Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam daha ne kadar değer görecekler yıllardır herkes The Last Of Us diye çıldırıyor şirketin kapısında çadır kurup mangal yakacak halleri yok ya insanların.Uncharted 4, çıkışından 21 Aralık 2016 tarihine kadar olan sürede 8.7 milyon adet sattı. Sony daha öncesinde Uncharted 4 satışları ile ilgili bir tek ilk hafta performansını paylaşmıştı ve o haberi de hatırlayacak olursak, Uncharted 4 ilk haftasında 2.7 milyon satarak Kuzey Amerika'da PlayStation 4 için çıkmış en hızlı satan 1. parti firma oyunu olmuştu.Haberi BSC den alıntıladım hatırlatmak için bence hak ettikleri değeri görüyorlar zaten görmeseler bu kadar inançlı bir şekilde oyun yapamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A5EF6FA98

Hocam daha ne kadar değer görecekler yıllardır herkes The Last Of Us diye çıldırıyor şirketin kapısında çadır kurup mangal yakacak halleri yok ya insanların.Uncharted 4, çıkışından 21 Aralık 2016 tarihine kadar olan sürede 8.7 milyon adet sattı. Sony daha öncesinde Uncharted 4 satışları ile ilgili bir tek ilk hafta performansını paylaşmıştı ve o haberi de hatırlayacak olursak, Uncharted 4 ilk haftasında 2.7 milyon satarak Kuzey Amerika'da PlayStation 4 için çıkmış en hızlı satan 1. parti firma oyunu olmuştu.Haberi BSC den alıntıladım hatırlatmak için bence hak ettikleri değeri görüyorlar zaten görmeseler bu kadar inançlı bir şekilde oyun yapamazlar.
    Evet haklısın, son dönemleri ele alarak konuşmuyorum zaten, Uncharted 4'den sonra işler daha da iyi gitmeye başladı, Last of Us o kadar övülsede, hiç öyle büyük bir satış rakamına ulaşıp, rekorlar üzerine rekor kıramadı, çok güzel sattı, kötü demiyorum bakın, ama herkesce bilinen, bu kadar fazla her yerde adı geçen bir oyun için bence yetersiz sattı, Ps3 ve Ps4'de geçen yıl 17. 5 Milyon sattıklarını açıklamışlardı, bu rakamlar çok başarılı gerçekten, ama şimdi diğer oyunlara da bakmak lazım, God of War mesela 2 yıl bile olmadan tek bir platform'da 14 Milyon küsür sattı, bunu göz önüne alarak kendi fikirlerimi belirttim sadece, dediğim gibi işte, şu an gerçekten Naughty Dog için ayılan bayılan insanlar var ama rakamlara gelince (Sony'nin en başarılı firması) diğerlerine göre az satıyor oyunları, tabi bu tercih meselesi herkese her oyun hitap etmez ancak bu kadar fazla övgü varsa o kadar fazla da satış olması gerekir diye düşünüyorum, kısacası, Horizon Zero Dawn 13 milyon satıyorsa, Uncharted 4'de 18 - 20 milyon küsür satması lazım o zaman, yani şunu belirtiyorum aslında, hak ettikleri değeri lafa gelince çok güzel veriyoruz, ama iş satış verilerine gelince nedense ezici bir üstünlük söz konusu olmayıp hatta yeni bir IP ile dahi zor kapışıyor Naughty Dog, bahsettiğim tam olarak bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Raising Kratos demek. :)

İyide kimseye birşey dediğim yok. Oyunu farklı bir şekilde dillendirmek kimseye sataşmadan polemiğe girmeden. Beğendiğim kısımları söyleyerek beğenmediğim yerleride Firmanın kendisi ile güncelleme yayınlar diyorum kötü bir şey yok.

Farklı bir platformdaki oyunları eleştirmem çünkü sonuçta emek var. Xbox / PC tarafında da aynı.

XO19 veya Nintendo etkinliklerini de beraberinde izleyen birisiyim yani ayrım yapmam.

Forza ve Gears oyunlarını çok güzel ele alan Firmalar var ve Güçlü konsolda gayet Grafikleri verebiliyor.

Ancak En çok meşgul olduğum Platform Playstation konu başlığı altında.

Ama bir kere olsun kötülememişimdir.

Bir de ağzımdan hiç bir zaman Xbox / PC oyunlarına "Çöp - Gereksiz - Downgrade yemiş - veya sen ne anlarsın vs. vs. gibi söylemleri hiç bir zaman söylemem."

Kısacası bana pek bulaşma yani kendi çapımızda insanız. Saygı çerçevesinde konuşan yeri gelir bilgilendirme yaparım, yeri gelir paylaşımlarda bulunurum. Bu kadar yani fazla birşeyim yok.

Adına Fanboy diyecek buyur diyebilirsin bu beni rahatsız etmez. :)

İyi forumlar dilerim size. :)

• joof kullanıcısına yanıt
    Dostum, insanlara sataşmaktan vazgeçsen ya? burası RDR 2 konu başlığı değil, Last of Us: Part 2 konusu, isteyen istediği gibi fikrini belirtir buna sen karışamazsın, saygı göstermekten başka hiçbir seçeneğin yok, arkadaşın değil de senin işin gücün yok gibi, sıkıntıdan millete nasıl laf edebilirim diye bunun hesabını yapıyorsun galiba, ve fanboy olan yine arkadaş değil de sen gibisin, Rockstar Açık Dünya oyun yapıyor, Naughty Dog gibi bir firmadan daha iyi Doku, yüz, mimik, animasyon kalitesi nasıl yapabilirler? Cevap çok basit, yapamazlar, çünkü adamlar açık dünya yapıyorlar ve ilk amaçları görüntü değil, içerik, ama sen şimdi gelip Rockstar daha iyi dersen bu iş olmaz, boş konuşmuş olursun yani, her şey net ve belli, böyle bir iddiaları da yok, Nathan Drake ile Arthur Morgan'ın yüz grafik detaylarına bir in, ondan sonra gel konuşalım, aslında biliyorsun da, bilmemezlik yapıyorsun, amacını çözemedim ama biraz daha konuşmalarına dikkat et, insanların kalplerini kırma, iyi forumlar dilerim

• Kalp kirdiysak Kusura bakmayin arkadslar iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsushima

GamesRadar'ın ardından The Hollywood Reporter'de Last of Us'ı Son 10 yılın en iyi oyunlarından biri seçti, Naughty Dog hak ettiği değeri görmeye başlıyor
    PS3'te 4 kere bitirmiştim. İninaldaki parayı bu ay sonuna kadar harcamam lazımdı dayanamadım remasteredı da aldım.

• Çıksa da oynasak hee.Hala turkce dublaj fragmanı görmedim. Goren oldu mu?

• Bir şeye tutkulu olmak, bir şeyi çok fazla sevmek neden sizi fanboy yapsın ki? insanlar nerede rahatsa veya neyi seviyorsa onla olsun. Böyle herkese fanboy ilan etmek nedir, siyasi parti, din, dil, ırk ayrımı gibi yaparak bir yere varamazsınız.

Bu oyunu hem PC fanları hem Xbox fanları hem Nintendo fanları deli gibi bekliyor.
  • ahmet51 kullanıcısına yanıt
    Daha yeni yeni kararlaştırıyorlardır muhtemelen, ya da en fazla 1 - 2 ay olmuştur, daha zaman var açıklanmasına, Çıkış Fragmanı geldiğinde kanlı canlı dublaj olarak izleriz Türkiye hesabında, Haluk Bilginer söylentileri vardı Joel için, bakalım ne olacak merak ediyorum :)

• Tsushima kullanıcısına yanıt
    Haluk bilginer Joel icin uygunda keşke Ellie'yi şu fragmana dublaj yapan seslendirse.
    https://www.youtube.com/watch?v=EqVQaiHqUws&feature=youtu.be

Yani bilemiyorum, her şey ses uyumu değil, bir video'ya bakarak değerlendirme yapmak pek sağlıklı olmaz, seslendirme konusunda uzman bir sanatçı olmalı, daha uyumlu daha yetenekli bir seslendirme olacağına inanıyorum ben

Ben de ses uyumunun tam olması taraftariyim .Yani amatör seslendirme yapan belki uydurur belki uyduramaz bunun icon uzman da gerekebilir ama bence Ellienin sesi bu kondisyonda giderse oyun yıkılır.

• Bence kesinlikle ilk seferinde ana dilinde oynanmalı. Zaten bir kere bitirip kenara atılacak bir oyun olmayacak, ikinci sefer başladığımda türkçe dublaj bitirmeyi düşünüyorum.

• Seslendirme iyi olursa Uncharted kalitesinde mesela dublaj oynarız ama alışmışız altyazılı oynamaya orjinal sesin de yeri ayrı ya
  • Troy ve Ashley varken tabi ki ilkinde orijinal oynamak haktır. Sonrasında olursa Haluk Bilginer üstadın sesinden bir kez daha oynanır.

Evet, ses tonu olarak benzer bir şeyler olursa hoş bir iş çıkar dediğin gibi, ama çok daha iyi bir dublaj (sadece performans olarak değil, ses ile de) yapılacağına inancım tam, Part 2 dublaj da oynanmaz zaten Ashley Johnson ve Troy Baker varken, fakat 20 kere bitireceğimiz için Dublajlı da oynarız, ayrıca Dublaj seven oyuncular için de iyi bir reklam stratejisi olacaktır, Part 2, PlayStation Türkiye tarafında Uncharted 4 satışlarını geçebilecek en büyük potansiyele sahip tek oyun, merakla bekliyoruz, günler gelip geçiyor, Dünya'nın en iyi oyunları arasına girmeye aday bir yapımın Türkçe destek ile çıkacak olması çok sevindirici, umarım fiyat konusunda da oyuncuları memnun edecek kararlar alırlar ileri zamanlarda

Inşallah

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum ilk bitirmemde kesinlikle orjinal sesler ile oynuycam özellikle Troy baker'e hastayım Joel sesinden dolayı efsane iş çıkartıyor adam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaç tane oyun dublajla çıkıyor ki?Ilk oynayışımda dublajla oynarım.2.ye oynamaya keyfim yeterse 2.yide dublajlı oynarım.Naughty dog böyle bir güzellik sunmuşsa yemişim Troy'uda Ashley'ide.

• Uncharted'ın dublajı orijinaline taş çıkartır. Özellikle Ege Aydan'a hayran kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.