Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.739
Cevap
145
Favori
1.041.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 42 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1334
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 665
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 321
  • Favoriye Eklediklerim 148
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Press a Key (1156 mesaj) Raising Kratos (1149 mesaj) Thejoker58906 (996 mesaj) Source (665 mesaj) Guest-2C5CD639E (527 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10778 mesaj) Mobil (8353 mesaj) Tablet (95 mesaj) Mini (1108 mesaj) Uygulama (4880 mesaj)
  • @
39 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU
Giriş
    685 Mesaj

@Press a Key

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Bilekliği yeni almadı da çoktan hep yanındaydı, sadece tekrardan takmaya başladı muhtemelen. Dina Ellie'yi sildi o son terk edişle ve Ellie ''her şeyini'' kaybetti intikam uğruna. Joel'in saati de Ellie'nin odasındaki eşyalar arasında duruyor olabilir ve tekrar tekrar göstermek istememiş olabilirler etkisi azalmasın diye, Joel'e dair etkiyi zaten gitar sahnesiyle hayvan gibi verdiler o kısmında

PS5 için yama gelse iyi olur cidden. İnşallah Factions ile paketleyip de update almış halini yeni oyun diye itelemeye çalışmaz Sony.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 22 Ocak 2021; 0:51:53 >

• Binbaşı
    1037 Mesaj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1603 Mesaj

Spoiler,

Ellie'nin giydiği kıyafetler dina'nın kıyafetleri hocam. Ayrıca eve girerken hiç şaşırmıyor demek ki ya önceden geldi ve olmadığını gördü ya da ilk önce dina ile buluştu ki kıyafetler dina ile görüştüğünü ve barıştığına işaret ediyor. Ellie oraya büyük ihtimalle gitar çalmak için yani son kez joel'u hatırlamak için gitti ve arkasında joel'u hatırlatacak en büyük şeylerden biri olan gitarı bıraktı (bıraktığı gitar galiba joel'un hediyesiydi).Ellie'nin saati korduğu çekmece boştu ben gidip resmini çekmiştim mesajın en sonuna eklerim. Aslında iki taraf içinde 'mutlu' bitti. İki taraf da istediğini aldı
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2e/6e/0f/2e6e0f1d145163843eba040f275f0317.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Ornitorenk_Perry kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    22524 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ne zaman geliyor önemli olan o, ben dayanamadım tekrar başladım
    |
    |
    Raising Kratos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

Spoiler,

Kıyafet benzerliği, eve dönüşte şaşırması/şaşırmaması ve Joel'in saati ile ilgili katılmadığım bir şeyleri yazmıştım da silindi, tekrar yazmaya üşendim. Dina Ellie'nin çalışma odasındaki hiçbir şeye dokunmamış, onu çok çözemedim; sadece çalışma odasına mı ellemedi yoksa kıyafetlerini vs de hep orada mı bıraktı acaba? Ellie'ye dair her şeyi vs. Gitarı orada bırakma metaforu ben de dahil birçok kişinin ortak görüşü. Toparlamak gerekirse; Dina'ya geri dönmüş olması ihtimali daha pozitif ve olasılığı daha yüksek olan durum gibi duruyor, fakat 3. oyun başka bir şeyi ima ederse de çok şaşırıp ''Nasıl ya!?'', demem galiba.

Spoiler,

Bu arada çok az kişi bundan bahsetmiş ama aklıma geldi: Ellie son kez Abby'yi avlamaya giderken Joel'in ceketini giyiyor üstüne.

Şunu da ekleyeyim yine oyun sonuna dair yorum olarak:

h t t p s: / / twitter.com/F8%20RGE_/status/1276310731533754373

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 22 Ocak 2021; 16:34:57 >

• Yarbay
    22524 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam bu göüntüler nerden alınma?  

|
    |
    Raising Kratos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3174 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

Yani bunu ben de düşündüm ama o sahnede açıkça bir şey ima etmek istiyorlar, @tospik dostumun dediği gibi çekmecelerde hep boş, saat orada olsaydı bile Ellie'nin o saati orada bırakması da ihtimal dahilinde değil yine, çok önceden Jackson'a gitmesi ve saati Dina'dan alıp çantasına koymuş olması olası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 22 Ocak 2021; 17:57:54 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

Spoiler,

Ya da hep onunlaydı çantasında, son mücadeleye giderken bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 22 Ocak 2021; 18:34:51 >
    |
    |
    Press a Key kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3174 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

O da olabilir, şimdi sen böyle deyince aklıma geldi, Ellie Dina ile son konuşmasından hemen önce çantasına erzak, silah vs. koyuyordu, çekim açısı silah haricinde yerleştirdiği diğer şeyleri göstermiyordu, acaba diyorum şimdi? :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

Spoiler,

Ki o sahnede giydiği ceket de aynı kişiye aitti.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 22 Ocak 2021; 18:35:2 >
    |
    |
  • Yarbay
    3174 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

Aynen, hatta bu daha mantıklı bak.

Ellie Joel'in en özel eşyasını niye orada bıraksın ki? Tabi ki yanına alması gerekiyor, ne olacağı belirsiz bir yola giderken Joel'in emanetini yanında götürmesi olması gerekenmiş gibi hissettiriyor, tekrar oraya dönebileceğini bilemezdi, bu yüzden her şeyi yanında götürüyor, gitar hariç. Dina'da taşınırken Ellie'nin eşyalarını oradan almıyor ve Ellie finalde bu sebeple oraya gidiyor.

Niye hiç bu açıdan bakmadık hayret, kafamı açtın akşam akşam, belki de şu an atladığım bir şey vardır bilemiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 22 Ocak 2021; 19:16:11 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1603 Mesaj

Spoiler,

Eğer dina Ellie'nin eşyalarına dokunmamış olsaydı dolaplarda Ellie'nin eşyaları olurdu. Benim hatırladığım bütün dolaplar boştu. Belki de Ellie eve daha önce de geldi o zaman eşyalarını alıp dinanın yanına veya jackson'a geri döndü diyebiliriz.

Spoiler,

Ben de size bir iki ayrıntı vereyim hocam. Eğer ellie ile santa barbaradayken defterini okursanız oraya giderken yaşadığı bir kaç olayı yazdığını görürsünüz. Ayrıca ellie'nin ex-kız arkadaşının (dövmesini çizen kişi) kara kalem resmini ellie'nin defterinde bulabiliyoruz ve ellie'nin odasında resmi var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tospik -- 22 Ocak 2021; 19:29:0 >
    |
    |

• Binbaşı
    1603 Mesaj

Spoiler,

Çekmeceye koyarken gösteriyorlarsa aldığını da gösterirlerdi bence. Tabi her şey teoride kalıyor ama o eve ilk gidişi olmadığı ve dina ile görüştüğü kesin. Evde hiç bir eşya yok dina ellie'nin kıyafetlerini niye alsın :)) Keşke şu ps4'ü satmasaydım da lou2 oynasaydım diyorum. Ps5 için sattık ama neredeyse 2 aydır stok yok amazonda. Ps gelince ilk iş lou2'yi tekrar oynamak olacak :) O kadar özledim ki arada çektiğim resimlere bakıyorum ne güzel oyundu diye :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tospik -- 22 Ocak 2021; 19:30:34 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

@Press a Key @tospik

Spoiler,

Ellie'nin diğer eşyalarını, kıyafetlerini vs alıyor ama çalışma odasındaki tablolaları, bibloları vs bırakıyor diye düşünüyorum son aşamada.

@tospik

Evet, bahsettiğin ayrıntılara dikkat etmiştim ben de. Hatta en son sahnede,

Spoiler,

oyun sana kontrolü verdiğinde bile günlüğe yazılmış ufak tefek şeyler var.
  • Binbaşı
    1603 Mesaj

Spoiler,

Olabilir hocam ama kıyafetleri alan kişi onları da almıştır diye düşündüm. Zaten ne kadar kafa patlatsak da Neil abimiz ne derse o olacak :))Son sahnede Joel’un gitar çalarken halinin resmi vardı diye hatırlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

Evet, o görsel vardı.  

|
    |
    tospik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3174 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

Çok zaman boşluğu var arada, Dina'nın saati götürebileceğini sanmıyorum, Ellie Dina ile son konuşmasında üst kattan alacağını almış gibiydi, son olarak aşağıda çantasını hazırlıyordu, sonra da çıkıp gitti zaten.

Gitar'ı da doğal olarak yanına alamayacağı için orada bırakmak zorunda kaldı.

Dina ufak tefek giysi gibi önemsiz eşyaları almış olabilir, ama Ellie'nin odasına dokunmamış.

Tabi bu Ellie ile Dina'nın final sahnesinden önce hiç görüşmediği anlamına gelmiyor.

Ellie ilk önce Jackson'a dönüp yaralarını sarıp (Çiftlik evinden daha yakın ve merkezde) o esnada da Dina ile karşılaşmış olabilir, burada kendini düzelttiğini ve ardından da Çiftlik evine son bir veda yapmak için geri döndüğünü düşünüyorum.

Tabi ne dersek diyelim hep teori de kalıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 22 Ocak 2021; 20:13:57 >
    |
    |
    tospik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1748 Mesaj
    Kulak ici kulakliktan daha mi iyi olur digerleri kulagi tam kapatan saglam bir modelle bu oyunu oynamak daha heyecan katar mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1761 Mesaj

Katar bence hocam sesler mükemmel ötesi oyunda kullandığınız her aletin bastığınız her yerin ayrı bi sesi var kapalı mekanların açık mekanların kar olan yerlerin suyun yağmurun kasvetli ortamların falan olabildiği kadar tok ve gerçekçi sesleri var iyi bir kulaklık oyundan aldığın keyfi 2 ye 3 e katlar
    ben sony gold headset ile oynadım pa4 pro'da ama ps5 güncellemesi gelirse ps5 te 3D pulse headset ile birkez daha belki 2 kez daha bitiririm 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihsar -- 23 Ocak 2021; 16:30:9 >
    |
    |
    sadece50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3211 Mesaj

PS5 güncellemesi hakkında güncel bir bilgi var mı?

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
anzer balı
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.