdır acaba?
    2400 watt olmasından dolayı arçelik'in cam kapaklı olan modeline aklım gidiyor fakat goruslerinizi de almak istiyorum.. önceliğim ızgara olmakla beraber tost makinesine de ayrı para vermek istemedigimden ikisi bir arada bir ürün olsun ıstıyorum..simdiden tesekkurler hepinize
  • Fiyaka1903 F kullanıcısına yanıt
    selam,
    arçelik k-2369-tg modeli tost için pek ideal sayılmaz ama ızgara için nasıldır bilemem ...
    ızgarası da iyi diye önerdiğim 2 model yazayım inceleyin ...
    homend 1304
    korkmaz a-328
  • ipek-er İ kullanıcısına yanıt
    merhaba ben de dökimix sparişi vermiştim bugün geldi malessef alt plakasında size gelen makinayla aynı sorunla karşılaştım, iade süreci nasıl oldu sorun yaşadınız mı acaba
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.