Şimdi Ara

Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
6
Favori
5.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konudan son zamanlarda en fazla ben muzdaribim heralde, her gece aklıma geliyor son zamanlarda, keske dönebilsem geriye diyorum.

Tek mutlu oldugum zamanlar o zamanlarmis gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eş eşine beş beşine bir kutu şekerineeeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: simplyblue

Ateş yakıp patates domates falan pişiren oldu mu benim gibi ?

Sen ne diyorsun sapanla kuş vurup bile pişirmiştik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jst1907

Bu konudan son zamanlarda en fazla ben muzdaribim heralde, her gece aklıma geliyor son zamanlarda, keske dönebilsem geriye diyorum.

Tek mutlu oldugum zamanlar o zamanlarmis gibi.

Aynen bende öyle diyorum zamanın yavaş aktığı yıllar
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0s3ra

O zamanlar 1 gün 1 yıl gibi gelirdi.. Şimdi 1 yıl bir gün gibi geçiyor..

aynen be dostum.

quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

of yapmayın beyler demin atari konusu şimdi de bu.. yeminle ağlayacam. ne günlerdi be. harbiden ne günlerdi. Anne acıktım iki dilim birşey sür dışarda yicem arkadaşlar bekliyor..

Büyüdük dallandık , arzularımız tuhaf hallere büründü.

bu yazıyıda oku tam patlarsın tutamassın kendini

DİKKAT !!! Duygulanmak istemeyenler bu yazıyı okumasın !!!

sabahın 7sinde kalkıp kahvaltı edip dışarı fırlardık akşam 7 baba işten eve gelinceye kadar dışarda dururduk ya hiç abartmıyorum. acıkınca yemeğe gelip yeyip koşa koşa gene dışarı çıkardık. mahalledeki herkes birbiriyle komşuydu zaten susayınca giriş katta olan kim varsa gidip isterdik kimse geri çevirmezdi verirdi gülerek . terleyeceksiniz dikkatli olun suyu yavaş için derlerdi sanki kendi çocuğunu önemsercesine. ya inanılmaz bir enerji varmış içimde dolaşıyorduk birsürü yeri bahçede toprağı kazıp oyunlar oynuyorduk bahçeye tahtadan ev yapmıştık köpek bulup besledik kedi besledik. bir koşu nalbura gidip çivi alıp çaktık arbalet yaptık ok attık.inşaatlardan çivi topladık tahta topladık. ustalar kızdı koşa koşa kaçtın. şoparlar kovaladı koşa koşa kaçtın. hadii ondan sıkıldım kur takımı koy topu ortaya maç yap. yan mahalleden mahalle maçlarına gelirler. o maçlar çok önemli çok heyecanlı olur çok istekli ve hırslı bir şekilde koşarsın oynarsın. yenilince üzülürsün onun tartışmasını yaparsın. sonra biraz durursun birisi der hadi saklambaç oynayalım.(gece oynamak o kadar zevkliydiki kıyafetin uygunsa dümdüz dursan gözükmüyordun en zevkliside buydu zaten) birisi der 9taş. hıdrellez de dev ateş yakıp üstünden atlarsın herkesin annesi babası gelir güle oynaya herkes ateşin üstünden atlar.. sporcu kartları... pokemon tasoları... mantar tabancaları .ve en son akşam olunca eve çağırış sesleri - Muraaaaaaat oğlum hadi baban geldi - tamam anne bir dakika daha ya off en güzel yerinde ama olmazki... ağlaya ağlaya eve gidersin. açarsın televizyonda bizimkiler vardır . baban eve gelirken bir cips , dondurma almışsa mutlu olursun çok sevinirsin.

ulan naptınız be yaş gözüme geldi akacak.. .çok özledi ne güzel günlerdi yemin ederim hiçbirşeye değişmem o günlerimi ya.

şimdiye bakıyorum elde ne var bilgisayar internet. online oyun, facebook , twitter sanal hayatlar içi boş düşünceler hareketler.. acıyorum gerçekten acıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Şubat 2013; 5:55:45 >

• Hatırlıyorum bir kere annemden su istemiştim fakat ust katlardaydı evimiz. Bende şişeye koy aşağı bırak demiştim. Aşağı bıraktı fakat su şişesi patladı. Mecbur yukarı çıkmak zorunda kalmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haha olmaz mı ateşe aşırı merakım vardı 3 kere neredeyse evi yakıyormusum
    Edit;kökmek kelimesini kullanan var mıydı sizde de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orbjk -- 25 Şubat 2013; 6:20:49 >
  • Bir bireyinde çıkıp siz ne yapıyorsunuz demediği birşey yapıyordu bu nesil! Mahalleyi ilaçlayan, ilaçlama aracının peşine takılırdı, o beyaz dumanın içinde giderdi, o zevkli ama zehirli dumanda koşturur dururdu.
  • quote:

Biz erik kiraz pisiriyorduk

• burada yazilanlarin cogunu ben de yaptim dolaysiyla mesaj atanlari yas grubummus gibi gordum.Yaslariniz kac acaba?

• Orta da kuyu var yandan geç , orta da sıçan , yakar top ve daha niceleri
  • Adamın gol diyo adamın gol diyooo

Şimdiki çocuklar çok şanssız.
  • Mandelina ekmek yiyordum la ben :)

• 15 dönümlük boş bir arazi vardı (hala var) orda bi akşam maç bitmedi kızıştı devam ediyoruz rahmetli annem çağırır çağırır gitmem babamı yollamış inatlık ta o zamandan sağlam demekki o adamı o arazide 3 tur attırdım tıkandı çöktü biyere sonra bıraktı beni gitti o akşam eve gidince olacakları tahmin edebiliyordum aç bırakılma+wcde 2 saat
  • Anıların da bokunu çıkardınız, anlata anlata tasodan çizgi filmden mahalle oyunlarından soğuttunuz.
  • Salca degilde,ananem ekmegin ustune yag surup ustune poy denen karisik baharattan sepelerdi..ondaki tadi hicbiseyde bulamadim hala..

• en eğlenceli nesildi o :D eve çıkardık ekmeği alır suyu alır gene koşardık top oynamaya en güzeli ve garibi hiç bi zaman anlam veremedıgım olay şu 0lurdu .D sokakta kavga edince eve gelince bide anneden yenen dayak varya off :D o neydi öyle
  • Eve gitmekle ugrasmamak icin cim sulama aleylerine girisirdik.

• 90'a En Uzak Top Atanın kaliye geçtiği bir nesildik
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.