Şimdi Ara

TOKİ Başvuru takibi nasıl yapılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
6.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben bugün 250000 sosyal konut projesine katıldım. Bugün halkbankasından ücretini yatırdım ve başvurumu yaptım. Fakat kafamda şöyle bir soru var. Ne SMS geldi ne bir bilgi. Ben bu başvurumu nereden takip edeceğim acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• moral bozmak gibi olmasın ama....

Ozan Gündoğdutwitter
    “Bugün 608 bin TL olarak pazarlanan eve; Yıllık enflasyon ortalama; 📌%20 olursa toplam 7 milyon TL 📌%30 olursa toplam 24 milyon TL 📌%40 olursa toplam 80 milyon TL ödeyeceksiniz. Aylık %2 “sabit” faizli 10 yıl vadeli banka kredisi çok ama çok daha avantajlı…”
    https://twitter.com/ozngndgdu/status/1570305138090250240

Bu zamana kadar evini alamayanların işi gerçekten zor.

Ben 2016 sonunda 3+1 daire aldım 170.000TL'ye. 77.000TL 69 ay 0,89 ile kredi kullandım. Aylık taksiti 1498,25 TL oldu. Normalde bu ay bitmesi gerekiyordu ama ben temmuz sonunda bankanın ev sigortası ile ilgili bir şeye kızıp kalan son 2 taksiti de ödeyip bitirdim. 170.000TL'ye aldığım ev şimdi 1.200.000TL oldu. Evin fiyatı memur maaşı oranında arttı desem tokiye göre kredi taksitim bu sene 10.500TL olurdu.

Bu kadar konut işinin gerçekleşeceğine de pek inanmıyorum. İnsanları bir çıkmaza sokacaklar bu şartlarda.

Hadi diyelim memura verilen zam kadar taksit tutarı artı çoğu kişi diyor taksit tutarı artsada maaşlar da artacağı için ödemede zorlanmayız.sizin enflasyondan haberiniz yok dünya artık gıda güvenliğine daha fazla önem veriyor ya öyle eskisi gibi bende gıda yoksa komşu ülkelerde alıyım devirleri bitti her ülke artık (bizim dışımızda) kendi vatandaşlarını düşünüyor Hindistan'ın son zamanlarda uyguladığı ihracat kısıtlamalarına bakın Rusya bizden domates almayı bilmiyormu ama adamlar artık uyandı o soğuk topraklarda kendi sebzesini kendi üretmeye başladı yani sözün özü bu eflasyon geçici filan değil.
    Bu hükümet doğru iş yapacak olsa taksit ödemelerine sözleşme imzalandığında değil temel kazılıp inşaat başlandığında başlardı.neden önceki yıllarda inşaat başlandığında taksit ödemeleri başlanırken şimdi başlamıyor çünkü hazine tam takır kuru bakır.
    Bu yıl TOKİ 45 ihaleye çıkmış hiç bir mütahit ihaleye girmemiş siz müteahhitlerden dahamı akıllısınz.
    2019 da başlanan tuzla ve başka şehirlerde de vardır tokilere hala çivi bile çakılmamış adamlar 3 yıldır taksit ödüyor
    Bu insanların içinde hem 3 yıldır TOKİ taksit ödeyip hem kira ödeyen insanlar vardır aynı şey şizinde başınıza gelebilir.
    Bir kaç seneneye görürüz fadılzedeler gibi otobüs konvoyu oluşturup Ankara'ya gitmeye kalkarsınız.
  • E devlet yada tokinin sitesinden. Sisteme girilmesi uzun sürüyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • parayı nereye yatırdınız sms falan geldikten sonra yatırılacak diye biliyorum.

• Çıtır Para kullanıcısına yanıt

Direk bankaya giderek yatırdım hocam. SMS falan gelmedi yani. Bizim bir arkadaş da e devletten başvuru yaptı. İbanı SMS ile göndereceklerdi ama SMS gelmedi ona.

• Vacao V kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler cevap için.

• Tehlikenin farkında mısınız? 2500 ile başlanan kredi ödemesi seneye 4000-5000 olur

• moral bozmak gibi olmasın ama....

TOKİ Başvuru takibi nasıl yapılır ?Ozan Gündoğdutwitter
    “Bugün 608 bin TL olarak pazarlanan eve; Yıllık enflasyon ortalama; 📌%20 olursa toplam 7 milyon TL 📌%30 olursa toplam 24 milyon TL 📌%40 olursa toplam 80 milyon TL ödeyeceksiniz. Aylık %2 “sabit” faizli 10 yıl vadeli banka kredisi çok ama çok daha avantajlı…”
    https://twitter.com/ozngndgdu/status/1570305138090250240
  • KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

nikinizin hakkını veriyosun devlet var daha ne olsun.TOKİ Başvuru takibi nasıl yapılır ? 

• halkbank sms'i gelmedi bana nasıl yatırabilirim bunu

• bende dün kolay olsun diye e devletten başvuru yaptım hala sms gelip para yatıracağız diye bekliyoruz gelen giden yok bankalar önünde çok sıra var işten de izin alıp gidemiyoruz

• benimde sms gelmedi dünden beri bana halkbank gönderecekmiş

• 608000 liralik daireler 608 bin ödeme yapınca mi bitecek yoksa belirlenen taksit sayısı bitince mi ? 608 bin ödenince bitiyorsa iyi ama taksit sayısına göre ise bu enflasyonda kazığın âlâsı demek,asgari ücretli zaten bir kaç yıla taksitleri ödeyemez hale gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 15 Eylül 2022; 17:46:7 >
  • Bu nasıl sistem ya başvuru yaptım sms gelmedi bana...

• TOKİ Başvuru takibi nasıl yapılır ?
    Bugün öğlen saatlerinde projeye başvurdum. Ancak şu saat itibariyle iban smsi falan ulaşmadı bana. Başvururken takip eden günün mesai saati bitimine kadar parayı yatırmalısınız diyordu. Yarın akşama kadar iban gelmezse başvuru hakkım yanacak mı yani?
    Ayrıca şuan e devlette başvuru sorgulama ekranında böyle gözüküyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• İnsanlar cidden araştırmadan başvuru yapmış, taksitlerin ve evin fiyatının sabit kalacağını sanıyor.

• VentrikülerFibrilasyon V kullanıcısına yanıt
    Benimde ayni gelen giden birsey yok kendi sacmaliklarindan dolayi hakkimiz yanmaz insallah.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • VentrikülerFibrilasyon V kullanıcısına yanıt
    Ödeme bekliyor dedikten sonra takip eden gün sonuna kadar süreniz var diye biliyorum bende ilk gün başvuru yapmıştım banada hala sms gelmedi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bana mesaj geldi ama ben mesaj gelmeden önce parayı yatırdım, halkbank mobil şubem vardı zaten, girince toki hesabını gördüm 500 lira attım hesaba.

• KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

TOKİ ödemelerinde taksit sayısı kadar ödeme yapılır. Her sene kalan para artar. İlk açıklanan fiyatlar çok masum rakamlar. Gerçekte geri ödenecek para mevcut enflasyonla çok fena.

Dönem dönem erken ödeme indirimleri olur. Bu dönemlerde uygun bir banka kredisi ile kapatmak çok daha makul.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.