Şimdi Ara

TITANFALL 2 | PS4 ANA KONU (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.579
Cevap
24
Favori
49.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben çerez demedim ama cok guzel pişmaniye olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate_zero00

Ben çerez demedim ama cok guzel pişmaniye olur.

Bu forumun eski tadı neden yok diyorlar bazen. İşte tüm sebebi bu yorumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar PS4 Üzerinden ufak bir video çektim umarım istediğiniz sorulara cevap verebilmişimdir.

Edit: arkadaşlar youtube kanalı şahsi bana ait bir kanaldır. Bsc ile alakası yoktur. Bunu yazma sebebim bazı yaşı küçük ufak arkadaşların bunu fark edememesi maalesef.

Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gye_Baek -- 20 Ağustos 2016; 16:54:51 >
  • F2P olarak çıkarsa piyasada yer edinir belki.

Battlefield falan deniyor da buda bana kalırsa çerezlik. Multiplayer odaklı single ına önem verilmeyen kimi zamanda koyulmadığı da oluyor hatta, bu oyunlar 60 dolar olması mantıksız geliyor bana. Piyasada o paraya çıkış yapan Witcher, Dark Souls, Deus Ex ve Uncharted gibi oyunlar varken yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 20 Ağustos 2016; 19:16:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu data center ne oluyor? stabil bağlantı için hangisini seçmeliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Titanfall'u çok severim, öyle ki ilk oyun uğruna, o zamanlar daha Xbox almamıştım, PC'de FPS oynadım ki yaptığım şey değildir normalde. One alınca oyunu ona da aldım, zevkle oynadım. Ancak Respawn, Titanfall 2'de öyle bir şeyi başarmış ki, ilk oyundan fersah fersah geriye gitmişler.

İlk oyunu güzel ve diğer FPS'lerden farklı yapan ne varsa kaldırmakla başlamışlar işe. Attrition modu kaldırılmış, onun yerine bu Bounty modu dayatılıyor herkese. İlk oyunu oynayanların %90'ının sadece o modu oynuyor olması rahatsız etmiş olacak ki, çareyi yasaklamakta bulmuşlar. Burn card mevzusu artık yok, ki ilk oyunun en güzel taraflarından biriydi bence. Titan artık ilk oyundaki gibi süreye bağlı çağrılmıyor, killstreak yapmak gerekiyor, yine güzel olan bir şeyi daha bozdukları nokta da bu. Üç el oynuyorsun, üçünde de en fazla her el birer seferden Titan alabiliyorsun, o da şansın yaver giderse. Bu oyunun Titanfall olmasının ne anlamı kaldı o zaman? Round başlıyor, ilk beş dakika ortada Titan yok, oyun Advanced Warfare olarak geçiyor. İlk oyunun Attrition modunda süreye dayalıydı, o sürede de pilot veya bot karşıma ne çıkarsa vururdum, buna niye karışıyorsun? Eskisi gibi süreye dayalı olsun, herkes en az bir defa Titan alabilsin. Diyelim ki o gün karşınızdaki düşman takımı güçlü, adam vuramıyorsunuz veya o el şansınız yaver gitmiyor, oyun da diyor ki sana titan yok. Zaten ilk oyunda kimsenin pusmadığı kadar çatılarda pusuyor millet, çoğunda nereden sıkıldığını anlamadan ölüyorsun. Oyunun adı Titanfall ama oynadığım hiçbir elde aynı adamın birden fazla Titan düşürebildiğini görmedim. O düşen Titana iyi bakmak lazım demek ki, bir daha gelmiyor çünkü, ilk oyundaki Titan anlayışından eser yok.

Botlar eskisi gibi her oyun modunda yok, ki devam edilmesi gerekti bence, onları vurmanın da getirisi vardı. Betaya özel midir bilinmez ama Titanlar ilk oyundaki gibi özelleştirilemiyor. Pilot olarak da ilk oyundaki gibi hem ikincil bir silah, hem de anti titan silahını da aynı anda taşıyamıyorsunuz. Diyelim tüfeğin mermisi bitti, alışmışım ben diğer FPS'lerden can havli pistol vardır diye ona davranıyorum, ne çıkıyor karşıma, lazerli anti titan silahı. Hop ölüyorum tabii.

İlk oyundaki duvarlardan sarkıp düşmanı vurma özelliği de gitmiş, bir başka perke kaydırılmış. O varsa yapıyorsunuz. Rodeo muhabbetinin de içine edilmiş. İlk oyunda siz yapıyordunuz bunu, burda hop atla titan sırtına, gerisi animasyon. O senin yerine yapıyor zaten, tam casual düzeye indirgenmiş.

Pilotların hızı düşürülmüş ve oyuna en büyük sekteyi bu vurmuş. İlk oyunun hızı ve temposu en güzel yanlarıydı, bu ağırlık direkt bu ikisine olumsuz yansımış. Silahların da hasarı mı ne artmış, oyun tam Call of Duty'e dönmüş. İlk oyunda 5-6 vuruşta aldığınız adamlar 3-4 vuruşta ölüyor. Ne olduğunu anlamadan öldürüyor, anlamadan da ölebiliyorsunuz bir anda. Hop kaçayım, ne oluyor yok. Tam bir kontrol edilemeyen kaos ortamı var oyunda, ilk oyunda bu kaos ve hengame vardı ama ne yaptığınızı biliyor, kontrol edebiliyordunuz, bunda yok. 2-3 kurşun, ilk gören öldürür.

Sanki kontroller bile ilk oyuna oranla geriye gitmiş. ADS mekanikleri falan ilk oyunda çok da yumuşak ve kolaydı. Electric smoke için killstreak şartı konmuş, vortex shield'ın ise hiçbir esprisi kalmamış, güya geri yansıtacak ama ikisi de enerji silahı kullanırsa hiçbir işe yaramıyor. İlk oyuna göre üstüne ne konmuş kona kona? Kancayla daha hızlı hareket edebilme ve yerde kayma. Bu. Başka hiçbir şey yok. Emin değilim bundan ama ilk oyundaki Cloak bile kalkmış sanırım. El bombası bile süreye dayalı hale gelmiş, onu da bozmuşlar.

--------

Sözün özü çok uzattım, çünkü büyük hayal kırıklığına uğradım. İlk oyunun iyi yapabildiği ne varsa onları daha da geliştireceklerine oyun her konuda geriye gitmiş, her konuda. Bu oyun Titanfall falan değil, onu söyleyeyim. Call of Duty: Titan Warfare falan deseler daha uygun düşer, ilk oyun sonrası istemediğim ne varsa ona bürünmüş bu oyun çünkü. Sırf ben miyim diyorum açıp bakıyorum, Reddit'te falan gırla benim dediklerime benzer şikayetler var ilk oyunu sevenler tarafından. Sadece PS4 kullanıcısı olan ve ilk oyunu hiç oynamamış arkadaşların bu oyunu beğenmesini anlıyorum ama bir yandan da üzüldüm, keşke ilk oyun da PS4'e gelseymiş veya Titanfall 2 diye ilk oyundan geliştirilmiş bir şey çıksaymış ortaya. Eminim o zaman kat be kat severlerdi.

Ben ki sadece Titanfall 2 geliyor deseler, hiçbir video falan görmeden alabilirdim bu oyunu, ilk oyunu o kadar sevmiştim. Ama şu haliyle -her ne kadar bitmiş halini EA Access ile Xbox'da deneyeceğim yine çıkınca, ama ümidim yok- almaktan kesinlikle vazgeçtim. Zaten diyordum ki çok yanlış zamanda çıkıyor, Battlefield 1 var, millet burun kıvırsa ve ben yanından bile geçmeyecek olsam da Infinite Warfare'i de dünyada alacak acayip bir kitle var, ne bileyim Xbox ve PC için Gears 4 var, bunların arasında bu oyuna yazık olur diye, ki yine de alacaktım bilfiil oynadığım ve oynayacağım iki FPS daha olmasına rağmen, ama bu oyun bu haliyle patlar. İlk çıktığında 60 dolar verilecek bir oyun kesinlikle değil, çıkışından en fazla 3-4 ay sonra Battlefront gibi 30-35 dolarlara rahatlıkla görebiliriz ki bu haliyle kalırsa o fiyata bile alır mıyım, şüpheli. Battlefront'ta bir kere yaptım o hatayı, ama en azından onun betası acayip ümit vaat etmişti bana ve Star Wars gazına gelmiştim. Bu en azından ne olduğunu betadan belli etti. Yazık, bir sevdiğim oyun daha gitti.

Aynen içimden geçenleri yazmışsınız.Bende Noktasından virgülüne eleştirlerine katılıyorum.İlk oyundaki o çağlayarak gittiğim,rushla düşmanı ezip,üstüne titanımla paramparça ettiğim oyun gitmiş,bambaşka bir oyun çıkmış ortaya.Yaşadığım hayalkırıklığı tarifsiz.Üstelik time to killin de içine etmişer.Jet hızında ölüp doğuyorsun.Kullanılan renk paleti berbat.Menü tasarımları felan nedir Allah aşkına.ilk oyunu alıp üstüne tonla içerik ekleyip çıkarılar diye umut ediyordum,ama oyun 2 gömlek aşağı gitmiş.Çıktığı gibi almayı düşündüğüm bir oyundu.Ama oynadığım her maçda ne zaman bitecek diye sürekli süreye baktığım bir oyuna dönüşmüş.Gerçekten üzüldüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoRnTuNeS

arkadaşlar bu data center ne oluyor? stabil bağlantı için hangisini seçmeliyim?

en düşük değer hangisiyse onu seçmeniz gerek zaten oyun kendiliğinden seçiyor diye biliyorum.
  • Nedendir bilmiyorum Aim'le ilgili oyunun default ayarı alıştığımızdan farklı,Look-Stick Aiming seçeneğini Classic yaptıktan sonra alıştığım şekle döndü.

TITANFALL 2 | PS4 ANA KONU

@Maximum_Carnage
  • Dün yağ gibi akan bağlantı bugün Call of Duty'i aratmıyor maalesef. Yine pinglerin ön planda olduğu bir oyuna dönmüş, umarum tam sürümde bu şekilde olmaz.

Bu arada son level 10 sanırım betada weapon level kaç acaba maxlayan var mı ?
  • ScRyedd kullanıcısına yanıt
    evet demin birlikte oynadık hatta fark ettin mi bilmiyorum hocam :) baya lagladı oyun ara ara :)
  • Acaba kaç adet multi mod olacak?

Dünden beri oynuyorum oyunu başka oyun açasım gelmiyor cihazda beta kapanınca işin yoksa bekle çıkmasını artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 20 Ağustos 2016; 17:26:11 >
  • öbür haftasonu oynarsın gene :) açıkmış pre-alpha haftaya
  • Oyunun dinamiklerini çok beğendim. Umarım uzun soluklu olur.

Fail oldum botları keşmişiz.
    hahah ilk oyunumdu vurmayın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 20 Ağustos 2016; 17:41:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate_zero00

Ben çerez demedim ama cok guzel pişmaniye olur.

Bu forumun eski tadı neden yok diyorlar bazen. İşte tüm sebebi bu yorumlar.

Alıntıları Göster
    Dostum mukemmel oynuyorsun yaw
    @Kulspruta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Samurai -- 20 Ağustos 2016; 17:31:44 >

• Kulspruta kullanıcısına yanıt
    Bot dostum onlar.Grunt ve spectre

• Aksama işten sonra oyundayım inşallah makina aksama kdr yuklemiş olacak

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phyremiss

quote:

Orijinalden alıntı: KoRnTuNeS

arkadaşlar bu data center ne oluyor? stabil bağlantı için hangisini seçmeliyim?

en düşük değer hangisiyse onu seçmeniz gerek zaten oyun kendiliğinden seçiyor diye biliyorum.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: blaze07

evet demin birlikte oynadık hatta fark ettin mi bilmiyorum hocam :) baya lagladı oyun ara ara :)

Evet farkettim dostum, yalnız beta 10Level diyor ama 14 Level'da açılan bir karakter daha gözüküyor sanırım onu kazanılan puan tarzı birşeyler var onunla açıyoruz.

10'un üstü olsaydı oynardım da bir oyunu amaçsızca oynamayı hiç sevmiyorum
  • ScRyedd kullanıcısına yanıt
    benim oyunları sattıgım döneme denk geldi iyi oldu :) haftasonumu bunla ve overwatch ile geçircem gibi. araya bir de mortal kombat sıkıştırırız :)
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.