Şimdi Ara

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.256
Cevap
27
Favori
208.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Filmin fragmanını çok beğendim. Özellikle söyledikleri "Far Over The Misty Mountains" şarkısını.

Hikâyesi de güzele benziyor. Gitmeyi planlıyorum; ancak "Yüzüklerin Efendisi" ve daha varsa Orta Dünya ile ilgili hiçbir film izlemedim şimdiye kadar. "Yüzüklerin Efendisi" filminin de, "Kralın Dönüşü" isimli son filminin tamamını izlemiştim sadece.

Filmi anlayabilmek için belli başlı kitapları okumak veya belli başlı filmleri izlemek mi gerekiyor acaba ? Yoksa konu olarak bağımsız bir film mi ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Merhaba arkadaşlar.

Filmin fragmanını çok beğendim. Özellikle söyledikleri "Far Over The Misty Mountains" şarkısını.

Hikâyesi de güzele benziyor. Gitmeyi planlıyorum; ancak "Yüzüklerin Efendisi" ve daha varsa Orta Dünya ile ilgili hiçbir film izlemedim şimdiye kadar. "Yüzüklerin Efendisi" filminin de, "Kralın Dönüşü" isimli son filminin tamamını izlemiştim sadece.

Filmi anlayabilmek için belli başlı kitapları okumak veya belli başlı filmleri izlemek mi gerekiyor acaba ? Yoksa konu olarak bağımsız bir film mi ?

Konu olarak birbirleri ile aynılar. Ana konuyu filmleri izleyerek anlarsın. Birden başlayıp hepsini izle. "Ha ben konuyu biliyorum ama tüm detayları enine boyuna bilmek istiyorum" dersen Yüzüklerin efendisi kitabını da okuman lazım .
  • ARKADASLAR BATMANİN HAYRAN KİTLESİ LOTR DAN DAHA FAZLADIR BİTTİ UZATMAYA GEREK YOK
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.

Hocam şuana kadar çıkmış filmi, yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü. Bu filmlerin extended versionları mevcut yani kesilmemiş onları indirip izlersen çok güzel olur. Hobbit filminin konusu hani yüzük var bu yüzüğün nasıl hobbitlere geldiğini anlatıyor yani yukarıda saydığım yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü filminden öncesini anlatıyor. Bu filmleri izlemen yetiyor yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Hocam şuana kadar çıkmış filmi, yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü. Bu filmlerin extended versionları mevcut yani kesilmemiş onları indirip izlersen çok güzel olur. Hobbit filminin konusu hani yüzük var bu yüzüğün nasıl hobbitlere geldiğini anlatıyor yani yukarıda saydığım yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü filminden öncesini anlatıyor. Bu filmleri izlemen yetiyor yani.

Ayriyetten bir öneri daha verelim; Filmleri izledikten sonra kitaplarını oku. Hayalgücüne çok katkısı oluyor.
  • Bende sabırsızlıkla bekliyorum bu filmi.Lord of the Rings serisini bile geçebilir.3 seri şeklinde gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: craxxbeta

the hobbit yerine lord of the rings 4 gercekten müthis olurdu bütün rekorları altüst edebilirdi ama ben hobbitten pek umutlu degilim lord of the rings severler icin yapılmıs bi film oldugunu düsünüyorum işallah 3te Viggo Mortensenı görürüz

Kardeş şaka mısın sen ?
  • quote:

ARKADASLAR BATMANİN HAYRAN KİTLESİ LOTR DAN DAHA FAZLADIR BİTTİ UZATMAYA GEREK YOK

Sinema bölümünün yeni troll ü hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lord 1 e başladımda sıkıldım çok isim var.ilk silmarillon mu hobbit ten mi başlamak gerek?
  • quote:

Filme gitmeden önce şu kolyeden almam lazım, zaten 1 senedir arıyordum böyle düzgün bir yüzük.http://www.hayalkahramanlari.com/tugsten-tek-yuzuk-one-ring-gumus-sari-siyah-alyans.html

Ayrıca tish-o da tişört yapmayı bilen var mı?

Mesela alttaki resim siyah bir tişörtün göğüs kısmında iyi dururdu. Tabi resimdeki arka plan olmayacak.

Birde şu resim yine siyah bir tişörtün içinde sadece cüceler ve hobbit yazısı olacak şekilde ve onlarında rengi beyaz olacak şekilde güzel dururdu. Yani aynı şekilde arka plan olmayacak.

Bu işlerden anlayan varsa yapsın valla çok istiyorum böyle bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: tylor

quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

O çizgi roman karakterinin mazisi daha büyük orta dünyadan.Yüzüklerin efendisi üçlemesinin övüneceği tek konu sinema başarısıdır.İleride ne olacağı belli olmaz tabii batmanın 15- 20 senede bir filmi çekiliyor.

Ekleme: Batman ilk defa 1939'da ortaya çıkmışken. 1937'de Hobbit vardı zaten.

Film mi daha iyi yoksa kitap mı?Sorduğun soruya bak hele.

Ben sana şunu sorarım : Tolkien'in eseri 200 milyon doları aşkın bütçeyle sinemaya aktarılmasaydı yüzüklerin efendisi'nin dünya kültüründeki konumu ne olurdu ? Bırakın bu işleri yahu.Tolkien'in eserleri ne zamandır edebiyat dünyasında söz ediniyor?Dünyamızda popüler kültürden bahseden oldu mu sana hiç acaba ?Birde '' mazisi büyükmüş'' diyerek ti ye alıyorsun.

Arkadaşım görsellik her zaman daha çok kitleye hitap eder.Bu filmlerde de böyle,reklamlarda da böyle.Filmlerin bütçesi niye giderek artıyor akıl edemiyor musun ?Bana asla yüzüklerin efendisi serisinin edebiyat-beyazperde kıyaslamasını yapma.Ben ne dedim,bak iyi oku : Yüzüklerin efendisinin sinema başarısı çok daha üst seviye manasına getirdim.11 oscarlık bir film değil mi kralın dönüşü ? Ben bunları sinema kategorisinde karşılaştırmıyorum.Batman ABD'nin en ünlü ikonlarından biri ve sinemada baya bi' filmi çekilmiş bir karakter.DC Comics'in elinden çıkan,dünyanın çoğu ülkesinde çocukların elinde bulabileceğin bir çizgi roman kara şövalye.

Ayrıyetten ben kitaplarını okudum serinin,batmanı sevmenin yanında en az galadriel'i de severim batman kadar.Burada fanlığı bırakıp gerçeğe bakmanı öneririm.LOTR t-shirtleri satılmazdı 2000'li yıllara kadar.Batman'ın 50'li yıllarda bile kostümleri,t-shirtleri ve iç giyimleri satılıyordu.Benim demek istediğim; mazi bu yöndei ama fan olman gözünü boyamış.

yüzüklerin efendisinin tek başarısı sinema diyen mi dersin, ben bu işe 7 yılımı verdim diyen mi dersin(orta dünyada staj yapıyor sanki).

bu başlık bayağı komik olmaya başladı, keşke biraz daha dolu bir sayfa olarak devam etseydi.

quote:

Tolkien'in eserleri ne zamandır edebiyat dünyasında söz ediniyor?

şakaysa hiç komik değil, ciddiyse çok komik.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_books

Arkadaş burada satış rakamlarından bahsetmiş.''Ciddi isen komik değilsin demiş''birde.Reyting olaylarına hiç girmeyelim bence zira 11 oscarlık bir film avengers karşısında bile ezilir.

Bir eserin kalitesini ve yarattığı etkiyi satılma sayısı etkiliyor ise;neyse tartışmayı uzatmak istemem.

Best-seller koymuş buraya birde.

İlk yorumuna değinmiyorum bile.
  • quote:

''Tolkien olmasa şu anda o bayıla bayıla izlediğiniz dev bütçeli filmlerin çoğu olmazdı.''

Bunu geçeceksin bi' kere.Yok böyle bir olay.Görsellik,sinemada kullanılabilecek en önemli faktörlerden biridir.Bunun için tolkien'e gerek yok.İnsan,doğası geresi daima göze hitap edene ilgi gösterir.Güzel kızlar,yakışıklı erkekler vs bunun örneği olabilir.Yönetmenlerin en büyük kozudur bu.

Diğer yorumlarına sonra cevap vereceğim, şimdi yatmam lazım.

Önce okuduğunu anla, sonra da koca sayfayı alıntılarla doldurma. Adam orada fantastik eserlerden bahsetmiş. Batmani seviyorsan da git konusu var, burada insanlarla kavga etmeye yer arama. İkisi de kendi türüne göre iyi filmler ki joker çok sevdiğim bir karakter. Ama gelip de batman hobbitten iyi diyemezsin. Konuyu baltalamayın artık, çıkıp gidin konudan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 9 Ağustos 2012; 5:43:24 >
  • Heyecanla bekliyorum aralık ayını triology i 1080p kalitede 3 defa izledim artık yeni film istiyoruz
  • quote:

ARKADASIM ‘The Dark Knight Rises 3.HAFTASINDA GİSE HASILATI REKORUNA KOSUYO BENCE COKTAN GECMİSTİ AMA İLK GÖSTERİMDE OLAN FACİA HASILATI DÜSÜRDÜ VE BENCE Dark Knight SERİ OLARAK LORD UDA GERİDE BIRAKTI NOLAN COK BÜYÜK Bİ İS CIKARDI DANDİK BATMAN SERİSİNİ MÜTHİS Bİ HALE GETİRDİ BU YIL YÖNETMENLİK KESİNLİKLE NOLANIN OLACAKTIR

ulan sabah sabah foruma girdik iki kafa dağıtak diye sinirlerim bozuldu şu adamın mesajlarını görünce.ne arıza adamsın lan sen, her mesajından felçlik akıyo.bi insan bi tane mantıklı, insanı gıcık etmiycek mesaj atamazmı.yaşın kaç senin sincap
  • quote:

ARKADASIM ‘The Dark Knight Rises 3.HAFTASINDA GİSE HASILATI REKORUNA KOSUYO BENCE COKTAN GECMİSTİ AMA İLK GÖSTERİMDE OLAN FACİA HASILATI DÜSÜRDÜ VE BENCE Dark Knight SERİ OLARAK LORD UDA GERİDE BIRAKTI NOLAN COK BÜYÜK Bİ İS CIKARDI DANDİK BATMAN SERİSİNİ MÜTHİS Bİ HALE GETİRDİ BU YIL YÖNETMENLİK KESİNLİKLE NOLANIN OLACAKTIR

Dark Night Rises çoktan geçecek miydi?

250milyon dolarla çekildi ve an itibariyle 537 milyon dolar hasılat yaptı.

Birde Yüzüklerin Efendisi'ne bakalım

FOTR 93milyon dolarla çekildi 870milyon dolar kar etti
    TT 94milyon dolarla çekildi 925 milyon dolar kar etti
    ROTK 94milyon dolarla çekildi 1.119milyon dolar kar etti.

Bu rakamlar 9-11 sene öncesinin rakamları, yani o zamanki ekonomiyle şu andki ekonomiyi karşılaştırısak lotr filmlerini belli bi katsayıyla çarpmamız gerekecektir.Buda Lotrun hasılatın çok çok çok yükseltecektir.Ben hobbit için konuşmuyorum lotr için konuşuyorum.Zamanına göre en çok kar eden film lotr'dur.Hobbit lotr kadar görkemli bir başarıya sahip olamayacaktır.Çünkü hikaye belli.Lotr kadar heyecanlı değil.Ama elbetteki Hobbit'te pastadan kendine büyük bir pay alacaktır.

Bu arada ezbere konuşmayı çok seviyoruz!
  • quote:

Arkadaş burada satış rakamlarından bahsetmiş.''Ciddi isen komik değilsin demiş''birde.Reyting olaylarına hiç girmeyelim bence zira 11 oscarlık bir film avengers karşısında bile ezilir.

Bir eserin kalitesini ve yarattığı etkiyi satılma sayısı etkiliyor ise;neyse tartışmayı uzatmak istemem.

Best-seller koymuş buraya birde.

İlk yorumuna değinmiyorum bile.

bir ürünün kalitesi bireysel bir değerlendirmedir. çıkıp da "ben bunu 100 kere okudum çok acayip bir şey" diyen ile filmler olmasa bu eserin adı sanı duyulmazdı diyen kişinin baktığı pencere hemen hemen aynı.

godfather filmini 7 milyar kişi de yere göğe sığdıramasa da benim için zaman kaybından başka bir şey değildir, bu benim kişisel görüşümdür.

iş sidik yarıştırmaya dönüştüğünde, bu bireysel görüşler komikliğe dönüşüyor maalesef.

bırak iyiyi ya da kötüyü, daha doğru ve yanlışın kesin olmadığı bir dünyada zevksel bi konuda kesin kesin konuşmak doğru bir şey değil.

yarattığı etki ise sosyologların araştırma konusu. ama benim gözlemlediğim, hemen hemen tüm fantastik edebiyata öncü olması. hatta başka açıdan bakarsak birçok rock/metal müzik grubu adını, felsefesini, lirikleri bu eserden almıştır.

lord of the rings filmler öncesinde de başyapıttı, sadece ülkemiz insanı yeteri kadar bilmiyordu.

best seller iyi bir kriter sayılır, karşımda elle tutulur bir kriter veren kimse göremedim. etkileri tartışılır, tartışırız da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylor -- 9 Ağustos 2012; 14:22:22 >
  • quote:

quote:

''Tolkien olmasa şu anda o bayıla bayıla izlediğiniz dev bütçeli filmlerin çoğu olmazdı.''

Bunu geçeceksin bi' kere.Yok böyle bir olay.Görsellik,sinemada kullanılabilecek en önemli faktörlerden biridir.Bunun için tolkien'e gerek yok.İnsan,doğası geresi daima göze hitap edene ilgi gösterir.Güzel kızlar,yakışıklı erkekler vs bunun örneği olabilir.Yönetmenlerin en büyük kozudur bu.

Diğer yorumlarına sonra cevap vereceğim, şimdi yatmam lazım.

Önce okuduğunu anla, sonra da koca sayfayı alıntılarla doldurma. Adam orada fantastik eserlerden bahsetmiş. Batmani seviyorsan da git konusu var, burada insanlarla kavga etmeye yer arama. İkisi de kendi türüne göre iyi filmler ki joker çok sevdiğim bir karakter. Ama gelip de batman hobbitten iyi diyemezsin. Konuyu baltalamayın artık, çıkıp gidin konudan.

Arkadaş bi bitmediniz.Kim demiş batman daha iyi diye ?Burada tartışma başlatan varsa batmanı küçümseyen fukaralardır.

''Adam orada fantastik eserlerden bahsetmiş''

Yav he he.Dev bütçeli filmlerin çekilmesini Tolkien'in yazdığı fantastik dünyaya bağlayan bi' yazar çıktı.Okudugunu anla diyor birde.Zaten pearl harbor,er ryan'ı kurtarmak,dünyalar savaşı falan filanda fantastik dünyadan esinlendi.
  • Şu arkadaşa daha cevap vermeyin.
  • Sidik yarışına çevirdiniz konuyu. 30 sayfanın yarısı Lotr en iyi Tolkien kral. İnsanın konuya girip yeni haberler varmı diye bakası gelmiyor artık.
  • çoluk çocuk girmiş foruma milleti sinir edip keyif yapıyor. millet de karşılık verip keyfine keyif katıyor. la ne cevap veriyosunuz, 7-8 yaşında çocuk yahu.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.