Şimdi Ara

Tıpçı disçi maaslarina son nokta koyuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
6
Favori
10.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzman diş doktoruyum yrd doçent ortodonti alaninda akademisyenlik yapiyorum ayni zamanda özel bir hastanede calisiyorum 20kyi geciyor maasim prstisyen diş hekimi arkadasim kutahya da gorev yapıyor adsm de yılin ilk aylari 10kyi geciyor maaşı 8kdan assa almiyor aile hekimi arkadasim yine o civarlarda kazaniyor kadin dogum uzmani esim 18-22k arasi kazaniyor daha once 10 sayfalik bi konum vardi bulabilirsiniz birazdan devlette calisan arkadaslarimin bordro sssini atacagim. Cok merak ediyosunuz maa? konusunu dis hekimi maaşı yazinca karsima hep dh cikiyor ve cok komik rakamlar söz konusu o yuzden konu acma geregi duydum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Giris seviyesi bi aile hekimi 7 lira aliyo mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kesinlikle inanmıyorum, görmeden inanmam eğer öyleyse köpek gibi kasarım şu ygs lysi
  • konuyla ilgili değil ama tıp öğrencileri hangi yıldan itibaren ne kadar alıyor? stajyerken vs.
  • İnanmıyorum! Bu kadar yüksek olamaz. Diş hekimleri 5k falan alır diye tahmin ediyorum. Ortodontisti bilemem de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ss pls benim gördüğüm tüm dişçiler niye keşke doktor olsaydık diyor acaba
  • Tahminle olacak is degil bunlar

• Tpdrpri T kullanıcısına yanıt
    Kanıtla o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam doğru veya yanlış demiyorum ama bence böyle bir konuyu ss olmadan anlatmaya çalışmayın ve oraya bir ss koyun,insanlar için inandırıcılığı olsun
  • Adam haklı.

Ailemde çok fazla doktor ve çevremde de aynı şekilde çok fazla doktor ve diş hekimi var. Hiç birinin burada söylenen kadar düşük aldığını duymadım.

50k alan bile var
  • herseyinhayirlisi kullanıcısına yanıt
    Giriş seviyesi aile hekimi ne demek ( bilgim yok , bilgilendirebilir misiniz)

Benim bildiğim kadarıyla 10 yıl da çalışsan kademen( 1in 4ü falan gibi şeyler var, bir kaç kademe sonra yeşil pasaport hakkın falan oluşuyor) yükselse bile maaş çok değişmiyor

Aile hekimi ona kayıtlı kişi sayısına göre maaş alıyor kayıtlı kişin fazlaysa o kadar fazla alıyorsun, kişi başı 1 tl gibi bir şeydi galiba

Bu yüzden bazı aile hekimleri dışarıdan gelenlere bakmıyor, bende kaydın yok bakAmam diyor ve gerçek değil bakabilir fakat kazancı olmuyor

Yatılı okulda arkadaşlarım bu durumdan dolayı bazen doktor bakmadı

7 bin alır yani, bir de aile hekimi sağlık ocağı gibi yerde değilde kendi yerini oluşturursa( hemşireyi kendi ayarlayacak, sözleşecek) daha fazla maaş alıyor gibi bir şeyler hatırlıyorum, ama bu durumda kazandığı paradan kirayı, hemşire, temizlikçi ücretlerini de ödeyecek falan filan, maaşları yüksek yani.

Bulunduğun yer- nüfusu- toplam aile hekimi sayısı gibi şeyler etkili. ( emeklilik yaşı arttığından ve merkezi güzel yerlerin çoğu dolu olduğundan ve kolay kolay boşalmadığından, başlarda çok yüksek para kazanmak zor olabilir)

4-5 yıl önceden böyle hatırlıyorum, bir yakınımdan öğrenmiştim, sistem çok değişmemiştir muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: Litallion

Adam haklı.

Ailemde çok fazla doktor ve çevremde de aynı şekilde çok fazla doktor ve diş hekimi var. Hiç birinin burada söylenen kadar düşük aldığını duymadım.

50k alan bile var

ben de cidden merak ediyorum doktor maaşlarını. uzman doktor 5.5k deniyor ama o kadar az almıyordur doktorlar. sizdekiler ne kadar alıyor genelde?
  • karataym kullanıcısına yanıt
    Adam 9 sayfa soru soranların sorularını cevaplamış gayet de bir doktorun cevaplayacağı tarzda

https://forum.donanimhaber.com/dis-doktoruyum-sorulari-alayim--128931243-1

12.sınıftaki adam kesinlikle bu kadar işsizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaxti -- 8 Ekim 2017; 16:58:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elevator

quote:

Orijinalden alıntı: Litallion

Adam haklı.

50k alan bile var

ben de cidden merak ediyorum doktor maaşlarını. uzman doktor 5.5k deniyor ama o kadar az almıyordur doktorlar. sizdekiler ne kadar alıyor genelde?

Nöbetler bilmemnelerle birlikte 10kyı geçiyor. Uzman değil.

Ama tanıdıklarımın hepsi mezun olsalar bile hala çalışan insanlar. Yani doktor da olsanız çöpçü de olsanız çalışırsanız para kazanıyorsunuz. Çalışmayana ekmek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Giriş seviyesi aile hekimi ne demek ( bilgim yok , bilgilendirebilir misiniz)

Benim bildiğim kadarıyla 10 yıl da çalışsan kademen( 1in 4ü falan gibi şeyler var, bir kaç kademe sonra yeşil pasaport hakkın falan oluşuyor) yükselse bile maaş çok değişmiyor

Aile hekimi ona kayıtlı kişi sayısına göre maaş alıyor kayıtlı kişin fazlaysa o kadar fazla alıyorsun, kişi başı 1 tl gibi bir şeydi galiba

Bu yüzden bazı aile hekimleri dışarıdan gelenlere bakmıyor, bende kaydın yok bakAmam diyor ve gerçek değil bakabilir fakat kazancı olmuyor

Yatılı okulda arkadaşlarım bu durumdan dolayı bazen doktor bakmadı

7 bin alır yani, bir de aile hekimi sağlık ocağı gibi yerde değilde kendi yerini oluşturursa( hemşireyi kendi ayarlayacak, sözleşecek) daha fazla maaş alıyor gibi bir şeyler hatırlıyorum, ama bu durumda kazandığı paradan kirayı, hemşire, temizlikçi ücretlerini de ödeyecek falan filan, maaşları yüksek yani.

Bulunduğun yer- nüfusu- toplam aile hekimi sayısı gibi şeyler etkili. ( emeklilik yaşı arttığından ve merkezi güzel yerlerin çoğu dolu olduğundan ve kolay kolay boşalmadığından, başlarda çok yüksek para kazanmak zor olabilir)

4-5 yıl önceden böyle hatırlıyorum, bir yakınımdan öğrenmiştim, sistem çok değişmemiştir muhtemelen

Yani uzmanlik sinavina girmemis direk 6 yildan sonra aile hekimi olani kastetmistim.

• Hocam cidden volvo s90'mı arabanız?
  • muzdaripstudent M kullanıcısına yanıt
    Sen doktor olsan nolacak ki daha gitmeden görmeden ego sahibi olmuşsun mümkünse sen kazanma ya senın gibiler olmasın doktor canımızı emanet etmeyelim senin gibilere ayrıca bir darbede ben vurim bu arkadaş böyle kazansa bile YENİ MEZUN OLACAKLAR BÖYLE KAZANMASI İMKANSIZ MANTAR GİBİ TIPÇI TÜREDİ İÇİNİZDEN %5 anca bu rakamlara ulaşır geri kalanı mühendisliğin başına gelen gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: muzdaripstudent

1 doktorun gününe bak bir mühendisin gunune. 35 yaşımızda istedigimiz ilde çalışma hakkımız olacak. Asistanken haftada yaklaşık 120 saat çalışacagiz. 36 ve 48 saat kesintisiz çalışacağız. Ölümle içli dışlı olacagız.Her an vurulma bıçaklanma yumruk yeme korkusuyla çalışacağız. Insanlar ustumuze kusacak işeyecek sıçacak. Yeri gelecek 8-10 saatlik ameliyatlar yapacağız. 6 yıl okuyoruz.(ben 7). Okuması en masraflı bölümlerden biri. Bu maaşın 3-4 katını hak ediyoruz.

Kardeş o kadar da masraflı değil aslında.Kacinci sınıfsın bilmiyorum da 1.sinifta bi sobotta aldım onu da çakma aldım 180 lira.İkinci sınıfta Guyton fizyoloji aldım orijinal 220 TL üçüncü sınıfta Robbyns Patoloji 250 TL(Komite notları çıkmış sorular vb. Fotokopi masrafları saymadım).O kadar da abartılacak bir şey değil bence.4-5-6. sınıfta ne olur orasını bilemem

• muzdaripstudent M kullanıcısına yanıt
    Bende mühendis adayıyım İTÜ elektronik haberleşme okuyorum doktorlara saygım sonsuz ama abi sen daha gitmeden bi laf atma bi aşağılama moduna girmişsin İnan burda İstanbul'da tıp okuyan adamlar öyle bir havaları Yok sen doktor olacaksın inş biraz anlayışlı ol karşına daha nasıl insanlar çıkar sabretmeyi öğrenmelisin

• Eşiniz özelde mi çalışıyor ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.