Şimdi Ara

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.256
Cevap
27
Favori
208.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elendil_XX

Karşınızda Radagast....

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Konunun cahili olarak soruyorum kusura bakma Radagast kimdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

quote:

Karşınızda Radagast....

Konunun cahili olarak soruyorum kusura bakma Radagast kimdir?

Boz Radagast, J.R.R. Tolkien'in fantastik epik kitapları Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'te sözü edilen beş büyücüden biridir.

Gandalf'ın sırdaşı ve müttefiğidir. Hobbit'te Gandalf Radagast'ı kuzeni olarak tanıtır, ancak bu Bilbo'nun anlayışı için yapılmış bir benzetmedir.
    Radagast vahşi hayvanlarla güçlü bir hısımlık içindedir. Hayatının çoğunu Orta Dünya'da Kuyutorman'ın yakınındaki Rhosgobel'de geçirmiştir. Ayrıca şifalı otlarda ve özellikle kuşlarda olmak üzere hayvan ilminde ustadır ve onların dilinden anlayabilir.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nde Gandalf, Hobbitköy'den Frodo'yu yüzük hakkında uyardıktan sonra Saruman'a danışmaya giderken Radagast'la karşılaşır. Radagast çok nadir olarak Rhosgobel'den ayrılmıştır. Nazgul'ların geri döndüğüne dair Gandalf'ı uyarır ve büyük bir telaş içindedir. Gandalf Frodo'yu Nazgul'lar hakkında uyarmak için geri dönmek ister ama Saruman Radagast'ı, Gandalf'ı yanına çağırması için de görevlendirmiştir. Gandalf, Radagast'a tüm karşılaştığı canlılara Nazgul'ların dönüş haberini yaymasını söyler.

Gandalf, Saruman'a danışmaya gittiğinde Saruman'ın yoldan sapmış olduğunu ve yüzüğü arzuladığını görür. Orthanc'ta Saruman'la karşılaşıp gücü sınanır ve Orthanc'ın tepesinde hapis edilir. Radagast, tüm uçan ve yürüyen hayvanları Nazgul'lar konusunda uyarmıştır. Bu yüzden tüm karadaki ve havadaki hayvanların efendileri ve muhafızları olan yüce kartallar, kötülüğün iş başında olduğunu farkederler ve Gandalf'ın ortadan kaybolmasından dolayı kuşkulanırlar. Kartalların reisi olan yele efendisi Gwaihir, Gandalf'ı bulmak için her yeri arar ve sonunda Orthanc'a gider ve onu bulur. Gandalf'ı Orthanc'ın tepesinden alarak kurtarır...

• quote:

Karşınızda Radagast....

hocam radagast kimdir ?

edit:hocam bu adam hayvan şekline girebilen adam mıydı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Hopes. -- 23 Ağustos 2012; 15:26:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shift35

quote:

Karşınızda Radagast....

hocam radagast kimdir ?

edit:hocam bu adam hayvan şekline girebilen adam mıydı ?

Radagast kimdir in cevabı üstte verilmiş. 2. soruna gelirsek. Hayvan şekline girebilen bu değil "Beorn". Ayı şekline girebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Çizgi roman karakterinin filmiyle koskoca Orta dünya'yı mukayese ederken düşünün derim.

O çizgi roman karakterinin mazisi daha büyük orta dünyadan.Yüzüklerin efendisi üçlemesinin övüneceği tek konu sinema başarısıdır.İleride ne olacağı belli olmaz tabii batmanın 15- 20 senede bir filmi çekiliyor.

Güldüm cidden. Git kitaplarını oku bakalım film mi daha iyi kitap mı? mazisi büyükmüş.

Ekleme: Batman ilk defa 1939'da ortaya çıkmışken. 1937'de Hobbit vardı zaten.

Film mi daha iyi yoksa kitap mı?Sorduğun soruya bak hele.

Ben sana şunu sorarım : Tolkien'in eseri 200 milyon doları aşkın bütçeyle sinemaya aktarılmasaydı yüzüklerin efendisi'nin dünya kültüründeki konumu ne olurdu ? Bırakın bu işleri yahu.Tolkien'in eserleri ne zamandır edebiyat dünyasında söz ediniyor?Dünyamızda popüler kültürden bahseden oldu mu sana hiç acaba ?Birde '' mazisi büyükmüş'' diyerek ti ye alıyorsun.

Arkadaşım görsellik her zaman daha çok kitleye hitap eder.Bu filmlerde de böyle,reklamlarda da böyle.Filmlerin bütçesi niye giderek artıyor akıl edemiyor musun ?Bana asla yüzüklerin efendisi serisinin edebiyat-beyazperde kıyaslamasını yapma.Ben ne dedim,bak iyi oku : Yüzüklerin efendisinin sinema başarısı çok daha üst seviye manasına getirdim.11 oscarlık bir film değil mi kralın dönüşü ? Ben bunları sinema kategorisinde karşılaştırmıyorum.Batman ABD'nin en ünlü ikonlarından biri ve sinemada baya bi' filmi çekilmiş bir karakter.DC Comics'in elinden çıkan,dünyanın çoğu ülkesinde çocukların elinde bulabileceğin bir çizgi roman kara şövalye.

Ayrıyetten ben kitaplarını okudum serinin,batmanı sevmenin yanında en az galadriel'i de severim batman kadar.Burada fanlığı bırakıp gerçeğe bakmanı öneririm.LOTR t-shirtleri satılmazdı 2000'li yıllara kadar.Batman'ın 50'li yıllarda bile kostümleri,t-shirtleri ve iç giyimleri satılıyordu.Benim demek istediğim; mazi bu yöndei ama fan olman gözünü boyamış.

Bu konuda ciddi misin? Yüzüklerin efendisi daha filmi duyulmadan önce 100 milyondan fazla satmış bir kitaptır.. DÜnyanın gelmiş geçmiş en fazla satan kitapları arasındaydı zaten LOTR.. Filmden sonra +50 milyon daha sattı sadece.

100 Milyondan bahsediyoruz burda. Bak mesala HP serisi dediğin gibi, Filmi olmasa kimse bilmeyecekti..

Ama LOTR filmden öncede çok fazla bilinen (Türkiyede pek değil), Birçok ünlü araştırma şirketlerinin "gelmiş geçmiş en iyi kitaplar listesinde" bulunan, Bir çok dalda (Oyun, kitap, film) eserlere esin kaynağı olan bir kitaptır LOTR..

Senin dünyadan haberin yokmuş desek yeridir..

George Lucas bile Star Wars'ı başlarken yüzüklerin efendisinden etkilendim demiştir defalarca..

• quote:

• quote:

Bu tura katılmak ne güzel olurdu.

• Çıkar çıkmaz izlemeyi düşünüyorum.
  • Yeni Zelanda gidip görmeyi çok istediğim bir yer. Her hangi bir belgeselde Yeni Zelanda'yı görsem, aklıma hemen orta dünya gelir. Sırf o havayı almak için gitmek ve oranın güzelliklerini görmek istiyorum.
  • İşte LOTR farkı

• Yeni bir video yakında.

Öte yandan Eylül ayına geldik fragmanda fazla gecikmez.
  • quote:

Sanki para var huzur var sözünü kanıtlamışlar gidip gezmek, görmek ne güzel olurdu.
  • Thranduil

White Council

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaddeth -- 30 Ağustos 2012; 19:12:57 >
  • şu şarkıyı dinledikten sonra üçlemeyi tekrar izleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

şu şarkıyı dinledikten sonra üçlemeyi tekrar izleyeceğim

Hangi şarkı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada lotr serisi 10 eylülden itibaren her pazartesi saat 22'de cnbc-e'de ve büyük ihtimal ingilizce dublaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1270393

Bu arada lotr serisi 10 eylülden itibaren her pazartesi saat 22'de cnbc-e'de ve büyük ihtimal ingilizce dublaj

Extended versiyonu olsa keşke ama ona kalkışamazlar
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.