Şimdi Ara

Ticari arac alip kargo firmalarina kuryelik yapilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
15.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu isi yapanlarla falan konustum kargo firmalarinda giderleriniz harici ( yakit muhasebe sigorta vs) en az 5k kar biraktigini soyluyorlar.

Binek arac satilip 2016 model uzeri ticari arac alip bu ise girilir mi aranizda tecrubesi olan veya is hakkinda bilgi sahibi olan var mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle gücün kuvvetin yerindeyse yapılır. kargo derken avuç içi kadar paket aklına gelmesin. yeri gelir asansörü olmayan binaya buzdolabı taşıtırlar. sonra başlarım böyle aşkın ızdırabına deme.
  • akula06 A kullanıcısına yanıt
    Buzdolabinin kargoda ne isi var ya onlari lojistik firmalari tasimiyor mu. Adamlar fiorino doblo tipi araci olan falan yazmislar Fiorinoya dolap mi sigar .

• ben buzdolabını örnek verdim alacağın arabaya sığan ağır bir koli de olabilir. ama yok ben hafif şeyler taşıyacağım dersen motor al onunla kuryelik yap.
  • akula06 A kullanıcısına yanıt
    Şoför karışmaz normalde insaniyet namına yardım edebilir
  • Bu iste soforde kuryede sensin. Dagittigin paket basina ucret aliyorsun. Keske yapan biri bilen biri ciksa forumdada detaylarini ogrenebilsem iyice

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    O zaman benim arkadaşın yaptığı iş farklı. yurtiçi kargoyla anlaştı ford transit aracıyla şoförlük yapıyor yanına kargo eleman verdi bir tane o dağıtım yapıyor
  • Bak bu daha mantikliymis. Sartlari nasil acaba kazancindan memnun mu?

• Valla bizim kargolar eğer taşıyamayacakları bir şey olursa en yakın noktaya teslim ediyor. Haberiniz olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hiç güzel bir araç alayım deme. Anası ağlar. Ford alırsan sürekli dpf tıkar kısa mesafe sürekli aç kapa hız yok kitlenir araba. Elbette para kazanırsın ama öyle ahım şahım değil. Araç yakıtı, sigorta, k belgesi ıvızı zıvırı masraf

• Cadmium C kullanıcısına yanıt
    Valla bi marketin bu tarz teslimat isini yapan arkdasla gorustum aylik masraflarini cikarinca en az 10 bin kar birakiyormus. Arac olarak 2017 uzeri ve 100 bin km alti buzdolabi sogutucu sistemli doblo maxi istiyorlar. Araba 100 bin tutuyor. Cok fazla para. Kafam karisti dogrusu.

Hocam çok iyiymiş bırakalım işi 😭 ama iş garantisi ne kadar veriyolar o önemli

• Cadmium C kullanıcısına yanıt
    Eticaret aldi basini gitti sorun olmaz diye dusunuyorum o konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Buzdolabinin kargoda ne isi var ya onlari lojistik firmalari tasimiyor mu. Adamlar fiorino doblo tipi araci olan falan yazmislar Fiorinoya dolap mi sigar .
    (Kesin bilgi değildir) 30kg üstü ağır ürün diye geçer, kargolar kapıdan teslim eder. Fakat 10kg renkliler için, 10kg beyazlar için deterjan asansörsüz 5.kata sipariş gelir mesela. Beyaz eşyada ise parça parça ankastre set, tezgah boyu derin dondurucu vs. karşınıza çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitewolf101

Genelde küçük araçta (fiorino, doblo vs.) tek kişi hem dağıtım hem şoförlük yapıyor, büyük araçlarda şoför arabada bekliyor, kurye dağıtımı yapıyor.
  • gerçekten para bıraksa emin ol işletme sahibi araç alır, gerekirse kredi de çeker, bu işi yapardı... şusu busu derken kafa kafaya gelir, herşeyi çık, asgari ücretten biraz fazla para bırakır... yaşattığı stres paha biçilemez... (ayda 10bin felan mümkün değil, bu işin içinde olan tanıdıklarım var, çoktan araç almışlardı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sektöre ilişkin hiçbir bilgim yok fakat dediklerinizi düşününce aklıma şu geliyor; bu sektörde çalışanlara firmalar bu kadar yüksek ödeme yapmak yerine neden kendi lojistik birimlerini kurmuyorlar?

Fizibilite çalışması yapılsa tahmini 2 yıldan az sürede çalışan maliyeti + araç parası çıkıyor zaten. 3-4 bin TL maaş ile şoför çalıştırmak varken neden 10 bin TL üzerinde ödeme yapsın ki firmalar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitewolf101

Bende ticaretle uğraşıyorum.
    Malzemeyi götürdüğüm yer eğer devlet dairesi yada resmi bir kurumsa kimse yardım etmiyor adamların deposuna kadar götürüyorum birde istifletme işinide bana yaptırıyorlar.
    Ama özel bir firmaysa çalışanların içinde yardım eden çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

gerçekten para bıraksa emin ol işletme sahibi araç alır, gerekirse kredi de çeker, bu işi yapardı... şusu busu derken kafa kafaya gelir, herşeyi çık, asgari ücretten biraz fazla para bırakır... yaşattığı stres paha biçilemez... (ayda 10bin felan mümkün değil, bu işin içinde olan tanıdıklarım var, çoktan araç almışlardı)
    Mesele araç almakla kalmıyor ki, organizasyon sorunu da var, 15 şubeden 80 il dediğiniz zaman 1.200 araç yapar, 1.200 şoför, 1.200 aracın takibi, 1.200 aracın bakımları, 1.200 araçlık filonun ortalama 15bin usd üzerinden 2 milyon dolar civarı bir finansman ihtiyacı...

bırakın bunları kargo şirketinin tüm kiralık araçları organize etmesi bile çok zor ama zaten kargo şirketleri sizinle direk irtibata geçmiyor, bölgeleri belli firmalara veriyor ve siz araç kiralamak istediğinizde bu firmalarla çalışıyorsunuz.

burada sorun şu; bu firmalarla imzalanacak sözleşmede, tahsilat yapamadığınız zaman, taşeron firmaya işi veren ana kargo firmasına başvurabilmek, işin sürekliliğini sağlayabilmek. bir de teslim üzerinden mi ücret veriyorlar işlem üzerinden mi bu çok önemli...

yani ben siparişi verdim, siz kapıya getirdiniz, ücrete hak kazanıyor musunuz? ben evde yoksam kargo tekrar şubeye dönüyor, bu halde taşıyıcı ücrete hak kazanıyor mu?

bildiğim kadarıyla 10 desi üzerini katlara taşıma zorunluluğunuz yok, o yüzden çok fazla yorulmazsınız.

bence bu işe girilecekse yazılımsız olmaz, ama o yazılımın ne olacağını sizlerle paylaşamam :)

bol şans diliyorum.

• 1200 aracı 2 milyon dolara nasıl alıyorsunuz :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.