Şimdi Ara

Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
295
Cevap
6
Favori
5.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duygulanmamak elde değil. Çok güzel zamanlardı.
  • Ah ah simdiki cocuklara bakiyorum akilli telefonlarindan karsilikli oyun oynuyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi tane beyaz gri karışımı kocaman bi bardak vardı annem hep o bardakla verirdi plastiğinin kokusu hala burnumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Ezan sesi ile eve gitmek fix olmuştu artık. Sanki zorundaymışız gibi.

Cidden ben hayatim boyunca bidaha oyle kosullanmadim aksam ezani okundumu yol tutulur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlkokulda kağıtları büzüştürüp iyice bantlayıp top yapar tenefüslerde oynardık,her tenefüs ya yırtılırdı onlar ya hocalar alırdı,her ders rutin olarak sınıfta bir top yapma heyecanı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Bakkaldan plastik top alip, patlamis futbol topunun icine sokardik. Hey gidi günler...

bunu bizde yapardık
  • of yapmayın beyler demin atari konusu şimdi de bu.. yeminle ağlayacam. ne günlerdi be. harbiden ne günlerdi. Anne acıktım iki dilim birşey sür dışarda yicem arkadaşlar bekliyor..

Büyüdük dallandık , arzularımız tuhaf hallere büründü.
  • herşeyi hatırlıyorumda

hayatımda hiç salçalı ekmek yemedim be abi

hatta bunu ilk fırat karükatürlerinde duydum
  •  Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil

Top Oynarken Eve Su İçmeye Giden Nesil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 25 Şubat 2013; 2:37:56 >
  • Lan oğlum yapmayın be... Hava kararmaya başladı mı anneler balkona çıkıp bağırırlardı hadi eve diye Hele ki topun sahibi olan çocuğu annesi ilk çağırırsa, çocuğun kafaya girerdik 10 dk daha kalsın diye.
  • nce artik kalmadi o nesil...
    Terli terli su icme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evimiz zemin kattaydı , ama 1-2 kere bizim evden su içmişimdir.Annem evde olsa bile komşumuzdan su isterdik alışkanlık olmuştu bağırıyorduk kadına kadında suyumuzu verip içeri giriyordu .
  • gece gece hüzünlendim yine eskiyi hatırlayınca :(

• Elemece oynardik biz iki gruplar halinde. Okuldan gelip cantalarimizla kale yapardik. Simdi bakiyorumda hep kafelerde o yaslardaki cocuklar. Onlara uzuluyorum bizim gibi cocukluk yasayamadi diye

• Cidden baydı bu muhabbet.

• quote:

Orijinalden alıntı: simplyblue

Top uzak bir yere gittiğinde veya arabanın altına girdiğinde atan alır spor denmesi :)

Atan alır kampanyası, daha şimdi başladı~~

o iğrenç kafiye aklıma geldi şimdi uyuyamam aklıma geldikçe tiksinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

bi tane beyaz gri karışımı kocaman bi bardak vardı annem hep o bardakla verirdi plastiğinin kokusu hala burnumda

+1907

• ne gunlerdi be annem balkondan sepetle su sallardı
    akşam ezan okunmaya başlayınca bitmedne evde olmam lazımdı
    akşamüstü saat 4-5 civarı sütmısırcı gelirdi alırdık alayımız
    öğlen bisiklet turu yardırıyorduk tekerin arasına plastik şişe sıkıştırıp özledim beee
  • Ortadan vitesli polo bisiklet mahallede en az bir çocukta olurdu, bizde daha hüdaverdi bisiklet bile yoktu....

• biz su içmek için eve gitmek yerine ileride ki çeşmeye giderdik.genelde su içme sırasında kendimi son sıraya atardım doya doya içmek için arkamda biri beklerken acele etmem gerekiyordu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.