Şimdi Ara

The Wheel of Time (2021 - ) | Amazon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
5
Favori
10.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Robert Jordan'ın 14 ciltlik ve yaklaşık 10.000 sayfalık eseri Wheel of Time TV'ye uyarlanıyor. Sony Pictures TV'nin haklarını satın aldığı serinin senaryosunu Rafe Judkins ( Agents of SHIELD, Hemlock Grove ve Chuck) yazacak.
    Dizinin kadrosu ve kanal hakkında henüz bir bilgi yok.

Konusu hakkında kısa bir bilgi;

Zaman Çarkı bir başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı anlatır. İyi ve kötü arasındaki sonu gelmeyen savaş tekrar başlamak üzeredir. Dünyayı ele geçirmeye çalışan Shai'tan (karanlık varlık), asırlar süren topyekün bir savaş sonunda Lews Therin Telamon liderliğindeki erkek Aes Sedai 'ler tarafından bir "zindana" hapsedilir ve zindanı mühürlenir. Shai'tan, hapsedilmeden önce, erkek Aes Sedai'lerin gücünün kaynağı olan saidin'i "lekeler" ve ilerleyen günlerde hepsinin delirmesine ve muhteşem güçleriyle yeryüzünün şeklini değiştirecek ölçüde yıkımlar yapmalarına sebep olur. Asırlar sonra küçük bir köyde, sıradan bir delikanlı olan Rand'ın ve arkadaşlarının hayatı korkunç yaratıkların (Gölgedölleri) saldırısı ve onları kurtaran Moraine tarafından sonsuza kadar değişir. Rand, Lews Therin Telamon'un yeniden bedenlenmesidir (Yenidendoğan Ejder) ve Karanlık Varlık serbest kaldığında onunla savaşmaya yazgılıdır. Arkadaşları Matrim Cauthon ve Perrin Aybara'da kırılıştan önceki kişilerin yeniden bedenlenmesinden etkilenmiştir.

Seri boyunca Rand'ın çobanlıktan dünyanın kurtarıcısı ve yıkıcısı olan Yenidendoğan Ejder'e dönüşümü ve dünyayı da beraberinde de dönüştürmesi anlatılır. Karakterler sayıca kalabalık, detaylı ve kendi içinde bir bütündür. Her birinin zihinlerinden geçenler ve dönüşümleri didik didik edilir. Toplum yaşamı, tarihinden giyim-kuşamına, davranış tarzından mimarisine kadar detaylarıyla tasvir edilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Tam konuyu açmayı düşünürken sen açmışsın Neyse böyle kaliteli bir seri ismine yakışır şekilde yaplırda biz de keyifle izleriz
  • Çok güzel bir haber, uzun zamandır bu haberin gelmesini bekliyordum. Umarım batırmazlar çünkü çok detaylı, derin, bunu ekrana düzgün yansıtabilirler umarım.
  • Senaristi güven vermedi, çöp edilme ihtimali yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapları okuyacaktım guzel diyorlardı.dizide guzel olur umarım

• diziyi Amazon kaptı
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    Amazon dur ciğerimi söktün Hem Yüzüklerin Efendisi hem de Zaman Çarkı dizisini yapmaları büyük bir iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 24 Şubat 2018; 16:23:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kitaplarını okumaya başladım.
  • Çok fazla mekan ve karakter var. Altından kalkması zor bir proje olacak.
  • Amazon Studios'un müdürü Jennifer Salke'ın Deadline'a verdiği röportaj sayesinde Zaman Çarkı ve Kara Kule dizilerinin senaryolarını önümüzdeki günlerde inceleyeceğini ve iki proje de oldukça canlı durumda dedi.

• Yüksek bütçeli olmazsa batıracakları proje olacaktır malasef. Game of Thrones un yaptıklarını görüp büyük yatırım yaparlar umarım.

Ama zor olacaktır çünkü GoT'un 10 katı daha büyük bir evren var. Nasıl olacak bakalım.
  • Yakında önemli bilgiler gelebilir.

• Tüm seriyi 3 kez okudum en sevdiğim fantasrik kurgu serisidir. Çok sevindim bu habere.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdi tekrar baktım da ilk mesaj spoiler içeriyor aman dikkat
  • Dizinin oyuncu kadrosu için uzun süre beklememiz gerekebilir. Büyük ihtimal dizi 2020 sonrasına kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 9 Ağustos 2018; 20:55:49 >
  • Bu dizinin gelmesi en iyi ihtimalle 5 yılı bulur...

• 2020'ye kadar gelmeyeceği kesin ama bence 5 yıl beklemeyiz. Önemli bir aksilik çıkmazsa 2021 yılında gelir diye düşünüyorum.
  • Dizinin yapımcısı soru-cevap yayınında bazı soruları yanıtladı.

https://kayiprihtim.com/roportaj/zaman-carki-dizisinin-yapimcisi-hayranlarin-sorularini-yanitladi/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 23 Eylül 2018; 16:34:34 >
  • Amazon, Wheel of Time dizisini resmen onaylandı. Amazon büyük atılımlar yapıyor. Diğer dizilerle ilgili haberleri de hesaplarından takip edebilirsiniz.

• Dizinin ilk sezonu Aes Sedai adı verilen kadınlardan oluşan gizli ve güçlü örgütün üyesi Moiraine'i işleyecek.

Büyünün sadece kadınlar tarafından kullanılabildiği bir dünyada, beş genç erkek ve kadın ile tehlikeli bir yolculuğa çıkarken, Aes Sedai'nin örgütünün üyesi olan Moiraine'yi izliyor. Moiraine'nin asıl öğrenmek istediği ise onlardan birinin, insanlığı kurtaracak ya da yok edeceğini söyleyen inanılmaz derecede güçlü bir kişinin reenkarne olup olmadığını öğrenmek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.