Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23.988
Cevap
142
Favori
1.056.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum dün
 • Cevaplayan Üyeler 1348
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 666
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 24 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 321
 • Favoriye Eklediklerim 145
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Press a Key (1178 mesaj) Raising Kratos (1171 mesaj) Thejoker58906 (1003 mesaj) Source (666 mesaj) Guest-2C5CD639E (527 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (10930 mesaj) Mobil (8419 mesaj) Tablet (95 mesaj) Mini (1112 mesaj) Uygulama (4880 mesaj) (35 mesaj)
 • @
39 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  22690 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  THE LAST OF US™: PART II | PS4 ANA KONU | GOTY 2020 | 19 HAZİRAN 2020 | TÜRKÇE DUBLAJ/ALTYAZI

  <<< TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU >>>
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II Yılın Oyunu ödülünü en fazla kazanan yapım olmayı başardı.

  Tüm Yılın Oyunu ödülleri verilerini tutan site Game Awards'a göre, The Last of Us Part II toplamda 261 tane Yılın Oyunu ödülü kazandı. Buna The Game Awards gibi etkinlikler, oyun siteleri ve oyun sitelerindeki okuyucuların oylarıyla belirlenen ödüller dahil.

  The Last of Us Part II böylelikle 260 Yılın Oyunu ödülü kazanan The Witcher 3: Wild Hunt'ı geride bıraktı.

  İlk 10 şu şekilde:

  1- The Last of Us Part II (2020) - 261
  2- The Witcher 3: Wild Hunt (2015) - 260
  3- The Last of Us (2013) - 254
  4-The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) - 227
  5- The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) - 223
  6- God of War (2018) - 208
  7- Uncharted 4: A Thief's End (2016) - 173
  8- Grand Theft Auto V (2013) - 160
  9- Red Dead Redemption 2 (2018) - 147
  10- Dragon Age: Inquisition (2014) - 134  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us: Part II İncelemeleri. Oyunun ortalama puanı 95  Türkiye'den Yazılı İncelemeler:

  -https://oyungezer.com.tr/inceleme/the-last-of-us-part-ii-inceleme
  -https://www.merlininkazani.com/the-last-of-us-part-2-inceleme-110873-inceleme
  -https://www.mavikol.com/the-last-of-us-part-ii-incelemesi/
  -https://www.chip.com.tr/haber/the-last-of-us-part-ii-incelemesi_88531.html

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  İLK BİLGİLER

  - Paylaşılan detaylara göre de The Last of Us Part II,ilk oyundan 5 yıl sonra geçecek.
  - Ellie 19 yaşında olarak karşımıza çıkacak.
  - The Last of Us Part II'yi Ellie olarak oynayacağız.
  - Bunların dışında ilk oyunun ana temasının Ellie ile Joel arasındaki "sevgi" olduğu belirtilirken ikinci oyunun ana temasının ise tam tersi yani "nefret" olacağı belirtildi.
  - Neil Druckmann, hikaye üstünde çok çalıştıklarını ve anlatmaya değer bir hikaye bulmak için çok düşündüklerini belirtti.
  - Uncharted: The Lost Legacy’nin kreatif yönetmeni olan Shaun Escayg cephesinden gelen açıklamalara göre The Last of Us: Part II içerisinde benzersiz ve geleceği olan yeni teknolojiler bulunduruyor.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last Of Us 2 - Türkçe Altyazılı Fragman  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II | Hikaye Fragmanı (Türkçe Dublaj) | PS4  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II - 21 Şubat 2020'de Türkçe Dublaj ve Altyazı Duyurusu!  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  @SIE Santa Monica: Yeni yayınlanan videoyu kendi anladığım kadarıyla, önem barındıran bazı yerleri sizlere çevirmek istedim.Aşağıdan okuyabilirsiniz. Hatalarım varsa kusuruma bakmayın efendim. :)

  Düzeltmeler için: @melkor23 katkılarından dolayı arkadaşlara teşekkür ederiz.

  -Oyunda bir çok hava olayları olacak.Karından tut yağmuruna kadar her çeşit hava durumunu görebileceğiz.Mesela Seattle'ın havasının Jackson'a göre daha kasvetli ve yağmurlu olunduğundan bahsedilmiş.

  -Oyunda birden fazla sayıda bölge göreceğiz ve bölgeler gerçekten birbirinden farklı olacaklar.Kimi alan yeşillikle kaplı olacak, kimi alan binalarla vs..

  -Jackson'daki insanların birbirleriyle ne kadar iyi bir şekilde etkileşime geçtiklerini görebileceksiniz.İnsanlar Jackson'da huzur içinde yaşamak istiyorlar.Oyunda insanlar restorantta yemek yiyebilecekler, birbirleriyle takılabilecekler, yani NPC dünyası çok çok iyi yansıtılmış.Şehirin dünyasıda aynı zamanda çok iyi anlatılmış ve gösterilmiş.-

  -Oyundaki her düşman çeşidi (insan,zombi,köpek vs.) bizleri çok fazla zorlayacaklarmış.Oyunda neredeyse nefes alacak zaman bulamayacakmışız.Her anımız tehlike içinde olacakmış.Her bir adımımızda çok dikkat etmemiz gerekiyor.

  -Hastalıklı mantarların her birinin farklı ses efektleri olacakmış.Oyunda her şeye çok çok önem vermişler.Her bir zombiyi ayırt edebilecekmişiz.

  -Shambler adlı zombi türü patlayarak etrafa asitli bir gaz bulutu yayıyor.Bu zombi türünden kaçmaın tek yolu kaçmak gibi duruyor.

  -Köpekler oyunda yeni seviyede tehdit oluşturacakmış.Köpeklerin sahipleri var.Sahipleri tarafından eğitiliyorlarmış.

  -Sarafights adlı düşman grubu dine bağlı bir grup.Dünyaya hastalığın günahlardan dolayı geldiğini ve bunları temizlemeye çalıştıklarını görüyoruz.

  -Sarafights bir kaç tane kendi çaplarında yarattıkları dilleri konuşabilecekmiş (ıslık vs.) Birbirlerine adlarıyla seslenebileceklermiş.

  -Askeri militeryalarda çok tehlikeli olacaklar ve tehdit oluşturacaklarmış.İnsanların karantinada kalmaları için uğraşıyorlar, belirli bir bölgede.Onlarında ekipmanlarını alabileceğiz.

  -İnsanlarla savaşmamız için bir çok sebep olacak.

  -2.Oyunun dünyası ve barındırdığı ögeler, ilk oyuna kıyasla çok daha fazla çeşitliymiş.Daha büyükmüş.

  - Oyunun zorluğuna sadece hava şartları değil, aynı zamanda nehirler, buzla kaplı alanlar, tırmanılması gereken bölgeler gibi birçok unsur etki ediyor.

  - Asitli tuzak kurmuyoruz, yeni düşman Shambler, patlayarak etrafa asitli bir gaz bulutu yayıyor. Bunu yaydığında direk gazın içinden geçip saldırılabiliyor ya da başka bir rota belirleyip, oradan farklı bir saldırı planlanabilir

  - Dinci grubun adı Seraphites ya da Scars, ikisini de kullanıyorlar. Farklı diller konuşmuyorlar, ıslık vesilesi ile kendilerinin anlayabildiği farklı bir dil yaratmışlar. Bu sayede arada mesafe olsa da iletişim kurabiliyorlar. Sayıca çoklar, gerilla taktiği uyguluyorlar, düşmana sinsice yaklaşıyorlar.

  - Diğer grup WLF ise salgın başladığında ordu insanları karantinaya almış, WLF ise bu sistemi daha şiddetli bir şekilde sürdürüyor. Ordunun ekipmanlarını elde ederek çok etkili askeri bir güce dönüşmüşler.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II | E3 2018 Oynanış Fragmanı  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II - State of Play  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II - Inside the Story - Türkçe Altyazılı  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Playstation Offical Magazine 176 Sayısında The Last of Us: Part II'ye yer veriliyor! Dergisi'nin son sayısı PDF olarak ulaşmak için:
  https://turbobit.net/pxv9rku8axif.html?short_domain=turb.to

  Dergi içersinde The Last of Us: Part II ile ilgili bilgileri Türkçe okumak için:

  Çeviri için: @Stray Wolf Ellie teşekkür ederiz.

  1. Oyun kış ayında başlıyor ve tıpkı ilk oyundaki gibi 4 farklı sezon göreceğiz.

  2. Atlar, ilk oyuna göre daha büyük yere sahip olacak ve birden fazla sezonda at kullanacağız.

  3. Mevsimler oynanışa etki edecek. Kışın soğuk havada ilerlemek güç olacak. Sıcak ve kuru havalarda ise yerde süründüğünüzde üzeriniz toprak ve çamur olacak.

  4. Oyunun gold sürümüne ulaştığını ve birden fazla ödüle daha şimdiden aday olduğunu söylememize gerek yok diye düşünüyoruz.

  5. Yüksek otların olduğu yerler, Ellie'nin saklanmak için çömelmesi veye sürünmesi için kusursuz alanlar!

  6. Gizlilik PART II'de ciddi oranda iyileştirildi ve geliştirildi. O'a basılı tutarak yere yüzükoyun yatabilirsiniz! Sadece araçların altında değil, aynı zamanda çok alçak
  objelerin (alçak masa vb.) arkasında yüzükoyun saklanabilirsiniz. Ancak unutmayın, görünmez değilsiniz!

  7. Collector ve Ellie edition içeriğinden bahsettiği için çevirmiyorum.

  8. Tespit edilseniz dahi düşmanlarınıza toz yutturarak saklanabilirsiniz! Düşmanlar sizi son gördüğü yer konusunda birbirlerine haber verecek ve aramalarını orada yoğunlaştıracaklar, hatta nereye gitmiş olabileceğiniz konusunda fikir yürütecekler. Eğer bu işte usta iseniz onları kandırabilirsiniz!

  9. Part II, ps4 neslinin sonuna doğru geldiğinden Part II'de cihazın tüm kapasitesini ve ND'nin yıllar boyunca öğrendiği şeyleri en uç noktalarda göreceksiniz. Tüm dünya büyüleyici!

  10. Şimdilik göze görünen bir multiplayer haberi yok. Fakat multiplayer ekleneceğini biliyoruz. Bu bir DLC de olabilir, ayrı bir oyun da!

  11. Cordycepsler halen büyük bir tehdit. Beyni enfekte eden bu veba nasıl gelişti? Geçen yıllar boyunca görmediğimiz hangi enfekte türleri gelişti? Enfekte olanlar, bu vebayı bulaştırmak için yeni yollar buldular mı? Ellie hala enfekte-bağışıklığını koruyor mu? Doğa tüm bu yanıtlara gebe.

  12. İlk oyun DLC'si 'Left Behind'da Ellie'nin karakterine derinlemesine dalma şansı yaşamıştık. Korkunç bir halde olan dünyanın onu nasıl şekillendirdiğine, karakterini geliştirdiğine ve daha pek çok şeye ilk elden tanıklık etmiştik. Peki ya şimdi? Ellie'nin davranışları nasıl değişecek? Bizleri neler bekliyor? Hikayede şaşıracağınız twistler ile karşılaşmaya hazır olun.

  13. Bang bang! Silahlar, Ellie için harika yoldaşlar. Ancak her bir atış ses çıkarıyor ve yakındaki düşmanları uyarıyor. Bu nedenle alternatif olarak ok ve yayı tercih edebilirsiniz. Tüm ihtiyacınız olan tam kafadan bir atış!

  14. Yaralanma artık daha önemli. Vurulduğunuzda veya darbe yediğinizde (melee weapons ile) ilk oyundaki gibi sendelemek ile yetinmeyeceksiniz. Diyelim ki vücudunuza bir ok saplandı. Bu demek ki, en kısa zamanda icabına bakmalısınız. Oku çıkarmak kolay gelebilir. Peki ya oku çıkarmak için saklanmaya zamanın yoksa?

  15. Gözlerimiz kalp oldu!! Oyunun ilk saatlerinde Ellie ve Dina arasındaki aşk ilişkisine yakından bakacaksınız. Jackson'dan ayrılıp ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemeler bulabilmek için doğaya doğru yol alacaksınız. Başınız belaya girecek ve enfekte düşmanlar ile karşılaşacaksınız. İşte bu zamanlarda Dina hep yanınızda olacak! (********************** Ufak bi spoilerimsi şey olduğundan atlıyorum bu aralığı)

  16. Kan donduran bir katil! Part II, tam anlamıyla kana doyacağınız, gırtlak kesmelerin, parçalamaların, patlatmaların ve daha nicesinin yer aldığı bir yapıt.

  17. Skill geliştirmek ilk oyundakinden daha önemli! Hangisi mecburi? Bir sonraki bölümde hangisi daha çok işine yarayacak? Seçmek çok zor.. Düşmanlarınızı tespit edebileceğiniz, dinleyebileceğiniz vb. daha çok özellik açabileceğiniz birinci skill ağacı bu (hayatta kalmaya meydan oku) 1. ağaç

  18. Craft skilleriniz çok çok önemli. Craft tariflerini okudukça gaz ve flash bombaları üretebileceksiniz. Çokça ürettiğiniz malzemeleri tekrar tekrar üretmek, bu tariflerde pratik yapmanızı sağlayacak ve bu şeyi daha hızlı üretmenize olanak tanıyacak. İlk oyundaki gibi sadece savaşa yardımcı bombalar, molotoflar üretmeyecek veya melee silahınıza güçlendirme eklemeyeceksiniz. Okunuz bittiğinde craft sistemine şükredeceksiniz! (Yani artık ok craftlayabiliyoruz) (kendin yap - kullan uzmanı) 2. ağaç

  19. Son ağaçta ise Ellie'nin gizlenme skillerini geliştirme ağacı. Silahınıza susturucu üretebilir, clickerları daha çabuk stealh-kill ile öldürebilir ve sürünürken daha hızlı ve sessiz olabilirsiniz (Gizli görev). 3. ağaç


  22. İlk oyunda her ne kadar hayatta kalmaya çalışan başka insanlarla bir araya gelseniz de hikaye başlı başına Joel ve Ellie ile ilgiliydi. Ancak bu değişiyor. Part II'de Jackson'dasınız ve onlarca insanla artık bir bağınız oluyor. Yerleşkede her bir bireyin hayatı çok önemli. Hatta öyle ki onların hayatı, oyuna etki ediyor!

  23. Ellie, doğru ellerde hızlı ve ölümcül! Takip mi ediliyorsun? Yakın çatılardan atla, camlardan geç, objelerin arkasına saklan, tırman.. Bu evren senin! Fakat bunları yaparken sessiz ol.

  24. Yeni enfekte Shambler, yeni türlerden sadece birisi.

  25. Jesse'ye şükürler olsun! Kim bilir, belki de Ellie'ye tahmin edebileceğimizden daha çok yardım eder ve hikayede daha büyük bir rol oynar.

  26. Tüm insan düşmanların benzersiz isimleri var. Öldürmediğiniz düşmanlar size kin güdebilir ve oyunun ilerleyen zamanlarında karşınıza tekrar çıkabilir. Bu düşmanlar size karşı daha acımasız olacak! Bu isimleri unutmayın!

  27. Çömelirken dahi silah kullanabilecek olmanız, dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmiyor. Her an tetikte olun, savaşmaya ve kaçmaya hazır olun!

  28. Tırmanmak ilk oyundaki gibi tek amaçlı değil. Gizli yerlere ulaşmak için araçların tepesine tırmanın veya zemindeki düşmanlardan saklanmak için onların üzerine yatın (yüksek araçlar, kamyon veya otobüs gibi).

  29. Koşarken şişeleri yakalayabilirsiniz.

  30. Ellie zaman içerisinde silah ustası haline geliyor. Tek tip oklar veya mermiler yok. Patlayan veya yanan oklar craftlayabilirsiniz. Diğer craftlar ise sizin keşfinize kalsın.

  31. Joel ve Ellie, ilk oyunda yüzlerce insanı öldürdü. Peki onlar sadece hayatta kalmak için mi bunu yaptılar? Kendi hikayelerinde kahraman olabilirler fakat ya diğerlerinin hikayesinde? Gerçekten kahramanlar mı yoksa kötü adamlar mı? Part I ve II sadece siyah ve beyazın mücadelesi değildi. Bunu Part II'de daha iyi anlayacaksınız.

  32. İlaç kutuları yine skill geliştirmek için kullanılıyor.

  33. Ellie'nin bilmediği bazı gerçekleri öğrenmesi, Joel ile arasını açacak mı?

  34. Etraftan toplayacağınız nesneler craft yapmanızı sağlayacak. Fakat bazen düşman o kadar çok olacak ki, bu nesneleri almaktansa oradan sıvışıp gitmeyi tercih etmeniz gerekebilir.

  35. Ufak tefek spoilerımsı şeyler olduğundan geçiyorum

  36. Runner'lar artık daha güçlü. Artık onlarla her zaman yüzleşmek istemeyebilirsiniz. Kim bilir, belki de hayatınız için kaçmalısınız!

  37. TLOU dünyasında yazıcılar artık çalışmıyor olabilir, fakat ne demişler, "ne varsa eskilerde var". Eskiden basılmış magazinleri bulup okuyabilir, yeni craft tarifleri öğrenebilirsiniz.

  38. Bazı gruplar o kadar geniş ki, ne çatışmak ne de onlara yakalanmak istersiniz. Böyle durumlarda sıvışmak ve gizlice oradan ayrılmak isteyeceksiniz. Peki yakalandığınızda sadece ekrandaki ui mi bunu size söyleyecek? Hayır. Düşmanlar sizi gördüğünde "burada!", "koşun!", "buraya destek gerek" gibi sayısız komut ile sizi ele verecek. İşte o zaman, topuklama zamanı!

  40. Oyuna Jackson'da, Tommy'nin da dahil olduğu yerleşkede başlıyoruz. Bu yerleşkede tanıdık yüzlerle de karşılaşacağız!

  41. Bazı silahlar için susturucu craftlamak mümkün fakat bunlar sonuza denk kullanılmıyorlar. Belli bir atışta sonra silahın üzerinden kırılıp düşüyorlar.

  42. Tommy, geçtiğimiz 5 yıldır Jackson'un yetkili ismi. Seraphite'lere karşıyı Ellie'yi uyarıyor. Acaba Tommy, Seraphite'ler hakkında söylediğinden daha çok şey biliyor olabilir mi?

  46. Yakından dinleyin! İlk oyundaki gibi rakipler hareket ettikçe onları kısa bir süreliğine dinleyebilirsiniz.

  47. Köpekleri kim saldı?! Artık oyuna bir de koruma köpekleri dahil oluyor. Bir kez kokunuzu aldıklarında sizi bulana kadar peşinizi asla bırakmıyorlar.. Tabi siz onların dikkatini dağıtırsanız başka.

  48. İlk oyunun yıldızı olan Joel, artık biraz daha geri planda kalıyor. İlk oyunda Joel'i dinledik. Onun tercihlerini ve düşüncelerini onun gözünden gördük. Peki ya Ellie? İkinci oyunda Ellie ile zaman geçirecek ve dünyayı, olan biteni Ellie gözünden göreceğiz.

  49. Oyunda karşımıza çıkacak ve bizi düşündürecek en önemli etmenlerden birisi ise Troy Baker'a göre: "Artık Joel olarak hikayeye şekil vermeyeceksiniz. Siz artık Ellie'siniz. İlk hikayede Ellie, bazen Joel'u anlayamıyordu. Fakat siz Joel olduğunuzdan fikir yürütmek daha kolaydı. Ancak artık Ellie olduğunuzdan, Joel'u anlamak o kadar da kolay olmayacak."

  51. Ellie, yerleşkeler ve eyaletler arasında bol bol Batı'ya doğru yolculuk yapacak. Oyunda bol bol Seattle'da zaman geçireceğinizden ötürü, Jackson'un o "yuva" hissi veren duygusundan giderek uzaklaşacaksınız.

  52. "Kanatlarını kırın". Gördüğümüz trailerlardan birisinde Yara'nın kolunu çekiç ile kırmaları için "clip her wings" deniyordu. Bakalım bu kanadı kırıklar, Ellie'nin hikayesinde nasıl rol oynayacak?

  53. Hem Seraphite hem de Fireflies kanatlı canlıların isimlerini taşıyorlar. Ne dersiniz, sizce bağlantıları var mı?

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us: Part II Türkçe Seslendirme Kadrosu Açıklandı!

  PlayStation Türkiye, The Last of Us Part II'nin Türkçe seslendirme kadrosunu basın bülteni aracılığıyla resmi olarak açıkladı.

  Karakterler ve seslendiren sanatçılar şu şekilde:

  Ellie – Nihan Omuz
  Joel – Zeki Atlı
  Tommy – Murat Serezli
  Abby - Suzan Acun
  Jesse – Arda Aydın
  Dina – Seda Özelsoy
  Lev – Gülnur Badakal
  Yara – Işıl Kılıç

  Ses Teknisyeni: İlker Çiftçi
  Ses Yönetmeni: Canan Yüksek
  Stüdyo: Melodika Stüdyoları  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II - Yeni Oynanış Videosu ve Bilmeniz Gereken 6 Şey!  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us : Part 2 | Teknik Analiz | Konsept tasarımlar | Ekran Görüntüleri adlı konudan yüzlerce konsept çizim ve oyun geliştirme aşamasından alınmış görüntülere ulaşabilirsiniz:
  https://forum.donanimhaber.com/the-last-of-us-part-2-teknik-analiz-konsept-tasarimlar-ekran-goruntuleri--144331507#144331507

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us: Part II Türkiye'de Satılacak Koleksiyon Sürüm, Special Sürüm ve Standart Sürüm Hakkında Bilgilendirme:

  Overgame'den gelen fiyat bilgilendirmesi şöyle:

  Kesin olmamakla birlikte Koleksiyoncu Sürüm fiyatı 1.349 TL’dir.

  Kesin olmamak ile birlikte Spesiyal Sürüm fiyatı 699 TL’dir.

  Kesin olmamak ile birlikte Standart Sürüm fiyatı 499 TL’dir.

  Ellie Edition Türkiye’de satışa sunulmayacaktır. Sadece Amerika Birleşik Devletleri içindir.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us: Part II'nin boyutu belli oldu!

  Oyunu erken oynamaya başlayan editörler tarafından paylaşılan bilgiye göre The Last of Us: Part II boyutu 78.3GB olarak görünüyor.  Murat Sönmez'in söylediğine göre oyun yüklendikten sonra 95 GB civarı bir boyuta ulaşıyor!

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II İncelemeleri Oyunun Çıkışından Bir Hafta Önce Yayınlanacak

  Kinda Funny'den Greg Miller tarafından belirtilene göre inceleme ambargosu 12 Haziran Türkiye saati ile 10:01'de kalkacak ve bu dakikadan itibaren incelemeler toplu olarak paylaşılmaya başlanacak.

  2013'te çıkan ilk The Last of Us oyununun Metacritic ortalaması 95.

  Dün duyurulduğu üzere, 27 Mayıs Çarşamba Türkiye saati ile 23:00'da The Last of Us Part II odaklı State of Play sunumu düzenlenecek ve 20 dakikadan biraz uzun sürecek sunumda yeni oynanış görüntüleri ve hikaye detayları paylaşılacak.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Concept Art  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Çeviri için @Abdurrahim24 teşekkürler.

  Geçenlerde Neil Druckmann, Eurogamer`e röportaj vermişti. Burada da linki paylaşıldı ancak çeviren olmadı gördüğüm kadarıyla, okumak isteyen olur diye çevirdim.

  Röportaj linki:https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-05-there-are-games-that-are-just-comfort-food-this-is-not-one-of-those
  Tırnak içindeki yerler muhabirin soru ve görüşleridir.

  "İkinci oyunda anlatmak istediğiniz hikayeyle oyuncuları zorlamak mı istediniz?"

  Neil: İlk oyunla söylemek istediğimiz şey, oynanış, hikaye anlatımı, etkileşimler(oyunların sağladığı interaktiflik) ve müziği kullanarak oyuculara, bir ebeveynin çocuğuna karşı hissettiği koşulsuz sevgiyi hissettirebilecek miyiz sorusuydu. Bence ilk oyunun tutmuş olmasının sebebi de bu düşünceyle beraber ortaya çıkan duygu yüklü bir yolculuktu. İnsanın koşulsuz sevdiği kişi için ne kadar ileri gideceğini oyundaki korkunç ve güzel bütün anlarda belirtmeye çalıştık.
  Bazen kendi aramızdaki konuşmalarda şu yargıya varıyoruz, sevgi bazen çılgınca, değil mi? Yargılamak için söylemesek de, sevgi insanı deliliğe götürüyor. İnsan yapısı bu, sanırım bu şekilde programlandık ve sonunda Joel'in Ellie'yi korumak için ne kadar ileri gittiğini görüyoruz. İkinci oyun için de, aynı duygusal yapıya sahip olmadıkları için işe yaramayan farklı fikirlerle oynadık. En sonunda karar kıldığımız şey de, ilk oyundakine benzeyen bir soru oldu. Birisi gerçekten sevdiğiniz birine yanlış yaptığı zaman, onlara gerekeni yapmak, adaleti sağlamak için ne kadar ileri gidersiniz ve bunu yapmanızın sizin üzerinizde ne kadar etkisi olur? İkinci oyun için bu sorunun ana muhatabı Ellie, çıktığı yolculuğun etrafındaki insanlara etkisi ne kadar olacak, eğer çok ileri giderlerse ne gibi etkileri olacak ve bundan geri dönebilecekler mi?

  "Bunlar gerçekten de bütün hikayeyi üzerine kurmak için ilginç felsefi sorular"

  Neil: İkinci oyunda da var bu sorular. Teknolojinin bir geri dönüş yaptığını neredeyse hissediyorsunuz, Jackson`da elektrik var, insanların ev konforunu tekrar hissettiğini, ps vita oynadığını görüyorsunuz. Salgının başlangıcından 25 yıl sonrasındayız ve insanlık kendini yeniden inşa etmeye başlayacak. Lakin bu dünyada tehditler de var. Enfeksiyona uğrayanların tehdidi var ve sürekli baskı uyguluyorlar ve bu baskı onları belirli şekillerde davranmaya zorluyor, mesela Jackson`da bulundukları yerin etrafını duvarlarla kaplıyorlar güvenlik açısından. Salgından önce sahip oldukları hayatı geri kazanmaya çalışıyorlar, hidroelektrik santralleri inşa ediyorlar, elektriğe sahipler. Elbette her mekan bu lükslere sahip değil, onlar da başka yöntemlerle ayakta kalmaya çalışıyor. Örnek olarak ilk oyunda gördüğümüz avcılar, insanları öldürüp mallarını çalarak hayatta kalma savaşı veriyorlar. Seattle`a geldiğimizde ise, bölgedeki kaynaklar için savaşan iki ayrı grupla karşılaşıyoruz. Bir tarafta askeri bir grup olan, elektriği, silahları, jeneratörleri bulunan WLF, diğer tarafta da bunların bir çoğunu reddeden,böylece kendilerini ve değerlerini koruyacaklarını düşünen ve dini bir grup olan "seraphites". Her grubun ve gruplardaki her karakterin kendine özgü değerleri var. Buradaki asıl soru da şu, bu iki grup bir araya geldiğinde ve değerleri birbiriyle örtüşmediğinde bu durumla nasıl başa çıkacaklar? Bu bağlamda kendine özgü değer yapıları olan bu gruplar, diğerlerini de bunlara göre yargılamaktan, adaleti kendi değerlerine göre sağlamaktan çekinmiyor, bunları yaparsan iyi, yapmazsan kötü birisin şeklinde. Bir bakıma bu oyunun anlatmak istediği de bu, değil mi? Dünyanın sonuna dek adaleti kovalama çabası.Fakat derinlere indiğimiz zaman, aslında bunun gruplaşma,her zaman insanın kendisini haklı ve başkalarını haksız görmesi,insanın kendisini bir gruba ait olarak hissetmesi ile ilgili olduğunu görüyoruz ve bu da evrensel bir durum, bütün insanlar için geçerli. Genellikle başka bir grup ile bir çatışma olduğunda, onları insan olarak görmeyiz, bizden daha değersiz hale getiririz, böylece adalet peşinde yaptığımız şeyleri haklı gösterebiliriz.Burada kimseyi yargılamıyorum, tekrardan söyleyeyim, bu yaşanan bir şey ve tüm dünyada örneklerini görüyorsunuz. Dünyada politik olarak yaşananlara bakın, ülkelerin birbirlerine karşı söylemlerine bakın, görünüşte savaşta olmasalar dahi bu bakış açısındalar. Biz de bu oyunla bu durumlara değinmek istedik.

  "Özellikle Paris Oyunlar Haftası fragmanı insanların gözüne çarptı çünkü şiddet çok gerçekçi duruyordu, sanırım bir çok insanın rahatsız olduğu bir konu bu. Görmeye alışık olduğumuz stilize şeyler değil, korkunç ve iğrenç. Şiddet tasviri söz konusu olduğunda personele destek mi sunuyordunuz - stüdyoda duygusal destek var mıydı? Çünkü sanırım bunu bir süredir bu işi yapıyorsanız, bunları her zaman görmek zorunda kalmanız üzerinizde oldukça etki bırakmış olmalı."

  Neil: Şiddetin döngüsü ve insanların zihinsel ve fiziksel düzeyde birbirleriyle neler yapabildiklerine dair bir hikaye ile uğraştığımız için bu temalardan uzak duramazdık, bunu yapmak hikayeye kötülük olurdu. O yüzden, insanlar sevsin veya sevmesin, bunu yapmak zorundaydık. Çünkü hikayenin temeli bu. Buradaki şiddet örneğinde olduğu gibi, zor bir konuyla uğraştığımız zaman, takımdakiler farklı şekillerde bu durumla başa çıkıyorlar. Bazıları ana temayı düşünmek yerine, o an üzerinde çalıştıkları şeylere yoğunlaşıyorlar, mesela ışığın bu sıvı yüzeyden yansıma şeklini nasıl ayarlayabilirim gibi. Elbette bu durumdan etkilenecek kişiler de var.Onlara da eğer üzerinde çalıştıkları şey rahatsız ediciyse, onları rahatsız etmeyecek şeyler üzerinde çalışmalarını söylüyoruz, sonuçta üzerinde çalışılacak pek çok şey var, sadece bu tarz konular değil. Onlara başka görevler verip rahatlamalarını sağlıyoruz. Günün sonunda ne yaptığımız konusunda tutkulu insanlar istiyoruz. İşte o zaman en iyi işlerini yapıyorlar. Bir şey onları rahatsız hissettirirse veya ilgilerini çekmezse, en iyi işlerini yapmayacaklardır. Mümkün olan en iyi oyunu yapmak istiyoruz.

  "Oynadığımız ön izlemede ve ayrıca State of Play etkinliğinde Vita sahibinin Hotline Miami'yi oynadığını gördük.Şiddetle ilgili benzer temalara sahip bir oyuna yapılmış kasıtlı bir gönderme miydi bu?"

  Neil: Doğal karşılanacak bazı şeyleri göstermek istedik. Ellie'nin Walkman'i var, müzik dinleyebilir, bazı insanların filmleri var ve Vita'sı olan bir kız var. Ve bu arada, Vita'yı oyunda göreceğiniz tek yer burası değil! Sonrasında da hangi oyunu koyabileceğimizi düşündük. Oyunlarımızdan birine koyduğumuz bir bölüm var, tamam ama burada sadece peşinde olduğumuz anlatı hakkında bir açıklama yapma fırsatı var mı? Ayrıca Hotline Miami'nin büyük hayranlarıyız, bu oyunu gerçekten seviyorum. Sonrasında yapımcılarına ulasştık ve kibarlık göstererek oyunlarını koymamıza izin verdiler, hoş bir gönderme oldu.

  "Sızıntıların stüdyo üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını merak ediyorum."

  Neil: Berbat bir durum. Çok uzun zamandır bir şey üzerinde çalıştık ve sonrasında onun bu şekilde sızmış olması kendime ve ekibin diğer üyelerine büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ama çok çabuk bir araya geldik ve durumu tartıştık.Öncelikle, ilk Last of Us zamanında da sızıntılar yaşanmıştı. Uncharted 4`ün ilk kopyalarını taşıyan kamyondan birkaç oyun kopyası(CD`ler) çalınmış ve oyunun sonu internette paylaşılmıştı. Sonuçta, tüm bu sızıntılar oyunların değerini düşürmedi çünkü hiçbir şey oyunu oynamış olmaya benzemez. Hiçbir şey Ellie olup bu macerayı yaşamaya, müzikleri, konuşmaları dinlemeye benzemez, bunların oynarken sizin üzerinizde yapacağı etkiyle kıyaslanamaz. Ayrıca hikaye öyle bir şekilde tasarlandı ki, önemli olan şeyler sadece sürprizler ve kırılma noktaları değil. Asıl önemli olan yavaş yavaş artan tansiyon ve karakterlerin yaptıkları tercihlerin ağırlığını hissetmek. Kesinlikle bu durum berbat, bir süredir rahatsız edici bir durum var ortada, ancak insanlar oyuna eriştiğinde neyin peşinde olduğumuzu, ne anlatmak istediğimizi anlayacaklar, bu açıdan içimiz rahat.

  "Evet, kesinlikle berbat.Ve bu çok sinir bozucu çünkü şu anda oyunun etrafında olumsuz bir hava oluşturan, herhangi bir çeşitliliği kabul etmeyen bir azınlık mevcut. Bu tepkiler hakkındaki düşüncelerinizin ne olduğunu merak ediyorum çünkü bu tepkiler oyunun kendisinin ne söylemeye çalıştığıyla çok çelişkili görünüyor."

  Neil: Bu konuda çoğunuzun bilmediği birçok geri dönüş aldık. Çok fazla yanlış bilinen şey var. Şu anda hiçbir şeyi düzeltmek istemiyoruz çünkü bu bir şekilde oyunu anlatmamızı gerektiriyor, spoiler vermek istemiyoruz, çünkü ne olmadığını söyleyerek, ne olduğunu söylemiş olacağız. Oyunumuza koyduğumuz karakter türlerine gelince, elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ellie ile bir yolculuk yaptık ve Ellie`nin kim olduğu önceki oyunda tanımlanmıştı. O tanımlamaların üzerinden gideceğiz, şu anda Ellie 19 yaşında. 19 yaşında olmanın tüm yönlerini nasıl keşfedebiliriz? Yenilmez olduğunu düşünürsün, dünyada neyin doğru neyin yanlış olduğunu bildiğinizi düşünürsün. Cinsel olarak ilgilendiğiniz insanlar olur. Bunların hepsi bu karakter için keşfetmek istediğimiz şeyler, biz dürüst bir hikaye anlatımını böyle yapıyoruz.Yani bir şekilde bununla ilgili bir probleminiz varsa, o zaman bu üzücü, fakat biz hikayeye güveniyoruz. Bence şu anda en yüksek sesle bağıran, tepki gösteren insanlar bu hikayeden çok önemli şeyler öğrenecekler. Umarım oyunda kendilerini çekecek bir şeyler bulabilir ve toplumda farklı yapıda insanların bulunmasının normal olduğunu görebilirler.

  "Kesinlikle katılıyorum. Bu olumsuz havayla uğraşmak zorunda olmanız çok üzücü.Ama gerçekten sonunda böyle bir oyunda kendilerini temsil edecek karakterler olan insanlar için buna değeceğini düşünüyorum. Ve bence o insanlar gerçekten takdir edecekler."

  Neil: Ve evet, yanlış anlaşılmaların birçoğu, çeşitliliği(karakter çeşitliliği) kazanmak için hikayeyi bir şekilde feda ettiğimiz şeklinde. Ancak biz bu şekilde çalışmıyoruz. Her şey hikayenin hizmetinde. Daha iyi çeşitlilik elde etmek bize daha iyi bir hikaye oluşturma fırsatı verir, karakterler arası çatışma, zıtlıklar hakkında daha iyi bakış açıları verir. Ve umarım oyunu oynadıktan sonra oyuncular bunu fark ederler.

  "Hiç nefret hakkında bir oyun yapmanın daha çok nefrete yol açacağını düşündünüz mü? Sanırım pek çok oyuncu bu konuda kendilerine ayna tutulmasından rahatsız oluyor."

  Neil: Gösterilen tepkilerin bir kısmının oyunun anlatmak istediği şey üzerine olması ilginç bir durum. Bana bu biraz spoiler gibi geliyor, ancak oyuncuda belirli duygular uyandırmak ve sonrasında bu duyguları düşünmelerini sağlamak istiyoruz. Oyunun sonunun ne olduğuna dair birçok teoriler var ama oyunun sonu açığa çıkmış,sızdırılmış değil. Oyunda yaşanacak bütün olayların nasıl bir araya geldiğini bilmiyorsunuz. Nihayet, Ellie için titizlikle hazırladığımız yolculuğu ve tüm bu olayların onu nasıl etkilediğini,güzel anların ve başa çıkmanız gereken karanlık, zor anların olduğunu insanlara gösterebileceğiz. Ve bunun zorlayıcı olmasını, insanları zorlamasını istiyoruz. Evet, bir sürü iyi hissettiren, oyunculara neşe veren oyunlar var, ancak bu oyun onlardan biri değil. Elbette oyunun içerisinde neşe veren, iyi hissettiren bölümler var ancak aynı zamanda duygusal olarak gerçekten zorlayacak, oynaması duygusal olarak sizi gerçekten zorlayacak bölümler de var. Bunların hepsi tasarımın bir parçası.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oyuna Giriş ve Ana Ekran  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oyunun Geçtiği Mekanlar  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ayrıca satılan figürler.  Fiyatı:  Diğer figürden görüntüler:  The Last of Us: Part II Reklamı:  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Örme Elli! Belki aramızda yapabilecek olan vardır.  PDF Linki:https://www.naughtydog.com/blog/the_last_of_us_part_ii_ellie_crochet

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ellie Cosplay Guide  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II - PGW Trailer Öncesi ve Sonrası  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oyun görsel anlamda gelişdiğini State of Play etkinliğinde tanıklık ettik gerçekten helal olsun Naughty Dog'a

  PGW 2017  State of Play 2020  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oyunun yapım aşamasında çekilmiş resimler  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  İlk oyunun kapağını kopyalayan film  Buda Trailer:  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Dünyada Editörler The Last of Us: Part II oynamaya başladı! (26.05.2020)

  Oynayanlar resimler paylaşmaya başladı darısı bizim ülkemizde ki Editörlerin başına.

  Paylaşımlardan yapılan tespitlere göre ilk oynayan ülkeler Polonya, Fransa, Güney Afrika, İspanya, Almanya, Çekoslovakya, Brezilya, Yunanistan, Çin (burda yasak değil mi) ülkelerinde paylaşılmış bunlara ek olarak İngilizce var.  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Türk basınından oynayanlardan gelenler (01.06.2020)  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  HBO'dan The Last of Us Dizisi Geliyor

  ABD'nin önde gelen televizyon kanal grubu HBO, Naughty Dog'un video oyununu temel alacak The Last of Us dizisi üzerinde çalıştıklarını resmi olarak duyurdu.

  Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin ve Naughty Dog kreatif direktörü Neil Druckmann dizinin yazarlığını ve yapımcılığını birlikte üstlenecek.

  Amerikalı televizyon yöneticisi ve yapımcı Carolyn Strauss ile Naughty Dog başkanı Evan Wells dizinin yapımcılığını üstlenecek diğer isimler. Dizi PlayStation Productions'ın ilk oyun uyarlaması olacak. Sony Pictures Television Studios eş başkanı Chris Parnell, The Last of Us'tan sonra daha fazlasının yolda olduğunu belirtti.

  The Hollywood Reporter'ın haberine göre, dizi ilk oyundaki olayları baz alacak fakat devam oyunundan da bir şeyler görme ihtimalimiz olduğu söylendi.

  Craig Mazin: "Neil Druckmann şüphesiz video oyun sektöründe çalışan en iyi hikaye anlatıcısı ve The Last of Us onun bir başyapıtı. Bu nefes kesici sanat eserini diziye uyarlama şansı bulmak uzun zamandır hayalimdi ve Neil ile beraber çalışacak olmaktan onur duyuyorum."

  Neil Druckmann: "Craig Mazin ile ilk konuştuğumda onun hikaye anlatımına yaklaşımı ve The Last of Us'ı anlaması ve The Last of Us'a olan sevgisi karşısında çok şaşırdım. Craig ve HBO; Chernobyl dizisi ile gergin, üzücü ve duygusal bir şaheser yarattı. The Last of Us'ın hikayesini diziye uyarlamak için daha iyi bir ortak düşünemiyorum."

  Yayın tarihi, karakter kadrosu ve diğer detaylar henüz açıklanmadı.  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Part II, Playstation 1 kutu tasarımı.  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us Art Kitabı  PDF olarak indirmek için:

  https://turbobit.net/5b47tfpz5x28.html?short_domain=turb.to

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oyunun sürümleri ve içerikleri:  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  The Last of Us: Part II Reklam Filmi  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Naughty Dog Oyunlarının Metacritic, Opencritic Ortalama Puanları:


  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 26 Ocak 2021; 20:29:27 > • Geçmiş babalar günün kutlu olsun Joel Baba.

  Kızı öldükten sonra karşına tekrardan onun kadar güzel olan Ellie çıktı. Bırakamadı, bıraktırmadı, sevdi, kolladı, yeri geldi güldüler, yeri geldi ağladılar, ilk başlarda anlaşamadılar ama ona rağmen Adam gibi adam Joel baba asla pes etmedi. Seviyoruz seni koca yürekli adam

  bu cenabet gavurların kafası öyle çalışmaz arkadaşlar, adamların ilk aklına gelecek senaryo tecavüz, gasp, vs... değildir.
  daha oturaklı senaryoyu bulur onlar.
  sizin dediklerinizin gerçekleşebilmesi için sizin seviyenizde ve bu coğrafyada yaşayan yada yaşamış bir çomarın oyunu yapması lazım.
  Yeni işe geldim. Dh yi açtım. İlk gördüğüm senin bu yorumun oldu. Last of us için istenebilecek en kötü, en berbat şeyi istediğinin farkındasın değil mi?

  Elim ayağım titriyor yemin ederim. İhtimali dahi elimi ayağımı titretmeye yetiyor.
  beyler sırf bu oyun için sistem topladım

  gtx 1080
  i7 4770k
  16 gb ram ile kaç fps alırım. 120 fps den aşağı oyun oynayamıyorum ben :S
  Ps4 pro alıcaktım ama şimdi last of us 2 duyurulunca xbox scorpio almaya karar verdim. Malum daha güçlü konsol olacak artık xbox ta 4k last of us part 2 akarız
 • Binbaşı
  1716 Mesaj
  Çoğu oyunun ertelendiğini düşünürsek 2016 tarihi çok korkutucu.Keşke biraz daha acele etseler.
 • Yarbay
  10168 Mesaj
  UC4 2015 Kasim da gelecek ise Tlou 2 2017 kasim da anca gelir.
  2 yil arayla geliyor sonucta.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1477 Mesaj
  UC4'ün bile Kasim-Aralik 2015 gibi cikmasi bekleniyor sanirim. Last Of Us 2 için bu kadar sabirsiz olmak tam anlamiyla sacmalik.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Pueblo Unido -- 12 Ekim 2014; 20:45:52 >
  |
  |
 • Yarbay
  13566 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

  Bu mesaj silindi.
  bence zor bir ihtimal. daha uzun sürebilir. neyse ps4 e kesin çıkacağından emin olduğumuz için bir ara çıkacak diyelim.
  |
  |
 • Yarbay
  3153 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: snakefatih

  bence zor bir ihtimal. daha uzun sürebilir. neyse ps4 e kesin çıkacağından emin olduğumuz için bir ara çıkacak diyelim.

  Alıntıları Göster
  Olum süreyi boşverin bu bile mükemmel bir haber değil mi
 • Yarbay
  8489 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: snakefatih

  bence zor bir ihtimal. daha uzun sürebilir. neyse ps4 e kesin çıkacağından emin olduğumuz için bir ara çıkacak diyelim.

  Alıntıları Göster
  Arkadaşlar yanlız yanlış bilinen birşey var tamam Uncharted 4 ile uğraşılıyor olması belki TLOU 2"yi biraz geciktirebilir ama her iki oyunu yapan ekip tamamen aynı ekip değil yani Naughty Dog stüdyoları bu kadar amatör çalışıyor olamaz halihazırda bi oyun yapıcaz diye diğer tüm projeleri rafa kaldırıp bekletmezler mutlaka buna göre istihdam ve planlama yapılmıştır o nedenle Uncharted 4 e endekslememek lazım tamamen bu oyunun kaderini.
  |
  |
 • Yarbay
  5438 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Weycell 61

  Arkadaşlar yanlız yanlış bilinen birşey var tamam Uncharted 4 ile uğraşılıyor olması belki TLOU 2"yi biraz geciktirebilir ama her iki oyunu yapan ekip tamamen aynı ekip değil yani Naughty Dog stüdyoları bu kadar amatör çalışıyor olamaz halihazırda bi oyun yapıcaz diye diğer tüm projeleri rafa kaldırıp bekletmezler mutlaka buna göre istihdam ve planlama yapılmıştır o nedenle Uncharted 4 e endekslememek lazım tamamen bu oyunun kaderini.

  Alıntıları Göster
  İlk oyun gibi efsane olsun 2017 olsun sorun değil
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  O 2016 17 olur.O zamana kadar ölmez isem ve bu oyunu oynarsam burayı edit leyeceğim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞevketMarco -- 12 Ekim 2014; 21:10:51 >
  |
  |
 • Yarbay
  8489 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ŞevketMarco

  O 2016 17 olur.O zamana kadar ölmez isem ve bu oyunu oynarsam burayı edit leyeceğim.
  Valla Naughty Dog a diğer firmalardan çok daha fazla itibar ederim o nedenle 2016 hiçte zor bi ihtimal değil bence.
  |
  |
 • Yüzbaşı
  447 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Weycell 61

  Valla Naughty Dog a diğer firmalardan çok daha fazla itibar ederim o nedenle 2016 hiçte zor bi ihtimal değil bence.

  Alıntıları Göster
  2016 mayıs-haziran gibi çıkar tutarsa editlerim
  |
  |
 • Yüzbaşı
  471 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: EzoBride

  Olum süreyi boşverin bu bile mükemmel bir haber değil mi

  Aynen  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  4927 Mesaj
  Şahsen bu kadar erken geleceğini düşünmüyorum. 2016 E3 ile duyurulur 2017 sonları gibi çıkar bence. Tabii sabırsızlıkla bekliyorum.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  8489 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: TheDC

  Şahsen bu kadar erken geleceğini düşünmüyorum. 2016 E3 ile duyurulur 2017 sonları gibi çıkar bence. Tabii sabırsızlıkla bekliyorum.
  2016 Kasım da 2016 yılına giriyor birde böyle bakmak lazım yani Kasımda çıkacağını farzetsek nerden baksan 2 yıl var çok rahat yetişir hatta araya birde Uncharted Collection sokarsalar şaşmam.
  |
  |
 • Binbaşı
  1258 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  Western alien


  Konusu nasil olucak acaba  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Oyun çıkarsa hiç affetmem alırım ne kadar olurda olsun özel sürüm vs çıkarsa alırım  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  2357 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Space engineer

  Oyun çıkarsa hiç affetmem alırım ne kadar olurda olsun özel sürüm vs çıkarsa alırım
  Sabırsızlıkla bekliyoruz
 • Yüzbaşı
  619 Mesaj
  👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍😭  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  413 Mesaj
  İlk oyun bile grafik, hikaye, atmosfer olarak bu kadar şahaneyken bu oyun aklın sınırlarını zorlar :) O zamana kadar yeni nesil konsolların da gücü tam olarak kullanılır off diyorum off  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  13566 Mesaj

  kel çok pis bakıyor.
  |
  |
  BrazzerstakiKelAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
backlink paketleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
4,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.