Şimdi Ara

Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
6
Favori
5.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simplyblue

Çocukluğunu dolu dolu yaşayan nesildir bu nesil.Annesinden salçalı ekmek isteyen,adam seçerken ayaklarının hizasında giderek karşı tarafın ayağına basan..Var mı o güzelim nesilden kalanlar..?

Ah be kardesım duygulandım valla sımdıkı cocuklara bakıyorum da bızım donemın ne kıymetlı oldugunu anlıyorum

• Duygulandım la .

• Duygulandim valla. Ne güzel günler-yillardi o zamanlar.

90 larda yaşamak bir başkaydı, şimdi ki nesil çok şanssız.
  • Eski oturduğumuz ev 5. kattaydı, alt kattaki teyzelerin kapısını çalar onlardan isterdik su.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NH_RAN

Duygulandim valla. Ne güzel günler-yillardi o zamanlar.

90 larda yaşamak bir başkaydı, şimdi ki nesil çok şanssız.

Aynen be hacı. Heryer bina dolu şimdiki nesil çok şanssız.

• oglum yapmayin lan , ozlemezmiyim o top oynadiktan sonra aksam olunca korkunc seyler anlatilip evi biraz uzak olanlarin yolda neler cektigini

• quote:

Orijinalden alıntı: Rostaicer

bana balkondan atardı annem. içer merdiven aralığına koyardım. bi de adam seçerken çin halk cumhuriyeti belediyesi spor klubü derdim.

Bizde de küçük küçük gelirdik, inter, livirpul falan, sonra kill him yapardık ; istanbulbuyuksehirbelediyesisporklubu diye.

• ben hep jardel olurdum topu olan çocuk bizim gözümüüzde bill gates gibi bişeydi
  • vay arkadaş ya bi tuhaf oldum eskileri özledim ya misket oynamalar falan mahalle maçında ki kavgalar kışın kayacaz diye az mı tepsi çaldım evden üstümüz kirlenince az mı dayak yerdim taso oynardık futbolcu kartları vardı biriktirir değiş tokuş yapardık hey gidi günler

• ben de böyle büyüdüm heey gidi seneler allahsız kitapsız seneler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serka.n

oglum yapmayin lan , ozlemezmiyim o top oynadiktan sonra aksam olunca korkunc seyler anlatilip evi biraz uzak olanlarin yolda neler cektigini

Aynen Anlattın
  • Ben Hep Eve Su İçmeye gidip dahada gelmezdim :)
  • kaleden kaleye oynamak vardı tek vuruşta boş kaleye çaprazdan
  • Mahalle yaşamı.. Hep dağıldık be
  • Bizim ev yukardaydı biraz hiperaktiftim küçükken birde yemeği falan aşağıda yerdim annem tepsiyle indirirdi falan eve bile çıkmazdım hıphızlı yer koşmaya başlardım safinaz derlerdi bana bir deri bir kemiktim şimdi 105 kiloyuz boy 1.97 ama tabi
  • 94 lüyüm 2005 e kadar sokakta geçti hayatım. sonra pcye sardım full pcdeyim 2005den beri.bisiklet sürdük cipslerle taso veriolardı tasoları caldık marketten top oynadık taso oynadık pc ile büyümedik.ışıklı ayakkabı aldırtmıştım 99da hatırlarım.kazanıodu peder. 99 da şahin almıştı hyundaiye geçmişti falan her istedigim yapılıyordu.ama calıstıkları için evde tek başıma büyüdüm kendimi geliştirdim. sigara haric hiçbir uyuşturucu kullanmadım alkol olur az cok arkadas cevresinden. insanlara kaba davranmam büyüklere hürmetim vardır 19 a geldim kendimi efendi adam olarak yetiştirdigime inanıyorum he bide mahallede top oynardık araba geçiyodu baya kale için taş koyuyoduk gelen geçen çarpıyordu falan ne günlerdi şimdi öyle sokakta pek cocuk yok ipadler iphoneler 10 12 yaşında cocuklarda ..98 de pc vardı solitare oynardık dialog internet çevirme sesiyle büyüdük biz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 25 Şubat 2013; 10:49:41 >

• Az mı mahallede köpekten kaçıp ilk kattaki dairelere sığındık :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. kattan şişe patlamasın diye az dua etmemişimdir, genelde patlardı bende patlayan yere parmağımı tıkardım olduğunca içerdim o suyu Konuyu okuyunca gördüm ki çocukluğumu hakkıyla yaşamışım herşeyi yaptım sanırım, çok şanslıyım bizim neslimiz son nesillerdi çocukluğunu yaşıyan
  • taş üstü olum kör müsün

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.